Esileht Koolilaps väsinud teismelisega kaklemisest:(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: väsinud teismelisega kaklemisest:(

Postitas:

Tegemist 10. klassi poisiga.
Tunnen juba mitu aastat, et ta ei austa mind ja sellest lähtuvalt ei taha talle enam taskuraha maksta. Raha, mis mulle raskelt tuleb, anda lihtsalt sõimlejale? Ülbitseb ja nähvab mis sülg suhu toob. On välja ka öelnud, et austab ainult isa. Kõik hääletõstmised on alguse saanud vaid sellest, et eeldan, et võtaks õppimist tõsisemalt (nagu ka õpetajad mulle ta kohta räägivad)ja tuba oleks korras. Vahel olen mobiili ka ära võtnud paariks päevaks.

Tunnen, et endast olen andnud kõik teda kasvatades: ilusad riided, reisid, luban enda autoga sõita jne. Mees töötab välismaal ja vastab vaid, et lahendage ise oma jamad seal kodus.

Minu mõistus on otsas, niiiiiiii väsinud sellest närvilisest õhkkonnast ja väiksem õde peab seda kõike pealt nägema…

+32
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 11:23; 20.11 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees töötab välismaal ja vastab vaid, et lahendage ise oma jamad seal kodus.

Ei noh, siis peab loomulikult perekool sekkuma.
Pole küsimustki.

1. Mees järgmise laevaga koju. Aitab looderdamisest (8h päevas tööl ja ülejäänu puhkus ON looderdamine). Eestisse tööle ja lapsi kasvatama.
2. Poisile kõigepealt keretäis tappa. Telefonilt, internetilt jne kõigist asjadest ilma. Kuu aega käigu vaid koolis, õppigu ja näidaku häid tulemusi. Kui ei sobi – SOS lastekülas leiab omale sobivama kodu.
3. jne

+19
-30
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 11:34; 20.11 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest sa oled juba algusest peale liiga palju andnud ja liiga vähe kohustuste eest vastutust nõudnud. Mina täiesti külma rahuga võtan interneti ära, annan poole vähem taskuraha ja keeldun uusi rõivaid ostmast kohe algusest, esimesest klassist peale, niipea kui õppimises ja kodustes kohustustes hooletuks muututakse. Kõik privileegid on otseses korrelatsioonis kohustuste täitmisega ja inimese enda valik on, kas ta soovib privileege või mitte. Mina ei hakka pikalt näägutama ja paluma või häält tõstma. Minu reeglid on selged. Kuna kogu see prvileegide hulk on minu tööga rahastatav, on minu õigus otsustada, mida ma vastu ootan. Kui need reeglid ei sobi, tuleb õppida, et iseseisvus saavutada ja ise raha teenima hakata, siis tehku oma rahaga mis soovib. Kui ei oska, ei suuda, ei saa, tuleb laps ja küsib abi, aitan ja õpetan ja pakun välja võimalikke lahendusi alati. Poisse ei saa enamasti kasvatada ainult präänikut pakkudes ja näägutades, see ei tööta. Vahel tuleb ka näidata, mis tulemus on, kui jätad kohustused täitmata.

+30
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.11 11:35; 20.11 14:16; 20.11 14:21; 20.11 14:40; 20.11 14:41; 20.11 15:20; 20.11 17:13;
To report this post you need to login first.

pole vaja “anda endast kõik” laste kasvatamisel. Kõigepealt austa ennast ise, siis teevad seda ka teised, sh lapsed.
Enne õppimine korda, siis auto ja ilusad riided.
Telefoni äravõtmine on siiski liiga julm tänapäeval.
Võta poiss nädalavahetusel kaasa (teie kahekesi) ja sõitke kuskile loodusesse – mererannal jalutades saab paljud asjad selgeks rääkida.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina täiesti külma rahuga võtan interneti ära,

See teemaalgataja lumehelves ilmselt sulaks sellise jõhkruse peale….

+10
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 11:34; 20.11 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei aita sellises vanuses telefoni (interneti vm eluolulise seadme) äravõtmine. See tekitab meeletut viha ja trotsi, sellest edasi minna on väga keeruline.

Ilmselt jah, oled olnud “hea emme”, mis on alati väga mugav. Meie peres on see “hea issi” ja mina olen kuri. Algusest peale seisnud ja võidelnud iga poja poolt nõmeda lause või suhtumise poolt. Ja päevast päeva ta katsetab, kus need piirid ikka on. Ja ma ka ei anna järgi.
Samas on mu lapsel väga hea elu, talle on kõik lubatud ja tal on ka kõik (mis tänapäeva noortel vaja) olemas.
Minu kreedo on, et usalduse kuritarvitamiseni on kõik ok.
Elutõdesid tuletan talle iga päeva meelde. Kuigi temale tundub see näägutamisena, siis ma ei kavatse ka jätta. a la “kuidas läheb võipakk külmkappi”? “kust see rätik siia sai?”, “kui meiega elad siis üldiseid pere-ja kodu reeglid on ikka meie poolt” jne. aga seda muidugi ilma äärmustesse laskumiseta.
Hea soovitus on temaga püüda rääkida. Selgitada, miks üks või teine suhtumine ei ole OK. Pigem sõbralikult, tuues näiteid oma elust. Kuigi meie lastele tundub, et oleme 2. maailmasõjas ilmselt oma lapsepõlves (niiii vanad), siis tegelikult on meil ju väga hästi meeles omaenda tunded 20-30 a tagasi.

Eelkõige kannalitlikku meelt! Oskust kuulata, rääkida ja enda seisukohtadest mitte taganeda!
On ka raamatud “Teismelise 5 keelt” ja “Kaini kasvatamin”, mis ma poja umb 10 a saadeks läbi lugesin.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist 10. klassi poisiga.

Tunnen juba mitu aastat, et ta ei austa mind ja sellest lähtuvalt ei taha talle enam taskuraha maksta. Raha, mis mulle raskelt tuleb, anda lihtsalt sõimlejale? Ülbitseb ja nähvab mis sülg suhu toob. On välja ka öelnud, et austab ainult isa. Kõik hääletõstmised on alguse saanud vaid sellest, et eeldan, et võtaks õppimist tõsisemalt (nagu ka õpetajad mulle ta kohta räägivad)ja tuba oleks korras. Vahel olen mobiili ka ära võtnud paariks päevaks.

Tunnen, et endast olen andnud kõik teda kasvatades: ilusad riided, reisid, luban enda autoga sõita jne. Mees töötab välismaal ja vastab vaid, et lahendage ise oma jamad seal kodus.

Minu mõistus on otsas, niiiiiiii väsinud sellest närvilisest õhkkonnast ja väiksem õde peab seda kõike pealt nägema…

Selles vanuses tähendab ikka hääletõsmine vägivalda. Ja kui vanem ees lubab endale selliseid võtteid,siis laps järgib õpetust. Kasvatuses on kõige olulisem see, et suhtleks ilma vägivallata. Mobiili äravõtmine ? Tõsiselt või? Ja siis premeerid raha ja riietega? Otsi ise abi. KUi sina oled ees vägivaldne, siis laps lihtsalt matkib sind ennast.

+17
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telefoni ja interneti äravõtmine kindlasti midagi paremaks ei tee ega austust ei õpeta. Tegelikult arvan, et kui austust pole, seda enam ei tule ka. Keskenduks suhete parandamisele, mitte ainult nõudmistele.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest sa oled juba algusest peale liiga palju andnud ja liiga vähe kohustuste eest vastutust nõudnud. Mina täiesti külma rahuga võtan interneti ära, annan poole vähem taskuraha ja keeldun uusi rõivaid ostmast kohe algusest, esimesest klassist peale, niipea kui õppimises ja kodustes kohustustes hooletuks muututakse. Kõik privileegid on otseses korrelatsioonis kohustuste täitmisega ja inimese enda valik on, kas ta soovib privileege või mitte. Mina ei hakka pikalt näägutama ja paluma või häält tõstma. Minu reeglid on selged. Kuna kogu see prvileegide hulk on minu tööga rahastatav, on minu õigus otsustada, mida ma vastu ootan. Kui need reeglid ei sobi, tuleb õppida, et iseseisvus saavutada ja ise raha teenima hakata, siis tehku oma rahaga mis soovib. Kui ei oska, ei suuda, ei saa, tuleb laps ja küsib abi, aitan ja õpetan ja pakun välja võimalikke lahendusi alati. Poisse ei saa enamasti kasvatada ainult präänikut pakkudes ja näägutades, see ei tööta. Vahel tuleb ka näidata, mis tulemus on, kui jätad kohustused täitmata.

Sama. Mul 3 poissi. 2 pubekat(14 ja 13). Nii kui hinded hakkavad kukkuma ja näha, et ei õpita, läheb kodus wifi kinni(koodi alla), läheb nende telefonidest 4G välja ja konsoolid tassin tubadest minema. Kui ei peaks ka see mõjuma, siis hakkab väljaskäimine piiratud olema, ainult trenn ja kodu. Sama ka taskurahaga – täiesti kinni. Kodus on soe toit ja ka magusat olemas, soe tuba ja riided. Ülejäänu on siib privileeg ja tuleb välja teenida.
Üldiselt 2-3p mossitavad, plärtsuvad omaette, vahest ka uks paugub, aga lõpuks tulevad vabandama. Aga privileege enne tagasi ei saa, kui hinnetes ja käitumises tõsine muutus jälle.
Aga minu omadel on ikka kohustused ka kodus. Oma tuba on elementaarne, et peab korras olema! Kord päevas tuleb nõud pesema panna ja välja võtta ja põrandad ära imeda ja üle päeva ka pesta. Kumb seda teeb ja mida, seda omavahel lepivad kokku. Suvel niidab üks nädal üks muru, teine nädal teine.
Ja no eks kui puude tegemised/kevadkoristused jms, siis ka elementaarselt peavad abis olema

+26
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 12:28; 26.11 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen juba mitu aastat, et ta ei austa mind ja sellest lähtuvalt ei taha talle enam taskuraha maksta. Raha, mis mulle raskelt tuleb, anda lihtsalt sõimlejale?

Sa arvasid kogu aeg taskuraha andes, et sul õnnestub sellega poja armastust osta?

Ära nüüd seda viga küll tee, et sa poisile enam taskuraha selle pärast ei anna, et ta sind piisavalt ei austa.
Siis pole enam isegi seda loota, et ta sellest teismelise plärtsumisest välja kasvab.
Sel lihtsalt põhjusel, et selline rahaga manipuleerimine ei olegi austustvääriv käitumine.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen juba mitu aastat, et ta ei austa mind ja sellest lähtuvalt ei taha talle enam taskuraha maksta. Raha, mis mulle raskelt tuleb, anda lihtsalt sõimlejale?

Sa arvasid kogu aeg taskuraha andes, et sul õnnestub sellega poja armastust osta?

Ära nüüd seda viga küll tee, et sa poisile enam taskuraha selle pärast ei anna, et ta sind piisavalt ei austa.

Siis pole enam isegi seda loota, et ta sellest teismelise plärtsumisest välja kasvab.

Sel lihtsalt põhjusel, et selline rahaga manipuleerimine ei olegi austustvääriv käitumine.

Ei arvanud raha andes, et ostan armastust. Lihtsalt niisama kulutamiseks talle.
Minu silmis ei ole see manipuleerimine, lihtsalt ei suuda vaevaga teenitud raha anda minuga nõmedalt ülbitsevale.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 11:23; 20.11 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10. klassis on igasugune kasvatustöö lõppenud.
Mis on, see on.
Aga aitab see, kui istud pojaga maha ja räägid, et sina põhikoolini teda aitasid ja see oli ok, aga kuna nüüd juba suur ja kohustuslik haridus omandatud, siis selgitad, et valikuna saab minna täiskasvanute gümnaasiumisse ja tööle või astuda tehnikumi ja omandada haridus.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 12:52; 12.12 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PK “geniaalsed” pedagoogid siin koos;)))))).
Poeg käitub nii, sest tema ümber käituvad ülejäänud noored ka nii.
Kui satub soliidsemate noorte hulka, siis hakkab ka soliidsemalt käituma.
Repressiivmeetodite tagajärjeks on narkootikume jm kriminaalset tegev noor, kes nii oma trotsi välja elab ja ema ees kahepalgeliselt head nägu õpib tegema.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

paraku ongi nii, et noored mehed kuulavad ainult vanemate meeste sõna. ja samuti võtavad üle suhtumise naistesse.
häid variante on vähe – kui su poja isa on mees, kes suhtub naistesse alavääristavalt ja kohtleb naisi kui ajudeta teenijaid, siis oled vartsi kahe mehe teenija- nii oma mehe kui ka poja.
kui isa on eemal või üldse lahkunud, pole samuti lihtne, eriti kui on kasvamas alfa poeg.
ise olen leidnud võrdlemisi hea varianti, kuna mu poja isa oli shovinist, siis lahutasin temast ning leidsin mehe kes peab must lugu. niisiis ongi mu poja kasvamise kõrval olnud kasuisa, kes õpetab naistest lugu pidama, aga samal ajal põrkab ka pojale peale kui too lollustega hakkama saab. ja mitte kunagi ei sea ma oma mehe autoriteeti kahtluse alla, olgu ükski inimene keda mu 16 aastane poeg austab.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest sa oled juba algusest peale liiga palju andnud ja liiga vähe kohustuste eest vastutust nõudnud. Mina täiesti külma rahuga võtan interneti ära, annan poole vähem taskuraha ja keeldun uusi rõivaid ostmast kohe algusest, esimesest klassist peale, niipea kui õppimises ja kodustes kohustustes hooletuks muututakse. Kõik privileegid on otseses korrelatsioonis kohustuste täitmisega ja inimese enda valik on, kas ta soovib privileege või mitte. Mina ei hakka pikalt näägutama ja paluma või häält tõstma. Minu reeglid on selged. Kuna kogu see prvileegide hulk on minu tööga rahastatav, on minu õigus otsustada, mida ma vastu ootan. Kui need reeglid ei sobi, tuleb õppida, et iseseisvus saavutada ja ise raha teenima hakata, siis tehku oma rahaga mis soovib. Kui ei oska, ei suuda, ei saa, tuleb laps ja küsib abi, aitan ja õpetan ja pakun välja võimalikke lahendusi alati. Poisse ei saa enamasti kasvatada ainult präänikut pakkudes ja näägutades, see ei tööta. Vahel tuleb ka näidata, mis tulemus on, kui jätad kohustused täitmata.

Sama. Mul 3 poissi. 2 pubekat(14 ja 13). Nii kui hinded hakkavad kukkuma ja näha, et ei õpita, läheb kodus wifi kinni(koodi alla), läheb nende telefonidest 4G välja ja konsoolid tassin tubadest minema. Kui ei peaks ka see mõjuma, siis hakkab väljaskäimine piiratud olema, ainult trenn ja kodu. Sama ka taskurahaga – täiesti kinni. Kodus on soe toit ja ka magusat olemas, soe tuba ja riided. Ülejäänu on siib privileeg ja tuleb välja teenida.

Üldiselt 2-3p mossitavad, plärtsuvad omaette, vahest ka uks paugub, aga lõpuks tulevad vabandama. Aga privileege enne tagasi ei saa, kui hinnetes ja käitumises tõsine muutus jälle.

Aga minu omadel on ikka kohustused ka kodus. Oma tuba on elementaarne, et peab korras olema! Kord päevas tuleb nõud pesema panna ja välja võtta ja põrandad ära imeda ja üle päeva ka pesta. Kumb seda teeb ja mida, seda omavahel lepivad kokku. Suvel niidab üks nädal üks muru, teine nädal teine.

Ja no eks kui puude tegemised/kevadkoristused jms, siis ka elementaarselt peavad abis olema

Kuidas suhtud, kui su mees ka sinuga nii käituks- privileegid, preemiad hea käitumise eest, liikumisvabaduse ära võtmine? Sa võid oma koera selliste meetoditega dresseerida, lapsi sellega küll ei kasvata. Osta normaalsed kodumasinad, mis töö ära teevad, orje pole tänapäeval vaja pidada.
Vaba liikumine on privileeg, mida võimaldataks siis, kui laps käitub nagu emme tahab? Kellaajalised piirangud alaealise liikumisele paneb seadus, aga kui sa keelad inimsel päevasel ajal kodust lahkuda, on tegu … ma ei oska öeldagi… psühhopaat-emmega. Austust ja lugupidamist sa sellega oma lastes küll ei kasvata.

+16
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 13:31; 04.12 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest sa oled juba algusest peale liiga palju andnud ja liiga vähe kohustuste eest vastutust nõudnud. Mina täiesti külma rahuga võtan interneti ära, annan poole vähem taskuraha ja keeldun uusi rõivaid ostmast kohe algusest, esimesest klassist peale, niipea kui õppimises ja kodustes kohustustes hooletuks muututakse. Kõik privileegid on otseses korrelatsioonis kohustuste täitmisega ja inimese enda valik on, kas ta soovib privileege või mitte. Mina ei hakka pikalt näägutama ja paluma või häält tõstma. Minu reeglid on selged. Kuna kogu see prvileegide hulk on minu tööga rahastatav, on minu õigus otsustada, mida ma vastu ootan. Kui need reeglid ei sobi, tuleb õppida, et iseseisvus saavutada ja ise raha teenima hakata, siis tehku oma rahaga mis soovib. Kui ei oska, ei suuda, ei saa, tuleb laps ja küsib abi, aitan ja õpetan ja pakun välja võimalikke lahendusi alati. Poisse ei saa enamasti kasvatada ainult präänikut pakkudes ja näägutades, see ei tööta. Vahel tuleb ka näidata, mis tulemus on, kui jätad kohustused täitmata.

Sama. Mul 3 poissi. 2 pubekat(14 ja 13). Nii kui hinded hakkavad kukkuma ja näha, et ei õpita, läheb kodus wifi kinni(koodi alla), läheb nende telefonidest 4G välja ja konsoolid tassin tubadest minema. Kui ei peaks ka see mõjuma, siis hakkab väljaskäimine piiratud olema, ainult trenn ja kodu. Sama ka taskurahaga – täiesti kinni. Kodus on soe toit ja ka magusat olemas, soe tuba ja riided. Ülejäänu on siib privileeg ja tuleb välja teenida.

Üldiselt 2-3p mossitavad, plärtsuvad omaette, vahest ka uks paugub, aga lõpuks tulevad vabandama. Aga privileege enne tagasi ei saa, kui hinnetes ja käitumises tõsine muutus jälle.

Aga minu omadel on ikka kohustused ka kodus. Oma tuba on elementaarne, et peab korras olema! Kord päevas tuleb nõud pesema panna ja välja võtta ja põrandad ära imeda ja üle päeva ka pesta. Kumb seda teeb ja mida, seda omavahel lepivad kokku. Suvel niidab üks nädal üks muru, teine nädal teine.

Ja no eks kui puude tegemised/kevadkoristused jms, siis ka elementaarselt peavad abis olema

Siit need koolitulistajad tulevad, kodus terror, lõpuks närvid läbi. Iga päev peale kooli põrandaid ära imeda, pesta, jumal teab mida veel..milleks püha jumal neid põrandaid üle võtta iga päev? Nõusid pesema, koristama..mida sina üldse seal teed kui piitsa käes ei hoia.
Ausalt seda on ikka jube lugeda. Ma lihtsalt ei kujuta ette kui ema kohustus on ainult karistada.
Lased vahest rihmaga ka üle kui kolmega koju tuleb sest muidu ei saa aru eks ole.

+18
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 14:01; 20.11 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest sa oled juba algusest peale liiga palju andnud ja liiga vähe kohustuste eest vastutust nõudnud. Mina täiesti külma rahuga võtan interneti ära, annan poole vähem taskuraha ja keeldun uusi rõivaid ostmast kohe algusest, esimesest klassist peale, niipea kui õppimises ja kodustes kohustustes hooletuks muututakse. Kõik privileegid on otseses korrelatsioonis kohustuste täitmisega ja inimese enda valik on, kas ta soovib privileege või mitte. Mina ei hakka pikalt näägutama ja paluma või häält tõstma. Minu reeglid on selged. Kuna kogu see prvileegide hulk on minu tööga rahastatav, on minu õigus otsustada, mida ma vastu ootan. Kui need reeglid ei sobi, tuleb õppida, et iseseisvus saavutada ja ise raha teenima hakata, siis tehku oma rahaga mis soovib. Kui ei oska, ei suuda, ei saa, tuleb laps ja küsib abi, aitan ja õpetan ja pakun välja võimalikke lahendusi alati. Poisse ei saa enamasti kasvatada ainult präänikut pakkudes ja näägutades, see ei tööta. Vahel tuleb ka näidata, mis tulemus on, kui jätad kohustused täitmata.

Sama. Mul 3 poissi. 2 pubekat(14 ja 13). Nii kui hinded hakkavad kukkuma ja näha, et ei õpita, läheb kodus wifi kinni(koodi alla), läheb nende telefonidest 4G välja ja konsoolid tassin tubadest minema. Kui ei peaks ka see mõjuma, siis hakkab väljaskäimine piiratud olema, ainult trenn ja kodu. Sama ka taskurahaga – täiesti kinni. Kodus on soe toit ja ka magusat olemas, soe tuba ja riided. Ülejäänu on siib privileeg ja tuleb välja teenida.

Üldiselt 2-3p mossitavad, plärtsuvad omaette, vahest ka uks paugub, aga lõpuks tulevad vabandama. Aga privileege enne tagasi ei saa, kui hinnetes ja käitumises tõsine muutus jälle.

Aga minu omadel on ikka kohustused ka kodus. Oma tuba on elementaarne, et peab korras olema! Kord päevas tuleb nõud pesema panna ja välja võtta ja põrandad ära imeda ja üle päeva ka pesta. Kumb seda teeb ja mida, seda omavahel lepivad kokku. Suvel niidab üks nädal üks muru, teine nädal teine.

Ja no eks kui puude tegemised/kevadkoristused jms, siis ka elementaarselt peavad abis olema

Siit need koolitulistajad tulevad, kodus terror, lõpuks närvid läbi. Iga päev peale kooli põrandaid ära imeda, pesta, jumal teab mida veel..milleks püha jumal neid põrandaid üle võtta iga päev? Nõusid pesema, koristama..mida sina üldse seal teed kui piitsa käes ei hoia.

Ausalt seda on ikka jube lugeda. Ma lihtsalt ei kujuta ette kui ema kohustus on ainult karistada.

Lased vahest rihmaga ka üle kui kolmega koju tuleb sest muidu ei saa aru eks ole.

Ohjelda natuke oma fantaasiat. Väga tubli, et lapsi kasvatatakse teadmises, et ka neil on kohustused ja et on kindlad reeglid, mille järgi hüvesid kas saadakse või ei. Pane tähele, et need emad ei kurda Perekoolis ülekäte läinud teismeliste pärast. Kurdavad need teised, kelle juures on lastel lodev ja reegliteta elu, ja jäävadki kurtma, sest niimoodi ei saa laps ka mingit ettevalmistust iseseisvaks täiskasvanueluks tulevikus.
Selle Viljandi koolitulistaja puhul oli tegemist koduvägivallaga, mis ei ole seesama mis reeglitest kinnipidamise nõudmine.

+18
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt ei kujuta ette kui ema kohustus on ainult karistada.

Mis kohast sa seda välja lugesid, et ema kohustus on ainult karistada? Ega siis karistus ei välista armastavaid tegusid ja kiituseid mõnel teisel hetkel. Karistada ei tohi asjade eest, mis lapsele ilmselgelt üle jõu käivad, aga seda, milleks laps võimeline on, ei saagi teada, kui mitte kunagi ei sunni last mugavustsoonist väljuma.

Mina ise kasvasin ka üles peres, kus reeglid olid selged, karistused olid olemas ja kõige selle kõrval ei tekkinud mul kunagi kartust, et tõesti olulistes asjades mu pere mind ei toeta või et mu vanemad mind ei armasta ja ma olin küll vahel eriarvamusel lapsevanematega, aga mitte kunagi ei olnud olukorda, kus ma poleks oma vanemaid austanud, sest lisaks armastuse jagamisele olid nad ka autoriteedid ja ei jätnud kahtlus selles, et nad teavad, mida teevad ja miks teevad. Nad oskasid mulle väga hästi lahti seletada, miks mingist privileegist ilma jäämine on nende arvates kohane.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.11 11:35; 20.11 14:16; 20.11 14:21; 20.11 14:40; 20.11 14:41; 20.11 15:20; 20.11 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas suhtud, kui su mees ka sinuga nii käituks- privileegid, preemiad hea käitumise eest, liikumisvabaduse ära võtmine?

Aga loomulikult läbi elu toimub sama asi edasi. Kui ikkagi olulised asjad tegemata jäävad, siis karistused on päris elus ka vastavalt suuremad – elukaaslasest ilma jäämine, lahutus või töökohustuste halvasti täitmise puhul töökoha preemiatest ilma jäämine, töökohast ilma jäämine. Kui liikluses reegleid ei järgi, kohustusi ei täida, siis jääd ka sõidukist ilma või satud lausa vanglasse.

Kui päris elus töökohustusi ei täida, siis jääd palgarahata ja sinu vaba liikumine reisile on piiratud. Kui emme ülalpeetavana töökohustusi (õppetöö ja koduses majapidamises aitamine) ei täida, siis on tulemuseks taskurahast ilma jäämine ja sinu liikumist piirab võimetus oma tütarlapsele kohvikus välja teha. Kui päris elus ei viitsi kohustusi täita, jätad oma lapsed kasimata-toitmata-nende koolikohustuse täitmise eest vastutamata, on karistuseks lastest ilma jäämine. jne.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.11 11:35; 20.11 14:16; 20.11 14:21; 20.11 14:40; 20.11 14:41; 20.11 15:20; 20.11 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas suhtud, kui su mees ka sinuga nii käituks- privileegid, preemiad hea käitumise eest, liikumisvabaduse ära võtmine? Sa võid oma koera selliste meetoditega dresseerida, lapsi sellega küll ei kasvata.

Täpselt!
Üks tütar on mul tubliks täiskasvanuks saanud. Teine on teismeline ja pisut keerulisema loomuga, aga MITTE KUNAGI pole ma kehtestanud lastele mingeid piiranguid piirangu pärast. Võtnud ära seadmeid (kuidas laps tänapäeval ilma telefonita üldse näeb, mis kodus õppida on?), keeranud kinni netti (sama küsimus) või takistanud kuskile minemist lihtsalt sellepärast, et ma võin.
Kui lastel on kooliga probleemid, siis olen uurinud, kuidas saan abiks olla. Võõrkeeltes näiteks olen mõlemat palju aidanud. Kiirel ajal kunstiõpetuse töid värvinud jne. Kui on näha, et mingis aines on laps nõrgem, siis olen teinud kokkuleppeid, et püüa kokkuvõttes vähemalt 3 saada, mitte läbi kukkuda. Kui on näha, et laps on tõesti väsinud, siis mõne korra aastas olen võimaldanud koolis koju jääda jne.
Üks laps lõpetas kooli kuldmedaliga. Osaleb vabatahtlikes projektides ja käib ülikooli kõrvalt osakoormusega tööl. Teine (kelle algklassid olid väga rasked) on iga aastaga õppinud üha rohkem vastutust võtma ja tunnistusel on (nüüd juba ilma minupoolse olulise abita) neljad-viied.
Nad räägivad mulle oma tegemisest, sest teavad, et ma ei keela peaaegu kunagi ja õiendan harva. Pigem mõtlen kaasa, et kuidas asju korraldada (näiteks kuidas öösel turvaliselt peolt koju saab vms).

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 14:30; 20.11 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid oma koera selliste meetoditega dresseerida, lapsi sellega küll ei kasvata. Osta normaalsed kodumasinad, mis töö ära teevad, orje pole tänapäeval vaja pidada.

Ühel hetkel astub see rasvunud laps (kaks sammu astumist vajav töö on ju orjatöö, trenni on aga kaugel) täiskasvanuellu ja saab depressiooni, sest ükski tütarlaps ei tahagi enda kõrvale tegelast, kes kunagi lillegi ei liiguta. Sest nõud hüppavad ju ise masinasse ja sealt välja ja toolid hüppavad robottolmuimeja eest ise laua peale ja pesu hüppab masinast ise välja ja sorteerub ise kappi ja valmistoit tuleb poest. Ja äkitselt selgub, et kui töökohustusi ei viitsi täita, siis ei olegi võimalik robottolmuimejat ja valmistoitu osta ning lõpuks nad avastavad, et kui naisele meele järgi ei suuda olla, siis ei saa seksi ka ja depressioon aina suureneb. Õnneks emme võtab poja oma tiiva alla ja kannab poja kulud elu lõpuni. Täpselt nii toimub minu sugulaste peres, kus 85 aastne ema maksab siiani oma 55 aastase pojakese kulud ja õde võtab laenu, et venna tekitatud võlgu maksta.

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.11 11:35; 20.11 14:16; 20.11 14:21; 20.11 14:40; 20.11 14:41; 20.11 15:20; 20.11 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MITTE KUNAGI pole ma kehtestanud lastele mingeid piiranguid piirangu pärast.

Piiranguid ei tohigi mitte kunagi kehtestada, kui sa ei tea, mille pärast sa selle kehtestad. Piirangul peab olema eesmärk ja enamasti on see eesmärk väga lihtne ja selge.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.11 11:35; 20.11 14:16; 20.11 14:21; 20.11 14:40; 20.11 14:41; 20.11 15:20; 20.11 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äpselt!
Üks tütar on mul tubliks täiskasvanuks saanud. Teine on teismeline ja pisut keerulisema loomuga, aga MITTE KUNAGI pole ma kehtestanud lastele mingeid piiranguid piirangu pärast. Võtnud ära seadmeid (kuidas laps tänapäeval ilma telefonita üldse näeb, mis kodus õppida on?), keeranud kinni netti (sama küsimus) või takistanud kuskile minemist lihtsalt sellepärast, et ma võin.
Kui lastel on kooliga probleemid, siis olen uurinud, kuidas saan abiks olla. Võõrkeeltes näiteks olen mõlemat palju aidanud. Kiirel ajal kunstiõpetuse töid värvinud jne. Kui on näha, et mingis aines on laps nõrgem, siis olen teinud kokkuleppeid, et püüa kokkuvõttes vähemalt 3 saada, mitte läbi kukkuda.
Kui on näha, et laps on tõesti väsinud, siis mõne korra aastas olen võimaldanud koolis koju jääda jne.
Üks laps lõpetas kooli kuldmedaliga. Teine (kelle algklassid olid väga rasked) on iga aastaga õppinud üha rohkem vastutust võtma ja tunnistusel on (nüüd juba ilma minupoolse olulise abita) neljad-viied.
Nad räägivad mulle oma tegemisest, sest teavad, et ma ei keela peaaegu kunagi ja õiendan harva. Pigem mõtlen kaasa, et kuidas asju korraldada (näiteks kuidas öösel turvaliselt peolt koju saab vms).

Sa räägid nagu minu perest, meil on kõik täpselt samuti, v.a. vahel mõned piirangud vastavalt vajadusele. Näiteks kui lapsed vahel ei suuda ise aru saada, mis on olulisem ja prioriteetsem, kas poole ööni sõbraga tšättida või koolitööd ära teha ja väga mõistlikul määral kodustes kohustustes osaleda. Minul ei olnud mingit kasu näiteks vanema lapse kõrval õppimisest, sest ta ei vaja mingit abi õppimises, on puhas viieline aga seda juhul, kui ta õpib, mitte ei unusta end telefoni. Tal oli vaja konkreetset motivatsiooni, mis õpetaks ta ise oma aega jälgima ja need piirangud on piisavaks motivatsiooniks. Ma arvan, et ei ole mõistlik tekitada harjumust, et alati on kusagil olemas emme, kes kõik vajalikud asjad meelde tuletab (kümme korda näägutab, et laps näiteks 5 minutit oma päevast kolme päeva tagant kulutaks nõude masinast välja võtmisele). Kuna eesmärk on laps täiskasvanueluks ette valmistada, siis piirang toimib tagasiside näol, laps saab tunda, et ilma rahata (või vähesema rahaga) on päris halb ja see tunne motiveerib teda ka hiljem, tööelus, kus töö tegemata jätmine tähendab palga kaotust ja ta ise peab jälgima, et antud ajaga oma töödega toime tuleb.

Peol käimine ei ole ka meil piiratud, v.a. piirang tekiks teoorias siis, kui asi läheks üle mõistuse sagedaks ja seetõttu hakkavad kannatama õppetöö, tervis vms. On lapsi keda polegi kunagi vaja piirata, sest nad oskavad ise piiri panna ja prioriteedid õigesti paika sättida. Kõike saab olla parajalt aga saab olla ka liiga palju. Tüdrukud üldjuhul on ka palju lihtsamini reeglitele ja kokkulepetele alluvad kui poisid.

Muidugi piirangutega alustamine äkitselt teismeliseeas on libe tee. Kuidas käituda siis, kui seni pole ühtegi kohustust ega piirangut olnud, mina ei tea.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.11 11:35; 20.11 14:16; 20.11 14:21; 20.11 14:40; 20.11 14:41; 20.11 15:20; 20.11 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära võta märtrirolli!
Mina olen sulle kõike, selline on siis sinu tänu ja nii edasi.

Ära jonni vastu nagu teine pubekas.

Kui midagi lubad, siis tee ka, aga ära aja solvunult kiusu.

Tema on pubekas, kelle aju ei tööta veel täistuuridel ja kelle hormoonid möllavad nagu kliimaksi ajal sul hakkavad möllama.

Üldiselt töötavad kasvatuses kaks asja ja neid oleks tulnud rakendada juba algusest – rahulikkus ja huumor.

Võid vabalt ja ärritumata jätta mõni päev söögi tegemata, aga ära hakka rääkima, et see on kättemaksuks. Lihtsalt nii juhtus, polnud aega. Aga kapis on seda ja seda ja sa saad ju ise ka hakkama. Teistel päevadel teed ise.

Kui tead, et ta tahab autoga kusagile minna, siis ei ütle ei ega jaa, vaid lähed sõna lausumata ise autoga kusagile, kasvõi metsa. Kui ta küsib, siis kergitad ainult kulmu ja ütled, et sul oli vaja. Kui tal on tõesti vaja, siis annad, aga ütlemata, et näe, kuidas ma praegu vastu tulin.

Kui tal on vaja kiiresti puhast pesu, siis näitad kuidas masin töötab. Samas kui ise niikuinii pesed, siis pesed tema asju ka.

Põhiline, et teed seda kõike täiesti rahulikult ja ei lange vastastikustesse süüdistusse ja tänitamisse.

Eelnevad soovitused ei tähenda, et võtad ta täiesti kostilt maha, aga suunad ta rahulikult ka ise enda asju toimetama.

Mitte keegi ei austagi närvihaiget ja pidevas tänuvõlas ema (või abikaasat). Austatakse eneseväärikust – praegu käitub ta sinuga nagu tavaline oss, aga kui sa enam ei nuta, tänita, süüdista ja ümarda, siis hakkab ta pigemini mõtlema, et võiks ise ka viisakam olla.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 15:32; 20.11 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ikka täiega ajaviite teema mitte peresuhete teema. Eks ole.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 14:01; 20.11 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tead, et ta tahab autoga kusagile minna, siis ei ütle ei ega jaa, vaid lähed sõna lausumata ise autoga kusagile, kasvõi metsa. Kui ta küsib, siis kergitad ainult kulmu ja ütled, et sul oli vaja. Kui tal on tõesti vaja, siis annad, aga ütlemata, et näe, kuidas ma praegu vastu tulin.

Kuna laps on 16-aastane (10 klassis õppides peaks vanus olema 16 või 17 aastat) , siis ma loodan, et ta sõidab ikka koos emaga (või muu kogenud juhiga), sest vastasel juhul oleks tegemist seaduse rikkumisega.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 14:30; 20.11 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest sa oled juba algusest peale liiga palju andnud ja liiga vähe kohustuste eest vastutust nõudnud. Mina täiesti külma rahuga võtan interneti ära, annan poole vähem taskuraha ja keeldun uusi rõivaid ostmast kohe algusest, esimesest klassist peale, niipea kui õppimises ja kodustes kohustustes hooletuks muututakse. Kõik privileegid on otseses korrelatsioonis kohustuste täitmisega ja inimese enda valik on, kas ta soovib privileege või mitte. Mina ei hakka pikalt näägutama ja paluma või häält tõstma. Minu reeglid on selged. Kuna kogu see prvileegide hulk on minu tööga rahastatav, on minu õigus otsustada, mida ma vastu ootan. Kui need reeglid ei sobi, tuleb õppida, et iseseisvus saavutada ja ise raha teenima hakata, siis tehku oma rahaga mis soovib. Kui ei oska, ei suuda, ei saa, tuleb laps ja küsib abi, aitan ja õpetan ja pakun välja võimalikke lahendusi alati. Poisse ei saa enamasti kasvatada ainult präänikut pakkudes ja näägutades, see ei tööta. Vahel tuleb ka näidata, mis tulemus on, kui jätad kohustused täitmata.

Sama. Mul 3 poissi. 2 pubekat(14 ja 13). Nii kui hinded hakkavad kukkuma ja näha, et ei õpita, läheb kodus wifi kinni(koodi alla), läheb nende telefonidest 4G välja ja konsoolid tassin tubadest minema. Kui ei peaks ka see mõjuma, siis hakkab väljaskäimine piiratud olema, ainult trenn ja kodu. Sama ka taskurahaga – täiesti kinni. Kodus on soe toit ja ka magusat olemas, soe tuba ja riided. Ülejäänu on siib privileeg ja tuleb välja teenida.

Üldiselt 2-3p mossitavad, plärtsuvad omaette, vahest ka uks paugub, aga lõpuks tulevad vabandama. Aga privileege enne tagasi ei saa, kui hinnetes ja käitumises tõsine muutus jälle.

Aga minu omadel on ikka kohustused ka kodus. Oma tuba on elementaarne, et peab korras olema! Kord päevas tuleb nõud pesema panna ja välja võtta ja põrandad ära imeda ja üle päeva ka pesta. Kumb seda teeb ja mida, seda omavahel lepivad kokku. Suvel niidab üks nädal üks muru, teine nädal teine.

Ja no eks kui puude tegemised/kevadkoristused jms, siis ka elementaarselt peavad abis olema

Minu mees on pärit sellisest kodust, iga jumala päev tuli tolmuimejaga põrandaid puhastada, lisaks kasutati igasuguseid muid repressiivmeetodeid. Iga päev. Mis oli selle tulemus, nad vennaga vihkasid pubekaeas oma ema ja koristamist. Ja ega ema suhtes ka väga sooje tundeid kahjuks pole, kuigi abistab ja toetab igal võimalusel.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna laps on 16-aastane (10 klassis õppides peaks vanus olema 16 või 17 aastat) , siis ma loodan, et ta sõidab ikka koos emaga (või muu kogenud juhiga), sest vastasel juhul oleks tegemist seaduse rikkumisega.

Hea point!
Lapseta metsaminemist ei takista siiski. Et ei oleks nii, et endal autot vaja ei ole, aga sina ka sõita ei saa.

Enne jäi ütlemata, et kõige selle juures tuleb eelkõige olla sõbralik ja hooliv.

Asjad on käest läinud, õppetunnid on vajalikud, aga laps peab teadma, et sa ei ole ta vaenlane.

Ma ei ole kunagi aru saanud, miks kodus tuleb võidelda ja piire kehtestada. Jah, vahel tuleb olla kaval ja vahel rohkem seletada, aga mitte kunagi ei peaks asju laskma minna selleni, et peres ollakse vaenlased. Olen ise oma kaks last käsi väänamata suureks ja tubliks kasvatanud. Noorem oli keerulisem natuur ja temaga tuli rakendada suht palju kavalust, vanem kasvas lihtsalt ise koos meiega.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 15:32; 20.11 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on pärit sellisest kodust, iga jumala päev tuli tolmuimejaga põrandaid puhastada, lisaks kasutati igasuguseid muid repressiivmeetodeid. Iga päev. Mis oli selle tulemus, nad vennaga vihkasid pubekaeas oma ema ja koristamist. Ja ega ema suhtes ka väga sooje tundeid kahjuks pole, kuigi abistab ja toetab igal võimalusel.

Ma arvan, et see, et nad ema vihkasid, ei tulnud sellest, et nad päevas 3 minutit pidid põranda pühkimisele kulutama vaid sellest, et ema ei osanud lisaks kohustustele ka hellust, hoolimist ja huvi jagada.

Mulle tundub, et kui mina näiteks räägin piirangutest ka karistamistest näiteks, siis iga siinne lugeja manab oma silme ette täiesti erineva kaleidoskoobi kohustustest, armastuse täielikust puudumistest, kolm tundi päevas aiamaa kõplamisest, igavesest suhtluskeelust, täielikust leivakoorukeste najal elamisest kuni selleni, et üks tegemata kohustus tähendab 5 minutit vähem mänguaega telefonis. Reaalsus on see, et tuleb osata õiget tasakaalu hoida ja seda ei saa keegi kaugelt õpetada, see tasakaal ja vahendite valimine peab olema konkreetsest perest ja lapsest lähtuv, kui ei mõju, tuleb tasakaal teise kohta nihutada ja katse-eksituse meetodil leida õige mõjur.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.11 11:35; 20.11 14:16; 20.11 14:21; 20.11 14:40; 20.11 14:41; 20.11 15:20; 20.11 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki tal lihtsalt vastik iseloom? Selliseid ülbavaid närvihaigeid mehi ju maailmas küllaga. Toon näiteks oma mehe – sõbralik, avatud ja soe inimene. Mitte iial pole ta kellegagi ülbanud- ei oma ema, õpetajate, õdedega jne. Ta ütleb kûll oma arvamuse, aga seda nn normaalselt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Koolilaps väsinud teismelisega kaklemisest:(