Esileht Imetamine Vastsündinu ja pudelist lisa pakkumine

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Vastsündinu ja pudelist lisa pakkumine

Postitas:
Kägu

Mul on 10-päevane beebi, kellele pidin haiglas hakkama rpa lisaks pakkuma, sest beebi kaalulangus oli piiripealne ja mul ei olnud piisavalt piima. Kuna  haiglast koju saamise päeval ei saanud laps ikka veel rinnast piisavalt piima, siis olen lisa andnud talle ka kodus. Toidan teda iga 3 h tagant kõigepealt rinnast, siis annan pudelist lisa ja siis pumpan ka veel. Kõik see võtab kokku umbes 1-1,5h. Beebi on rinnal pigem unine ja teda peab palju motiveerima, et ta sööks. Vahepeal kaalun ka beebit enne ja pärast toitmist. Ta saab ühe söögikorraga umbes 20-30 g. Pumbates saan umbes 30-50 ml lisaks. Proovsin ka nibukaitsmega toitmist, aga toidukogus sellest ei suurenenud.  Mulle tunduvad need kogused väiksed.

Kellel veel sarnane imetamise kogemus on, kas on võimalik beebi ainult rinnast sööma saada ja kaua sellega minna vōiks? Mõnel päeval olen väga motiveeritud ja postiivne aga täna nt tunnen ennast nii läbikukkununa ja lootusetult ja tahaks teiste inimeste kogemustest lohutust otsida. Esmaspäeval lähen ka imetamisnōustaja juurde. Varasemalt pole kahe eelmise lapsega imetamisega probleeme olnud.

Aitäh kõigile, kes oma kogemust jagavad.  ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul see ei õnnestunudki. 4 kuud andsin endast parima ja iga öö oli mul röökiv laps. Lõpuks mõtlesin, et annan öösel pudelist ja laps magas hommikuni ning peale seda enam rinda ei andnudki. Jäi rpa lapseks-oligi rinnaandmisega kõik. Teine laps saab aastaseks ning saab siiani rinda

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps on rahul ja rõõmus, siis lõpeta kõige muu pakkumina ja jää rinna juurde. Kaalumine ajab ainult sind närvi. Kaalu näiteks korra nädalas, kui muud moodi ei saa.

Minu mõlemad lapsed ei hakanudki haiglas rinda imema ja andsingi neile pudelist juurde. Kodus lõpetasin selle pulli ära, leidsin ÕIGE SUURUSEGA nibukaitsme ja mõlemad olid õnnelikult 6 esimest elukuud 100% rinnapiimalapsed.  Paari kuu pärast, kui korraks vaja oli, ei tunnistanud kumbki enam lutipudelit.

Minu edu võti oligi õige nibukaitse – sobis vaid Aventi väiksem suurus (ei tea, kuidas tänapäeval nende valikuga on – viimati oli see “mure” mul 9 aastat taagsi :)). Nibukaitset oli vaja minu rindade ja nibude anatoomia tõttu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Minul ka ämmaemandad paanitsesid, et kaalukaotus jne. Tegelt ei jõudnud isegi selle 10% kaalukaotuseni, aga okei. Rinnaga oli väga väga valus toita kuni 6 nädalat. Ja siis oli järsku korras kõik. Lisa andsime õhtuti enne magamaminekut, kui nuttis, aga rinnast enam ei võtnud. Pumbata proovisin ka, kuid pumbaga tuleb nii vähe, et see ainult masendas mind. Kaalu ostsin ka, kuid seda oli tüütu kontrollida ning samuti (nagu ülal üks kommenteeris) ajas lihtsalt rohkem endast välja.

Retrospektis – kõige olulisem oli UND saada. Une taga on ka rinnapiima tootmine. Kuna me mõnda aega andsime 1-2 korda ööpäeva jooksul juurde, jõudis mul isegi üks menstruatsioon juba pihta hakata – see, et vahepeal rohkem kui vaja pudelist sai tähendas ka ju seda, et mu rinnad ei hakka rohkem tootma. Niisiis hakkasime piirduma sellega, et toidame AINULT siis, kui õhtul enam rinnast ei võta aga nutab.

Kui ma sain piisavalt magada, siis täitusid ka rinnad rohkem. Vajadusel pead ka päeval magama, et uni täis saada. Unusta igasugune majapidamine nüüd kuuks-kaheks kindlasti ära.

Proovi ka tervislikult toituda – kui keegi saab sind kokkamisega jne hetkel aidata – suurepärane. Mulle tegi mees ka röstitud lambaläätse snäkke (kakaovõi, molass). Rinnapiima tootlikust võib aidata edendada ka maasikas. Minust on saanud ka HIPP mama (paki, mitte lahustuv) tee sõltlane. Kuigi kuna mulle see kompanii ei sobi, siis edaspidi miksin ise sarnase retseptiga tee kokku (apteegitill, aniis ja köömned).

Nüüd saab beebi pooleaastaseks – edukalt ainult rinnapiimal kusagil 2.-3. kuust (hetkel annan juba muid asju maitsta ka muidugi).

Loodan, et sul laheneb!

o/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemusel on 3h tagant toitmine vähe. Kogu aja kui sa suudad,  hoia last rinnal. Lapsed suudavad ka magamise ajal imeda,  las ta magab sul rinna otsas. Öösel võid ise magamiseks 3h vahed jätta, muul ajal ära võtagi last ära rinnalt,  kui sul pole vaja vetsu minna või midagi. Enne ja pärast söömist ära kaalu,  päevasel ajal ei tohikski olla sellist asja nagu enne ja peale,  las sööb kogu aja. Enda rahustamiseks kaalu korra päevas. Kui ühe päeva oled last päriselt kogu aja rinnal hoidnud ja ainult öösel magamiseks mõned pikemad pausid teinud,  ja laps on samas kaalus või kaalu kaotanud,  siis anna rpa juurde.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on 8x päevas imetada vähe vastsündinul,  eriti kui on probleeme sellega. Alla 10 korra päevas saad minna siis,  kui kaalu ja piimaga on jätkuvalt hästi. Oma lastel läksin 8-9x peale alles kolmandal elukuul.

Imetamise ajal masseeri ja pressi samal ajal käega rinnast piima välja, nii on lapsel kiirem ja lihtsam süüa, söömine on beebi jaoks raske töö.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on 8x päevas imetada vähe vastsündinul, eriti kui on probleeme sellega. Alla 10 korra päevas saad minna siis, kui kaalu ja piimaga on jätkuvalt hästi. Oma lastel läksin 8-9x peale alles kolmandal elukuul.

Imetamise ajal masseeri ja pressi samal ajal käega rinnast piima välja, nii on lapsel kiirem ja lihtsam süüa, söömine on beebi jaoks raske töö.

8 korda imetamist on täitsa norm.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on 8x päevas imetada vähe vastsündinul, eriti kui on probleeme sellega. Alla 10 korra päevas saad minna siis, kui kaalu ja piimaga on jätkuvalt hästi. Oma lastel läksin 8-9x peale alles kolmandal elukuul.

Imetamise ajal masseeri ja pressi samal ajal käega rinnast piima välja, nii on lapsel kiirem ja lihtsam süüa, söömine on beebi jaoks raske töö.

8 korda imetamist on täitsa norm.

Normi alumine piir, kui täpne olla. Kui see normis püsimine on tähtsam kui piima jooksma ja lapse rinnale saamine,  siis go for it. Pudelist on võimalik veel harvem toita, mingu siis kohe selle peale üle,  sest sinnapoole ta teel on.

Teemaalgataja küsis kogemusi ja arvamusi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ma mingeid kordasi ega tunde ei lugenud – nii kui beebi tahtis, rinda sai. Mõne spurdi ajal tähendas see siis seda, et olingi pm terve päeva voodis pikali (mõne korra vetsus ja köögis kähku) ja beebi oli rinnal. Selliste päevade järjel kasvab ka toodetava rinnapiima kogus päris dramaatiliselt – niisiis seda tuleks ära kasutada.

Perearst natuke nügis küll, et ma võin pudelit anda, kui ma enam ei jaksa… Aga see oleks tähendanud seda, et mul hakkab piima jälle vähem tootma jne. Andsin formulat ainult viimases hädas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on 8x päevas imetada vähe vastsündinul, eriti kui on probleeme sellega. Alla 10 korra päevas saad minna siis, kui kaalu ja piimaga on jätkuvalt hästi. Oma lastel läksin 8-9x peale alles kolmandal elukuul.

Imetamise ajal masseeri ja pressi samal ajal käega rinnast piima välja, nii on lapsel kiirem ja lihtsam süüa, söömine on beebi jaoks raske töö.

8 korda imetamist on täitsa norm.

Normi alumine piir, kui täpne olla. Kui see normis püsimine on tähtsam kui piima jooksma ja lapse rinnale saamine, siis go for it. Pudelist on võimalik veel harvem toita, mingu siis kohe selle peale üle, sest sinnapoole ta teel on.

Teemaalgataja küsis kogemusi ja arvamusi.

Kus nüüd tuli alles imetamisnõustaja välja.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on 8x päevas imetada vähe vastsündinul, eriti kui on probleeme sellega. Alla 10 korra päevas saad minna siis, kui kaalu ja piimaga on jätkuvalt hästi. Oma lastel läksin 8-9x peale alles kolmandal elukuul.

Imetamise ajal masseeri ja pressi samal ajal käega rinnast piima välja, nii on lapsel kiirem ja lihtsam süüa, söömine on beebi jaoks raske töö.

8 korda imetamist on täitsa norm.

Normi alumine piir, kui täpne olla. Kui see normis püsimine on tähtsam kui piima jooksma ja lapse rinnale saamine, siis go for it. Pudelist on võimalik veel harvem toita, mingu siis kohe selle peale üle, sest sinnapoole ta teel on.

Teemaalgataja küsis kogemusi ja arvamusi.

Kus nüüd tuli alles imetamisnõustaja välja.

Ja sinu probleem on?

See on suht sama jutt,  mida tasuline imetamisnõustaja annaks. Sellel vahega,  et minu imetamisnõustaja ei lubanud ka öösel 3 tunnuseid vahesid jätta sünnikaalu taastamiseni. Mingi hormoonide värk, miks öösel peab tihti rinda andma.

Riiklik nõustamine on muidugi klass omaette,  seal kuulsin kuidas rohkem kui 15 minutit ei tohi rinnal olla tita,  muidu muutub laisaks sööjaks. Tegelikult oli lapsel keelekida tõttu vale imemisvõte.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on 8x päevas imetada vähe vastsündinul, eriti kui on probleeme sellega. Alla 10 korra päevas saad minna siis, kui kaalu ja piimaga on jätkuvalt hästi. Oma lastel läksin 8-9x peale alles kolmandal elukuul.

Imetamise ajal masseeri ja pressi samal ajal käega rinnast piima välja, nii on lapsel kiirem ja lihtsam süüa, söömine on beebi jaoks raske töö.

8 korda imetamist on täitsa norm.

Normi alumine piir, kui täpne olla. Kui see normis püsimine on tähtsam kui piima jooksma ja lapse rinnale saamine, siis go for it. Pudelist on võimalik veel harvem toita, mingu siis kohe selle peale üle, sest sinnapoole ta teel on.

Teemaalgataja küsis kogemusi ja arvamusi.

Kus nüüd tuli alles imetamisnõustaja välja.

Ja sinu probleem on?

See on suht sama jutt, mida tasuline imetamisnõustaja annaks. Sellel vahega, et minu imetamisnõustaja ei lubanud ka öösel 3 tunnuseid vahesid jätta sünnikaalu taastamiseni. Mingi hormoonide värk, miks öösel peab tihti rinda andma.

Riiklik nõustamine on muidugi klass omaette, seal kuulsin kuidas rohkem kui 15 minutit ei tohi rinnal olla tita, muidu muutub laisaks sööjaks. Tegelikult oli lapsel keelekida tõttu vale imemisvõte.

Ei tea, mulle küll “riiklik” imetamisnõustaja sellist jama ei ajanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohkem rinda,  sagedamini,  pikemalt. Keha toodab piima nii palju nagu on ‘nõudlust’. Mida rohkem saab laps lisa, seda vähem saab keha signaali piima toota. Võidki jätta lapse tühja rinna otsa poolunes lutsutama, nii tellib ta piima juurde.

Kindlasti joo palju vett praeguse palavaga. 3 liitrit päevas vähemalt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti joo palju vett praeguse palavaga. 3 liitrit päevas vähemalt.

See puhta vee kaanimine eriti midagi ei tee, kui seda, et viib kehast mingit jampsi välja. Palju vett saab ka toidust – kui just ainult kreekerite ja granola peal ei ela. Juurviljadest saadud vedelik on parem, sest seal on ka muud mineraalid juba ühenditena olemas. Kuna rinnapiimaga läheb näiteks palju kaltsiumit, magneesiumit – võib su enda kehal puudus tekkida, seega tuleks neid tasemeid taastada. Puhta veega seda ei saavuta.

Üks variant on isotoonilised joogid – aga kindlasti mitte need, mida poes letist saab osta, kuna need on üldiselt suhkurt ja värvaineid täis. Saab osta pulbreid, kuhu pole üleliigseid asju lisatud. Teine variant on imetamisteed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Käisin imetamisnōustaja juures ära ja mōtlesin, et panen ka siia kirja, mis teada sain. Äkki kellegil on veel sama mure kunagi, siis hea lugeda.

Igastahes, kaheksalt imetamiskorralt lähen nüüd kümnele korrale päevas.  Kuna beebi saab pudelist enamasti väljapumbatud rinnapiima, siis peaks lihtsam olema teda äratada ja saab toitmise vahed väiksemad hoida. Rpaga püsib kõht kauem täis ja sellepärast ka eelmine ämmaemand soovitas 8 toitmiskorda päevas.

Öösel võin lasta beebil magada, sest nii saan ise ka puhata, mis imetamisnōustaja meelest oli ka väga oluline. Öösel ei pumpa ka.

Peale toitmist pumpan nüüd 20 minuti asemel 10 minutit kokku.

Vähendan pudelist antava piima kogust 10 ml. Hommikuti pean beebit kaaluma ja kui kaal on tōusvas joones, siis saab pudelipiima kogust veel vähendada.

Päevas korra teen pudelivaba aja umbes 3 h alguses. Hiljem vōib seda pikendada. Panengi lihtsalt last rohkem rinnale.

Võimalusel võib teha ka imatamismaratoni 24 h või kuni beebi uriin hakkab kollaseks minema. Siis tuleb pudelist jälle lisa anda, sest beebil on vedelikupuudus tekkimas. Vâga tihti selliseid maratone teha ei soovitata, sest see on nii beebile kui emale kurnav.

Imetamisnōustaja oli küll optimistlik, et saan beebi ainult rinnale, sest olen juba suure töö ära teinud ja piima tegelikult rinnas on. Järgmine nädal lähen uuesti tagasi ta juurde.

Aitäh kõigile, kes kaasa mōtlesid. ????

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära suurenda rpa kogust, sest kõik, mis sa lapsele pudelist juurde annad, jääb rinnal tootmata ja nii see nõiaring läheb edasi. Imetamisnõustajal on hea plaan- laps tihedamini rinnale ja rpa ainult hädajuhtudeks. Küll kõik hästi läeb! Algus on raske /need esimesed milliliitrid ja nibude harjumine, et keegi neid pidevalt lätsutab! 🙂 /, aga seda väärt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära suurenda rpa kogust, sest kõik, mis sa lapsele pudelist juurde annad, jääb rinnal tootmata ja nii see nõiaring läheb edasi. Imetamisnõustajal on hea plaan- laps tihedamini rinnale ja rpa ainult hädajuhtudeks. Küll kõik hästi läeb! Algus on raske /need esimesed milliliitrid ja nibude harjumine, et keegi neid pidevalt lätsutab! ???? /, aga seda väärt.

Mina andsin küll lapsele pudelist kui rinnastreiki tegi – küll aga ise pumpasin sel ajal elektrilise pumbaga rinnast piima välja. Ja nö kauem. Mul pigem oli oluline täis kõhuga ja rõõmus laps kui see, et just tingimata rinnast sööks. Piima tekitamiseks pumpasingi nt pärast söömist veel edasi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mässasin ka esimesed paar kuud selle pumbamajanusega aga lõpuks sai jaks otsa. Seismekuuselt kui laps juba püreed ja lisatoitu sööb otsustas laps pudelist loobuda ja rinda võtab ikka rõõmsalt edasi. Pigem hirmutab mind nüüd mõte, et kui kunagi aeg rinnast võõrutada, saab see raske katsumus olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rpa-andmune pole mingi õnnetus ega läbikukkumine. Tähtsam on, et lapsel on kõht täis ja ema ei kukuks kurnatusest kokku.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin loiduse ja kaalu pärast haiglas üple 2 nädala. Alguses siis lapsel ainult sond, siis pudel ja lõpuks sai rinda. Alguses võttis 4ml rinnast, siis 12 ml ja lõpuks terve ühe toidukorraga, siis üle ühe toidukorra sai ainult rinda. Ja lõpuk sain rinnale, vast laps oli siis 2-3 kuu vahepeal. Käisin pidevalt nõustaja juures.

Last nälga mina ei soovita jätta. Vähenda võimalikult palju Aptamili koguseid (kui haiglas olid, siis seal nad pakuvad ju seda)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas on võimalik beebi ainult rinnast sööma saada ja kaua sellega minna vōiks?

Keeruline on öelda, kui talutav on sinu jaoks imetamine. Kui pärast paljusid kordi katsetamist tundub ikka ebamugav, laps ei haara rinda õigesti ja valutult, ei leia imetamiseks mugavat asendit ja iga kolme tunni tagant söötmist oled kurnatud, kuid soovid lapsele siiski ka rinnapiima anda, siis üheks võimaluseks on kasutada elektr. rinnapumpa. Imetamisest olulisem on see, et laps saaks üldse emapiima, kasvõi pumpamise abil.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Imetamine Vastsündinu ja pudelist lisa pakkumine