Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinu hoidmise asendid

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Vastsündinu hoidmise asendid

Postitas:

Tere!

Esimene laps ja mõnda asja lihtsalt ei leiuta päris iseenesest välja..

Beebi on kahenädalane, sai juba viiruse, on vaja teha inhalaatoriga auru. Mis asendis seda loogiline teha oleks? Seni olen teinud nii, et istun voodil, selg vastu seina, jalad põlvedest kõverdatud ja beebi siis seljaga mu jalgadel peaga põlvede juures ja “istub” siis u mu puusadel, selline turvahälli moodi asend, aga kohati natuke vähem kaldus (inhalaator peab suht püsti olema siiski). Öeldakse ju, et ülimalt kahjulik on beebit istuvasse asendisse panna, kui ta ise veel ei istu, aga kas selline asend võib olla liiga istuv? Ta küll toetab rohkem seljale, aga ilmselt on päris suur raskus ikkagi ka tagumikul, ja kuna auru peab ikka päris tihti tegema, kardan et äkki teen teadmatusest talle asendiga halba..

Teine küsimus on, et kuidas hoida beebit enda kõhul või rinnal (mitte toites) nii, et tal mugav oleks? Tunnen, et pakun talle füüsilist lähedust peale imetamise liiga vähe, aga ei suuda leida mugavaid asendeid, et tal oleks hea.. Suurema beebiga tuleb ilmselt loomulikumalt, see paarinädalane on nii vedel veel, et teda peab ise paigutama, omaalgatuslikult ta veel ju asendit ei kohenda :). Rinnad jäävad igatepidi ette ja beebi hingamisteed peavad ju vabad olema jne.. no ei saa hakkama! Vahel sobib talle olla külili ja pea rindadel, aga kas on ka muid variante?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 15:42; 21.11 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

auru jaoksk kirjeldatud asend tundub okei. Vaata, et ta ei oleks jalad laiali pepule toetumas vaid jalad krõnksus enda keha all,s t toetab oma taldadega sinu kõhule. Ma hoidsin last ka niisama vahel nii ja vehkisinmänguasjaga näo ees, kui utndus ka, et “peaks nagu laspega suhtlema või midagi” 😀 Esimesega ie osandki algul kuidagi olla…

Võid proovida ka nii,e t toetad ted om käsivarrel veidi püstimases asendis ja siis nt mees hoiab inhalaatorit. Või et beebi on püstiselt sinu vastas (kõhuga sinu poole) ja siis mees üle sinu õle hoiab inhalaatorit. Või hoiad bebeit seljaga enda vastas ja jälle mees hoiab inhalaatorit (või vastupidi). Sõltubka lapsest, mul olid mõleamad lapsed üpris tugeva kaelaga ja hoidsid niimoodi pead suht hästi.

Süles hoidmisest – hoia kuidas endal mugav. Minul jäid sellised paarinädalsed tihti lihtsal tkõhule magama, nii et lapse pea/nägu oli mitt emu rindade peal päris vai dikak kõrgemal, rindkerel, õlel vmt. Mul muidugi väiksed rinnad, ei jäänud kuhugi ette 😀 Aga kui muretsed läheduse pärast, siis käi vahel niisama laps süles toas ringi, ei peagi süle smagama – eriti kui lapsel endal ei ole probleemi sellega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud, armas vastus ja sain nats julgustust ja mõne nipi ka, nt see lapse jalgade asend inhalaatoriga tehes :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 15:42; 21.11 12:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinu hoidmise asendid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.