Esileht Pereelu ja suhted Vasektoomia vs steriliseerimne

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 284 )

Teema: Vasektoomia vs steriliseerimne

Postitas:
Kägu

Õhtust/ööd!

Mul oli mehega just suur tüli, seepärast mõtlesingi, et kirjutan üle pika, pika aja Perekooli ja “üürgan” natuke.

Nimelt saan peagi 40, mul on 2 last, olen teinud 2 aborti (1 omal soovil, 1 paratamatusest) ning mõne kuu pärast aegub mu spiraal. Võtsin siis paar nädalat tagasi mehega jutuks, et kuidas edasi: mina ei taha enam uut spiraali, mees aga ei taha kondoomi kasutada, me kumbi ei soovi enam lapsi juurde – seega on ainus võimalus kas minu või tema steriliseerimine. Ma olen juba mitu korda narkoosi all olnud, taastun alati raskelt ning tean, et ster. tehakse jällegi üldnarkoosis. Kõike seda teab mees ka. Niisiis ta lubas tol korral mõelda ja konsultatsioonile minna. Nüüd aga teatas, et ei, tema vasektoomiaga nõus pole, sest ta luges kuskilt (netist!), et siis oled impotent valmis + munad võivad pallisuurusteks paistetada ja muud sada häda. Allikat ei osanud mulle anda.

Tüli tekkiski seepärast, et tema n-ö peseb oma käed puhtaks ja ootab, et mina kogu vastutuse võtaks. Nii tore! Isegi konsultatsioonile ei ole nõus minema, vaid ammutab infot mingitest x kanalitest. Ma olen vahkvihas, kui ausalt öelda. Niigi olen mina siiani üksi rasedustest hoiduma pidanud ning 1 korra lollilt eksinud. Ei taha enam sugugi veel järgmised 10-15 a muretseda ja sünteetiliste hormoonide mõju all olla.

Niisiis, kulla naised (ja võibolla mõni mees ka) – mis kogemused teil nende protseduuridega on? Tahaksin näiteid elust enesest, ausalt ja ilustamata. Äkki usun tõesti liiga lihtsameelselt günekoloogi kinnimakstud juttu (nagu mu mees sõnastas). Oleks hea näiteid ja kogemuslugusid lugeda ja ka mehele näidata, ehk mõtleme mõlemad ümber. Kas viitsite aidata?

+37
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil 5 last, viimane polnud planeeritud.Sünnitasin 40+ Mees tegi vasektoomia. Polnud tal seda otsust kerge teha.Operatsioonist taastus ilusti.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vasektoomia on palju lihtsam ja vähem invasiivne protseduur kui naise steriliseerimine.

Potentsi ei mõjuta see kuidagimoodi.

Meil kyll läks vastupidi, mina lasin end steriliseerida, sest see toimus kolmanda lapse sünni ajal  keisrilõike käigus sama seljaanesteesiaga. Siis polnud vahet, niikuinii kõht avatud ja munajuhad arstil peo peal. Ekstra lisaopile poleks läinud, mees oli vasektoomiaga nõus ka.

Olime sel hetkel 39 ja 45 ja kolmest lapsest meile piisab.

+29
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tegi mees vasektoomia. Ilma igasugu palumiseta. Pole mingit impotentsust ja kerge valulikkus oli vaid u nädal pärast oppi, mil oli näha ka paistetust. Meil neli last ja ei kujutaks ettegi, et pärast minu eluaegset panust rasedusest hoidumiseks ja nelja lapse sünnitamist hakkaks mees sel teemal veel saagima, et ma justkui peaks veel midagi tegema. Minu meelest taandub küsimus väga lihtsale asjale – mees kas hoolib minu heaolust ja austab mind, või ei tee ta seda mitte. Ja kas julgeb üldse lastesaamisest loobuda või tahab šansid n-ö edasiseks lahti hoida. Kummalgi juhul ta rohkem minu mees ei oleks. Ja kui härra hakkaks mingit lamemaalase juttu ajama ja keeldub isegi arstiga konsulteerimast…ei kujuta seda ettegi. Kuigi ega arst võib ka tagasilöögi anda. Meil juhtus nii, et meestearst hakkas hoopis ümber veenma, et äkki ikka ei tee vasektoomiat. Te ju veel noor inimene, tahate äkki uue naise võtta ja veel lapsi saada. Mu mees naeris ta välja, aga kes niigi kahtleb, läheks ilmselt selle jutu peale minema.

+41
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib juba ette ennustada, et sellest tuleb üks tuline teema. Üks osa seltskonnast arvab, et see tähendab mehelt munade maha võtmist või, no vähemalt impotendiks tegemist. Teine osa leiab, et sellised teemad on sügavalt naise isiklik probleem. Kolmas osa hakkab karjuma, et kui MINA!!! saate aru MINA!!!! enam lapsi ei taha, siis steriliseerin ju mina (nagu keegi neil seda keelaks?) ja üks väike osa on nõus, et ka mehed peaksid sellel teemal vastutust jagama. Eriti veel siis, kui mees kondoomi kasutada ei soovi.

Meil oli ka mehega omal ajal sel teemal pikki kõnelusi. Tüüpiline mees – kartis. Muidu on keskmisest Eesti mehest tublim oma tervise eest hoolitseja ja käib arstide juures ilusti. Lõpuks oli ta siiski nõus, aga elu tuli teistpidi vahele ja lõpuks oli hoopis mul üks operatsioon, mis ühtaegu nö lahendas ka selle mure.

Lihtsalt infoks. Steriliseerimise all peetakse silmas nii naiste kui ka meeste viljatuks muutmist. Meeste omale on lihtsalt veel üks peenem nimetus – vasektoomia, juurde antud. Ei ole nii, et ainult naisi steriliseeritakse, aga meestele tehakse vasektoomiat.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil juhtus nii, et meestearst hakkas hoopis ümber veenma, et äkki ikka ei tee vasektoomiat. Te ju veel noor inimene, tahate äkki uue naise võtta ja veel lapsi saada. Mu mees naeris ta välja, aga kes niigi kahtleb, läheks ilmselt selle jutu peale minema

Eks siit sa saad ka kohe lugema hakata, kuidas naised oma südant sellepärast valutavad, et äkki nende mees tahab kunagi mõne teise naisega lapsi saada. See on piisav argument, miks naised peavad oma kere opilauale vedama – ikka sellepärast, et nende mehel kunagi tulevikus mõne teise naisega võimalused veel avatud oleks. Sest, kui sa ikka oma meest armastad ja tahad, et tal hea oleks, siis sa ju teed seda tema heaks.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mnjah, pole midagi parata. Olgu need mehed nii toredad ja superisad ja hoolitsevad kui tahes, varem või hiljem koorub õhukese pealispinna alt välja see igikestev arhetüüpne arusaam, et mees on ikkagi väärtuslikum olend kui naine.

Naise keha peab terve fertiilse ea jooksul pidevalt agressiivsete meetoditega muundama teistsuguseks kui ta on. Keha kipub nagu rasestuma? Ei tohi, muudame ta selliseks, et ei rasestuks. Keha ei taha kuidagi rasedaks jääda — fuuu, miks sul lapsi pole, kas sa siis ei olegi päris naine? Leiame ikka mooduse, kuidas sina ka rasedaks jääks. Mis siis, et see on valus, kurnav ja invasiivne. Keha pole päris sellise kujuga, nagu meestele meeldib? No naine ikka vaadaku, mida sööb ja tehku sporti. Ikka veel mõni koht ei ole nii nagu peab? No siis opereerime, süstime, nühime, kraabime, sikutame ja lihvime, kuni hakkab standardile vastama.

Mees seevastu terve oma fertiilse eluea pmst pistab sisse ja tõmbab välja ja taiiiii pohhhhh, kui keegi julgeb selle tema jumalast antud püha õiguse kohta midagi iitsatadagi. Mehe keha ei tohi mingil juhul mingite meditsiiniliste protseduuridega torkida. Suukaudsed “rasestamisvastased” tabletid meestele on muideks olemas ja juba ammu leiutatud. Aga müügile tulnud need pole, sest turu-uuring näitas, et pole ostjaid – mehed pole nõus neid kasutama, sest homoontabletid on ju tervisele nii kahjulikud! Samal ajal on uuringud näidanud, et naised saavad meestega võrreldes vähem kvaliteetset arstiabi ja naise tõenäosus operatsioonilaual surra on kõrgem kui meestel. Mis siis, et tegelikult peab naine elu jooksul tavaliselt läbima rohkem meditsiinilisi protseduure kui mees.

Nii et palju õnne, sa said nüüd kinnituse, et ka sinu mees on lihtsalt… mees. Tavaline tüüpiline mees, mitte see eriline ja teistest sobilikum indiviid, kelle sa oma laste isaks valisid. Jah, ka sinu mees arvab sisimas, et sina naisena oled temast siiski veidi alaväärsem ja väheväärtuslikum. Sinu kõhtu see titt tekkib ja sinu asi on ikka ära korraldada, et mehel säiliks tema püha õigus sisse pista ja välja tõmmata.

Sa kas oled selle olukorraga nõus või ajad sõrad vastu. Mehe põhjus kondoomi mitte kasutada on, et EI MEELDI? Mida sellisel juhul üldse arutada on? Informeeri teda, et sinule rohkem rasedaks jääda ei meeldi ja pärast spiraali eemaldamist valid endale partneri, kes sind ei rasesta. Kui ta soovib ka kandidaatide hulgas olla, siis on tema mure, kuidas see korraldada. Ütle talle, et teadmine, et mees tegelikult ei pea sinu kehast lugu ja tal on ükskõik, kui palju seda retsida tuleb, selleks et tema seksida saaks, tekitab tema suhtes vastumeelsust ja kaotab igasuguse iha. Sest see on ju tegelikult tõsi.

Arvesta, et oma tervise ja heaolu eest tuleb võidelda ainult sinul endal. Terve ülejäänud ühiskond, kaasa arvatud arstid ja ka su enda mees on seisukohal, et mis on siis, on raske tabletti võtta või spiraal panna või see väike op teha? Sa oled ju naine, kõik naised teevad nii.

+44
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 25 a olnud pillide peal, aga mäletan siiani kohutavaid pikki päevi, meeletut verekaotust,  krampe ja sisuliselt 10 päeva 3 korda päevas valuvaigustite söömist. Rääkimata aneemiast, pidevast hirmust rikutud riiete pärast jne.

Never again.

Aga sul TA, pole mitte mingit õigust kamandada teist inimest. Võid temaga seksimise lõpetada, aga ära sunni opile.

+6
-29
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemad peaks selle asja ära tegema, kui kumbki lapsi ei soovi.
Mis on sul mehe vasektoomiast kasu, kui ta homme su maha jätab või teise ilma kolib? Oled järgmised 10-15 a seksita?
Või mis kasu on sinu steriliseerimisest mehel samas olukorras? Tema viljakas iga kestab veel kauem.

Mõlemal teil on kohustused kahe lapse näol olemas. Ja mõlemad peavad ka vastutama, et rohkem lapsi ei tuleks.

+6
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsi kumbki ei soovi siis tehke mõlemad.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe näha, et teatud areng on toiminud positiivses suunas, sest kui ma u 5 tagasi sellest kirjutasin, kukuti minu peale kurjalt kriiskama, kuidas ma võtan mehelt võimlause lapsi saada. Rõhk sõnal “ma”, kuigi selgelt väljendasin, et see oli mehe otsus – mehe puhul piisab kohalikust tuimestusest, aga naisel puhul tuleb teha narkooos.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsi kumbki ei soovi siis tehke mõlemad.

Aga miks? Naine on ju nõus kondoomiga seksima, aga lugupeetukesele see ei sobi. Tupsunupsut ei tohi sundida. Temal on ikkagi õigused. Ja seepärast peab naine ka steriliseerima, et ikka õiglus valitseks? Olgugi tal see operatsioon oluliselt raskem kui mehel. Ahsoo.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane siis spiraal. Mees võib vabalt mõelda võimalusele, et 10 aasta jooksul leiab uue kaasa, tahab temaga lapsi. Sa ei saa temalt seda protseduuri nõuda, otsustad oma keha üle ise.

+2
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt ja ilustamata – minu mees tegi 10 a tagasi vasektoomia, op ise võttis veerand tundi, munad ei läinud paiste, see lõikus munade kaudu ei käigi; küll aga ei tohtinud pärast seda kaks nädalat seksida ja paar kuud veel oli armikoht kubemes mõnikord veidi valulik. Aga nüüd pole enam mingeid probleeme.

Impotentsust ei paista kusagilt siiamaani, seks on mõnusalt muretu. Kusjuures talle pandi klamber, mitte ei lõigatud juhasid läbi, aga meil pole siiamaani mõtet tulnud, et äkki tahaks ühte last veel ja laseks need klambrid lahti võtta… Tõesti ei taha.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine kägu lisab veel, et mingeid pikki vestlusi sel teemal meil ei olnud, lihtsalt mina ütlesin, et ma enam hormonaalseid vahendeid kasutada ei taha ja spiraal mulle ei sobi ja edaspidi tuleb sul kondoomi kasutada või mitte seksida minuga või teha vasektoomia ja mees valis nendest kolmest võimalusest vasektoomia.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine kägu lisab veel, et mingeid pikki vestlusi sel teemal meil ei olnud, lihtsalt mina ütlesin, et ma enam hormonaalseid vahendeid kasutada ei taha ja spiraal mulle ei sobi ja edaspidi tuleb sul kondoomi kasutada või mitte seksida minuga või teha vasektoomia ja mees valis nendest kolmest võimalusest vasektoomia.

Täpselt sama siin. Naine ära ole selline suss!!!

See on sinu keha, mida on aastaid trööbatud ja sa ei pea tegema midagi, mida sa ise ei taha, ma võin sulle jälle rääkida kolme koledat lugu naise steriliseerimisest. Kahel juhul nt läksid opi haavad koledalt mädanema ja ühel juhul oli narkoos naisele väga hull.

Mina tegin sama moodi nagu eelnev kirjutaja – andsin mehele teada, et minu kehale on aastakümneid hormoone ja 3 lapse kandmine ja sünnitamine olnud piisav koormus, seks toimub edaspidi vaid kondoomiga või ei toimu üldse. Pole probleemi. Mees valis vasektoomia.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mnjah, pole midagi parata. Olgu need mehed nii toredad ja superisad ja hoolitsevad kui tahes, varem või hiljem koorub õhukese pealispinna alt välja see igikestev arhetüüpne arusaam, et mees on ikkagi väärtuslikum olend kui naine.

Naise keha peab terve fertiilse ea jooksul pidevalt agressiivsete meetoditega muundama teistsuguseks kui ta on. Keha kipub nagu rasestuma? Ei tohi, muudame ta selliseks, et ei rasestuks. Keha ei taha kuidagi rasedaks jääda — fuuu, miks sul lapsi pole, kas sa siis ei olegi päris naine? Leiame ikka mooduse, kuidas sina ka rasedaks jääks. Mis siis, et see on valus, kurnav ja invasiivne. Keha pole päris sellise kujuga, nagu meestele meeldib? No naine ikka vaadaku, mida sööb ja tehku sporti. Ikka veel mõni koht ei ole nii nagu peab? No siis opereerime, süstime, nühime, kraabime, sikutame ja lihvime, kuni hakkab standardile vastama.

Mees seevastu terve oma fertiilse eluea pmst pistab sisse ja tõmbab välja ja taiiiii pohhhhh, kui keegi julgeb selle tema jumalast antud püha õiguse kohta midagi iitsatadagi. Mehe keha ei tohi mingil juhul mingite meditsiiniliste protseduuridega torkida. Suukaudsed “rasestamisvastased” tabletid meestele on muideks olemas ja juba ammu leiutatud. Aga müügile tulnud need pole, sest turu-uuring näitas, et pole ostjaid – mehed pole nõus neid kasutama, sest homoontabletid on ju tervisele nii kahjulikud! Samal ajal on uuringud näidanud, et naised saavad meestega võrreldes vähem kvaliteetset arstiabi ja naise tõenäosus operatsioonilaual surra on kõrgem kui meestel. Mis siis, et tegelikult peab naine elu jooksul tavaliselt läbima rohkem meditsiinilisi protseduure kui mees.

Nii et palju õnne, sa said nüüd kinnituse, et ka sinu mees on lihtsalt… mees. Tavaline tüüpiline mees, mitte see eriline ja teistest sobilikum indiviid, kelle sa oma laste isaks valisid. Jah, ka sinu mees arvab sisimas, et sina naisena oled temast siiski veidi alaväärsem ja väheväärtuslikum. Sinu kõhtu see titt tekkib ja sinu asi on ikka ära korraldada, et mehel säiliks tema püha õigus sisse pista ja välja tõmmata.

Sa kas oled selle olukorraga nõus või ajad sõrad vastu. Mehe põhjus kondoomi mitte kasutada on, et EI MEELDI? Mida sellisel juhul üldse arutada on? Informeeri teda, et sinule rohkem rasedaks jääda ei meeldi ja pärast spiraali eemaldamist valid endale partneri, kes sind ei rasesta. Kui ta soovib ka kandidaatide hulgas olla, siis on tema mure, kuidas see korraldada. Ütle talle, et teadmine, et mees tegelikult ei pea sinu kehast lugu ja tal on ükskõik, kui palju seda retsida tuleb, selleks et tema seksida saaks, tekitab tema suhtes vastumeelsust ja kaotab igasuguse iha. Sest see on ju tegelikult tõsi.

Arvesta, et oma tervise ja heaolu eest tuleb võidelda ainult sinul endal. Terve ülejäänud ühiskond, kaasa arvatud arstid ja ka su enda mees on seisukohal, et mis on siis, on raske tabletti võtta või spiraal panna või see väike op teha? Sa oled ju naine, kõik naised teevad nii.

Nii hästi kirjutatud. Ten points. Ja kahjuks nii õige…

+20
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui asi puudutab naise keha, siis on autonoomia, ise otsustamine, puutumatus jne.
Kui asi puudutab mehe keha, siis otsustab naine ja PK käod, mida teha.

Olenemata soost- otsused oma keha üle teeb igaüks ise ja keegi teine ei tule ettekirjutusi tegema.

+12
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, minu meelest ei saa kellelegi sellist operatsiooni peale suruda. Täiesti mõttetu tüli.  Inimene peab ise selle otsuse tegema. Vahel võtab ka otsuse tegemine aega – inimene peab end vaimselt ettevalmistama.

Variandiks on ju veel kasutada kondoomi. Trastilisem lahendus on ka, et ei seksi. Vähemalt ei seksi  “klassikalisel viisil” penetreerides. Minul isiklikult töötab ka niiöelda “päevade lugemine” ja ovolatsiooni ajal mitte seksimine, aga eks see ole ka individuaalne ja saan hästi aru, et tegelikult ju tüütu pidevalt oma seksimist planeerida ja ebakindus on siis ka ikka suurem. Aga kõiki neid mittehormonaalseid ja steriliseerimata meetodeid annab ka kombineerida.  Suhes olla on selles osas ju väga mõnus ja hoia oma suhet… kuidas sa seletad suvalisele kutile, et täna teema ainult oraali, sest mul on ovulatsioon…

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui asi puudutab naise keha, siis on autonoomia, ise otsustamine, puutumatus jne.

Kui asi puudutab mehe keha, siis otsustab naine ja PK käod, mida teha.

Olenemata soost- otsused oma keha üle teeb igaüks ise ja keegi teine ei tule ettekirjutusi tegema.

Mis lahendust sa teemaalgataja ja tema mehe olukorrale soovitad?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hakkasin seda juttu rääkima aasta enne spiraali tähtaaja kukkumist. Soovitud laste arv käes, vanus selline, et lapsi ei soovi, aga hoiduma peaks veel 15-20 aastat. Andsin mehele aega mõelda, uurida, settida.

Mõni kuu enne spiraali tähtaega tegin uuesti juttu. Küsis vastu punnimata perearstilt saatekirja ja läks. Tal oli valida, kas kohalik tuimestus v üldnarkoos. Valis üldnarkoosi. Kahjuks oli tal ärkamine ja järgmine päev üsna rasked. Peale opi välja saades oli paha olla ja magas terve sama päeva ja öö. Tunne oli olnud nagu oleks keegi pool tundi järjest jalaga munadesse tagunud ja siis teatanud et noh nüüd peaks steriilne olema küll 🙂 Ma ei tea kas seda tasub teemaalgatajal mehele edasi rääkida :). Järgmised päevad oli alakõht veidi valus, aga iga päevaga järjest vähem. 2 nädalat seksida ei tohtinud ja siis 2 kuud oli seks kondoomiga, sest ma olin vahepeal jõudnud juba spiraali välja võtta. (kes veel ei tea, siis kohe peale opi ei ole mees steriilne, vaid vanad reservuaarid tuleb veel fertiilsest spermast tühjendada. Kes kui tihti, aga keskmiselt 2 kuud läheb aega ja siis tuleb kliinikus spermaproov anda ning seejärel arst kinnitab, et nüüd on ok). See 2 kuud kondoomiga seksimist pärssis meie suguelu kõvasti. ei ole kondoom meile. Peale 2 kuud on lust ja lillepidu ja ei mingit raseduse hirmu. Tulevastest võimalikest teistest naistest on mul jumala savi 😉

Mis puudutab otsustamist, siis ma rääkisin ausalt erinevad võimalused ära ja see oli tema enda otsus, mina ei mõjutanud.

 

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ja variant mitte seksida, kui kondoom ja vasektoomia ei sobi. Paki mehele välja, valigu lemmik.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve ülejäänud ühiskond, kaasa arvatud arstid ja ka su enda mees on seisukohal, et mis on siis, on raske tabletti võtta või spiraal panna või see väike op teha? Sa oled ju naine, kõik naised teevad nii.

Minul pole 30 fertiilse  aasta jooksul ühtegi hormoonivahendit ega spiraali kasutanud, minu valik. Aborte  vms pole ammugi teinud. Õnnelikult abielus ja lapsed ka. Ei saa sellest halast aru – kes saab tänapäeval inimest sundida midagi tegema, mida ta ei taha. Kui mehele selline otsus ei meeldi, siis head teed minna. Üks nõme inimene elus vähem, abiks ikka.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen huviga, sest kui see neljas, kes praegu kõhus on, ära sünnib, siis tahaks samuti, et mees teeks vasektoomia. Lihtsalt meestele on see op kordades kergem ja vähem riskantne kui naistele. Eriti imiku kõrvalt. Sünnitus on juba niigi suur katsumus kehale. Erandina, jah, et kui oeaksin keisri saama, siis minu poolest steriliseeritagu mind sama lõikuse käigus. Ega mees ei vaimustu, aga konsultatsioonile on nõus minema. Ma oleks väga haavunud kui ta isegi ei läheks konsultatsioonile. Loomulikukt pole see op meeldiv ja on normaalne muretseda, et mis siis kui muudan meelt ja mis siis kui saan mingi tüsistuse. Selleks ongi konsultatsioon, et teha informeeritud otsus.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüli tekkiski seepärast, et tema n-ö peseb oma käed puhtaks ja ootab, et mina kogu vastutuse võtaks.

No siis jääb seksimata… kuni emb-kumb teist lahenduse leiab. Miks sa uut spiraali ei taha? Miks mees kondoome ei taha? Nuvaring või üldse hormonaalsed vahendid on välistatud? Variante ju on tegelikult. Mees loeb muidugi lollusi, aga täpselt samapalju lollusi on naiste steriliseerimise kohta (et kohe tuleb menopaus plaks! jms)

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüli tekkiski seepärast, et tema n-ö peseb oma käed puhtaks ja ootab, et mina kogu vastutuse võtaks.

Ei, sa said valesti aru.
Ta lihtsalt pole kindel, kas soovib veel kellegi teisega lapsi või mitte.
Võimalik, et pigem soovib.

Ja kõigile oleks parem, kui siin perekoolis ja kodus jahumise asemel ta alustaks sellega KOHE.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trastilisem lahendus 

???

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedusest hoidumise teemad võiks ikka suhte alguses läbi rääkida, mitte avastada keskealisena, et mees polegi nõus vahendeid kasutama.

Nii, nagu mees ei saa ega tohi sundida naist sünnitama, aborti tegema või steriliseerima, pole ka naisel õigust mehe keha üle otsustada.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedusest hoidumise teemad võiks ikka suhte alguses läbi rääkida, mitte avastada keskealisena, et mees polegi nõus vahendeid kasutama. Nii, nagu mees ei saa ega tohi sundida naist sünnitama, aborti tegema või steriliseerima, pole ka naisel õigust mehe keha üle otsustada.

Mõttetu targutamine- jutt nagu oleks õige, aga reaaleluga pole sel miskit pistmist.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trastilisem lahendus

???

Andestust, olen tüsgraaf (:)) ja perekool ei lase teksti hiljem parandada…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 284 )


Esileht Pereelu ja suhted Vasektoomia vs steriliseerimne