Esileht Pereelu ja suhted vastik pereliikmete suhtumine..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: vastik pereliikmete suhtumine..

Postitas:

elu teeb tõsiselt nukraks see

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 01:16; 27.10 11:29; 27.10 11:33; 27.10 16:02; 27.10 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakkugu siis mulle elukoht ja normaalne sissetulek lapse ülalpidamiseks, nii mulle kui ka mu elUkaaslasele.

Praegu siis pakub seda elukohta ja pappi keegi teine?
Palju pagulased üldse praegu kesk euroopas riikidelt pappi saavad?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 02:21; 27.10 07:28; 27.10 11:50; 28.10 08:48; 28.10 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su ootused oma pereliikmetele on liiga suured. Kui nad varem suhtusid ükskõikselt, siis suhtuvad nii ka praegu. Nad ei oska teistmoodi, ei oska isegi mõelda, et peaksid teistmoodi suhtuma. Ära looda neile nii palju ja ära lase nende teadmatusest tekkinud arvamustel oma praegust elu segada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled täiskasvanud inimene. Täiskasvanud laps ei peaks ootama vanematelt tähelepanu nagu laps. Tahad suhelda, alusta ise suhtlemist. Tahad igapäevast suhtlust, ütle seda. Kaugele kolimine on olnud sinu valik, sa ei saa seda esitada tingimusena, et kuna elad kaugel, peaks teised sinust enam hoolima. Tahad, et nad hooliks, uuri, kuidas neil läheb. MIllal sa viimati küsisid emalt, kuidas emal läheb. Pärisel, et kuidas ema ennast tunneb. Lapsena sa ju hoolid emast ja tahad, et sinu laps tunneks huvi, kuidas sinul läheb. Noo tee seda oma emale ka. Ja samas on kõigi teistega suhtlemisel. Tee teistele seda, mida tahad, et sulle tehtaks. Ja tuleb seda tähelepanu kindlasti rohkem kui nüüd. Kui minu laps ootaks minult, et ma aina huvi tunneks ja mitte kunagi ei küsiks, kuidas mina end tunneks, tunneks ma end väga kehvasti. Tahad, et sinust hoolitakse, hooli kõigepealt ise, mitte ära loe punkte, kus sinuga on sinu meelest halvasti käitutud. Kuna sa viimati küsisid lähedastelt, kuidas nemad end tunnevad ja kuna sa tõeliselt tundsid huvi, mida nad teevad, kus käivad, mida mõtlevad ?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis veel lisaks hirmutas, et ehk tahab too minult lapse ära võtta ja jään lapsest ilma. Millistel alustel tehakse kellestki selliseid järeldus

meediast loetu ja nähtu põhjal. nt lahku minemise korral.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 05:54; 28.10 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õdearvas üldse, et äkki peaksin ikka kodumaale tagasj tulema (muide olen kesk-Euroopas). Pakkugu siis mulle elukoht ja normaalne sissetulek lapse ülalpidamiseks, nii mulle kui ka mu elUkaaslasele.

Õde peaks pakkuma elukohta ja normaalset sissetulekut sulle ja su mehele? Miks? Õde on mingi suurettevõtja, kellel on töökohti volilt jagada?
Täiskasvanud inimesed peaksid oma elu sisseseadmise ja töö leidmisega ikka ise tegelema, miks peaks õde need asjad enda peale võtma?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu teksti lugedes saan ma su perest väga hästi aru. Peast rase preili printsess, keda kõik nüüd poputama kukkuma peavad. Kui palju sind ennast su pereliikmed huvitavad? Ilmselgelt täpselt sama vähe kui nemad sind, aga tähtis välismaa aadlik on jube solvunud, et sind sinu õnnistatud olekus piisavalt ei imetleta. Kui tahad muutust, vaata peeglisse ja alusta iseendast.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedatel meeleseisund muutub. Nii et püüdke teda mõista.

Jah, aga emal ja õel oli juba enne rasedust raske mõista, et miks plika elab kokku mingi abiraha saava rätipeaga.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 02:21; 27.10 07:28; 27.10 11:50; 28.10 08:48; 28.10 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su elukaaslane oleks euroopa juurtega, arvan, et su perel oleks vähem probleemi tema aktsepteerimisega. Ole valmis ka selleks, et nad ei võta omaks ka sinu last, kui ta on teise nahavärviga, räägib teist keelt jne. Sa oled oma lookest siin juba mitu korda rääkinud ja erilist poolehoidu ei ärata. Täiskasvanud naine, kes saab emaks, peaks ka emotsionaalaes mõttes olema iseseisvunud oma vanematest, üritama üle olla oma lapsepõlvetraumadest (kusjuures rasedus tihtipeale tõstab need teravamalt esile. Kui su vanemad ei ole rahul sinu elukaaslase valikuga, siis on loomulik, et nad ei ole rahul, kui sa temaga veel lapse saad. Ja kui nad ennegi on olnud sellised, kes hoolimist eriti ei tunne ega näita, ei ole sul erilist lootust imelisele muutumisele ka praegu rasedana.
Ja misasi oli see “pakkugu siis mulle ja elukaaslasele elukoht ja töö Eestis”. Miks su õde peaks korraldama su asju? Ise ikka teed. Õel on oma elu ja lapsed ja pere, kelle eest vastutada.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 07:48; 27.10 15:51; 27.10 16:11; 29.10 08:49; 29.10 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga isa ju hoolib. Õde paistab ka muretsevat su pärast, kuigi ta pole sinu seisukohalt toetav. Tüüpiline pere tundub. Sageli võibki hoolimine olla ka tüütu ja tekitada hoopis pingeid juurde, kuna inimeste muretsemine võib avalduda hoopis usaldamatusena, kontrollivajadusena või tüütute manitsustena, aga see tuleb kõik üldjuhul ikkagi hoolimisest. Selline harmooniline pere, kus kõik ainult pead paitavad ja üksteise otsused alati heaks kiidavad, on rohkem illusioon.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peast rase, lapse saad mingi pagulasega? need kasutavad väga tihti EL naisi selleks, et saada püsiv elamisluba. laps on selle saamisel boonuseks, sest näitab “tõsist suhet” 😀 kuni elamisloani on nad ideaalsed ja hoolivad mehed, kes kannavad naist kätel.
kui laps käes ja euroopast villand saab, võtab mees lapse ja kaob oma kodumaale (selliseid lugusid on palju, ka eesti ajakirjandusest läbi käinud).
õe soovitus, et tule sünnitama eestisse, on õige, sest siis on sul mingigi võimalus tulevikus lapsega kodumaale naasta, kui suur armastus üle läheb. kui laps sünnib seal ja lahku lähete, siis enam sa lapsega eestisse ei pääse, kui mees selleks luba ei anna.
ema ja õde on sul realistid ning kui sa ise tahad oma elu pekki keerata, siis anna minna.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kui nii võtta, siis ole õnnelik, et isagi huvi tunneb. Kui mina oma vanematega (lahutatud) suhtlust ei algataks, siis ei räägiks me üldse. Järele proovitud, kahe sünnipäeva vahel ei kuulnud kummaltki sõnagi, ei ühtegi küllakutset ega midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maailm ei keerle ümber sinu. Kohe üldse mitte. Kui sa pole nii meeldiv, et sinuga sidet hoida, siis ei hoitagi. Nii lihtne see ongi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on su mees sisserännanud moslem (st mitte teie praeguses elukohariigis sündinud). Tõenäoliselt elate oma asukohariigis sotsiaaltoetustest? tundub, et sa pead enesestmõistetavaks, et keegi teine, kas riik või inimene, toidab ja katab sind ning su peret. Kui oled lisaks veel ka oma mehe kultuuri omaks võtnud, nagu moslemitega kokku hakanud naised tavaliselt teevad, siis saan su perest Eestis täiesti aru. Küllap nad on mures su pärast. Oled ajupestud ja piisavalt on ka teada neid lugusid, kus moslemist mees võtab naiselt lapsed ära, läheb tagasi oma kodumaale ja naine ongi lastest ilma.
Sinu ema ja õe asemel oleksin ka mina väga mures. Miks nad sinuga suhelda ei soovi, võib tulla sellest, et sinu jutt läheb nende tõekspidamistega rängalt vastuollu. Võib-olla üritad oma uusi, mehelt omandatud tõekspidamisi ka emale ja õele pähe määrida? Veenda neid, et nad sealiha ei sööks ja rääkida emale, et ta oleks omal ajal pidanud isale ikka rohkem kuuletuma?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Minu elukaaslane ei ole mingi pagulane vaid Euroopas sündinud ja kasvanud, samuti tema vanemad siin sündinud ja kasvanud. jA EI OLE MOSLEM. ikka päris jube kuidas kohe stereotüüpidesse langetakse.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 01:16; 27.10 11:29; 27.10 11:33; 27.10 16:02; 27.10 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle antud soovitus laps Eestis sünnitada ja teda Eestis kasvatada, on VÄGA mõistlik. Selliseid juhtumeid on paraku maailm täis, kui naine jääb teise riiki lõksu, sest mees seal ja ei lase naist lastega ära, isegi kui naine lahutuse saab, riikide seadused ka mehe poolel sellises olukorras, nii on see näiteks ka Iirimaal või Hollandis. Ühel päeval võib-olla tahaksid tagasi tulla, aga siis enam ei saagi. Pead valima, kas jätad lapsed mehega ja tuled üksi või istudki seal.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 11:31; 27.10 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleme elukaaslasega sel teemal rääkinud, et kui tahame eestisse minna, siis teeme seda tulevikus koos. siin on meil hetkel lihtsam last kasvatada, sest eestis oleks elukaaslasel raske tööd leida praegu.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 01:16; 27.10 11:29; 27.10 11:33; 27.10 16:02; 27.10 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eestis oleks elukaaslasel raske tööd leida praegu.

Homme on palju keerulisem, ole selles kohe täitsa kindel.

Praegu on siin veel pool aastat tööjõu puudus, pärast enam mitte.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 02:21; 27.10 07:28; 27.10 11:50; 28.10 08:48; 28.10 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, vaata nüüd seda olukorda oma õe ja ema seisukohast.

Sa oled kolinud välisriiki ja elad seal teistsugust elu. Sa ei ole siin teemas otseselt öelnud, et su välismaalasest mees on valge eurooplane, jutust kumab välja, et kuigi Euroopas sündinud, on ta veidi eksootilisem liik. Olgu ta must, kollane, araablane või pakistaanlane, tema suguvõsa kas või kümme põlvkonda Euroopas elanud, eesti inimeste jaoks ei ole nad iialgi eurooplased, vaid liigituvad vastavalt oma päritolu järgi. Kõlab julmalt? Võib-olla, aga nii see on. Kas su pere on su abikaasaga üldse kohtunud? Kui jah, siis kas abikaasa on nendega sõbralik ja avatud suhtleja, kas sa ise oled need kohtumised meeldivaks teinud, abikaasat tegutsema-abistama suunanud? Ise tuleb suurem töö ära teha, et nad näeksid, et mehe puhul on tegu hea inimesega, et ta hoolib sinust. Ei saa su õele ja emale ette heita, et nad võõristavad – keegi uus ja teistsugune mees nende perekonnas, see on nende jaoks täiesti uus olukord.

Ja veel – kui su õde ja ema pole ise välismaal elanud, siis pole neil õrna aimugi, milline on igapäevaelu väljaspool Eestit, mida sa teed ja tunned. Kas sa ise helistad ja saadad sõnumeid, jagad pilte ja räägid oma tegemistest, selgitad neile kohalikku elu ja tood võrdlusi Eestiga? Kui sa ise neile selliseid asju ei räägi siis pole ime, et nad midagi küsidagi ei oska, sest huvi sinu tegemiste vastu ei saa tekkida sinna, kus on praegu vaakum. Telefon ja internet töötavad mõlemas suunas, ära jää ootama nende initsiatiivi – sina ei suhtle, ei suhtle ka nemad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee, mis sa iganes teed oma pere ja vanematega, aga palun tule sünnitama Eestisse. See on siit kõige asjalikum nõuanne. Hoiatan ka Hollandi eest, ükski sealne kohus ei luba lapse emal riigist koos lapsega lahkuda, kui lapse isa on hollandlane ja lapse lahkumist kirjalikult ei toeta.

Ürita saada ka teistest aru – tõenäosus, et jääb püsima aastakümneteks suhe võõramaalasega, see on pigem ebatõenäoline. Jah, praegu on elu ilus ja lilleline, aga ole hea ja kaitse natukenegi enda tagalat. Hiljem ei usu mitte keegi ühe võõramaalasest ema pisaraid.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 14:22; 27.10 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Minu elukaaslane ei ole mingi pagulane vaid Euroopas sündinud ja kasvanud, samuti tema vanemad siin sündinud ja kasvanud. jA EI OLE MOSLEM. ikka päris jube kuidas kohe stereotüüpidesse langetakse.

SEE pole nüüd küll mingi näitaja, et ollakse mitut põlve sisserännanute järeltulija ja olgu kuitahes palju kodanik, pole ta euroopa juurtega. Me küsisime, kas ta on eurooplane. Mitte mingi nt 60.aastatel või varem euroopasse rännanud eelmiste põlvkondade pagulaste järeltulija. Aga kuna sa vastasid nii nagu vastasid, siis ma sain juba aru, et su “elukaaslane” on ikkagi mitte euroopa päritolu, olgu ta kodanik ja sündinud seal jne. Seega on su pere vastuseis arusaadav.
Mis haridus teil on ja elatustase?
Kuidas on elukohariigis lapse kodakondsusega, kas laps saab sünni järgi või vanemate järgi kodakondsuse. Kui lapsel on teise riigi kodakondsus ja ta sünnib seal, ei saa sa häda korral temaga Eestisse, sest ta pole eesti kodanik.

Mis sa ikka oma teemat kustutad, juba lugesime, see pole viisakas. Küsisid, siis kannata ka vastused ära.

oleme elukaaslasega sel teemal rääkinud, et kui tahame eestisse minna, siis teeme seda tulevikus koos. siin on meil hetkel lihtsam last kasvatada, sest eestis oleks elukaaslasel raske tööd leida praegu.

Sa oled ikka väga naiivne. Ja mis saab siis, kui te koos enam siia tulla ei taha vaid sina üksi lapsega? ÌGA Euroopa riigi seadused on oma kodanike kaitseks, kui isa ja laps on selle riigi kodanikud ja SINA mingi ida-euroopa majandusimmigrant.
Sinu õe nõuanne ON mõistlik, aga ma arvan, et sa oled selleks nagunii liiga mehe käpa all ja ajupestud, et seda kuulda võtta. Vaata, et pärast ei kahetse.

Vaata nüüd, me räägime sama juttu kui su pere? Niisiis, kas meie ka ei hooli ja ajame õelat juttu või on asjal ikka iva sees?

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 07:48; 27.10 15:51; 27.10 16:11; 29.10 08:49; 29.10 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Vastuolu on siis, kui ollakse rassistid. Kui mees on korralik, on kõrgharidusega ja isegi rahvusvaheliselt tuntud ning räägib mitmeid keeli, siis mida see natuke teistsugune välimus takistab? Nii ju ongi eestlaste hulgas, et noh okei äkki on neeger agakui kuulus, siis nahavärv ei loe. Ei tema ei ole neeger. Mõlemad oleme kõrgharidusega, maailmas palju reisinud ja erinevates riikides juhtivatel kohtadel töötanud. Tal oli aastaid oma tantsugrupp (on koreograaf ning õppis Michael Jacksoni isikliku koreograafi juures pikalt) millega võitis maailmameistri tiitli. Ja Eestis on nii palju rassismi, et ta tembeldataks kohe pagulaseks. Oleks pidanud vist kohe taustast kirjutama. Aa ja miks ma ei taha ka Eestisse tulla on põhjus lihtne, olen minagi gruusia ja vene juurtega ja pooled vanavanemad sisse rännanud. Nüüd hakake minu kallal ka nääklema, et pagulane jne. Mina ei ole ajupestud ja mehekäpa all vaid võtan olukorda realistlikult, pigem elada arenenud Euroopas kui natsionalismi nõudvas Eestis. Postituse võtsin maha, oligi vale tegu üldse kirjutada, aga samaa annab kindlust juurde, et eestlaste negativism on mende vaesuse põhjus.

0
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 01:16; 27.10 11:29; 27.10 11:33; 27.10 16:02; 27.10 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe mitte ei kõla su jutt juhtival töökohal ja rahvusvahelise kogemusega, tunnustatud naise jutuna, sa pea natuke oma luuletamisega piiri. Ükski selline iseseisev naine ei ajaks niisugust “õde andku meile töö ja elukoht” jama suust välja jne. Kui tahad oma elu pekki keerata, siis lase käia, me sind takistada ei saa. Küllap samamoodi arvavad ka su pereliikmed. Kui palju nad su meest näinud üldse on, kaua te enne lapsesaamist koos olete jõudnud olla? Laps saab loomulikult “isa nimele” ja tema kodakondsuse? Abielus te ka pole, seegi annaks sulle õigusi juurde teise riigi kodaniku ametliku abikaasana, elukaaslane on eikeegi. Oma lapse pärast kindlusta endale vähemalt mingigi tagala, naine!

Mina lõpetan, ei ole enam huvitav räuskamine. Tee, mis tahad ja õnn kaasa, ilma irooniata.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 07:48; 27.10 15:51; 27.10 16:11; 29.10 08:49; 29.10 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õde töötab rahvuvahelises firmas juhtival kohal ja tal ei oleks keeruline mind ses osas aidata. Lihtne on ju teistele öelda, et tule ja ela, aga kui sa oled oma elu juba mujal rajanud. Kui inimesel on päriselt soov aidata, siis milleks llihtsalt sooja juttu puhuda. Niiet juhtivatel kohtadeö kõrgharidusega naised räägivad ainult peenelt. On ikka juhme ja naiivseid loodud. Juhtivatel kohtadel inimesed on otsekohesed ja ütlevad seda mida mõtlevad ainult allujad noustuvad koigega ja siis salaja kiruvad. Ilmselt ei ole sinu pärusmaa lihtsalt asja teada. Millisel kohal saise töötad, et nii palju tead? See foorum on ju mõeldud ikkagi avatud elavaks aruteluks. Töö ja eraelu on ikkagi erinevad asjad ja see et ma rahvusvaheliselt tunnustatud olen, sellest ma ei olegi kirjutanud. Lihtsalt olen töötanud juhtivatel kohtadel ja tõesti rahvuvaheliselt.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 01:16; 27.10 11:29; 27.10 11:33; 27.10 16:02; 27.10 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu su elukaaslane valge või värviline, sa pead sellega arvestama et Eestis on inimeste tundetasand kokku kärbumas ja asemele hiilib kalkus. Rahamaailm on nii tugev, et matab nende hinge selle alla. Kui keegi on hädas, siis eemaldutakse, kui tõuseb jalgele, siis otsitakse jälle üles ja poetakse külje alla. Nii et ära looda, et keegi sulle siin appi jookseb, kui hätta satud. Sea eelkõige oma eesmärgid paika, mida sa tegelikult tahad, keskendu sellele ja pürgi selle poole. Kui tahad Eestis elada, siis otsi ise kontakte, kelle kaudu saad omale sobiva elamise ja tööotsa. Kui oled ennast nii hingeliselt kui ka materiaalselt jalgele saanud, võib juhtuda et tulevikus nad ise otsivad su üles.

Sa saad valesti aru. Kui niisama kooselunaine läheb välismaalasest lahku tema koduriigis, siis inimesed on mistahes riigis sama alatud kui Eestis, kui asi puudutab lapsi. Tõenäosus, et teemaalgataja mees ja tema mehe pere annaks oma lapselapse kaasa ida-Euroopasse teadmata hulgaks aastateks kaasa mingile ajutisele kaaslannale, on nullilähedane. Selleks tuleb valmis olla. Kellegi tundeelu, emotsioonid ja arusaamine ei huvita mitte kedagi. Vot lahku minnes välisriigis peab olema kontakte ja raha tagataskust võtta väga palju.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 14:22; 27.10 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa oled tõesti kõrgharidusega, st mõtlemisvõimeline, arutlemisvõimeline inimene, siis palun võta seda soovitust tõsiselt, et laps Eestis sünnitada ja talle Eesti kodakondsus saada. Ole sa ise grusiin või venelane kuskilt juurte kaudu, aga sinu sünnimaa on Eesti ja su suguselts elab siin. Kui sul on seal rasked ajad, mehega lahkuminek ees, ja kui sa siis mingil põhjusel siiski tahaksid Eestisse tulla, koos lapsega, siis selline võimalus puudub. Üksi võid tulla, aga lapsest oled sel juhul ilma.

Püüa mõelda ja analüüsida seda olukorda. Nagu korduvalt mainitud, kindlusta endale tagala. Su sugulased ja sa ise võite kõik olla kasvõi doktorikraadiga ja supelda rahas, aga kui sa sünnitad lapse, kes on võõra riigi kodanik, siis sa ei saa temaga mitte kunagi Eestisse elama. Halvemal juhul sunnitakse sind ennast sealt riigist lahkuma (abielus te ju pole), aga seaduse kohaselt peab laps jääma sinna, kus te elate praegu.

See pole mingi naljajutt või hirmutamiseks mõeldud, sadu naisi on sellega hädas. Mõtle olukorrale, kui sa peaksid jääma üksikemas sealses riigis, kus praegu elad. Tugivõrgustik null. Saaksid hakkama?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 11:31; 27.10 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui teema oleks aga niipidi, et kirjutab üks ema, kelle tütar tahab minna välismaale elama. nagu see üks austraalia teema siin on. vastused et mis seal kurvastada. seal õde kurvastab, et ta õde sinna läheb.
ok läheb see õde sinna. edasi leiab mehe. kas siis algaks ka muretsemine/hoiatamine/hirmutamine et mis saab kui ta seal abiellub ja lapse saab?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 05:54; 28.10 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa oled tõesti kõrgharidusega, st mõtlemisvõimeline, arutlemisvõimeline inimene,

Lubage kahelda.
Eriti see, et “paljudes riikides juhtivatel kohtadel töötanud”. Rekkajuht on juhtiv koht, aga seegi on väheusutav.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 02:21; 27.10 07:28; 27.10 11:50; 28.10 08:48; 28.10 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Vastuolu on siis, kui ollakse rassistid. Kui mees on korralik, on kõrgharidusega ja isegi rahvusvaheliselt tuntud ning räägib mitmeid keeli, siis mida see natuke teistsugune välimus takistab? Nii ju ongi eestlaste hulgas, et noh okei äkki on neeger agakui kuulus, siis nahavärv ei loe. Ei tema ei ole neeger. Mõlemad oleme kõrgharidusega, maailmas palju reisinud ja erinevates riikides juhtivatel kohtadel töötanud. Tal oli aastaid oma tantsugrupp (on koreograaf ning õppis Michael Jacksoni isikliku koreograafi juures pikalt) millega võitis maailmameistri tiitli. Ja Eestis on nii palju rassismi, et ta tembeldataks kohe pagulaseks. Oleks pidanud vist kohe taustast kirjutama.

Oijummel, teil peaks pappi ju kõvasti olema, kui nii kõvad tegijad olete 😀

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et TA kaaslane moslem on, aga ilmselt “puhtatõuline valge” ta ka ei ole. Ju on segatud veri (ma ei taha sellega halvustada; suurem osa inimesi on tegelikult segaverelised) ja ilmselt on nahavärvusest see näha, kui uskuda, mida TA on kirjutanud.

Hea küll, TA kohtas seda meest, armus, neil on laps tulemas, nad elavad väljaspool Eestit. Selles ei ole midagi imelikku ega halba, samamoodi juhtub oi kui paljudega. Ei pea ta tingimata mõne aasta pärast mehest lahku minema, nad võivad rõõmsalt elu lõpuni koos olla. Meie keegi seda ette ei tea.

TA mure oli eelkõige selles, et ema ja õde ei suhtu ilmselt väga hästi tema elukaaslasesse ja ei taha aktiivselt suhelda. Saan aru, et tema isa on selles suhtes leebem. Ja inimene on kurb, et asjalood nõnda on. Pole mõtet talle siin kambakesi kallale karata ja kukkuda süüdistama, et ise valisid omale mingi murjani ja oioioi, see võtab sul lapse käest. Küsimus on inimsuhetes.

Mina ütleksin nii: kui TA on omale uue elu loonud teises riigis, siis on täiesti loomulik, et ei saa enam nii tihedalt suhelda omastega, kes on Eestisse maha jäänud. Ja sellega peab lihtsalt leppima. See on sinu enda tehtud valik elus. Kui pereliikmete omavahelised suhted on nii head ja lähedased, et vaata et iga päev räägitakse telefonis või skaibis vms, siis on kergem ka suhteid hoida, aga kui niigi on omavahelist kokkupuudet vähe, siis välismaal elades paraku juhtub nii, et jäädakse veelgi võõramaks. Ja selle vastu ei aita miski.

Seega, TA, kui sa oled otsustanud oma elu rajada seal teises riigis, aga perekond jäi siia maha, siis lepi sellega. Ehk saad oma elukaaslase pereliikmetega nii lähedaseks, et sul tekib seal uus pere, siis pole ju midagi katki. Teine võimalus ongi ise suhtlust kogu aeg elus hoida, pidevalt helistada-külastada.

Ja tõepoolest, ei teeks paha kaaluda nt sünnitamist Eestis, ehkki elate mujal ja ei kavatse praegu siia tulla. Samas, kui sinu jaoks pole oluline, et laps saaks eesti kodakondsuse, siis pole ju midagi katki ka.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 10:39; 28.10 19:06; 29.10 06:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted vastik pereliikmete suhtumine..