Esileht Pereelu ja suhted Vasektoomia vs steriliseerimne

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 284 )

Teema: Vasektoomia vs steriliseerimne

Postitas:
Kägu

Ongi pahad.

Arvad tõesti, et teeme suvalisel www-l klõpsu ja usume seda kõike!? Tõemeeli usud nii? Mine vaata ikka kliinikum.ee lehele, seal puhtas emakeeles asjad lahti seletatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui seni said süüa vastavalt isule ja näljale ning püsisid normaalkaalus tänu tervislikele harjumustele ja eelistusele ning aktiivsele eluviisile, siis see, mida sa kirjeldad, on päris ränk üleminek. Hakata nälja piiril elama, suutäisi kaaluma ja võtta suure pere kõrvalt aeg neljaks treeninguks nädalas…?

Ränk? Nälja piiril elamine? Pole ime, et nad paksuks läksid. Ju oli vanus ka 30+. Kindel, et nad ei söönud rohkem, kui muidu? Lihtsalt lampi läksid, ilma lisakaloriteta?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen steriliseeritud. Omal vabal tahtel, sest mina otsustasin, et ei taha rohkem lapsi.

Mis selles steriliseerimises siis nii kohutavat on? Läksin hommikul haiglasse, tehti kerges narkoosis laproskoopiliselt op ära, paar tundi hiljem ärkasin üles ja tahtsin koju tulla, aga igaks juhuks pidin veel tund aega haiglas passima – jälgimisel. Lõpuks võisin koju minna ehk siis aega läks haiglas ca kella kümnest hommikul kuni  kella kolmeni päeval.

Kolm plaastrit kõhul olid tunnistuseks, et midagi toimus, aga muidu paari päeva pärast on see enda jaoks unustatud teema.. Praeguseks juba 15 aastat sellest möödas.

 

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvad tõesti, et teeme suvalisel www-l klõpsu ja usume seda kõike!? Tõemeeli usud nii? Mine vaata ikka kliinikum.ee lehele, seal puhtas emakeeles asjad lahti seletatud.

Ma arvan, et sebi endale üks viirusetõrje ja ei peagi kartma linke.
Siis arvan veel, et beebipillid on tervisele kindlasti väga suurte riskidega. Saan aru, et naised tahavad oma kodus püsipartneriga seksida ilma kondoomita, aga minu kehasse küll ükski pill või spiraal ei rända. See on kehavõõras asi ja ei soovi selliseid elukaid enda organismi. Sinu valik muidugi, mida sinu naine kasutab.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis suured ohud siis naist ohustavad? Äkki siis naine enam seksiks, kui tablet on paha ja spiraal on paha ja nii palju ohte on maailma, et ei jõua ära ohkida.  Kas mees on nagu kohver, kes ise midagi enam otsustada ei tohi. Naised, nüüd mõistus koju, ja kohe!

Äkki siis mees enam ei seksi, kui kondoom on paha ja seda teist asja ka teha ei taha?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen steriliseeritud. Omal vabal tahtel, sest mina otsustasin, et ei taha rohkem lapsi.

Mis selles steriliseerimises siis nii kohutavat on? Läksin hommikul haiglasse, tehti kerges narkoosis laproskoopiliselt op ära, paar tundi hiljem ärkasin üles ja tahtsin koju tulla, aga igaks juhuks pidin veel tund aega haiglas passima – jälgimisel. Lõpuks võisin koju minna ehk siis aega läks haiglas ca kella kümnest hommikul kuni kella kolmeni päeval.

Kolm plaastrit kõhul olid tunnistuseks, et midagi toimus, aga muidu paari päeva pärast on see enda jaoks unustatud teema.. Praeguseks juba 15 aastat sellest möödas.

Huvitav, et mehed küll deklareerivad, et nemad rohkem lapsi ei taha, aga ometi steriliseerima ei kipu…

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et mehed küll deklareerivad, et nemad rohkem lapsi ei taha, aga ometi steriliseerima ei kipu…

Sest naised lasevad nii. Alustavad juba teismeeas beebipillidega ja kannavad end kandikul noormeestele ette. Noormehed saavad meesteks ja neil meestel juba teada, et raseduse vältimise eest hoolitseb naine.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest naised lasevad nii. Alustavad juba teismeeas beebipillidega ja kannavad end kandikul noormeestele ette. Noormehed saavad meesteks ja neil meestel juba teada, et raseduse vältimise eest hoolitseb naine.

Just! Ja nagu käesolevast teemastki näha, siis suur osa naisi kinnitavad, et jah, see ongi ainult naiste teema. Ja, kui juba naised ise nii mõtlevad, siis miks peaks mees enam sellega oma pead vaevama. Naised ise ju ka nii rahul, et kõik nende kanda on.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest naised lasevad nii. Alustavad juba teismeeas beebipillidega ja kannavad end kandikul noormeestele ette. Noormehed saavad meesteks ja neil meestel juba teada, et raseduse vältimise eest hoolitseb naine.

Just! Ja nagu käesolevast teemastki näha, siis suur osa naisi kinnitavad, et jah, see ongi ainult naiste teema. Ja, kui juba naised ise nii mõtlevad, siis miks peaks mees enam sellega oma pead vaevama. Naised ise ju ka nii rahul, et kõik nende kanda on.

Minu teada mees rasedaks ei jää. Naine jääb.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada mees rasedaks ei jää. Naine jääb.

Mis siis? Sind ju tehakse koguaeg vägisi isaks, nagu sa igas võimalikus teemas ulud. Petetakse laps välja ja siis hakatakse raha välja pressima.

Seega, hoopis sina peaksid huvitatud pool olema, et sul soovimatuid järglasi ei tuleks, mitte naine.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just! Ja nagu käesolevast teemastki näha, siis suur osa naisi kinnitavad, et jah, see ongi ainult naiste teema. Ja, kui juba naised ise nii mõtlevad, siis miks peaks mees enam sellega oma pead vaevama. Naised ise ju ka nii rahul, et kõik nende kanda on.

Pole tõesti mingi eriline raskus iga 5.a. tagant spiraali vahetada. Pole vaja kummalgi end steriliseerida-naine 50-selt enam ei rasestu ning mees vahetab nagunii selles eas naise 20.a. noorema vastu, kellega teeb uue lapse.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole tõesti mingi eriline raskus iga 5.a. tagant spiraali vahetada. Pole vaja kummalgi end steriliseerida-naine 50-selt enam ei rasestu ning mees vahetab nagunii selles eas naise 20.a. noorema vastu, kellega teeb uue lapse.

Sina, meesterahvas, tead rääkida, et pole mingi eriline raskus iga 5. a. tagant spiraali vahetada?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina, meesterahvas, tead rääkida, et pole mingi eriline raskus iga 5. a. tagant spiraali vahetada?

Mina täitsa naisterahvas.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina, meesterahvas, tead rääkida, et pole mingi eriline raskus iga 5. a. tagant spiraali vahetada?

Mina täitsa naisterahvas.

Mitte ükski naisterahvas ei aja niisugust juttu! Nii räägib perekooli Revolver.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina, meesterahvas, tead rääkida, et pole mingi eriline raskus iga 5. a. tagant spiraali vahetada?

Mina täitsa naisterahvas.

Mitte ükski naisterahvas ei aja niisugust juttu! Nii räägib perekooli Revolver.

Sa oled lolliks läinud. Igaühte, kel on teine arvamus, sõimad revolveriks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada mees rasedaks ei jää. Naine jääb.

Mis siis? Sind ju tehakse koguaeg vägisi isaks, nagu sa igas võimalikus teemas ulud. Petetakse laps välja ja siis hakatakse raha välja pressima.

Seega, hoopis sina peaksid huvitatud pool olema, et sul soovimatuid järglasi ei tuleks, mitte naine.

Mina olen naine, kes hoolitseb oma keha eest ise, mitte ei mangu meestelt vastutust.

Sina otsi abi oma paranoiaga.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina, meesterahvas, tead rääkida, et pole mingi eriline raskus iga 5. a. tagant spiraali vahetada?

Mina täitsa naisterahvas.

Mitte ükski naisterahvas ei aja niisugust juttu! Nii räägib perekooli Revolver.

Sa oled lolliks läinud. Igaühte, kel on teine arvamus, sõimad revolveriks.

Õige küll, sa võid olla ka see 20-aastane söömishäirega neiu, ortoreksik, kes kõik teemad kehakaalu peale keerab pannkoogi ja moosi rõvedusest heietab. Sellel on ka nihkes maailmapilt, milles usub, et tema ainsana sööb õigest, tema kehakaal ei muutu kunagi, tema ei vanane mitte iialgi. Kõik naised vahetatakse 50-selt 20-aastaste vastu (niimoodi räägib ainult väga noor naisterahvas).

+5
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina olen naine, kes hoolitseb oma keha eest ise, mitte ei mangu meestelt vastutust.

Mine loe nüüd uuesti teemaalgatust!

Seal on kirjas: mees ei taha enam lapsi, mees ei soovi kasutada kondoomi.

Kui sa nüüd natukene oma aina kehakaalule mõtlemisest räsitud aju natukene liigutad, siis kuidas tundub? Kas mees peaks konkreetsel juhul hoolitsema selle eest, et ta isaks ei saaks? Kas mees peaks vastutama?

+10
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mõne jaoks on uskumatu see, et mees ise on otsustanud mitte rohkem lapsi saada. Et süüdi on alati naine, kui mees sellise otsuse teeb. Minu mees lähtus sellest, et 3 last on vaja üles kasvatada ja koolitada, vanus ka ju selline, et aitab küll.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina, meesterahvas, tead rääkida, et pole mingi eriline raskus iga 5. a. tagant spiraali vahetada?

Mina täitsa naisterahvas.

Mitte ükski naisterahvas ei aja niisugust juttu! Nii räägib perekooli Revolver.

Sa oled lolliks läinud. Igaühte, kel on teine arvamus, sõimad revolveriks.

Õige küll, sa võid olla ka see 20-aastane söömishäirega neiu, ortoreksik, kes kõik teemad kehakaalu peale keerab pannkoogi ja moosi rõvedusest heietab. Sellel on ka nihkes maailmapilt, milles usub, et tema ainsana sööb õigest, tema kehakaal ei muutu kunagi, tema ei vanane mitte iialgi. Kõik naised vahetatakse 50-selt 20-aastaste vastu (niimoodi räägib ainult väga noor naisterahvas).

Sa tsiteerid kahte erinevat inimest. Otsi abi oma paranoiaga.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski naisterahvas ei aja niisugust juttu! Nii räägib perekooli Revolver.

Et kõik naised räägivad, et spiraali vahetus on sama hull, kui sünnitus või mis su probleem on? Näha on, et oled selline hädine, kes isegi spiraaliga hakkama ei saa. Tutvuskond samasugune-hädade ja paksuksminemisega. Saa aru, et mõne jaoks on see 1 minut, mis kulub spiraali paigalduseks, tühiasi. Tuimestus on ka olemas, kui vaja.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige küll, sa võid olla ka see 20-aastane söömishäirega neiu, ortoreksik, kes kõik teemad kehakaalu peale keerab pannkoogi ja moosi rõvedusest heietab. Sellel on ka nihkes maailmapilt, milles usub, et tema ainsana sööb õigest, tema kehakaal ei muutu kunagi, tema ei vanane mitte iialgi. Kõik naised vahetatakse 50-selt 20-aastaste vastu (niimoodi räägib ainult väga noor naisterahvas).

Jälle see haige inimene, kes tunneb ilmeksimatult kõik Perekooli 100 tuhat kasutajat ära 😀 Hullumaja, mis koomikud siin ikka koos.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastuseks teemaalgatajale: nõme pole mitte see, et mees peab vasektoomiat vastikuks ja ei taha op-i teha. Nõme on see, et ta ei soovi rohkem infot saada ja teemale asjalikult läheneda. Võtke aeg ja rääkige sellel teemal veel kord rahulikult – infohankimine ja konsultatsioon ei tähenda ju koheselt nõusolekut. Ning vastastikune plartsumine ja ultimatiivne kõneviis ei vii raudselt mingi lahenduseni. Kui mees ei soovi ka kondoomi kasutada ja sina ei soovi spiraali vms, polegi ju head lahendust. Vaevalt sa idioodiga lapsi said – mingi mõtlemis- ja arusaamisvõime tal ometi peab olema. (kiviaegne vahendivaba “pereplaneerimisvahend” coitus interruptus pole ometi teema?!).

Mina olen steriliseeritud. Mu abikaasa on teinud vasektoomia. Kumbki enda valikul (ja, loomulikult, vastastikku eelnevalt sellest rääkides). Mõlemal täisnarkoosis. Mõlema op ja taastumine oli, õnneks, suuremate tüsistusteta. Minul oli, opijärgsel ööl, tugev veritsus haavast (oma viga – kästi ju rahulikult lamada, mitte ringi traavida ja tassida.). Mehel oli haav paar nädalat valus ja siis paar kuud hell.

Miks mõlemad? Sest soovitav laste arv on meil mõlemal lõplikult täis ja kondoomiseksi ei naudi kumbki. Kas ainult mees on see, kellel võib tulevikus tekkida uus suhe? Minu arvates mitte. Ühelgi suhtel, kahjuks, pole eluaegset garantiid. Seega garanteerib naise edaspidise lastetuse ikka ainult tema enda steriliseerimine. Mina tarbisin küll aastaid beebipille – ja tänasin tänapäeva meditsiini, et need olemas on – ebakorrapärane tsükkel, räiged kõhuvalud, nahaprobleemid jms selline hormonaalne jama kadus. Jah, kehakaal tõusis – nii kilo aastas, aga oleks, küllap, tõusnud selletagi. Aga pillide võtmine oli ikkagi tüütu lisakohustus ja -kulu. Seepärast otsustasin steriliseerida.

Praeguseks on op-idest möödas ca 10 aastat. Ja toonase otsusega igati rahul. Mõlemad.

Vastuseks kommentaatoritele:

neile, kes tänitavad, et mis see vasektoomia siis ära pole, vat naistel on ikka nii raske: Nii naiste kui meeste steriliseerimine on operatsioon. Iga operatsiooniga võivad kaasneda tüsistused, iga operatsiooni järel vajab organism aega taastumiseks – 100% kindlat garantiid, et kõik läheb niuh ja vaevata, ei ole kunagi. Seega peab inimesel endal olema õigus otsustada, kas ta läheb op-ile või mitte. Survestamine on lubamatu ja nõme, ükskõik, mis soost inimene seda teeb. (“Minu keha, minu valik” kehtib ikka kõigi kohta, samuti kehtimata soost).

neile, kes, nagu igal võimalikul ja võimatul juhul, pakuvad ainsana lahendusena mehe survestamist “ähvardusega”- vot siis ei seksi! Tõsiselt? Seks on midagi, mida tahavad ja vajavad ainult mehed?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läbisin steriliseerimise opi 10 aastat tagasi varastes 40ndates ja peale 3.planeeritud last.

Läksin ise sest mina ei tahtnud enam lapsi. Mehega lihtsalt arutasin sel teemal miks ma seda teen. Ta on mul siiani alles.

Taastumine oli kerge, mõni päev ja paar nädalat ei tohtinud raskusi tõsta.

Minu jaoks oli elu esimene narkoosis operatsioon, seega ei oska ka võrrelda.

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et sebi endale üks viirusetõrje ja ei peagi kartma linke. Siis arvan veel, et beebipillid on tervisele kindlasti väga suurte riskidega. Saan aru, et naised tahavad oma kodus püsipartneriga seksida ilma kondoomita, aga minu kehasse küll ükski pill või spiraal ei rända. See on kehavõõras asi ja ei soovi selliseid elukaid enda organismi. Sinu valik muidugi, mida sinu naine kasutab.

Aga tead, mina arvan, et arstiteadust peab päris õppima, mitte googles tuhnima ja linke jagama. Mõtleks enamus naisi, nagu sina mõtled, ei oleks kellegi keres ei ülearust veini tilka ega muud meelemürki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tead, mina arvan, et arstiteadust peab päris õppima, mitte googles tuhnima ja linke jagama. Mõtleks enamus naisi, nagu sina mõtled, ei oleks kellegi keres ei ülearust veini tilka ega muud meelemürki.

No siis trimpa veini ja kasuta pille. Naisek peab olema valikuvõimalus. Nõu annavad günekoloogid ja ämmaemandad, mitte tädi perekoolist. Vastuvõtult saan nõu, mitte sinult.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naisek peab olema valikuvõimalus.

Nii peab ka mehel olema! valikuvõimalus!!!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naisek peab olema valikuvõimalus.

Nii peab ka mehel olema! valikuvõimalus!!!

Muidugi peab. Mis sa kisad.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen steriliseeritud. Omal vabal tahtel, sest mina otsustasin, et ei taha rohkem lapsi.

Mis selles steriliseerimises siis nii kohutavat on? Läksin hommikul haiglasse, tehti kerges narkoosis laproskoopiliselt op ära, paar tundi hiljem ärkasin üles ja tahtsin koju tulla, aga igaks juhuks pidin veel tund aega haiglas passima – jälgimisel. Lõpuks võisin koju minna ehk siis aega läks haiglas ca kella kümnest hommikul kuni kella kolmeni päeval.

Kolm plaastrit kõhul olid tunnistuseks, et midagi toimus, aga muidu paari päeva pärast on see enda jaoks unustatud teema.. Praeguseks juba 15 aastat sellest möödas.

Keegi ei ole väitnud, et naise steriliseerimine äärmuslikult keeruline protsess oleks.

Argument oli selles, et mehe steriliseerimine on veel lihtsam ja kui naine on terve elu raseduse vältimise, laste kandmise-sünnitamise-imetamise eest hoolitsenud, siis miks peaks ka steriliseerimine ikka ja jälle naise rida olema?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen steriliseeritud. Omal vabal tahtel, sest mina otsustasin, et ei taha rohkem lapsi.

Mis selles steriliseerimises siis nii kohutavat on? Läksin hommikul haiglasse, tehti kerges narkoosis laproskoopiliselt op ära, paar tundi hiljem ärkasin üles ja tahtsin koju tulla, aga igaks juhuks pidin veel tund aega haiglas passima – jälgimisel. Lõpuks võisin koju minna ehk siis aega läks haiglas ca kella kümnest hommikul kuni kella kolmeni päeval.

Kolm plaastrit kõhul olid tunnistuseks, et midagi toimus, aga muidu paari päeva pärast on see enda jaoks unustatud teema.. Praeguseks juba 15 aastat sellest möödas.

Keegi ei ole väitnud, et naise steriliseerimine äärmuslikult keeruline protsess oleks.

Argument oli selles, et mehe steriliseerimine on veel lihtsam ja kui naine on terve elu raseduse vältimise, laste kandmise-sünnitamise-imetamise eest hoolitsenud, siis miks peaks ka steriliseerimine ikka ja jälle naise rida olema?

Terve elu? Terve elu on rase ja imetab?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 284 )


Esileht Pereelu ja suhted Vasektoomia vs steriliseerimne