Esileht Pereelu ja suhted Vastikud teiste kodudes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 154 )

Teema: Vastikud teiste kodudes

Postitas:

Mis on teid teiste kodusid külastades üllatanud halvas mõttes või häirinud? Mind on kõige enam häirinud mustuse hais, räpased WC potid ja plekke täis pehme mööbel. Ei taha kohe istudagi peale. Ehk siis enamasti häirib mind räpakus. Mu ema aga häirib külas käies see kui antakse kasutada kasutatud voodipesu või rätikud. Teema tekkis sellest, et aastavahetusel sai ööbitud tuttavate pool ja no lihtsalt nii nii üllatav oli, et piltilusad puhtad inimesed omavad sellist elamist.

+10
-38
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 19:19; 05.01 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastikud ärgu teiste kodus üldse käigugi.

+60
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutatud voodipesu on ikka tase, seda polegi kuulnud enne!! Muidu pole mitte midagi ebameeldivat tabanud, see et mu sugulased maakad väga korralikud pole, mind ei häiri, ma vist ei eeldagi midagi muud. Heade peretuttavate kodu pole ka just väga korras, aga nad on toredad ja targad ning ei tegele peenhäälestusega ehk kui on vaja nt uut keelt õppida, raamatut lugeda, siis seda tegajse, aga ei pöörata tähelepanu sellele, kas asjad kõik tassid on riiulis või vedelevad igal pool nt.

+24
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.01 19:30; 07.01 13:48; 09.01 09:59; 09.01 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Häirib:
Kui pole:

raamatuid- näitab nürimeelsust ja huvi puudumist.
Kvaliteetseid alkohoolseid jooke- lauaviina ei joo.
Kuuba sigareid- normaalne mees ikkagi suitsetab peale õhtusööki koos viskiga. Võõrustaja poolt oleks viisakas pakkuda.

Olen mees.

+10
-58
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutatud voodipesu olen ise ka saanud paaril korras erinevas kodus. Lõhna järgi saab aru, et pole puhas, plus ära magatud higistatud kortsud linadel. No ei ole meeldiv. Ise üritan teha, et külalistel oleks ikka mugav ja hea tunne. Samuti olen hommikusöögilauas istudes näinud, kuidas perenaine salatikarbil kuupäevakleepsu maha kraabib. Halvaks läinud lõhna või maitset polnud küll, aga jah, hea tunne ka polnud.

+13
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 19:19; 05.01 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teiste “sitt” on alati hullem vaadata ja koristada kui enda oma 😀
Noorena ei pannud ma pooli asju tähele, mis mind nüüd on hakanud häirima. Minu kiiks on wc pott – see peab kiiskama. Üllatavalt paljudes muidu puhastes kodudes on wc pott täiesti käest lastud. Samas kui märkan mõne kodus katlakivi ja muud sodi täis segistit, tuleb meelde, et enda oma vist suht samas seisus ja koju jõudes puhastan ära.
Kasutatud voodipesu pole väga täheldanud. Kui voodi juba valmis, ei saa ju alati aru, kas linad kasutatud või puhtad. Enamasti reisin üldse koos enda voodipesuga.
Väikeste lastega peres suhtun plekilisse diivanisse kui paratamatusse (endal küll selline, mille katted saab lukuga eemaldada ja masinas pesta).
Ükski mu tuttav nii räpane ei ole, et külla ei kannata minna. Sama hull on hoopis steriilne puhtus. 1 mu ema sõbranna on selline. Tema juures istu tikksirgelt ja vaata, et küpsisest ükski kübe kuhugi ei lange, muidu jookseb teine kohe lapiga kohale.

+35
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutatud voodipesu on uskumatu küll. Ma tahaks loota, et see voodipesu oli lihtsalt triikimata ja su ema ei märganud, kui talle seda öeldi. Uuemal ajal paljud enam ei triigi neid – nöörile sirgelt kuivama ja pärast kokkulapituna kappi. Mõni korts jääb tavaliselt ikka sisse.

Võõras kohas külas olles võib mind segada toas suitsetamine, liigne palavus, pealetükkivad koerad (koertesõbrana ma oma koertel ei luba külalistele pidevalt nina pihku suruda ega neid segada), pealetükkivad lapsed. Ka olen ma nõus läbi tegema päris suuri katsumusi, et ööbimiseks koju jõuda. Alati pole see võimalik ja seetõttu ma lähen ööbima alati omade linadega. Kasvõi juba selleks, et perenaisel oleks lihtsam.

Mõnes peres on mul olnud raskusi leppida sellega, et pean uinumiseks panema oma pea kohale, kus alles kümme minutit tagasi istus mõni tagumik. Eriti kui selle tagumiku külge kuuluv inimene on enne kurtnud, et kõht kole täis või gaasid teevad liiga või et jubedalt ajab higistama 🙂 Isegi, kui seal on lina ja padi vahel, võis nooruses juhtuda, et ma magan istudes või ei maga üldse.

Seetõttu ma viimased 10 aastat külas magan alati ja ainult unerohuga, kuna ei taha ka pererahvast segada oma öise kempsuskäimise või ülevalolekuga.

Musta WC potti pole kohanud külas ealeski. Küll aga olen pidanud küsima enda pärast veekannu ja potiharja, kui olen kuivkäimlaga majja sattunud ning seal pole kombeks vett tualetis hoida.

Vanainimestel külas olles vaatan hoolikalt klaasiservad ja kahvliharude vahed üle ja vajadusel nihverdan end klaasi või kahvliga tualetti seda pesema. Klaasiga on seda muidugi palju lihtsam teha ja musti klaasiservi tuleb ka sagedamini ette.

+21
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 05.01 19:55; 05.01 20:36; 06.01 13:29; 06.01 21:37; 06.01 21:39; 06.01 22:09; 07.01 16:58; 07.01 17:18; 07.01 17:22; 11.01 12:51; 12.01 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spikerdan eelmise vastaja pealt.
Niisiis
Liigne palavus ja et selle juures ka aknaid ei avata, ka suvel mitte. Kui koera surutakse peale ja seda veel jälgitakse koera omaniku poolt, et kas ma ikka tegelen, vaatan ja katsun ja huvitun.
Muud asjad las olla nagu on.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes peres on mul olnud raskusi leppida sellega, et pean uinumiseks panema oma pea kohale, kus alles kümme minutit tagasi istus mõni tagumik. Eriti kui selle tagumiku külge kuuluv inimene on enne kurtnud, et kõht kole täis või gaasid teevad liiga või et jubedalt ajab higistama ???? Isegi, kui seal on lina ja padi vahel, võis nooruses juhtuda, et ma magan istudes või ei maga üldse.

Vat see on küll naljakas kirjeldus. Naersin kõva häälega. Ise pole osanud niimoodi mõeldagi, aga ma vist ei ole ka sarnases olukorras olnud.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.01 20:10; 05.01 20:26; 08.01 17:05; 08.01 18:58; 11.01 16:42; 12.01 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on koerafoobia ja seetõttu ei lähe ma külla kellelegi, kel on mis tahes tõugu koer. Mustad nõud jne mind ei häiri, voodipesu võin ise ära vahetada, aknaid oskan ise avada jne.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi ka halvasti pestud nõud. Vanainimeste kodudes on arusaadav. Aga kui lähed noore inimese koju ja ta pakub sulle määrdunud klaasi, rasvast taldrikut ja kuivanud rokaga kahvlit, siis … Eriti pentsikuks teeb asja veel see, et sama inimene ei jaksanud ära põlastada, kui kuulis, et ostsin nõudepesumasina. Laisk naine pidavat ma olema. Tõsi, see oli oma 20 aastat tagasi. Tänaseks ma enam temaga ei suhtle ja ei tea, kas ta vaated on samad. Või on elu vahepeal edasi arenenud.

Samas kodus juhtusin nägema ka väga paksult kakast potti. Seal peres ei olnud lapsi. Seega, emma-kumma (mees või naine) kahe täiskasvanud inimese jagu see oli. Imelik, nii palju aastaid on möödas, aga selline asi jääb meelde…

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.01 20:10; 05.01 20:26; 08.01 17:05; 08.01 18:58; 11.01 16:42; 12.01 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aknaid oskan ise avada jne.

Külas olles vast ikka ise ei kuku elutoas üle teiste peade aknaid lahti kiskuma. Seda tuleks paluda pererahval teha. Aga kui nad nõus ei ole…

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 05.01 19:55; 05.01 20:36; 06.01 13:29; 06.01 21:37; 06.01 21:39; 06.01 22:09; 07.01 16:58; 07.01 17:18; 07.01 17:22; 11.01 12:51; 12.01 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui koera surutakse peale ja seda veel jälgitakse koera omaniku poolt, et kas ma ikka tegelen, vaatan ja katsun ja huvitun.
Muud asjad las olla nagu on.

See on jube jah. Mul ühe sõbranna kodus on suur hundikoer, kes on kole rõõmus, kui külaline tuleb. Temal peab laskma külalisele (st mulle) musi anda, st laskma oma nägu lakkuda, sellega ma ei ole kunagi nõus ja sõbranna solvub. Ühes teises kohas olin kord suvel külas, võtsin esikus sandaalid jalast ja olin paljajalu ja astusin taksikoera pissiloiku. Pidi veel head nägu tegema, sest pererahvas naeris nii heldinult.
Ja märja ilmaga lastakse koer õuest tuppa ja siis ta haiseb seal diivanilaua kõrval, kus me kohvi joome. Oli selline märg labrador. Ja kuna meil olid laual ka küpsised, hakkas tal mingil hetkel tatti suunurgast nõrguma ja venis pika niidina põranda poole. Mina ikka sealsamas vapralt kohvi rüüpamas ja naeratamas. Perenaine hoolitsevalt ninnutades lapikesega labradori lõugu pühkimas.
Ei ole vist vaja lisada, et olen kassiinimene. Õnneks ei pea kuigi sageli koeraperedes külas käima, kuid elu jooksul ju siiski mõnikord juhtub. Võib-olla need koerainimesed saavad minu juures samuti südari, kui minu kassi karvakene läbi õhu nende taldrikule lendleb, täitsa võimalik.

+29
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.01 20:40; 07.01 14:06; 08.01 17:13; 11.01 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole sattunud täiskasvanuna väga sellistesse kohtadesse, kus mind midagi häiriks peale selle, et mõnes kohas on toad umbsed ja palavad või mõni suitsetab toas. kõike muud ei pane ilmselt tähelegi või ei lase ennast häirida. püüdsin praegu mõelda lausa sellele, kohe mitte midagi ei tule meelde.
meenub aga üks pere, kus oled nagu muuseumis ja ei julge diivani peal istuda ka korralikult, sest äkki tuleb mõni korts sisse kusagile. kohutavalt ebamugav on selline steriilsus.
lapsena küll käisin ühes peres külas, kus räpasus oli ikka kirjeldamatu, kartulikoored ka idanesid kööginurgas maas ja WC-s oli suur paberkott täis kasutatud pabreid, leivad vedelesid jalanõuderiiuli peal ja köök oma mustade nõudega…oeh…aknaraamid oli kärbseessust lausa mustad ja trepikäsipuud kleepuvad ehk tean küll, milline võib üks räpane kodu olla.

küll häirib mind ennast, kui külaline jätab mulle triibulise WC poti või hambapastat täis lagastatud kraanikausi.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuuba sigareid- normaalne mees ikkagi suitsetab peale õhtusööki koos viskiga.

Normaalse mehe õhtusöögimenüü juurde viski ja sigarid ei kuulu.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 22:05; 09.01 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei eriti palju võõrastel külas. Samad tuttavad. Mingit sellist räpasust, et oleks meelde jäänud, pole kusagil kohanud. Sest ei meenu midagi sellist.
Ööbima me jääme ainult kahte kohta, kahe sõprade pere poole. Nad elavad meist suhteliselt kaugel ja teiselt poolt on neil mugavad suured majad, kuhu mahub lahedalt külalisi majutada. Tavaliselt mulle tundub mõlemas kohas hoopis, et neil on hullult puhas ja korras, mul küll niisugune tase ei ole 😛
Voodipesud me võtame alati ise kaasa. Meil on eraldi suur riidest kott selleks. Siis ei pea pererahvas vaeva nägema meie voodiriiete pesemise ja võib-olla ka triikimisega. Lisaks on see keskkonnasäästlik käitumisviis – pererahvas peaks meie ühe öö magatud voodipesu ära pesema, kulutama vett ja energiat, reostama loodust pesuveega. Aga meie paneme selle ühe öö kasutatud pesu koju jõudes oma voodisse tagasi.
Ainus, mis mind mõnedes peredes häirib, on pererahva kasvatamatud lapsed, kes ei lase täiskasvanutel juttu rääkida, vaid segavad kogu aeg vahele ja nõuavad tähelepanu.

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 23:16; 11.01 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kellelgi külla lähen plaaniga ööseks jääda, siis võtan oma voodipesu kaasa – see on elementaarne viisakus. On tõesti juhtunud ka, et planeerimata jään ja on ka pakutud mitte nii säravpuhast voodipesu, aga enamasti on siis öeldud, et eile oli lapsel naabri Mari külas ja ööbis nende linadega, kas häirib? No ei ole see üks öö lapse poolt kasutatud lina häirinud.

Mustus teiste kodus häirib küll, eriti kui on etteplaneeritud üritus olnud ja pole viitsitud põrandat puhtaks tõmmata külaliste saabumise ajaks. Magamistubadesse külalisel asja pole, aga elutoa-wc võiks küll üle tõmmata, et potis poleks triipe ja elutoas tolmurulle ja liiva põrandal. Tulen ju külla ja puhtad sokid on jalas ja ära minnes on vastik musti sokke kingadesse toppida. Sama imelik oleks varusokke kaasas kanda. Toasussiinimene ma pole.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.01 23:48; 06.01 17:51; 07.01 10:34; 09.01 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka häirib peamiselt liigne palavus. Millegipärast osad inimesed arvavad, et kui on väikesed lapsed, siis peab tuba olema eriti soe ja aknaid ei tohi lahti teha, sest muidu äkki tuul puhub. Paraku, kui korraga on rohkem inimesi külas, siis muutub see soe tuba veel eriti troopiliseks. Minu arust ei ole normaalne, et ma ei saa enda last süleski hoida, ilma et ta higistama hakkaks. Tavaliselt arvestan alati sellega, et teiste kodudes on palju palavam kui meil ja riietan ennast ja last vastavalt, aga täitsa paljalt ei saa ka minna ju.

Muidu midagi rohkem väga ei häirigi. Huvitav on see, et kui endal külalised käivad, siis koristan enne eriti põhjalikult, eriti wc-d ja vannituba, aga tegelikult ajavad külalised niikuinii kõik kohe nö sassi ja ei pruugi märgatagi seda puhtust. Aga kui teistel külas käin, siis on tunne, et keegi ei pinguta liiga üle koristamisega, samas ma ei arva sellepärast kellegi kohta, et nad räpakad on. Lihtsalt endale on standardid kõrgemad millegipärast.

Päriselt räpakaid kodusid on muidugi ka nähtud, eksi vanemad näiteks olid sellised, kes oma wc-d/vannituba vist mitte kunagi ei koristanud. Pott oli küürimata, seinad räpased, vanni polnud vist kunagi puhastatud, riiul oli täis erinevaid potsikuid, mis kõik pealt tolmused jne, lisaks põrandal vedelesid mustad riided, kuigi nad teadsid, et tuleme külla. Ja nad polnud vanurid, täies elujõus inimesed, lihtsalt neile ei läinud see korda. Tihti oli tunne, et võtaks ise lapi ja harja ja peseks ära selle vannitoa, nii rõve oli see lihtsalt

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks pole räpasust kogenud.
Häirib, kui koer ronib mu jaoks tehtud asemele, tagumendiga mu padjale või isegi une pealt ronib lausa pähe.
Salaja püüan enne uinumist toast välja ajada ja ukse ööseks sulgeda – ikka salamisi, et mitte pererahva tundeid solvata. Kutsu on niiviisi harjunud/harjutatud ja nende reeglid, mitte minu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust ei ole normaalne, et ma ei saa enda last süleski hoida, ilma et ta higistama hakkaks. Tavaliselt arvestan alati sellega, et teiste kodudes on palju palavam kui meil ja riietan ennast ja last vastavalt, aga täitsa paljalt ei saa ka minna ju.

Misasi? :O

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 07:37; 09.01 07:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind häirib kui wc uks ei käi lukku. Millegipärast on mul lausa kahtedel tuttavatel nii. Ja see ka häirib kui pole varurulli paberit ning kui eelmine on otsa saanud, peab ekstra pererahva käest küsima ja see tuuakse kuskilt muust ruumist. Mul endal on varurullid wc-s.

Lapsed ei häiri, aga häirivad vanemad, kes oma lapsi demonstreerida tahavad. “Näita tädi Mallele, kuidas sa seda trikki teed”, “Laula seda laulu, mis te lasteaias õppisite” jne. Mind ei huvita! Ma tulin täiskasvanutele külla. Mul on endal ka lapsed, üks neist veel üsna väike, nii et lastepõlgur ma tegelikult ei ole.

Häirib kui põrandad on mustad. Muidu mind räpasus nii väga ei häiri (mul pole väga räpaseid sõpru ka), aga talla all kriipiv liiv ja koerakarvad häirivad.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

külla ööbima minnes võtan ALATI kaasa enda voodipesu, rätikud, hügieenitarbed ( sampoonid, palsamid, pesugeelid)
ei tule selle pealegi, et magan kellegi teise voodipesuga, kasutan kellegi teise sampoone.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 08:33; 09.01 10:06; 09.01 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul just tekkis tahtmine anda külalistele kasutatud voodipesu. Mul on niigi kolm teismelist kodus, kellel tekib suures koguses pesu nädala jooksul. Pühade ajal ühed ööbijad tulid, teised läksid. Kõik autodega. Oleks võinud ju oma voodipesu auto peale tõsta. Kokkuvõttes pesin ja kuivatasin iga viimast kui varu voodipesu veel kaks nädalat hiljem, sest praeguse ilmaga pesu kuivab halvasti. Mul pole kohta, kus kuivatada kümnele inimesele jagatud kahtekümmet lina-tekikotti pluss veel saunalinad ja padjapüürid kõigile pluss veel oma pere pesu ja voodipesu ka. Kui veel oleks keegi ööbima jäänud, poleks muud olnud teha kui kasutatud pesu uuesti välja jagada. Ma ise ööseks külla minnes tõstan alati oma voodiriided või magamiskoti kogu pere tarvis auto peale. Muidu mulle külalised meeldivad aga nad võiksid ise ka veidi vaeva näha, et nende vastuvõtmine nii töömahukas ei oleks. Vaaritad ja koristad ju niikuinii kõigi järelt.

+26
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.01 08:46; 06.01 08:49; 06.01 10:58; 06.01 11:01; 06.01 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka võõras kohas ööbides oeamiselt häirib palavus.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.01 08:46; 06.01 08:49; 06.01 10:58; 06.01 11:01; 06.01 17:14;
To report this post you need to login first.

pole kunagi olnud mingit mustuseprobleemi, vähemalt seal, kus olen ööbinud. Üksik naabritädi maal (vesi kaevust) on hoopis teine teema.

Aga mind väga häiris, kui ühed tuttavad, kelle pool iga aasta paar ööd veedame (nende kutsel, nemad samamoodi meil – erinevad linnad), olid kodust välja visanud söögilaua. Ruumipuudust ei olnud. Kohe tekkis selline mitte-teretulnud tunne. Kohvilaualt süüa oli päris ebamugav ka.

Häirinud on ka meeletu hulk kõiksugu purgikesi, potsikuid, vahendeid jne köögi tööpinnal (inimene TW müüja). Saan aru, et köögiomaniku enda asi, mida teeb, aga kui just küsiti siin.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 08:50; 09.01 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mille järgi te selle kasutatud voodipesu ära tunnete?
mina pesu ei triigi ja kasutan lõhnatuid pesuvahendeid. minu linad saavad sirgeks ja hakkavad lõhnama alles siis kui keegi nende vahel mitu ööd magab 😀

nüüd kindlasti kõik räägivad minust selja taga sest minu pole jäädes peab kortsus ja mittevärskelõhnalises voodis magama.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 08:56; 06.01 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutatud voodipesu tõepoolest. Ja konkreetsed tolmurullid (ei peagi silmas, et kõik peab läikima, aga kui ikka tolmurull konkreetselt nurgas on, see rõve).

Muus osas olen üpris tolerantne, kuna elanud ka ise igasugustes tingimustes vähemate ja rohkemate võimalustega, lastega ja koduloomadega jne ja saan aru, kui inimene ei viitis üledramatiseerida igat plekki või päev otsa lapsi kamandada, et nad igal juhul ainult köögi laua taga mängiksid

Rohkem häirib mind, kui külas näksid ja toit serveeritakse diivanilauale ja siis ohitakse koguaeg, et jumala eest keegi midagi ei pudistaks vmt. Serveeri siis toit korralikule söögilauale. Või kui wc-s puudub õhuvärksendaja või potihari 😀

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 08:58; 06.01 09:02; 06.01 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mille järgi te selle kasutatud voodipesu ära tunnete?

mina pesu ei triigi ja kasutan lõhnatuid pesuvahendeid. minu linad saavad sirgeks ja hakkavad lõhnama alles siis kui keegi nende vahel mitu ööd magab ????

nüüd kindlasti kõik räägivad minust selja taga sest minu pole jäädes peab kortsus ja mittevärskelõhnalises voodis magama.

Aga võta kapist üks puhas kokkuvolditud voodilina ja siis voldi kokku üks kasutatud voodilina – sa märkad kohe erinevust. Kasutatud vooditarbed on “kohevamad”, neil puudub värske pesu jäikus (ka ise kasutan lõhnatuid pesuvahendeid ja ei triigi). Kõige viisakam ongi nii, et sa ei tee külalistele voodid eelnevalt ära, vaid kui külalised kohal, siis tood neile kapist puhtad voodilinad 😀

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 08:58; 06.01 09:02; 06.01 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul just tekkis tahtmine anda külalistele kasutatud voodipesu. Mul on niigi kolm teismelist kodus, kellel tekib suures koguses pesu nädala jooksul. Pühade ajal ühed ööbijad tulid, teised läksid. Kõik autodega. Oleks võinud ju oma voodipesu auto peale tõsta. Kokkuvõttes pesin ja kuivatasin iga viimast kui varu voodipesu veel kaks nädalat hiljem, sest praeguse ilmaga pesu kuivab halvasti. Mul pole kohta, kus kuivatada kümnele inimesele jagatud kahtekümmet lina-tekikotti pluss veel saunalinad ja padjapüürid kõigile pluss veel oma pere pesu ja voodipesu ka. Kui veel oleks keegi ööbima jäänud, poleks muud olnud teha kui kasutatud pesu uuesti välja jagada. Ma ise ööseks külla minnes tõstan alati oma voodiriided või magamiskoti kogu pere tarvis auto peale. Muidu mulle külalised meeldivad aga nad võiksid ise ka veidi vaeva näha, et nende vastuvõtmine nii töömahukas ei oleks. Vaaritad ja koristad ju niikuinii kõigi järelt.

No aga selline asi tulebki ju enne kokku leppida, et kas vooditarbed kaasa või mitte. Aga kui sa oleksid külalistele kohapeal öelnud suurte silmadega, et sul ei ole lisatekki? Või ikka ise ei teinud suud lahti õigel ajal? Meil nt on ainult 1 lisatekk ja padi – sest ei ole kusagil hoida. Mäletan, et mehe vanemad üks hetk tahtsid meile kangesti osta juurde, et nad ei peaks ka (autoga) tassima – võttis ikka tükk aega, et selgeks teha – asi pole ju rahas, vaid ruumis, kus me hoiame neid. Järgmine kord lihtsalt palu kõigil oma vooditarbed kaasa võtta.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.01 08:58; 06.01 09:02; 06.01 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on vahel häirinud see, kuidas inimesed (pereliikmed) omavahel suhtlevad. Kui kodus on normaalne omavahel manipuleerida, norida, solvata, valetada, õiendada, kamandada – tunnen end häirituna, et pean seda pealt kuulma. Tahan, et koduses õhkkonnas oleks lugupidav ja hooliv suhtlemine, isegi kui mina olen vaid külaline.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 154 )


Esileht Pereelu ja suhted Vastikud teiste kodudes