Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinul kõht lahti. MURE

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Vastsündinul kõht lahti. MURE

Postitas:

Kas peaks paanitsema. Tita 5 päevane. Kaka ikka väga vedel ja kakab tihedalt :S

MURES!!!!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 19:46; 10.02 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on normaalne.
Alguses kakabki peaaegu igasse mähkmesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lihtsalt selline vedelapoolsem mass, siis ok, aga kui päris vesine ja isegi limane, siis pöördu arsti poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaka võibki üsna vedel olla. Muretsema peaks, kui on verekiudusid sees või värv või lõhn korraga imelik. Rinnapiimalaps võib kakada ka 8 korda ööpäevas. Mul kakas laps esimesed 3 kuud väga tihti, iga söögikord ja vahepeal puuksudega tuli ka alati sirts kakat. Mõnikord oli kaka üsna vesine, isegi vahutas natuke, mõnikord oli natuke puderjam, aga seda harva. Mingi aeg lasin perearstil isegi analüüsid teha, kõik oli korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 20:19; 11.02 08:54; 11.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu beebid kakasid põhimõtteliselt kollast vett esimesed 1-1,5 kuud 10-15x ööpäevas. Mõnel korral mähet vahetades purskus seda nii, et olin täis nii mina, meie abieluvoodi kogu pikkuses, kui ka riietekapp mu selja taga 2,5m kaugusel lapsest ja põrand…Kaka-analüüsid olid aga korras. Peale sellist maratonkakamist tekkis päevapealt kakapaus, kestusega 18-22 päeva. Sellised pausid kestsid kuni 7-nda elukuu lõpuni, kui hakkasin lisatoitu andma. Tegemist siis rp-lastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok. tänan vastuste eest. Järelikult ma siis veel väga ei peaks paanitsema.

Eks iga uus ja ootamatu asi teeb ärevaks :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 19:46; 10.02 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps kakas esimesed paar kuud ainuüksi öö jooksul vahest oma 8x.Põhimõtteliselt oligi kaka igas mähkmes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti ääb kakamist vähemaks. Minu laps saab esmaspäeval 1-kuuseks ja vist umbes 5-6 päeva pole öösel kakanud (väga mugav!:). See-ees päeva ajal võib siukse portsu panna, et kuklani on täis.
Ära muretse!

PS: nõus eelmise Käguga, vii end nende asjadega kurssi.
Varsti võivad hakata lapsel gaasivalud, neist tead? (kuidas leevendada, gaasirohud). Piima tagasiheide? (ei ole oksendamine) jne jne. Kõik see on palju lihtsam kui asjad selged, et mis ja kus, oskad ise ka paremini toime tulla.
Edu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Siis tuleb lugeda enne lapse sündi internetist ja raamatutest vastavaid asju.
Kas raseduse aeg sis üldse ennast kurssi ei viinud?
Mina laenutasin raamatukogust mitu raamatud ja lugesin läbi, kõik muidugi meelde ei jää aga midagi ikka kinnistub.
[/tsitaat]

Oi, kui tark sa oled. Loed ja puha. Kujutad ette, teised oskavad ja teevad seda ka. Uskumatu, eks? Pidasid vist end kõige tublimaks rasedaks ja seejärel kõige tublimaks emaks, kes igaks elujuhtumiks raamatute abiga valmis on.

Mina tegin sama, laenutasin raamatuid, ostsin raamatuid, käisin perekooli loengutes.

Aga kui laps vett kakama hakkas, siis tekkis ikka paanika. Kuivast raamatutarkusest pole alati kasu. Võib ju lugeda, et rinnalapse kakamise sagedus varieerub, kaka värv ja konsistents samuti, aga kui oma laps vahutavat vett igasse mähkmesse laseb, siis oleks imelik mitte muretseda. Muidugi helistasin arstile ja kurtsin, et lapsel kõht lahti. Arst rahustas maha, raamatulugemine seda poleks suutnud.

Internetis, raamatutes jne ei ole lapsekaka lõhna-, värvi- ja paksuse/vedeluse testreid, mida käes hoida, nuusutada ja uurida, võrrelda, et teada, kus on piir normaalse ja haigusliku vedela kaka vahel 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 20:19; 11.02 08:54; 11.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka nõus, et raseduse ajal raamatuid lugedes ei jää oluline üldse meelde ja detailidele ie oska tähelepanu pöörata. Nt mul on ka see kakapausidega laps, täna saab nt 2 nädalat täis, kus 2 kuune ei ole kakanud, aga raamatus räägitakse kuni 10 päevasest pausist… Samas olen saanud teiste kogemustest aru, et osadel laste ongi sel ajal see kaka paus pikem ja kuna laps ise on rahulik ja ei vaevle, siis olen ka ise rahulikum ja torgi teda, et ta tihemini kakaks. Loomulikult olen ka arstiga suhelnud, mitte ainult perekooli tarkustele pidama jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sinu tekstist tuleb välja, et tundsid ennast puudutatult.Niiviisi ei ärritu inimene kes ei tunne ennast puudutatult.
Mina ei mõelnud midagi halvustvalt, juhtides teemaalgataja tähelepanu sellele, et võiks end asjadega kurssi viia.[/tsitaat]

Ka mina ei mõelnud midagi halvasti. Kasutasin meelega ülepaisutatud ja groteskset väljendust. Kuigi, tõsi ta on, selline teadja postisioonilt manitsemine lausa kutsub vastu kirjutama. Tulingi uuesti seda teemat vaatama, et näha, kuidas ja kas üldse reageerid. Kõigil omad eksperimendid, minul täna provotseerimine käsil 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 20:19; 11.02 08:54; 11.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinul kõht lahti. MURE

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.