Esileht Koolilaps Vastamata juturaamatud algkoolis (kirjandus 4.-6. klass)

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Vastamata juturaamatud algkoolis (kirjandus 4.-6. klass)

Postitas:
Kägu

Küsin, kuidas toimitakse teie koolis? Mitu juturaamatut peab õpilane õppeaasta jooksul läbi lugema? Kuidas käib vastamine (suuliselt või kirjalikult?)

Kui laps jätab mõne juturaamatu läbi lugemata, mis siis saab? Kas õpetaja paneb 2 välja või jäetakse suvetööle lugema?

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga kuu 1 raamat ja vastatakse kõik koos. Seejärel arutletakse, analüüsitakse ning kirjutatakse kirjandilaadse asja.
Mis saab, kui vastatud pole, ei tea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see väga aita, kui teised räägivad, mis nende koolis juhtub, kui ettenähtud ülesandeid ära ei tee. Minu laste koolis pannakse iga tegemata töö eest esmalt x ja seejärel 1. Kui juba 1 sees, siis nii ka jääb. Kooli hindamisjuhend näeb nii ette ja kõik. Ei tea, et teistes koolides nii range kord oleks, aga võibolla mõnel pool on ja mõnel pool ehk peetakse kahest nädalast, mille jooksul töö tuleb ära teha peale kooli tulemist, ka rangelt kinni.

Uuri oma lapse õpetajalt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpilane peab õppeaasta jooksul läbi lugema minimaalselt 6 raamatut, 4 luuletust ja 1 muinasjutu. Peab lugemispäevikut, kuhu paneb kirja sisu lühikirjelduse, oma mõtted ja selle, mida loetust kaasa võtab.

Kui tegemata jääks, siis oleks vast nii nagu muude tegemata töödega. Stuudiumisse tekiks “T”, mis mitte ära vastates muutuks hindeks “1”.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed 4. ja 6. klassis.
Iga kuu 1 raamat (kokku 10), aga nimekiri antakse septembris ja ise vaatavad, mis järjekorras loevad. Mõlemal on õppeaasta jooksul 2-3 raamatut, mida loevad ühel ja samal ajal, nendega teevad klassis rohkem tööd, analüüsivad, arutlevad, kirjutavad/joonistavad nende kohta. Muud raamatud vastavad kirjalikult, õpetajal on küsimusteleht, kus nii fakti- kui arutlevaid küsimusi.
Kogemust oma lastega pole, aga õigel ajal vastamata raamat tuleb järele vastata, muidu saab mitterahuldava, raamatuhinne on arvestusliku kaaluga nagu kontrolltöögi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu 4. klassi lapsel on olnud sel õppeaastal 2 kohustuslikku raamatut, mida nad lugesid ja arutasid kõik koos ja tegid pärast erinevaid töölehti/töid. mingeid muid raamatuid pole olnud vaja lugeda, ei kohustuslikke ega omal valikul. tegemist on tallinna ühe nn eliitkooliga.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin, kuidas toimitakse teie koolis? Mitu juturaamatut peab õpilane õppeaasta jooksul läbi lugema? Kuidas käib vastamine (suuliselt või kirjalikult?)

Kui laps jätab mõne juturaamatu läbi lugemata, mis siis saab? Kas õpetaja paneb 2 välja või jäetakse suvetööle lugema?

Minul sedasi, et õpilane peab iga kuu tegema ühe kirjanduse ja kultuuriga seotud asja: vaatama filmi, käima teatris, käima muuseumis/näitusel, lugema ühe luulekogu, ühe vanemast ajast pärit lasteteose,  ühe uuema aja lasteteose, ühe eluloo, ühe vabalt valitud teose ja tegema ühe maali analüüsi. Iga töö on teada alates kooliaasta algusest, kui töö esitamata, siis on järelvastamiseks aega 10 tööpäeva, seejäel muutub hinne üheks. Perioodihinded moodustavad kokku trimestrihinde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu 4. klassi lapsel on olnud sel õppeaastal 2 kohustuslikku raamatut, mida nad lugesid ja arutasid kõik koos ja tegid pärast erinevaid töölehti/töid. mingeid muid raamatuid pole olnud vaja lugeda, ei kohustuslikke ega omal valikul. tegemist on tallinna ühe nn eliitkooliga.

Raske uskuda. Minu lapsed kahes Tallinna eliitkoolis, neis kõige kuumemais. 12 raamatut aastas ja hindeline töö iga raamatu peale tähtajaks.

Võibolla avaldad, millises eliitkoolis on okei lugeda 2 raamatut õppeaasta jooksul?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6 raamatut, vastamata töö on x, järgi saab vastata 2 nädala jooksul, muidu läheb kaheks, mida enam parandada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu 4. klassi lapsel on olnud sel õppeaastal 2 kohustuslikku raamatut, mida nad lugesid ja arutasid kõik koos ja tegid pärast erinevaid töölehti/töid. mingeid muid raamatuid pole olnud vaja lugeda, ei kohustuslikke ega omal valikul. tegemist on tallinna ühe nn eliitkooliga.

Raske uskuda. Minu lapsed kahes Tallinna eliitkoolis, neis kõige kuumemais. 12 raamatut aastas ja hindeline töö iga raamatu peale tähtajaks.

Võibolla avaldad, millises eliitkoolis on okei lugeda 2 raamatut õppeaasta jooksul?

ma arvan, siis ei sõltu see koolis vaid pigem õpetajast.

Minul 2 last ühes kesklinna elitkoolis, 2 mingis teises, millest siis üks väga kõva sõna ja teine selline keskmistest paremate seas. Ja mitte ei olene koolist vaid ainult õpetajast.

selles eliitkoolis minu mõlemad lapsed on pidanud lugema alates esimesest klassist peale vähemalt iga kuu raamatu või rohkem. praegu 1. klass luges vahepeal isegi 2 raamatut kuus. samas paralleelklassis oli ainult 4 raamatut õppeaasta jooksul (tegelikult on paralleelklass just kõige targematest lastest kokku pandud klass). mu mõlemal lapsel selles koolis on sattunud (tein selle juba lõpetanud) väga nõudlikud õpetajad. aga nende klassid on olnud koolist (st nende õpetajate õpilased teistest klassidest samuti) ainsad, kus siis jälle aastatöödes pole klassi peale ühtki “3”, kõige halvem hinne “4”. lihtsalt neid on aasta aega nii drillitud, et hinded (või siis 1. klassis suulised hindamised) pole jooksvalt kõrged, aga kontrolltööd näitavad muud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin, kuidas toimitakse teie koolis? Mitu juturaamatut peab õpilane õppeaasta jooksul läbi lugema? Kuidas käib vastamine (suuliselt või kirjalikult?)

Kui laps jätab mõne juturaamatu läbi lugemata, mis siis saab? Kas õpetaja paneb 2 välja või jäetakse suvetööle lugema?

Miks ta sul siis ei lugenud? Nüüd kevadel avastate, et tööd tegemata?

Praeguse kohta eu oska öelda, ei ole peres lugemisvastaseid lapsi. Minu kooliajal enne tunnistust ei saanud, kui tegemata asjad vastatud olid. Kui kevadega seda ei teinud, tuli augustis järele teha. Üks klassiõde saigi alles augustis eelmise klassi tunnistuse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppeaasta kestab 31.augustini. Kui terve aasta ei viitsinud tööd teha, siis loebvsuvel ja vastab augustis, muidu tunnistust ei saa.
Nii alaealise puhul peaks küll vanem endale otsa vaarama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Vastamata juturaamatud algkoolis (kirjandus 4.-6. klass)