Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinu riietamine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Vastsündinu riietamine

Postitas:

Esimene laps on lähiajal (septembris) sündimas ja olen segaduses. Mis riideid talle algul vaja on? Body+püksid ja mingi soojem kombe koju toomiseks? Või näiteks toakombe + soojem kombe veel peale? Ja kas peaks 50 ja 56 suurused valmis olema? Või paksem kombe võib ka veits suurem olla? 56? Turvahälli veel mingi beebitekk ka peale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toariietus sõltub toatemperatuurist ja beebist ka muidugi. Mul esimene oli toas nov toakombe +kerge tekike algul esimestel nädalatel. Teine samuti nov, oli 2 kihti riideid + soe tekk ???? totaalne külmavares oli.

Õue k8ndlasti sept beebile mingi kevad-sügiskombe juba.

56 nr kindlasti varuda toariideid. Võid ka 50, aga mitte väga palju, enamus kasvab paari nädalaga välja (nt mul lapsed sünd 51 ja 54 cm ja esimese kuuga +5cm)..

Sügiskombe nr 56. Turvahälli soojakott või õhem kombe + vajadusel tekk. Turvahälliriietus ei tohi väga suure varuga olla!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin kindel, et sünnib suur laps, varusin 56 riideid ja mõned 62. Poiss sündis hilisenneaegsena, 48cm… Uppus sinna 56 riietesse. Õnneks sain sõbrannalt 44 ja 50 riideid. Enamus beebiriideid varuga ka veel. 44 riided läksid tükk aega selga. Seega varu natuke nii 50 kui 56 ja kui juba laps käes, osta seda juurde, mida päriselt vaja. Mina soovitan hõlmikbodisid, see üle pea ajamine oli mulle küll algul maru tüütu. Eest lukuga toakombed ka ok. Millega sa koju viid? Väga raske ka ju praegu öelda, mis ilm seal septembris on. Kui ostad kottkombe, siis pole hullu, kui see ka paar numbrit suurem. Meil olid alguses kottkombed, väga mugav oli panna sinna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 09:23; 29.08 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see on õigus küll, et kui palju autoga plaanid sõita, siis ei või kombe olla suure varuga. Me algul autoga ei sõitnud ja kui juba hälli läks, siis soohemates toariietes pluss tekk peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 09:23; 29.08 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oli jällegi riiete üle pea ajamine lihtsamast lihtsam, sest kaelused on tavaliselt piisavalt suured, et ilma toppimata läheks ja nii väike ei osuta veel mingit vastupanu ka. Sama asi trukkide ja nööpidega.

Kasvavad nad küll väga kiiresti, mul oli nr 50 suuruses bodisid kaks tükki ja sain kenasti hakkama, muud riided juba alates nr 56. Mõni asi ongi alguses veidi suur, aga sellest pole mitte midagi. Sündis talvel, kasutasin pikkade käistega bodisid, lühikestega jäid seisma, ei mõelnud aastaaegadele varem. Sooja saamiseks oli teki sisse keeratud, lapsele paistis meeldivat ja endal mugav (mitte pulgaks mähitud, aga mõnusalt pehmelt tekk ümber).

Lappe (marli vms) varu, paljudel beebidel kipub piima üles tulema, siis on hea mingi lapp endale õlale visata lapse krooksutamise ajaks.

Turvahälli ei tohiks väga paksudes riietes panna (paks talvekombe vms), sest siis ei hoia rihmad nii efektiivselt ja laps võib nende vahelt välja lennata. Mina panin pikkade käistega bodi, sinna peale fliisist tudukombeka ja peale teki. Mul käis turvatool ratastele, ei pidanud last poodi jõudes toolist välja võtma.

Riideid ei tasu väga palju ette varuda, sest aja jooksul näed, mida sulle endale meeldib rohkem kasutada ja mis lapsele sobib. Poed ei kao kuhugi, alati saab juurde soetada. Soovitan teise ringi poodidest vaadata, beebid kasvavad müstilise kiirusega, paljud ilusad asjakesed ei jõua kunagi selga, pole mõtet raha raisata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sündis septembri lõpus ning esimesed paar kuud kasutasin tal enamuses meriinovillaseid või -seguseid riideid. Elamine oli ahiküttega ning temperatuur kõikus üsna palju, siis olid veidi soojemad riided väga asja ette. Samuti meriinost riided venivad väga palju paremini kui puuvillased.
Õue kombekat ei ostnudki. Turvahällis ja vankris olid sulekotid ning sinna läks laps toa riietes sisse.
Riideid ostsin alates nr 56. Laps oli sündides 52 ja üsna ruttu kasvas ka neist 56 riietest välja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin sellist body, millel on pikad sääred ja varrukad. Usu mind, vastsündinu pükstesse toppimine on vaevarikas teile mõlemale. Vaata selline mudel, kus on ainult 1 lukk ülevalt alla. Body peaks olema vabama lõikega ja neid võiks olla nii palju, et pessu pannes on järgmised võtta. Sul hakkab tohutu mähkmeralli. Õues käimiseks ka lukuga kombelaadne. Tekk oli minu omal peal, kuigi pead arvestama, et beebil on vankris olles 10 kraadi soojem kui õues temperatuur. Minul oli kevadelapsuke ja poest soovitati õues käimiseks sellist magamiskombe laadset kotikest. Täpselt ei tea selle nimetust, kuid oli täitsa mugav. Igasugu pluusid, t särgid ja püksid-retuusid jäta selleks ajaks kui laps kasvab.

Ära enne midagi valmis osta kui tita käes. Kindlasti ei sobi alguses ka sõbranna vanad titeriided kuna beebid on väga erineva suurusega isegi kui riidenumber on sama. Võtadki tita koos endaga poodi kaasa peale sündi ja müüja abiga valid kõige lihtsamad st selgapanekul lihtsamad mudelid. Esialgu osta komplekt, millega koju minna, sest minul nt juhtus, et oli valmis terve hunnik 50 suuruses titariideid ning minu laps oli liiga suur ega mahtunud neisse. Oli 52 cm ja ligi 4 kg.

Ja igasugu nööbid, trukid, sa oled endale tänulik kui neid beebiriiete küljes pole. Lukk on lihtne, kinni lahti nii nagu vaja on parasjagu. Ära poes lase endale ka pähe määrida, vaata praktilise poole pealt, mis on endal lihtsad. Materjalidest vaata, et poleks kõik riided puuvill ega poluester. Need ei hoia sooja. Beebidel alguses pole üldse kehasooja, seega meriino või siidi-villasegu oleks hea. Puuvillased aitavad kanda toas, kuid õues hakkab nendega külm.

Kui võimalik, osta sellised pika sääre- varrukaga body’d, millel pole jalaotsad kinnised õmmeldud. Laps kasvab nii kiirelt, et saad neid kauem kasutada ning jala otsa saad tõmmata ise beebipapud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 15:52; 16.09 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ahsoo, et trukke on raske kinni panna, aga soovitaks vastsündinule riiete valmisvarumise asemel temaga esimese asjana poodi proovima minema? seni on paljas, kuni müüja sulle ütleb, et alguses holmikbody ja eest kinni-lahti käiv pidzhaama, ja edasi üle pea ja selja pealt kinnitatav? seda ei saa muidugi sulle ei müüja,sobranna ega käod öelda, kas su laps karjub, kui midagi üle pea proovid selga panna, ja kuidas su endal koige paremini välja kukub.
ärge ehk jah igaks juhuks koike uskuge, mis siin eelnev kirjutaja ütles, kuigi näib tulevat heast ja siirast südamest.
sobrannadelt voib, ja peakski allesjäänud riideid vastu vôtma, sest need jäävad ka sinul kohe väikseks, ja ei maksa osta môneks päevaks voi nädalaks poest täiskomplekti imikuriideid.
keegi ei saa ka öelda, mis stiilis riideid just sul on mugavam kasutada, kas trukkidega, lukuga, ülepea käivaid voi holmitavaid.
seda ei maksaks ka meelde jätta, et vankris on 10 kraadi rohkem sooja, ei tea, kust see info tuleb, tegelikult on imikutel just temperatuuri reguleerimisega raskusi, et pigem üks kiht rohkem kui meil, on reegel, ja käed-jalad-pea kaetud. katsuda kukalt ja oppida tundma oma last.
polüester hoiab sooja küll, probleem ainult, et natuke liiga palju, sest ei hinga ja voib ajada higistama.
body on beebi alussärk, millel on kas pikad voi lühikesed varrukad, ja sääreosa puudub.
aga mis täitsa oige, et igasugu lahedad ja ilusad riided voib kohe 6 kuud julgelt edasi lükata.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ahsoo, et trukke on raske kinni panna, aga soovitaks vastsündinule riiete valmisvarumise asemel temaga esimese asjana poodi proovima minema? seni on paljas, kuni müüja sulle ütleb, et alguses holmikbody ja eest kinni-lahti käiv pidzhaama, ja edasi üle pea ja selja pealt kinnitatav? seda ei saa muidugi sulle ei müüja,sobranna ega käod öelda, kas su laps karjub, kui midagi üle pea proovid selga panna, ja kuidas su endal koige paremini välja kukub.

ärge ehk jah igaks juhuks koike uskuge, mis siin eelnev kirjutaja ütles, kuigi näib tulevat heast ja siirast südamest.

sobrannadelt voib, ja peakski allesjäänud riideid vastu vôtma, sest need jäävad ka sinul kohe väikseks, ja ei maksa osta môneks päevaks voi nädalaks poest täiskomplekti imikuriideid.

keegi ei saa ka öelda, mis stiilis riideid just sul on mugavam kasutada, kas trukkidega, lukuga, ülepea käivaid voi holmitavaid.

seda ei maksaks ka meelde jätta, et vankris on 10 kraadi rohkem sooja, ei tea, kust see info tuleb, tegelikult on imikutel just temperatuuri reguleerimisega raskusi, et pigem üks kiht rohkem kui meil, on reegel, ja käed-jalad-pea kaetud. katsuda kukalt ja oppida tundma oma last.

polüester hoiab sooja küll, probleem ainult, et natuke liiga palju, sest ei hinga ja voib ajada higistama.

body on beebi alussärk, millel on kas pikad voi lühikesed varrukad, ja sääreosa puudub.

aga mis täitsa oige, et igasugu lahedad ja ilusad riided voib kohe 6 kuud julgelt edasi lükata.

Sa oled ikka päris tobeuss peast. Kes käskis sul titega poodi proovima minna? Kas kujutad ette, et tittedele proovitakse riideid? Tited on erinevas suuruses, mõni priske, mõni kleenuke, mõni pikk ja mõni lühike. Müüjad ju näevad, mis suuruses su titt on ja kui tahad, eks janda siis oma trukkidega. Tundub, et tahad noorele emale valeinfot esitada. Poluester hoiab sooja?! Vankrites on külmem kui õues?!

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 15:52; 16.09 15:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinu riietamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.