Esileht Ilu ja tervis Väsimus ja unisus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Väsimus ja unisus

Postitas:

Meil 2 last 3a ja 8k. Lapsed on head magajad ja ei saa öelda, et oleks unetud ööd.
Reaalsus on see, et oleme mehega kogu aeg väsinud. Mees teeb füüsilist tööd ja magab öösel u 6-7 tundi + peale tööd 2h. Söob korralikult, aga pidevalt on väsibud ja jõudlus langenud.
Minul on mõneti hullem, hommikul on raske voodist välja saada, kui lapsi päeval magama panen, siis tuleb ka loidus peale. Õhtul magama ei jää, sest üleväsimus. Uni on pinnapealne.
Mõlemad oleme muidu pigem aktiivsed, aga trenni enam ei jõua ja kodused toimetused tavad ka võhmale. Eile ladusime 1h puid ja pärast oleks ainult magada tahtnud.
Võtame multivitamiine, aga ei ole mõju märganud. See kestab juba 6 kuud ja läheb hullemaks.
Voodi vahetasime ka välja, sest eelmine oli vana ja ebamugav.
Vanud 30+

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las perearst teeb põhjalikuma vereanalüüsi. Sul võib pärast laps sündi olla rauadepoo madal (hemoglobiin võib isegi ok olla, aga ferritiini tase madal), samuti lase kontrollida kilpnäärmenäitu. Minul oli pärast laste sündi meeletu väsimuse taga just madal ferritiin, mõni aasta hiljem diagnoositi ka kilpnäärme alatalitlus.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 14:06; 29.07 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ütleme kolm kuud tagasi oli samas rütmis elu, et lapsed magasid ja teie saite ka korralikult puhata?

Las perearst teeb põhjalikuma vereanalüüsi. Sul võib pärast laps sündi olla rauadepoo madal (hemoglobiin võib isegi ok olla, aga ferritiini tase madal), samuti lase kontrollida kilpnäärmenäitu. Minul oli pärast laste sündi meeletu väsimuse taga just madal ferritiin, mõni aasta hiljem diagnoositi ka kilpnäärme alatalitlus.

Ja kohe mõlemal nii naisel kui mehel korraga?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nüüd ei ole ju enam midagi teha, seda teist last, kes on imik, ei ole ju võimalik ära kaotada. Paratamatus, omad valikud.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 14:20; 29.07 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kohe mõlemal nii naisel kui mehel korraga?

üldjuhul on peres ju ühesugune toitumisviis. meil oli ka mitmel korraga samade ainete puudus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ütleme kolm kuud tagasi oli samas rütmis elu, et lapsed magasid ja teie saite ka korralikult puhata?

Las perearst teeb põhjalikuma vereanalüüsi. Sul võib pärast laps sündi olla rauadepoo madal (hemoglobiin võib isegi ok olla, aga ferritiini tase madal), samuti lase kontrollida kilpnäärmenäitu. Minul oli pärast laste sündi meeletu väsimuse taga just madal ferritiin, mõni aasta hiljem diagnoositi ka kilpnäärme alatalitlus.

Ja kohe mõlemal nii naisel kui mehel korraga?

Kas tõesti aju nii palju ei võta, et vastasin naise seisukohast ja enda isiklikust kogemusest? Aga kui tuleb puust ja punaseks teha, siis naisel võib raseduse ajal ferritiini tase langeda. Oled rahul? Perekooli puhul tuleb muidugi alati sinusugustega arvestada, aga no ei viitsi elementaarset läbi nämmutada, et kõik ikka aru saaks, et kui sünnitanud naise vereanalüüsist räägin, siis see ei tähenda, et mees ka rase oli ja sünnitas.

Kui tähele ei pannud, siis isegi mu kommentaar on suunatud otse teemaalgajale, kirjutasin: Sul võib pärast laps sündi olla rauadepoo madal (hemoglobiin võib isegi ok olla, aga ferritiini tase madal), samuti lase kontrollida kilpnäärmenäitu.

St ma ei mõelnud tema meest, vaid pöördusin soovitusega ainult teemaalgataja poole. Või lugesid kuskilt välja, nagu oleks ma kirjutanud “teil võib pärast lapse sündi…”? Selle asemel et end lolliks teha, võiks mõttega lugeda ja enne kommenteerimist seda ka mõelda, kas loetust ikka aru said.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 14:06; 29.07 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eb puust ja punaseks teha, siis naisel võib raseduse ajal ferritiini tase langeda. Oled rahul? Perekooli puhul tuleb muidugi alati sinusugustega arvestada, aga no ei viitsi elementaarset läbi nämmutada, et kõik ikka aru saaks, et kui sünnitanud naise vereanalüüsist räägin, siis see ei tähenda, et mees ka rase oli ja sünnitas.

Kui tähele ei pannud, siis isegi mu kommentaar on suunatud otse teemaalgajale, kirjutasin: Sul võib pärast laps sündi olla rauadepoo madal (hemoglobiin võib isegi ok olla, aga ferritiini tase madal), samuti lase kontrollida kilpnäärmenäitu.

St ma ei mõelnud tema meest, vaid pöördusin soovitusega ainult teemaalgataja poole. Või lugesid kuskilt välja, nagu oleks ma kirjutanud “teil võib pärast lapse sündi…”? Selle asemel et end lolliks teha, võiks mõttega lugeda ja enne kommenteerimist seda ka mõelda, kas loetust ikka aru said.

Kui seesama väsimus on ühel ja samal perioodil nii naisel kui mehel, siis mis oleks veel loogilisem kui kaks imeväikest last järjest tehtud? Mõtled, et naisel ja mehel korraga on mingid müstilised ferritiinid ja kilpnäärmed?

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 14:20; 29.07 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsed magavad siis ka palju? st täiskasvanud väsinud, lapsed samamoodi? Mingit gaasileket ei ole kuskil võimalik? Mingid allergeenid, hallitusseened õhus?

Ma laseks teha kodus õhuanalüüsi. Nagu eriti ei taha uskuda seda, et mehel ja naisel korraga rauapuudus.

http://www.mycology.ee/teenused/ohuanaluus/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siiski usun, et tegemist on lihtsalt väikeste laste vanemate kurnatusega. Kui mees teeb füüsilist tööd, siis loomulikult on ta väsinud ja peaks saama piisavalt magada. 6-7 tundi öösel on ikka vähe, isegi kui ta pärast tööd tunni-kaks ka magab. Inimeste unevajadus on muidugi erinev, aga öö jooksul 8-9 tundi võiks keskmine inimene siiski puhata saada.
Ja hiljuti sünnitanud emana on TA-l loomulikult võimalik, et hemoglobiin või ferritiin on madal. Ja kui ta imetab ka, siis see kõik kurnab organismi. Ega muud ilmselt polegi teha kui lasta perearstil korra verd kontrollida ja üritada igal võimalikul juhul puhata. Ja palju süüa rohelist kraami, üldse toituda teadlikult.
Muuseas, kui kaks väikest last kodus ja selline väsimus, siis tuleks rahuliku südamega jätta tegemata need majapidamistööd, mis pole eriti olulised. Ma saan aru, et süüa peab tegema, pesu pesema, tolmu ära koristama. Aga nt pole mingit vajadust ennast piinata triikimisega või igapäevase suurpuhastusega või peente pipstükkide moorimisega – midagi lihtsat ja kiiret pigem söögiks valmistada.
Ja kindlasti peaks ema puhkama samal ajal, kui lapsed magavad. Kui minu laps oli imik, siis ma ka olin suht kurnatud. Nagu ikka, süüa korralikult ei jõudnud, magada sai vähem kui vaja. Kaal kadus, nägin välja nagu anorektik. Iga kord, kui last imetasin, siis tuli äravõitmatu uni peale ja kui laps uinus, siis mina ka. Tema magas mul veel 45 min kaupa, kahe-kolmetunnisest uinakust võisin ainult unistada. Aga ka need 30-40 min, mis ma siis magada sain, aitasid mind.
Pidage vastu!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siiski usun, et tegemist on lihtsalt väikeste laste vanemate kurnatusega. Kui mees teeb füüsilist tööd, siis loomulikult on ta väsinud ja peaks saama piisavalt magada. 6-7 tundi öösel on ikka vähe, isegi kui ta pärast tööd tunni-kaks ka magab. Inimeste unevajadus on muidugi erinev, aga öö jooksul 8-9 tundi võiks keskmine inimene siiski puhata saada.

See ongi kõige tõenäolisem põhjus. Kui lapsed nüüd korralikult magavad siis organismidel on pingelangus ja püüab nüüd taastuda.
Pole päris sama, aga kui lõpetasin väga väsitava töökohaga lepingu, siis umbes pool aastat magasin ennast välja. Pidevalt oli uni ja koguaeg väsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Väsimus ja unisus