Esileht Pereelu ja suhted vastik pereliikmete suhtumine..

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: vastik pereliikmete suhtumine..

Postitas:

Mõlemad oleme kõrgharidusega, maailmas palju reisinud ja erinevates riikides juhtivatel kohtadel töötanud. Tal oli aastaid oma tantsugrupp (on koreograaf ning õppis Michael Jacksoni isikliku koreograafi juures pikalt) millega võitis maailmameistri tiitli.

Ma päris tõsiselt kahtlen, kas kõrgharidusega ja palju reisinud inimene ikka on tõesti nii rassismipelglik, et Eestisse isegi sünnitama tulla ei julge. Ja samas eeldab, et õde talle elupaiga ja töökoha välja sebib.
Kaldub hoopis sinnapoole, et Soome koristajaks läinud eestlane lasi moslemil lapse teha ja on nüüd hädas.
/Sry, see on loomulikult ainult oletus, aga tegeliku loo oled juba ära kustutanud/.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et TA kaaslane

Palun õpi lugejatest niipalju lugu pidama, et ei karju nende peale. Lausa valus on lugeda seda karjuvat ta-d igas teises lauses. Nii ei ole viisakas kirjutada, suurtähed on karjumine, miks sa karjud?

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 18:47; 28.10 19:56; 29.10 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et TA kaaslane

Palun õpi lugejatest niipalju lugu pidama, et ei karju nende peale. Lausa valus on lugeda seda karjuvat ta-d igas teises lauses. Nii ei ole viisakas kirjutada, suurtähed on karjumine, miks sa karjud?

Hmm, aga kui ma kirjutan lühendi “ta”, siis lugeja arvab, et ma kasutasin sõna “tema” lühivormi. Perekooli lühendatakse siin ka PK ja pole tähele pannud, et seda röökimiseks peetaks. Nii et rahune ja süvene rohkem, siis saad ehk ka tekstist õigesti aru. Muidugi, kui kuskil on kirjas kokkulepe, et PK-s enam ei tohi “teemaalgataja” kohta kasutada lühendit TA, siis vabandan.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 10:39; 28.10 19:06; 29.10 06:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, aga kui ma kirjutan lühendi “ta”, siis lugeja arvab, et ma kasutasin sõna “tema” lühivormi. Perekooli lühendatakse siin ka PK ja pole tähele pannud, et seda röökimiseks peetaks. Nii et rahune ja süvene rohkem, siis saad ehk ka tekstist õigesti aru. Muidugi, kui kuskil on kirjas kokkulepe, et PK-s enam ei tohi “teemaalgataja” kohta kasutada lühendit TA, siis vabandan.

Lühendi võiks alustuseks defineerida. Tegemist ei ole mingi üldtunnustatud lühendiga, mida kohe esimeses lauses oleks pidanud taipama.

Just seda ma arvasin, et sa kirjutad teemaalgatajast kolmandas isikus ning teed seda mingil imelikul põhjusel suurtähtedes. Ja su teksti süvenemast segaski see suurtähtedes “ta”, iga selle lugemine oli valus ja lõpuni ma tõesti teksti ei lugenud, liiga häiriv oli.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 18:47; 28.10 19:56; 29.10 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja su teksti süvenemast segaski see suurtähtedes “ta”, iga selle lugemine oli valus ja lõpuni ma tõesti teksti ei lugenud, liiga häiriv oli.

Perekoolis on pooled asjad häirivad, aga see ei tähenda, et sa selle oamle mittesobiva poolega tahad kaklema hakata.

Kui ei “salli”, pane see multiarvamuslik foorum lihtsalt kinni.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 02:21; 27.10 07:28; 27.10 11:50; 28.10 08:48; 28.10 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, aga kui ma kirjutan lühendi “ta”, siis lugeja arvab, et ma kasutasin sõna “tema” lühivormi. Perekooli lühendatakse siin ka PK ja pole tähele pannud, et seda röökimiseks peetaks. Nii et rahune ja süvene rohkem, siis saad ehk ka tekstist õigesti aru. Muidugi, kui kuskil on kirjas kokkulepe, et PK-s enam ei tohi “teemaalgataja” kohta kasutada lühendit TA, siis vabandan.

Lühendi võiks alustuseks defineerida. Tegemist ei ole mingi üldtunnustatud lühendiga, mida kohe esimeses lauses oleks pidanud taipama.

Just seda ma arvasin, et sa kirjutad teemaalgatajast kolmandas isikus ning teed seda mingil imelikul põhjusel suurtähtedes. Ja su teksti süvenemast segaski see suurtähtedes “ta”, iga selle lugemine oli valus ja lõpuni ma tõesti teksti ei lugenud, liiga häiriv oli.

Aga minu tekst ei olnudki suunatud sulle, nii et katki pole midagi ju.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 10:39; 28.10 19:06; 29.10 06:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta siis palun lihtsalt teadmiseks, et TA tuleb lugeda teemaalgatajaks ja pole mingi karjumine. VAIKSELT teadmiseks võtta, mitte mõttetu seletamisega, kuidas sa ikka lugeda ei suutnud ja mõhkugi aru ei saanud, veel kolm korda esineda.

Seega, TA, kui sa oled otsustanud

sellest oleks ju võinud nt aru saada, et see TA pole ta, kui kirjutab tema kohta sa. Aga jah, selle adumiseks oleks pidanud lauset mõttega lugema, point oli sel pikal jutul täitsa olemas

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 07:48; 27.10 15:51; 27.10 16:11; 29.10 08:49; 29.10 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui niisama kooselunaine läheb välismaalasest lahku tema koduriigis, siis inimesed on mistahes riigis sama alatud kui Eestis, kui asi puudutab lapsi.

See “alatud” pole siin päris õiglane. Iga riigi süsteem kaitseb omasid ja laps, kes sünnib seal riigis kodanikust isale, kes räägib sealset keelt (ja kui ema on eriti tubli, siis võõrkeelena teatud määral eesti keelt jne) on rohkem nende “oma” ehk nende kaitse all.
Vastupidine olukord, kui mingi muulasest ema tahaks mujale võõrriiki elama viia Eestis sündinud eesti isa eestlasest last vastu isa tahtmist, mis sa arvad, kui meelsasti eestlased seda näeks juhtuvat? Kas sinu meelest oleks see alatus või lapsele tuttava elukeskkonna /kodu ja kodumaa, kus ta elanud ja kasvanud on/ kindlustamine.
Kui teemaalgataja aga Eestis mingit tagalat ei näe ega siia naasta ei kavatse, siis pole muidugi Eestis sünnitamisel suurt mõtet. Tal pole siin ju midagi, kui isegi veresugulastega on suhted harvad ja pingelised. Ja see pole kunagi ainult ühe poolega teema.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.10 07:48; 27.10 15:51; 27.10 16:11; 29.10 08:49; 29.10 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ellest oleks ju võinud nt aru saada, et see ta pole ta, kui kirjutab tema kohta sa. Aga jah, selle adumiseks oleks pidanud lauset mõttega lugema, point oli sel pikal jutul täitsa olemas

Nagu ma ütlesin, siis ma ei suutnud seda postitust nende rõhutatud ta-de pärast lõpuni lugeda, selle lauseni ma tõesti ei jõudnud. Oma väljamõeldud lühendi korral oleks kena esimesel kasutamisel tähendus sulgudesse panna.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 18:47; 28.10 19:56; 29.10 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

midagi ei saa siit ka aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted vastik pereliikmete suhtumine..