Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinu emad, milline on teie päev?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Vastsündinu emad, milline on teie päev?

Postitas:

Umbes 1- kuni 6-nädalase lapse emad, kirjeldage oma päeva! Mis kell tõusete, mida jõuate teha, kas magate päeval, lesite niisama
beebiga? On teil keegi abiks?

Ise oma 3-nädalasega veedan pool
päeva voodis, lihtsalt kujuneb kuidagi nii… Varahommikul tegeleb mees temaga tunnikese, et saaksin veidi end välja magada. Siis toidan last, lähme tunnikeseks õue. Tuleme koju, sööb jälle, jääb kaisus magama, mõnikord magan ka, teinekord loen. Ärkame, sööme, vahel õnnestub magama jäänud lapse kõrvalt minema hiilida ja natuke toimetada… Ja nii kuni õhtuni, midagi tegelikilt teha ei jõuagi. Kuidas teil?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nii ongi. Alanda ootusi???? ja osta kandelina – natuke saab toimetatud, kui ta linas magab näiteks.
Eks kui vaikselt pikeneb see aeg, kui ta ärkvel on ja ise mängumatil toimetab, siis läheb natuke paindlikum see elu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps juba natuke vanem küll, aga 6-nädalase lapsega oli parim aeg, sest ta magas siis nii hästi. See periood kestis kuni 3-4 kuu vanuseni. Tõusime hommikul 10-11 paiku, päeval sai tema kõrvalt ka koduseid toimetusi teha, umbes kuu vanuselt hakkasime ujutamistes käima ja 6-nädalaselt võimlemas. Päeval aeg-ajalt magasin koos beebiga, aga ta magas ka üksi hästi. Kedagi abiks polnud, päeval üksi koos lapsega.
Nüüd laps 10-kuune ja see rahulik elu ammu möödas ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps karjus ööd ja päevad. Ei jôudnud hingatagi. Teine laps magas koguaeg ja üksi kuni 8 kuuni oli superlux elu. Kolmas nüüd on nii, et päva esimesel poolel magab sellel ajal ma pesen pesu, koristan, valmistan söögi õhtuks ette, käin ise pesus. Vahepeal muidugi ta sööb ka. U peale lôunat tuleb esimene laps koolist ja väike hakkab gaasidega tegelema. Siis aitan lapsel ôppida, käin lasteaias teisel lapsel järgi ja panen siis vastava toidu ahju v kuhu iganes môeldud oli. Beebi siis vahepeal minu süles ja ka tütre süles aga üleval. Mees tuleb siis tegeleb lasteaia lapsega. Söövad, mängivad jne. Mina beebiga ja vanim laps siis tegeleb oma asjadega. Vahel käin väljas ka. Üldiselt olen väga kodune laps magab rôdul hommikupoolikuti. Väga jalutamas ei käi. Kui oleks olukord selline nagu esimese lapsega oli oleksid kôik nälgas ja mustade riietega

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nii, et ka midagi ei jõua. Laps rahutu ja nõus enamus aja süles, kõhukas olema. Mul pole vankris rahul, kõhus pidevalt tal vist valus. Päris väsitav varsti 2-kuud ja ei tea millal kergemaks läheb. Üks öö hakkas mul mega halb kui imetasin olin vist liiga vähe söönud kuna selleks pole ka aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul peaaegu 1 kuune ning meie päevad enamasti näevad välja nii, et 9-10 vahel ärkame. Siis toimetame hommikuseid toimetusi ja ta on üleval u 1,5 h. Siis õue tuttu. Tavaliselt käin ise ka väikese ringi vankriga ning edasi jätan ta terrassile magama. Esimene uni on u 3-4 h, selle ajaga jõuan kodused toimetused kõik kenasti ära teha. Siis ta jälle tunnike umbes üleval ning jälle õue tuttu. See jälle pikem uni 2-3h. Selle une ajal jõuab vanem laps ning saame õppimisega tegeleda. Õhtul kuskil 6-7 ajal ta jälle ärkab ning siis saavad pere teised liikmed temaga tegeleda, kuigi õhtul sobib kõige paremini ikka emme. Siis juba õhtused toimetused ning peale 21 hakkame vaikselt ööunele sättima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sündis äsja neljas laps ja kuigi kaks suuremat on 14 ja 9aastased, kõik tahavad tähelepanu. Eriti 2aastane, kes alles õpib nüüd oma emmet ja issit jagama beebiga.
Minu päev on selline. Hommikul kell 7 on äratus. Mees läheb tööle ja suuremad kooli. Vahel siis pikutame edasi. Beebi magab hommiku poole hästi. Siis tegelen 2 aastasega, täna nt tegime vastlakukleid, aitas mul taignaga mängida????. Siis peale hommikut panen diivani kokku. Magan beebiga esialgu siin, et mees puhkaks välja, sest tema peab tööl käima.
Hommikul üldjuhul valmistan ette ka söögi, nt koorin kartulid ära vms. Koristan, panen pesu-ja nõudepesumasina käima. Kui on ilusam ilm siis 11-12 läheme ka välja.
Peale lõunat tulevad suuremad koolist, siis 9a mängib 2aastasega. Vahel aitan tal õppida. Teen söögi vahepeal valmis. Siis tuleb mees ka.
Sööme, vaatame telekat. Tegeleb tema kahesega. Vahel läheme jalutama. Mees kütab ahju või teeb ka süüa, kui mina pole jõudnud. Koristab ka kui näeb et on sassis.. Kusagil 22 läheb mees magama ja mina siis olen beebiga veel u paar tundi üleval, sest ööunne ta enne 00i päris veel ei jää. Öösel ärkab beebi paar korda.
Hetkel on elu ilus. Kardan gaasivalusid. Eelmisel lapsel olid nii et sületasime ja kiigutasime last öid ja kordamööda jne. Aga vähemalt kasvavad kaks last väikese vanusevahega korraga suureks ja saab selle titemajandusega ühelepoole. Rohkem lapsi ei soovi???? on aega vaja ka iseendale ja mehele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi magab u 23-10/11 ööund, sööb ühe korra sel ajal (kella 4-7 ajal). Suurem laps on 1a 10k, tema ärkab kell 8, siis ärkan ma ka. Nii kaua kui beebi magab, teen suuremale süüa, mängime, vaatame raamatuid jne. Kui beebi ärkab, siis sööb tema, paneme riidesse ja lähme õue liivakasti mängima, beebi jääb kärus uuesti magama. 13-14 ajal läheb suurem laps magama, siis beebi sööb ja vaatab tegelusmatil mänguasju, mina teen süüa samal ajal. Kell 16 suurem ärkab, beebi sööb ja läheb magama. U 17 jõuab mees koju ja tegeleb suuremaga. U 19.30 võimlen beebiga, annan süüa ja mõlemad lapsed lähevad vanni. Kell 21 sööb beebi ja suurem läheb magama. Kell 23 sööb ja jääb ööunne.
Pese jõuan tavaliselt pestud enne õueminekut. Koristamiseks jääb aega kui suurem magab, aga ega eriti ei viitsi tõmmelda, robot tõmbab põrandad puhtaks ja suurema tekitatud segadust saab jooksvalt koristatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päeval kussutan ja hoian süles. Vahel saab natukeseks maha panna, aga üldiselt magab süles, muidu ärkab kohe ja hakkab kisama. Öösel magab 1h kaupa kl 22-01, seejärel on gaasivalud ja kisa kl 5ni. Hommikul on äratus kl 7, et kaks vanemat last lasteaiaks valmis panna.
Koduseid toimetusi jm teen tavaliselt joostes ja ühe käega.

Minu kogemuse järgi on esimesed 3 kuud väga õudsed (kõigi kolme lapsega), seejärel on natuke kergem ning 3 aasta möödudes saab uuesti magada ja puhata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuniks laps veel kõiki unesid õues akna all ei teinud (külmal ajal sündinud laps, nii et kohe ei hakanud õues magama), oligi selline rahulik elu. Palju sõltub, kuidas laps magab – st kas ema lähedal ainult või mitte. Nt esimene laps magas mul pisemana päeval esimesel kuul diivani nurgas kenasti, sain rahus süüa teha ja muid toimetusi. Tolmuimejat küll käima ei tõmmanud siis, kuid kuna vaipasid pole, sai selle asemel harja kasutatud.

Teine laps tahtis rohkem lähedala olla ja tihti oligi nii, et peal etoitmist vedelesin 2 h diivanil ja lugesin või näppisin telefoni või vaatasin tv ja laps magas mul kõhu peal. Kui hästi läks, õnnestus ta lamamistooli (kõhuli asendis) ära poetada – lamamistool oli ekstra natuke kalde all, et siis oli justkui samas asendis nagu mul kõhu peal 😀 Kuna vanem laps oli siis 2a, pidin ikka noorema vahepeal ära poetama sülest.

Umbes 1-1,5kuuselt juba magas päeval käruga akna all ja siis sellel ajal jõudis kõike teha, mida vaja. Samas ma pole ka kunagi olnud ülearu puhtusefriik – 2x nädalas koristamist on piisav, pesu ja nõusid peseb masin, dušši all käisin pigem siis, kui mees õhtul kodus jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinu emad, milline on teie päev?