Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinul pikad näpud

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Vastsündinul pikad näpud

Postitas:
Kägu

Vastsündinul pikad näpud ja pikem jalg.
Istun kodus ja nutan. Loen netist,et viitab marfani sündroomile.
Kas keegi on täheldanud oma beebil pikad näpud, mis painduvad nagu sellele pildil (1 ja 2) aga haigust pole?  Või kõikidel vastsündinutel on samasugune painduvus?

https://www.clingenetic.com.ua/component/k2/item/218-%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%84%D0%B0%D0%BD%D0%B0.html 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MIKS sa üldse seda lugesid ja seda kahtlustasid? Võtsid sündroomid ette ja hakkasid vastavusi otsima?

Mille järgi sa hindad vastsündinu pikki näppe – võrreldes millega? Otseloomulikult on vastusündinud painduvamad – vaata, mis asendis ja kuidas ta pidi kõhtu ära mahtuma, kõik liigesed-lihased-sidemed ongi nö lahti ja pole veel luustunud.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võrreldes esimeste lastega on näpud ja jalavarbad pikad.
ja pealtvaadates näevad näpud ebaproportsionaalselt pikad. Hakkasingi lugema- vastsündinul pikad näpud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära nuta ja ärrita end nende diagnooside lugemisega. Mul on 100 erinevat haigust, kui loen neid haiguseid. Lähed lapsega arsti juurde kontrolli, siis küsid ta käest. Võta vabamalt, sul hormoonid möllavad praegult.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan kõiki neid asju, mis seal piltidel on näidatud, teha. Terve elu olen saanud ja saan ka nüüd (proovisin järgi ;)) 40-aastasena ja ülekaalulisena. Ma olen 155 cm pikk ja päris kindlasti pole mul Mrafani sündroomi :D:D:D Olen lihtsalt keskmisest pisut painduvam.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täiskasvanu ja mul on samuti nii sõrmedel, kui jalgadel selline ülepainutus. Vabalt saan pöidla vstu rannaet panna nii ja eluaeg olen saanud. Täiesti normaalne olen seejuures, ilma sündroomideta, lapsest saati teinud sporti ning terve olnu. Minu meelest vastsündinute varbad tunduvadki pikad, eriti kui on kõhnem beebi.

Aga kui on ikkagi kahtlus, siis tasub konsulteerida lastearstiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ülipainduvus oli kusjuures küll mingi “haigus” – ma nime ei mäleta, st see kindlasti ka mitmete muude haiguste sümptom veel, aga too ei olnud kindlasti kuidagi ohtlik. Lihtsalt ongi sidekude? venivam ja inimesed ongi painduvamad. Ja saavadki oma sõrmi tagurpidi vastu kätt väänata või kehaväänaja kombel end kohvrisse mahutada.

Pikad sõrmed ja varbad on nii…suhteline. Meil peres ühelt poolt liini pikad varbad-sõrmed, ilma igasugu sündroomita. Seda muidugi tõesti ei tea millised väiksena olid. Samas ma isegi oma lapsel pole kordagi vaatanud või osanud võrrelda millised tal sõrmed varbad on või “õige” on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülepainduvust esineb nii mõnelgi , ilma et see kuidagi negatiivselt tema elu mõjutaks.

Kui Su laps oleks sündides olnud kuidagi eripärane, siis seda oleksid arstid kindlasti märganud.

Pikkade näppudega inimesel on head eeldused pianistiks või kirurgiks saada ????

Kui sul on mure või kahtlused , siis räägi neist arstile, praegu võivad hormoonid võimendada sinu emotsioone. Ka hirme.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastsündinul pikad näpud ja pikem jalg.

Istun kodus ja nutan. Loen netist,et viitab marfani sündroomile.

Kas keegi on täheldanud oma beebil pikad näpud, mis painduvad nagu sellele pildil (1 ja 2) aga haigust pole? Või kõikidel vastsündinutel on samasugune painduvus?

https://www.clingenetic.com.ua/component/k2/item/218-%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%84%D0%B0%D0%BD%D0%B0.html

Mis mõttes pikem jalg? Üks jalg pigem kui teine? Puusad on kontrollitud? Kas lapsel on lihtsalt pikad sõrmed või painduvad ka samamoodi nagu pildil? Kas arstile oled näidanud?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pikad sõrmed + painduvad. Laps 5päeva vana. Täna lähen arati juurde kollasuse pärast ja juhin tähelepanu oma uuele murele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pikad sõrmed + painduvad. Laps 5päeva vana. Täna lähen arati juurde kollasuse pärast ja juhin tähelepanu oma uuele murele.

Sul hormoonid möllavad. Beebil on üks tervisehäda ja sa oled juba jõudnud talle teise häda külge mõelda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallis noor ema, ära guugelda ise haruldasi seisundeid. Su laps alles sündis, sünnitusmajas on tervisekontroll, teda näevad paljud meditsiinitöötajad ja nad ei ole ükskõiksed, kui lapsel midagi viga. Kogu oma tähelepanekud kokku ja küsimused küsigi arstilt, mitte internetist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liigeste hüpermobiilsus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liigeste hüpermobiilsus

Just.
Mul on ka see. Olen 34. Sain teada paar aastat tagasi, kui alaseljaga füsioterapeudi juures käisin.
See ülipainduvus ei tekita mingeid vaevusi otseselt. Selg valutas hoopis seepärast, et seljalihased on treenimata ja nõrgad.

Beebid nii või naa painduvad nagu voldik kokku, sest neil liigesed ja luud alles arenevad välja. Esialgu on kõhre.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülipainduvad liigesed on meil perekonnas, iseenesest pole see mingi häire ega vaevus. Nagu seal pildil näidatud asju saan teha mina, mu laps jne, ortopeed kinnitas, et see lihtsalt on, (üli)painduvad liigesed.

Sinul ja mehel ju ei ole sündroomi, teistel lastel ka ei ole? Marfani sündroom oleks siis kõigil, see on dominantselt pärilik, ainult vähestel mutatsioon.  On siis laps ka muidu liiga pikk ja kõhn?

Ma isiklikult arvan, et vastsünnitanud naine ei peaks igasuguseid sündroome guugeldama, saab halvad mõtted. 5 päeva pärast sünnitust ongi nutuaeg, rahuned maha ja arst aitab ka selgust saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

JA mida arst ütles?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinul pikad näpud