Esileht Pereelu ja suhted Väsind kooselust

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Väsind kooselust

Postitas:
Kägu

Oma nõude pesemise, sokipaari pesemise ja elementaarse puhkuse hoidmise õpetamine on SINU töö.

Tahtsin kommenteerida seda lõiku. Miks on laste tööharjumuse kujundamise taga ainult ema. Et kui lapsed ei tee koduseid töid, siis on süüdi ainult ema. Mees ei tee ise koduseid töid, ega õpeta lapsi seda tegema – ja see on igati ok?

Mina pole seda väitnud. Sel juhul on sinu tegemata töö abikaasaga see läbi arutada, et mõlemad panustavad laste kasvatamisse. Kui mees ei õpeta lapsi seda tegema, siis on viga tehtud juba seal, et mehega pole asjad selgeks räägitud.

Miks peab mehi õpetama ja nendega läbi arutama, et mõlemad panustavad laste kasvatamisesse. Miks see ei ole normaalne ja elementaarne juba ilma arutamatagi?

Miks peab naine kasvatama lapsi ja siis veel kasvatama meest, et see kasvataks lapsi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks peab mehi õpetama ja nendega läbi arutama, et mõlemad panustavad laste kasvatamisesse. Miks see ei ole normaalne ja elementaarne juba ilma arutamatagi?

Mul on vist meestesse usku, aga arvan, et normintellektiga meesterahvas saab sellest aru küll, ta lihtsalt ei viitsi 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind lihtsalt kohutavalt häirib see meeste käsitlemine mingite abitute olenditena sisuliselt. Sest kuidas teistmoodi mõista seda survet, et nagu naine vastutaks pereelus kõige eest. Vastutab selle eest, et lapsed oleks hästi kasvatatud. Vastutab selle eest, et mees oleks nö. hästi kasvatatud. Nagu mehel puuduks endal otsustus- ja algatusvõime ning vastutustunne. Nagu mees oleks mingi abitu, kes ei peagi suutma ise mõelda ja tegutseda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga naine ei taha ju ka. Kogu teema sellest ongi. Naine tahab, et mees teeks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui ei taha teise inimesega koos elada, siis keegi ei saa sundida. Kellele ei meeldi, see läheb elab eraldi või kellegi muuga koos, kellega tahab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma nõude pesemise, sokipaari pesemise ja elementaarse puhkuse hoidmise õpetamine on SINU töö.

Tahtsin kommenteerida seda lõiku. Miks on laste tööharjumuse kujundamise taga ainult ema. Et kui lapsed ei tee koduseid töid, siis on süüdi ainult ema. Mees ei tee ise koduseid töid, ega õpeta lapsi seda tegema – ja see on igati ok?

Mina pole seda väitnud. Sel juhul on sinu tegemata töö abikaasaga see läbi arutada, et mõlemad panustavad laste kasvatamisse. Kui mees ei õpeta lapsi seda tegema, siis on viga tehtud juba seal, et mehega pole asjad selgeks räägitud.

Miks peab naine kasvatama lapsi ja siis veel kasvatama meest, et see kasvataks lapsi.

Ma ei ole rääkinud mehe õpetamisest. Rääkisin abikaasaga arutamisest. Senini on see mulle tundunud tavaline, et abielupaarid arutavad omavahel lapste kasvatamisega seotud küsimusi, koduse elu küsimusi jne. Perekoolis tundub mulle, et mehega rääkimine ja mingites pidepunktides kokku leppimine on ilmvõimatu. Ka sina ei saanud ju aru, mida tähendab mehega laste kasvatamise teemal reeglite arutelu, sinu arvates on mehega laste kasvatamise põhimõtete üle rääkimise ainus võimalik vorm mehe õpetamine.
Ei kujuta ette, mis kooselu vorm see on, kui elukaaslastega ei arutleta laste kasvatamise teemadel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tundub, et lahkuminek on siin ainus lahendus. Või siis õnnetult elu lõpuni koos. Sellisega oled sa ju koos vaid laste pärast. Kui lapsed läinud, siis temast pole sulle kaaslast. Vabasta ennast juba varakult. Aasta pärast oled õnnelik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks inimesed elavad koos, kui tegelikult nad seda kooselu ei naudi. Elame ju ühe korra ja iga päev peaks olema täis särtsu ja särinat.

Mina laste pärast kooselu õigeks ei pea. Laps kasvab ja areneb palju paremini, kui kodus on õnn, ole siis üksikvanem või uues kooselus. Pingeid ei näe, aga need on alati õhus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole rääkinud mehe õpetamisest. Rääkisin abikaasaga arutamisest. Senini on see mulle tundunud tavaline, et abielupaarid arutavad omavahel lapste kasvatamisega seotud küsimusi, koduse elu küsimusi jne. Perekoolis tundub mulle, et mehega rääkimine ja mingites pidepunktides kokku leppimine on ilmvõimatu. Ka sina ei saanud ju aru, mida tähendab mehega laste kasvatamise teemal reeglite arutelu, sinu arvates on mehega laste kasvatamise põhimõtete üle rääkimise ainus võimalik vorm mehe õpetamine.

Ei kujuta ette, mis kooselu vorm see on, kui elukaaslastega ei arutleta laste kasvatamise teemadel.

Minu mehega asjade arutamine käib nii, et mina räägin ja tema vaikib. Lihtsalt vaikibki, ei vasta otsesele küsimusele musta ega valget. Siis paari nädala pärast vaatan, et ta on mõne asja kõrva taha pannud ja katsub seda järgida, mõnd teist minu mõtteavaldust aga lihtsalt ignoreerib. Mingist arvamuste vahetamisest ei tule mitte midagi välja, sest ta lihtsalt ei lähe vestlusega kaasa ja läheb peagi mingeid omi asju ajama. kord ta selgitas mulle, et tema ei suuda nii kiiresti uut teemat läbi mõelda, samas ta ka mitte kunagi ei taasalusta seda vestlust hiljem, siis kui ta on saanud aega mõelda. Lihtsalt ignoreerib.

Mina tean oma reaalsust väga hästi, mul pole kuigi suurt tõenäosust praeguses vanuses ja välimuses ja töökoormuses ning kolme lapsega mingit särtsu ja särinat uuest suhtest leida. Mees otseselt ei häiri ka ning lapsed teda armastavad. Milleks siis laste elu ära rikkuda kui minu elu lahku kolimisest paremaks ei muutuks?

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Esileht Pereelu ja suhted Väsind kooselust