Esileht Beebi ja mitmikud vastsündinu vaktsineerimine

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: vastsündinu vaktsineerimine

Postitas:
ulrika

Ka kellegil on kogemusi, kui ei soovi oma last sünnitusmajas vaktsineerida? Meie sooviks on laps hiljem kombineeritud vaktsiiniga vaktsineerida ja seega sooviksime sünnitusmajas vakstsineerimisest loobuda. Oleme kuulnud kogemusi, kus laps on siiski enne vanematega konsulteerimist vaktsineeritud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: vastsündinu vaktsineerimine

Loomulikult on hulgaliselt neid vanemaid, kes loobuvad sünnitusmajas tehtavatest vaktsiinidest. Ilma vanemate loata vaktsineerimine on tänapäeval väga ebatõenäoline, aga ilmselt siiski mitte võimatu. Eks peate oma lapsel siis hoolega silma peal hoidma:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui meditsiin ja arstid nii pahad on, siis miks sa üldse ronid haiglasse sünnitama?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
ulrika

To Kägu: no sellist mõtetut kommentaari pole ju mõtet kirjutadagi! Küsisin nõu ja kogemust, mitte sinu sapi pritsimist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kavatsen ka loobuda b-hep vaktsiinist sünnitusmajas. Kunagi hiljem järgi teha saab ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haiglas küsitakse Sinu nõusolekut ja allkirja selle kohta. Vastu tahtmist ei vaktsineerita. Mis vaktsiin see on, millega kavatsed vaktsineerida ja mis eelis tal haiglas tehtavate ees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minult küsiti, kas ma luban last vaktsineerida ja kui vastasin eitavalt, üritati ümberveenda. Kirjutasin alla vaktsineerimisest keeldumise paberile, et olen teadlik kaasnevatest ohtudest jne. Kui oled juba otsustanud, ole valmis, et haiglas hakatakse ümberveenma 🙁 . Nägin just pisikest poissi, kellel tuberkuloosi vaktsiini tagajärjel käsi täitsa sinine ja mädane 🙁 Nii kahju temast. Kindlasti üritab mõni mind nüüd kritiseerida, et pigem pisut mädaneb, kui pärast ravin tuberkuloosi jne aga neile ütlen, et olen leppinud sellega, et on võimalus, et mina või mu laps põeb mõnda neist haigustest ja on ka võimalus surra. Olen leppinud ka selle võimalusega, et sureme mõnda teise haigusesse või liikluses 🙁 Haiglas öeldi, et kui soovin tuberkuloosi vastu i´kkagi vaktsineerida, siis saan seda 2 kuu jooksul teha, pärast seda tuleb mingi test teha ja siis saab vaktsineerida ainult Tartus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
ulrika

teeme b-hep-difteeria-teetanus-läkaköha(arakuline)-lastehalvatus-haemophilius influenza kombineeritud vaktsiini. see säästab päris mitu süsti lapsele ja samas annab kõik vajalikud vaktsiinid, mis ka riiklikus kavas on ettenähtud. eraldi tuleks teha ainult tuberkuloos. vaktsineerimist sellise kombineeritud vaktsiiniga saab teha erinevatel aegadel, aga ilmselt jääme meie selle juurde, et laps saab süstid 2, 4 ja 6 kuul ning kordusvaktsineerimine enne 18 kuud. see teeks kokku ainult 4 süsti ja laps ei peaks peaaegu igal kuul perearsti külastades süsti saama. aga see on esialgne plaan,eks näis kas õnnestub.

Please wait...
Postitas:
ulrika

eks siis vaatame kõik paberid haiglas hoolikat üle ja katsume oma soovi võimalikult selgelt väljendada 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa sinust aru eriti. Miks sa sünnitusmajas ei taha teha? Plaanid pärast lasta selle hulgivaltsiini teha 2 kuuselt juba! Kuigi seda tehakse nii Eestis kui Soomes alles alates 3dast elukuust.
Kas asi on süstide arvus vms? Kas on üldse olemas kolmikvatsiin koos b-hepatiidi omaga?

B hepatiidi vaktsiin tehakse esimesel eluaastal 3 korda ja siis uuesti alles 12-13 aastaselt. Sina oma kombineeritud hulgivaktsiiniga kavatsed aga teha juba enne 18 kuud! Kahtlen, et ükski arst sul sellega nõus on.

Kas leiutad siin oma peakesega neid skeeme või on keegi pädev inimene sulle nõu andnud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
ulrika

need on täiesti olemasolevad vaktsiinid, mida saab perearstilt saadud retseptiga osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates tehakse ka kuuikvaktsiiniga alates 3 k.
Aga perearst oskab kindlasti selles osas nõu anda.

Kägu, Sul ei ole õigus, et 12-13 a tehakse b-Hep. B-Hep enam uuesti ei tehta. See 12 a vaktsineerimine on plaanis sees nende laste jaoks, kes pole varem B-hep saanud (enamik enne 2003. a sündinud lapsi, ks täna on 8 a või vanemad, ei ole saanud). Loe hoolikalt.

Ja ilmselt teeks perearst siis ka 2 a revaktsineerimise viisikvaktiiniga (ilma b-hep).

Mõttel tegelikult viga midagi ei ole. Selline vaktsiin on olemas (Infanrix Hexa), peab ise välja ostma.

Kuna mina oma lapsele B-hep ei lase teha enne, kui ta suureks saab ja kuhugi reisima soovib minna ja siis ise soovib teha, piirdusime viisikutega. Sünnitusmajas ei vaktsineerinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arvates tehakse ka kuuikvaktsiiniga alates 3 k.
Aga perearst oskab kindlasti selles osas nõu anda.

Kägu, Sul ei ole õigus, et 12-13 a tehakse b-Hep. B-Hep enam uuesti ei tehta. See 12 a vaktsineerimine on plaanis sees nende laste jaoks, kes pole varem B-hep saanud (enamik enne 2003. a sündinud lapsi, ks täna on 8 a või vanemad, ei ole saanud). Loe hoolikalt.

Ja ilmselt teeks perearst siis ka 2 a revaktsineerimise viisikvaktiiniga (ilma b-hep).

Mõttel tegelikult viga midagi ei ole. Selline vaktsiin on olemas (Infanrix Hexa), peab ise välja ostma.

Kuna mina oma lapsele B-hep ei lase teha enne, kui ta suureks saab ja kuhugi reisima soovib minna ja siis ise soovib teha, piirdusime viisikutega. Sünnitusmajas ei vaktsineerinud.[/tsitaat]

Millal sa lasid esimese viisiku teha? Mina ei lasknud ka sünnitusmajas vaktsineerida, nüüd mõtlen ja mõtlen, kas enne 1 aastat üldse lasen. Öelge palun, mismoodi see vastsündinu peaks B-hepatiiti nakatuma? Isegi reisil…nakatumine ju vaid vere ja sugulisel teel…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
tipsu223

jah, haiglas pead tõesti allkirjastama teatud paberi. Kuna mittevaktsineerijaid tänapäeval palju, siis kohe vastavad blanketid neil täitsa olemas, vaja vaid lüngad täita aga võid ka sünnitusplaani igaks juhuks juba oma soovi kirja panna. K-vitamiinist loobumine (kui ka sellest soovid loobuda) peaks seal kindlasti kirjas olema, sest see tehakse muidu automaatselt kõigile:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Millal sa lasid esimese viisiku teha? Mina ei lasknud ka sünnitusmajas vaktsineerida, nüüd mõtlen ja mõtlen, kas enne 1 aastat üldse lasen. Öelge palun, mismoodi see vastsündinu peaks B-hepatiiti nakatuma? Isegi reisil…nakatumine ju vaid vere ja sugulisel teel…[/tsitaat]

Lähed lapsega reisile, juhtub õnnetus ja on vaja vereülekannet. Juhtub Eestis mingi õnnetus, kus osaleb lisaks sinu lapsele süstiv narkomaan, kellel on väga tõenäoliselt ka B-hepatiit. Kuna B-hepatiit ongi just narkomaanide ja HIV positiivsete haigus, siis neid on ju ometi Eestis palju. Aga eks te ise teate…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millal sa lasid esimese viisiku teha? Mina ei lasknud ka sünnitusmajas vaktsineerida, nüüd mõtlen ja mõtlen, kas enne 1 aastat üldse lasen. Öelge palun, mismoodi see vastsündinu peaks B-hepatiiti nakatuma? Isegi reisil…nakatumine ju vaid vere ja sugulisel teel…[/tsitaat] B-hepatiit ei nakatu vaid vere kaudu ja sugulisel teel, vaid [red] kõigi kehavedelike [/red] kaudu (k.a. sülg, higi, pisarad). paned oma lapse ostukärusse istuma, mida enne on lükanud b-hep põdev inimene on higiste kätega, sinu laps hõõrub oma kätega seda lükkesanga (või isegi lutsutab) ja ongi nakatunud. täiskasvanud võivad selle haiguse läbi põdeda nii, et nad ei saa arugi. lapsed võivad seda raskelt põdeda. muuseas, b-hepatiit on 100 korda nakkavam kui HIviirus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

B-hepatiit ei nakatu vaid vere kaudu ja sugulisel teel, vaid [red] kõigi kehavedelike [/red] kaudu (k.a. sülg, higi, pisarad). paned oma lapse ostukärusse istuma, mida enne on lükanud b-hep põdev inimene on higiste kätega, sinu laps hõõrub oma kätega seda lükkesanga (või isegi lutsutab) ja ongi nakatunud. täiskasvanud võivad selle haiguse läbi põdeda nii, et nad ei saa arugi. lapsed võivad seda raskelt põdeda. muuseas, b-hepatiit on 100 korda nakkavam kui HIviirus.[/tsitaat]
Vaktsineerimata laste vanemad ei topi oma imikuid narkarite poolt täis higistatud ja süljatud ostukärudesse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

B-hepatiit ei nakatu vaid vere kaudu ja sugulisel teel, vaid [red] kõigi kehavedelike [/red] kaudu (k.a. sülg, higi, pisarad). paned oma lapse ostukärusse istuma, mida enne on lükanud b-hep põdev inimene on higiste kätega, sinu laps hõõrub oma kätega seda lükkesanga (või isegi lutsutab) ja ongi nakatunud. täiskasvanud võivad selle haiguse läbi põdeda nii, et nad ei saa arugi. lapsed võivad seda raskelt põdeda. muuseas, b-hepatiit on 100 korda nakkavam kui HIviirus.[/tsitaat]

Nii lihtsalt ikka ei ole võimalik B-hepi nakatuda. Vaktsiin ei anna kellelegi 100% garantiid ja vaktsiinide taha ei tasu ennast peita. Arstidele meeldib väita, et b-hepi võib nakatuda ka vereülekandel aga sellise ohu korral on b-hep väikseim probleem, sest teatavasti HIV ja C-hep levivad ka vere kaudu…..
Ja kui paljud narkarid ostukäru kasutavad..? Poes käies peaks lapsel kindad käes olema, siis ei topi ta oma käsi suhu. Viiruste hooajal on ka väga ohtlik poes käia, igasugu imelikud gripid levivad sellistes rahvarohketes kohtades. Teatavasti on gripid väga ohtlikud ja uudistes ju pidevalt räägitakse uutest surmajuhtumitest.
Kõige ohutum on vist kodus…
Milline statistika tõestab seda, et mina, 26 aastat noor naisterahvas, vaktsineeritud riikliku kava järgi, ei ole nendesse haigustesse nakatunud tänu vaktsiinile, mitte seetõttu, et mul ei ole elus olnud haigustekitajatega kokkupuudet?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata laste vanemad ei topi oma imikuid narkarite poolt täis higistatud ja süljatud ostukärudesse. [/tsitaat] kuidas need vaktsineerimata laste vanemad siis poes käivad? ei käigi? pealegi ei jää sinu laps ju igavesti imikuks. oma aastase lapse ju ikka võtad poodi kaasa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii lihtsalt ikka ei ole võimalik B-hepi nakatuda. Vaktsiin ei anna kellelegi 100% garantiid ja vaktsiinide taha ei tasu ennast peita. Arstidele meeldib väita, et b-hepi võib nakatuda ka vereülekandel aga sellise ohu korral on b-hep väikseim probleem, sest teatavasti HIV ja C-hep levivad ka vere kaudu…..
Ja kui paljud narkarid ostukäru kasutavad..? Poes käies peaks lapsel kindad käes olema, siis ei topi ta oma käsi suhu. Viiruste hooajal on ka väga ohtlik poes käia, igasugu imelikud gripid levivad sellistes rahvarohketes kohtades. Teatavasti on gripid väga ohtlikud ja uudistes ju pidevalt räägitakse uutest surmajuhtumitest.
Kõige ohutum on vist kodus…
Milline statistika tõestab seda, et mina, 26 aastat noor naisterahvas, vaktsineeritud riikliku kava järgi, ei ole nendesse haigustesse nakatunud tänu vaktsiinile, mitte seetõttu, et mul ei ole elus olnud haigustekitajatega kokkupuudet?![/tsitaat]

Tahaksin veel lisada, et vanasti oli ju palju ohtlikum elada, sest paljud inimesed olid vaktsineerimata ja paljud haigused tänu? vaktsiinile võidetud. Vaktsineeritud inimesed ei peaks ju üleüldse midagi kartma, nad ju vaktsineeritud!
Need emmed, kes vaktsineerimata laste emmesid mõrvariteks nimetavad, peaks nüüd pisut mõtlema. Kui vaktsineeritud lapsed haigestuvad, süüdistage arste või ravimifirmasid. Vaktsineerimata jätmisel on vanemad teadlikud riskidest ja mõtlevad rohkem, kus ja kellega nende lapsed on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas need vaktsineerimata laste vanemad siis poes käivad? ei käigi? pealegi ei jää sinu laps ju igavesti imikuks. oma aastase lapse ju ikka võtad poodi kaasa? [/tsitaat]
Beebina on turvahällis, aastasena kergkärus ja kui juba päris suur, siis kõnnib ise. Ei ole ju eriline raketiteadus?

Kui ma nüüd hoolikalt meenutan, siis pole tõesti olnud kordagi vajadust oma vanemat tütart (4aastane) ostukärusse panna. Mul pole üldse kombeks koos lastega toidupoes käia, ainult vahel harva erandkorras tuleb ette. Miks üldse eeldada, et kõik vanemad oma väikeste lastega lõputult shoppavad?

Pealegi on see ostukärust b-hepatiidi saamine ulmevaldkonda kuuluv. Sel juhul oleks terve elanikkond juba nakatunud, sest enamus täiskasvanutest ikkagi katsub ostukärusid:)
Aga igasugu muid jälkusi võib ostukäru lakkudes loomulikult saada, nii et soovitaks sellest siiski hoiduda:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahaksin veel lisada, et vanasti oli ju palju ohtlikum elada, sest paljud inimesed olid vaktsineerimata ja paljud haigused tänu? vaktsiinile võidetud. Vaktsineeritud inimesed ei peaks ju üleüldse midagi kartma, nad ju vaktsineeritud!
Need emmed, kes vaktsineerimata laste emmesid mõrvariteks nimetavad, peaks nüüd pisut mõtlema. Kui vaktsineeritud lapsed haigestuvad, süüdistage arste või ravimifirmasid. Vaktsineerimata jätmisel on vanemad teadlikud riskidest ja mõtlevad rohkem, kus ja kellega nende lapsed on.[/tsitaat] aga kes on vaktsineerimata laste emasid mõrvariteks nimetanud? peale sinu pole keegi ligilähedast mõtetki siin teemas välja käinud.
vaktsineeritute emad ei muretsegi tavaliselt oma laste haigestumise pärast, vaid selle pärast, et kui tekivad uuesti epideemiad, siis haigused muteeruvad ja siis pole me enam keegi kaitstud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Beebina on turvahällis, aastasena kergkärus ja kui juba päris suur, siis kõnnib ise. Ei ole ju eriline raketiteadus?

Kui ma nüüd hoolikalt meenutan, siis pole tõesti olnud kordagi vajadust oma vanemat tütart (4aastane) ostukärusse panna. Mul pole üldse kombeks koos lastega toidupoes käia, ainult vahel harva erandkorras tuleb ette. Miks üldse eeldada, et kõik vanemad oma väikeste lastega lõputult shoppavad?

Pealegi on see ostukärust b-hepatiidi saamine ulmevaldkonda kuuluv. Sel juhul oleks terve elanikkond juba nakatunud, sest enamus täiskasvanutest ikkagi katsub ostukärusid:)
Aga igasugu muid jälkusi võib ostukäru lakkudes loomulikult saada, nii et soovitaks sellest siiski hoiduda:)[/tsitaat] nojah, kui söök koju tuuakse, siis pole tõesti vajadust poes käia. mina \”shoppan lõputult\” 2-3 korda nädalas toidupoes, enamik emasid arvatavasti teeb seda. ja see poe-näide oli vaid üks näide võimalikust olukorrast. kui su laps lasteaeda läheb (aga vaktsineerimata lapsed vist ei käi ei lasteaias ega ka koolis), siis on teised nakatajad sealgi olemas.
nagu ütlesin, siis enamik täiskasvanuid põevad haigust sümptomiteta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nojah, kui söök koju tuuakse, siis pole tõesti vajadust poes käia. mina \”shoppan lõputult\” 2-3 korda nädalas toidupoes, enamik emasid arvatavasti teeb seda. ja see poe-näide oli vaid üks näide võimalikust olukorrast. kui su laps lasteaeda läheb (aga vaktsineerimata lapsed vist ei käi ei lasteaias ega ka koolis), siis on teised nakatajad sealgi olemas.
nagu ütlesin, siis enamik täiskasvanuid põevad haigust sümptomiteta.[/tsitaat]
Millised teised nakatajad seal lasteaias siis on? Vaktsineeritud lapsed? Suvaliselt lasteaias ringi hulkuvad narkarid? Pealegi oli küsimus mitte b-hepatiidi ohtlikkusest lasteaia- ja koolilastele, vaid VASTSÜNDINUTELE. Need, kes ei soovi oma last kohe sünnitusmajas vaktsineerida, leiavad, et imikul puudub oht nakkust saada. Keegi pole väitnud, et seda sama imikut ei võiks või ei peaks kunagi hiljem vaktsineerima. Näiteks täiskasvanuna ja mõne ametiga seoses (med. töötaja, politseinik jne).

Ilmselgelt jahvatad sa praegu teemas, millest sa ööd ega mütsi ei jaga. Juba see poe näide oli üliväga absurdne. Kas sa ise oled siis ikka b-hepatiidi vastu vaktsineeritud, kui see sinu arvates sind iga nurga taga passib ning ohustab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Justnimelt ei ole ma vaktsineerimise vastu, kui laps saab näiteks aastseks. Ja oma 3 nädalast ma küll poes vankrist või oma turvahällist välja ei võta. Elame ka üsna vaikses kohas ja harva satume suuremasse seltskonda. Igatahes otsustasime, et lükkame need vaktsiinid tulevikku ja laseme lapse oma immuunsusel rahulikult kasvada 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millised teised nakatajad seal lasteaias siis on? Vaktsineeritud lapsed? Suvaliselt lasteaias ringi hulkuvad narkarid? Pealegi oli küsimus mitte b-hepatiidi ohtlikkusest lasteaia- ja koolilastele, vaid VASTSÜNDINUTELE. Need, kes ei soovi oma last kohe sünnitusmajas vaktsineerida, leiavad, et imikul puudub oht nakkust saada. Keegi pole väitnud, et seda sama imikut ei võiks või ei peaks kunagi hiljem vaktsineerima. Näiteks täiskasvanuna ja mõne ametiga seoses (med. töötaja, politseinik jne).

Ilmselgelt jahvatad sa praegu teemas, millest sa ööd ega mütsi ei jaga. Juba see poe näide oli üliväga absurdne. Kas sa ise oled siis ikka b-hepatiidi vastu vaktsineeritud, kui see sinu arvates sind iga nurga taga passib ning ohustab?
[/tsitaat] tõesti, ka mina arvan, et viljatu on vaielda inimesega, kellel puudub elementaarne lugemisoskus (veel kord: enamik täiskasvanuid põeb b-hepi sümptomiteta) ja kes demagoogitseb (pole 4 aasta jooksul lapsega toidupoes käinud).

Please wait...
Postitas:
Kägu

tõesti, ka mina arvan, et viljatu on vaielda inimesega, kellel puudub elementaarne lugemisoskus (veel kord: enamik täiskasvanuid põeb b-hepi sümptomiteta) ja kes demagoogitseb (pole 4 aasta jooksul lapsega toidupoes käinud).[/tsitaat]
Kuidas see sümptomiteta põdemine muidu sellesse teemasse puutub?

Ja ma ei öelnud, et pole 4 aasta jooksul lapsega toidupoes käinud. Ütlesin, et pole teda kordagi poekärusse pannud.

Ja ise sa ikkagi vaktsineeritud pole?

Please wait...
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Beebi ja mitmikud vastsündinu vaktsineerimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.