Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: väsinud…

Postitas:

Päevast päeva on mõtted sellel, kuidas järgmise palgapäevani ära elada. Iga ost tuleb läbi mõelda. Tahaks kas või korra toidupoes korvi täis laduda seda, mida hing ihkab. Väsinud sellest sentide lugemisest ja kurb, et mul ei õnnestu emapalgast raha säästa, et lapsega kauem kodus olla…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 13:06; 13.01 15:56; 13.01 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama lugu, elame palgapäevast palgapäevani, ainuke vahe, et käin juba kaks aastat tööl pärast vanemahüvitise lõppu ja kurb on see, et hetkel samas firmas minu kuupalk väiksem kui oli emapalk.
Ja meil on kaksikud, sp., ei õnnestunud olla kodus kauem kui kaks aastat.
Otsin veel lisatööd, sest raha jätkub ainult arvete maksmiseks ja toidule. Otsin hetkel tööd välismaal kasvõi lapsehoidjana, kui leian, siis jätan lapsed mehe hoolele ja sõidan teenima raha. Keelte oskust ja pedagoogilist kõrgharidust ei väärtusta meie riigis.
S*tt elu on lihtrahval Eestis!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei taha küll viriseda aga…. kui nüüd järele mõelda korralikult, siis ma ka ei mäleta millal olen ostnud poest seda mida hing ihkab. Kõik riided kaltsukatest ja kogu toit poest allahinnatult. Midagi pole teha, raske on ja arvan et isegi siis on raske kui elad maal kus on kartul ja porgand käepärast… poes jälle on asjad palju kallimad ,kui midagi juurde vaja osta, ja sõit poodi juba maksab ka midagi.
Väga kalliks on kõik läinud:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis asjad need oleksid, mida hing ihkaks osta?

Minu meelest on poes nii palju täielikku rämpsu. Kui peale vaadates veel kõlbaks süüa, siis lugedes koostist, seda toodet enam korvi ei paneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tohib küsimus

1. mis on su palk?
2. mis on su oskused?

Võibolla keegi loeb ja teab midagi pakkuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 15:10; 13.01 16:29; 13.01 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas ei ole sendilugemise asemel võimalik energiat suunata sissetuleku suurendamisele? töökohta vahetada, lisakoht, midagi juurde õppida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 15:19; 13.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palk on 600 eurot. Kindlasti ütlete nüüd, et selle palgaga annab elada küll ja et ma ei osta majandada. Muidugi on inimesi, kes elavad veelgi väiksema palgaga, aga mina aru ei saa, kuidas nad seda teevad.
Hariduselt olen pedagoog, kuid töötan natuke teises valdkonnas. Ega noore õpetajana mu palk nagunii suurem poleks kui praegusel ametikohal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 13:06; 13.01 15:56; 13.01 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palk on 600 eurot. Kindlasti ütlete nüüd, et selle palgaga annab elada küll ja et ma ei osta majandada. Muidugi on inimesi, kes elavad veelgi väiksema palgaga, aga mina aru ei saa, kuidas nad seda teevad.
Hariduselt olen pedagoog, kuid töötan natuke teises valdkonnas. Ega noore õpetajana mu palk nagunii suurem poleks kui praegusel ametikohal.
[/tsitaat]

ei, mina küll ei leia, et 600 euri oleks viisakas sissetulek. kas selles teises valdkonnas karjäärivõimalus on? midagi peale tööd saad teha – eratunde anda, lapsi hoida vms?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 15:19; 13.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks miinustatakse sellises teemas? Oleks siis need arvamused mõnitavad või puhta rumal tekst.
Kägu 14:41 Võib- olla mõni inimene peabki sööma vaid makarone, kõrvale saab lubada jahukastet ja kui hästi läheb, siis ka viilu leiba? Usun, et seljuhul tahaks tõesti ka minna leti ette ja lubada endale midagi paremat, milleks võib ka olla nt kala või liha, magustoiduks jogurt või kohupiimakreem. Kahjuks on selliseid peresid liigagi palju, kelle hing just ihkabki teisele nii tavapärast mitmekesist toidulauda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu sissetulek on 260 eurot ja ka ei sure nälga aga kopp on ees küll ,juba pikemat aega.keegi peab madalapalgaline ka olema ,sest keegi peab ju rikkurite tagant koristama:))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui on pere ja üks pool teenib 600 ja teine vähemalt sama palju, siis ei saaks öelda, et see väga hull oleks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 15:10; 13.01 16:29; 13.01 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa samuti aru, et miks selles teemas miinustatakse. Arvate tõesti, et kõik inimesed ongi kõrgepalgalised. Kaugel sellest, teadaolevalt saavad pooled naised kõigest miinimumplaka või sellele lähedast summat ja seda isegi osad haritud naised. Ja töökoha vahetus ei ole alati lihtne, kui kodus on väiksed lapsed ning elukohaks ei ole Tallinn. Teate kui raske on nt. töökohta leida Võrus, Valgas, Jõgeval vms. linnades. Seal on teinekord hea, kui toidupoe kassasse töökoha saad ( seda isegi siis, kui sul haridus on omandatud).
Ja veel, kõik töökohad on vajalikud, ka koristaja; nõudepesija; saaliteenindaja; hooldusõde jne.
Sissetulek 320¤; kõrgharidus. Elukoht väikelinn. Mis takitab suuremasse linna paremat töökohta otsimast. Lapsele lasteiakoha puudus ja elukoha puudus. Võib ju võtta üürikorteri aga kui pool sissetulekust läheks üür ja kommunaalid ning teine pool rahast läheks lapse tasulisele erahoiule, siis ei ole töölkäimisel mõtetki. Ega seal suures linnas ei paku samuti keegi 1000+¤ kuus töökohta; enamjaolt palgatase nii 550-700¤

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on soov, et sissetulek oleks suurem, siis peaks keskenduma oma oskustele. Milliseid oskuseid saaks paremini kasutada või mida juurde õppida…

Väike näide..pidin tellima kujundustööd – lihtne logo…saatsin tuttavale kujundale ülesande…ta saatis tunni ajapärast tulemuse ja küsis 50¤…ehk siis tund tööd ja 50¤…ok, tal on vaja mingist programmi jne…mulle tundub kirves…aga tal on hea käsi ja temalt tellitakse kujundust…

mis oskused teemaalgatajal on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 15:10; 13.01 16:29; 13.01 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru virisemisest.Kui elad üürikorteris,või maksad pangalaenu,siis saaks aru.
Su on ka lasteisa,kes tööl käib.Või oled sa ainuke,kes peres palka saab?
Meil on 5 last.Mees on 0,5 kohaga õpetaja.Lisaks veel üks koht.Kokku saab 700 eurot.Minul emapalk läbi.Kokku meie sissetule on 1000 eurot.Elame ära.Nälgas ei ole.Väiksematele ostan perekoolist riided.Kui korteri kulud,bensiin,telefoni arved jms. ära maksame,jääb üle 600 eurot.Selle rahaga peame süüa ostma,riided selga.Näed ,saame hakkama.
Elame oma majas,pangalaenu ka ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 20:18; 13.01 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõlketöö kogemus (oskus) on, aga minu töökeeltega (inglise ja vene keel) tõlketeenuse pakkujaid on väga palju. Eratundide andmine on hea mõte, vaatan kas otsitakse koduõpetajat.
Mehel on ostetud korter pangalaenuga. Minu on autoliising. Elukohas ühistransporti pole, nii et autot on vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 13:06; 13.01 15:56; 13.01 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan sust aru. Endal samamoodi. Ma luban siiski vahest priisata, sest muidu hakkab ajudele. Näiteks ostsin Selverist nädalavahetuseks lõhe (tegelikult käisin seal majapidamispaberit ostmas, mis ka priiskamine, muidu lõigun vanu riideid lappideks), Säästukast puuvilju. Tuleb lapsega suurem prassimine. Siis jälle mõned päevad ostan ainult piima, teen nuudlisuppi ja putru. Enamuse oste teen soodukate ajal. Ostan siis varuks, mida osta annab.
Annaks jumal vaid tervist endale ja lapsele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraisikud peaksid oma tõlketööde sihtgrupiks võtma ka eelkõige eraisikud (nt. üliõpilased kellel on vaja tõlkida lõputööde materjale vms. nende puhul ongi peamised tõlkekeeled just inglise-vene). Kui võtta sihtgrupiks firmad siis need kasutavad tavaliselt siiski tõlkefirmade teenuseid kes väljastavad neile ka arve. Eraisikutega arveldamine on juba keerulisem ning firma tavaliselt suudab oma töö kvaliteeti ka soovitajatega tõestada mida eraisikul on raske teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõlketööd on alati.See on ka üliõpilaste \”leib\”.Lisaraha saab küll sellega teenida.Olen ka ise seda tööd teinud.
Kui autoliising ja majalaen,siis küll on raskem.Aga mis vahet,kas sul või mehel.Te elate ju koos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 20:18; 13.01 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks miinustatakse sellises teemas? Oleks siis need arvamused mõnitavad või puhta rumal tekst.
Kägu 14:41 Võib- olla mõni inimene peabki sööma vaid makarone, kõrvale saab lubada jahukastet ja kui hästi läheb, siis ka viilu leiba? Usun, et seljuhul tahaks tõesti ka minna leti ette ja lubada endale midagi paremat, milleks võib ka olla nt kala või liha, magustoiduks jogurt või kohupiimakreem. Kahjuks on selliseid peresid liigagi palju, kelle hing just ihkabki teisele nii tavapärast mitmekesist toidulauda.

Miinused küll selke aja peale kustunud, aga mina miinustan just niisuguseid “väsinud sentide lugejaid”. See on puhtalt oma teha, et ei peaks virisema, aga ometi virisetakse ja midagi produktiivset ette ei võeta. Tööpuudust meil pole, transport on samuti olemas (ühistranspordist odavate kasutatud autodeni), lapsi ei saa ka alati tanki panna – mus on inimesel viga, et ta pigem hädaldab netis, kui et parandaks oma olukorda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevast päeva on mõtted sellel, kuidas järgmise palgapäevani ära elada. Iga ost tuleb läbi mõelda. Tahaks kas või korra toidupoes korvi täis laduda seda, mida hing ihkab. Väsinud sellest sentide lugemisest ja kurb, et mul ei õnnestu emapalgast raha säästa, et lapsega kauem kodus olla…

tead, ega seal teises otsas on samamoodi väsitav ja nukker
mina võin minna poodi ja korvi täis laduda asju, mida hing ihkab. reaalsus on aga see, et käin tülpinud näoga riiulite vahel ja ei leia midagi, mida tahaks 🙁 ostan siis ühte ja teist lootuses, et äkki kodus tahan, siis kodus laon külmikusse ja vaatan, et ikka midagi head pole. mingi aeg hiljem sorteerin külmikut ja viskan aegunud asjad minema.
samas aastat 10+ tagasi olin samas olukorras kui sina, st peale arvete maksmist jäi järgi nii vähe, et kogu aeg pidi kombineerima või enne sulgemist poes käima, kui sama päeva tooted alla hinnati. küll oli viimase kuupäeva jogurt alles hea 🙂 samas siis oskasin pisiasjadest rõõmu tunda, nt kui mingi hea juust oli soodukaga ja sain seda endale lubada. või kui rimis oli hulludel päevadel lõhe soodukaga vms, siis oli mitu päeva rõõmu. praegu käin lõhest mööda ilma mingi soovita seda korvi pista.
praegu tundub, et vaesena olin õnnelikum, st elu oli kordi rohkem pisiasju, mis tegid rõõmu. praegu rabad tööd teha, raha on, aga rõõmu pole. aeg-ajalt kaalun juba mõtet kuhugi metsa elama kolida ja naturaalmajandusest elama hakata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muuta saad kas tarbimisharjumusi või sissetulekut suurendada või väljaminekuid vähendada…või muuta mõtlemist.

Tee oma stressi tekitavast “sendilugemisest” väljakutse st motiveeri ennast mõttega, et ma olen ju arukas, leidlik, nutikas ja hetkel kasutan oma vaimuressurssi selleks, et olla muule lisaks ka nutikas perenaine. Ülesanne vähese rahaga hästi majandada, kõik ostud läbi mõelda, unustamata toiduvalmistamisel tervislikkust jne jne

Te ei usu, kui palju on kinni mõtlemises. Lähen poodi ja mitte ei nukrutse, et ei saagi osta valmistoitu, pitsat, kohupiimakreemi jne vaid vaatan, et ohoo-millised ilusad õunad ja veel soodustusega, tänane puuviljavaagen on õunad…ja homne õhtuoode õunakook. Ei ihalda väikses topsis jogurtikreemi lastele kohe pihku pista vaid tean, et kapis on poolik pudel kodust siirupit ja sügavkülmas veel marju-ostan liitri maitsestamata jogurtit ja saame üle liitri tervislikku ise maitsestatud jogurtijooki.

Kui sa ei taha riiulite vahel nuputada, teed kodus poenimekirja ja mina rasketel aegadel tegin ka enne nädala menüü.
Teed toite, mida saab kombineerida ja mitu päeva kasutada(eriti kui käid ka tööl9, näiteks nädalavahetusel teed mitu toitu(supi suure potiga, plaadipiruka, lasanje, hautise…). Sööte samal päeval ja järgmisel v ülejärgmisel soojendad, lisad värske salati vms.

Lasteaiaealiste laste riietest-jalanõudest tegin nimekirja ja varustasingi soodsalt esialgu vaid hädavajalikuga. Näiteks selge, et poisile vaja mõni paar dressipükse, 2-3p lühikesi pükse, 2p sukkpükse (piisav, ainult talvel kasutas) või 2p sooje termoretuuse, 3-5 t-särki, 3 pikkade varrukatega pluusi(sviitrit, neist üks termo), 2 pusa, kevad-sügis jope+püksid, talvekombekas v jope+püksid, tuulekas, õhem tuukrimüts ja paksem tuukrimüts, 2p kindaid(õhukesed kevad-sügis ja paksud talve), 2 särki(talvel t-särgi all, lasteaias magavad pesus), peoga aluspükse, peoga st u 7p sokke. Kummikud, botased v kevadsaapad ja tennised, talvesaapad, sandaalid(talvel sisejalanõudeks, suvel kannab õues ära). Ühed teksapüksid. Pidulikud riided(vest, viigipüksid, triiksärk, lips, võimalusel kingad).

jne jne

Mind aitas. Olen ka töötav ema, normaalse palgaga, toetava normaalse palgaga abikaasaga ja lapsed on peres ka.

Edu. Ja ära ole väsinud mõttes, see viib tuju nulli ja jaksad veel vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.