Esileht Imetamine Vastsündinu vähene imemine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Vastsündinu vähene imemine

Postitas:

Tere!
Mure selles, et minu pisike on nüüd 5 päevane, kuid ei taha absoluutselt süüa. Äratan teda iga 2-3h tagant, et temale rinda anda. Suure vaevaga saan ta ärkvele peale mähkmevahetust ja pepupesu ning kui saan ta lõpuks tissi otsa imeb kuskil 5-7min ja jääb magama. Ergutamine ei aita, olen igasuguseid meetodeid proovinud. Olen ise väga mures kuid ämmaemand haiglas ütleb, et see on normaalne. Mis kogemus teil on? Minu meelest peaks söögiaeg olema ju pikem? Kas ma peaks veel miskit proovima, et saada teda kauem rinnal hoida ilma et ta kohe magama jääks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.09 08:46; 20.09 09:17; 21.09 20:24; 15.10 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni laps magabki mitu tundi ja siis imeb ruttu kõhu täis, ning magab edasi. Mul laps sõi ka ruttu, aga tihti jäi magama tiss suus.
Kas sünnist saadik on selline muster, ka haiglas?
Muidu ärkvel olles on elav, liigutab, avab silmi ega ole loiv? Kui ei, siis on probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 09:04; 20.09 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni laps magabki mitu tundi ja siis imeb ruttu kõhu täis, ning magab edasi. Mul laps sõi ka ruttu, aga tihti jäi magama tiss suus.

Kas sünnist saadik on selline muster, ka haiglas?

Muidu ärkvel olles on elav, liigutab, avab silmi ega ole loiv? Kui ei, siis on probleem.

Jah, juba haiglas olin mures, et ta nii kiiresti sööb ja siis kohe palju välja tuleb ning magama jääb. Muidu on ta väga aktiivne, avab silmi ja ei ole loiv. Kas ma peaksin laskma tal muidu magada siis kauem, kui ta ise tahaks või pigem ikkagi äratan?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.09 08:46; 20.09 09:17; 21.09 20:24; 15.10 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua ta muidu magab, kui sa ei äirata? Kui 3-4 tundi, siis see on okei. Võid igaks juhuks ka kaalu rentida, et vaadata beebi kaalu enne söömist ja pärast, ning siis saad järeldused sellest teha kas piisav kogus piima või mitte.
Kas olete esimeses kontrollis peale haiglat ära käinud? Kuidas kaal võrreldes algkaaluga on?
Kui ikka kahtled, siis pane arstile varem aeg kirja kui järgmine 1-kuu kontroll peale esimest külastust arsti juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 09:04; 20.09 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua ta muidu magab, kui sa ei äirata? Kui 3-4 tundi, siis see on okei. Võid igaks juhuks ka kaalu rentida, et vaadata beebi kaalu enne söömist ja pärast, ning siis saad järeldused sellest teha kas piisav kogus piima või mitte.

Kas olete esimeses kontrollis peale haiglat ära käinud? Kuidas kaal võrreldes algkaaluga on?

Kui ikka kahtled, siis pane arstile varem aeg kirja kui järgmine 1-kuu kontroll peale esimest külastust arsti juurde.

Hetkel on nii, et kui ma kaalusin teda kui ta oli 5 päevane oli ta 50grammi juurde võtnud. Praegu ei ole rohkem kaalunud, kuna ei ole võimalust olnud. Esimene kontroll on 24.september.
Uurin seda beebikaalu rentimise varianti! Hetkel on küll asi paremuse poole läinud, kuid ta ei ärka siiski ise ülesse.
Ma ei ole julgenud tal magada kaua. Proovin praegu teha nii, et äratan teda, kui on maganud 2h, siis toitmise ja äratamisega läheb aega 1h ja siis saan ta uuesti magama ning äratan uuesti kui on 2h maganud. Öösel lasen teha 3-4h une ning olen äratanud ainult korra.

Põhiline küsimus mul ongi veel, et kas ma peaks jätkama tema pidevat äratamist, või siiski kuulama kuidas tema ise ärkaks? Kardan, et ta magab nii sügavalt, et ei tõusegi (kas see on muidu võimalik?). Olen püüdnud uurida ka imetamistnõustaja käest, kuid vastuseks tuli, et ta peab sööma ööpäevas 8-12 korda. Rohkemat nad ei vastanud…olen nagu veidi nõutu siiani.
Oeh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.09 08:46; 20.09 09:17; 21.09 20:24; 15.10 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetamisnõustajad on täiesti kasutud. Nad aitavad imetamisega ainult neil, kellel niikuinii kõik toimib.. Olen korduvalt pettunud!

Mul oli sarnane olukord, tuleb ikka äratada iga 2-3h tagant. Toitmiskordade alguste vahe ei tohi olla kauem kui 3h. Ja nii ähemalt kuu aega! Kuni on näha kui palju on ühe kuuga juurde võtnud. Kui kõik hästi, siis edasi võib usaldada last unega, kuid siis ka üldiselt juba kujubeb lapse unereziim.

Räägi vahepeal kuidas läinud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahepeal on toimunud väga suur pööre ning ta enam ei taha üldse mu tissi pealt ära. Enne – ütleme kuskil 3 nädalat – pidin ikkagi teda äratama, kuigi ta on ikkagi ilusti juurde võtnud(arsti juures oli 450g juures). Kui ma poleks äratanud oleks mu rinnad plahvatanud :D. Hetkel on ta 4 nädalane ja homme on pisike kuu aja sünnipäev ning ka arst.
Nüüd on nii, et ta ise tõuseb ütleme kuskil 2h tagant ja imeb väga aktiivselt kuskil 10min. Siis ta teeb ise pausi ja imeb edasi ka kuskil 10-15min ja siis ta teeb uuesti pausi ja no nii ta teeb kuni ise ära väsib (arvatavasti kuna mul on piima nii palju, et kui ta vahepeal pausi teeb mul lausa pritsib piima). Ma üritan temalt siis vahepeal õhu välja saada ja see teeb ju kohe kõhtu ruumi. Ütleme nii, et ta sööks pidevalt – mitte et mul selle vastu miskit oleks :).
Kuidas muidu teil on? Kas pisike sööb järjest ja jääb magama või teeb ka selliseid pause? Ma olen püüdnud veidi oma piima enne välja pumbata, et ta kohe kurku ei tõmbaks aga siiani pole õnnestunud (ikka tõmbab kurku).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.09 08:46; 20.09 09:17; 21.09 20:24; 15.10 09:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine Vastsündinu vähene imemine