Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vastsündinule b-hepatiidi süst – teha või mitte?

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Vastsündinule b-hepatiidi süst – teha või mitte?

Postitas:

Kas keegi oskab soovitada Tallinnas perearsti, kes ei oleks vaktsiinide osas nii jäik? Tahaks teisele lapsele sellist arsti. Praegu on nagu emalõvi ukse peal ees, kui ütlen, et tulen oma kahesega kuu aja pärast ja teen vaktsiini, alles eile oli palavik jne. Arst ei ole kuidagi nõus: Ei äkki te ei tulegi, ei see palavik ja viirus on nii väike asi jne. Nuta või naera, lihtsalt nii nõme, et ei saa asju arutada…
Palun soovitage mõistlikku perearsti!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et perearst surub peale vaktsineerimist, kui ema meelest laps on haige, vat see ei ole minu meelest normaalne. Kahjuks ei oska ma perearsti soovitada viimasele käole.
Mina isiklikult olen vaktsineerimist lükanud edasi, kui lapsel on köha, nohu, palavik ja ajaliselt isegi 1-1,5kuud. Nüüd lükkasin ka süsti kuu võrra edasi, sest lapsel oli just adenoidi op. Esmalt käime kahe nädala pärast kontrollis ära ja siis kui nohu-köha pole, lasen vaktsiini teha.
NB! Ja vaktsineerimise vastunäidustus on kindlasti palavik! Nii,et emal on täielik õigus keelduda! Ja mitte midagi ei juhtu, kui vaktsineerimist lükatakse ajaliselt veidi edasi-ega toime sellest ei muutu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 18:51; 14.01 21:19; 15.01 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lase ka endale kõik vaktsiinid teha ja abikaasale ka, sest liigute ju mõlemad avalikus kohas ja olete esimesed, kes haigused lapsele koju kannavad.
Head vaktsineerimist!

PS. ka vanavanemad olgu vaktsineeritud, kipuvad ju nemad lapsi musitama ja kallistama, samas liiguvad palju ühistranspordiga.[/tsitaat]

Vanavanemad ja meie ise oleme juba vaktsineeritud 🙂 Nõukaajal ei küsitud kellegi nõusolekut vaktsineerimiseks, see tehti lihtsalt ära. Kas te ise ei mäleta, kuidas kooliski lapsi vaktsineeriti. Alles hilisemal ajal saadeti vanematele koju nõusoleku lehti (kusjuures kõik olid just selles vormis, et olen nõus järgneva…. ja allkiri. Kuskil polnud kirjas nõus/ei ole nõus).
Küsige oma laste vananvanematelt, usun kindlasti on nad enamlevinud lastehaiguste vastu vaktsineeritud. Tol ajal oli üks väga levind haigus näiteks lastehalvatus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 18:51; 14.01 21:19; 15.01 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatavasti kaotavad vaktsiinid oma mõju mingi aja pärast või nõrgenevad.
Suuremal osal elanikkonnast on kordusvaktsineerimisel käimata.
Ei tasu ka unustada, et lisaks vaktsiinidele on hügieeninõuded ja inimeste tõekspidamised selles vallas väga suure töö ära teinud, et meil pole enam suuri ja raskeid haiguspuhanguid.
Mitmed haigused on meilt kadunud, kuigi nende vastu ei ole mingeid vaktsiine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma pole peale gümnaasiumi ühtegi vaktsiini saanud ja ei tea ka kedagi, kes oleks neid korranud, nii et enamus ikka vaktsineerimatta ma arvan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Shira- kiidusõnad 🙂 väga ilus põhjendus, 2,3kg ei ole 5kg ja kindlasti ei talu kunstlikke aineid samaväärselt.

Keegi tark siin võttis sõna läkaköha vaktsiini kohapealt, et need kes pole vaktsiini saanud, põevad läkaköha pidevalt läbi. Ei ütleks, et see nii on – tean nii mitut juhtumit (tuttavate laste näol) ja ühega ka konkreetne näide: lapsel iga talvine probleem köha, läkaköha, köhib, läheb näost siniseks, hing jääb kinni jne. Lapsevanemad paanikas pöördusid arsti poole, öeldi et nemad ei tea, mis see on, ja läkaköha kohe kindlasti ei saa olla, sest laps vaktsineeritud, aga kirjutati välja antibiootikume läkaköha raviks? Kallis meditsiinitudeng äkki seletad?
Tuulerõuge vaktsiini saanud lapsed aga võivad tuulerõugeid rohkem kui 1 kord läbi põdeda, neil ei teki sellist immuunsust nagu neil, kes pole vaktsineeritud. See muideks ka ära tõestatud!
Täna tehakse beebidele ka selliseid vaktsiine, mis enne vaktsineerimist olid välja suremas, st haigestumisi oli imevähe(vaktsineerimisega aga need levivad taas).
Need kes tahavad vaktsineerigu, need kes ei taha, neile paluks jätta oma arvamus.

Perearstiks julgeks soovitada Signe Alliksoo´d. Aktsepteerib sinu keeldumise soovi, ei suru midagi peale – piisab ühest keeldumisest ja ei pea pidama hullumeelseid veenmisvestluseid.

Ise olen arvamusel, kuna ennast ma ei plaani vaktsineerida, siis ei tee seda ma ka oma lapsele (kui tahaks teha, peaksin enne katsejänes olema – et teada, kuidas asi tegelikult mõjub).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 10:28; 16.01 15:51; 16.01 15:54; 16.01 16:02; 16.01 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Shira- kiidusõnad 🙂 väga ilus põhjendus, 2,3kg ei ole 5kg ja kindlasti ei talu kunstlikke aineid samaväärselt.

Keegi tark siin võttis sõna läkaköha vaktsiini kohapealt, et need kes pole vaktsiini saanud, põevad läkaköha pidevalt läbi. Ei ütleks, et see nii on – tean nii mitut juhtumit (tuttavate laste näol) ja ühega ka konkreetne näide: lapsel iga talvine probleem köha, läkaköha, köhib, läheb näost siniseks, hing jääb kinni jne. Lapsevanemad paanikas pöördusid arsti poole, öeldi et nemad ei tea, mis see on, ja läkaköha kohe kindlasti ei saa olla, sest laps vaktsineeritud, aga kirjutati välja antibiootikume läkaköha raviks? Kallis meditsiinitudeng äkki seletad?
Tuulerõuge vaktsiini saanud lapsed aga võivad tuulerõugeid rohkem kui 1 kord läbi põdeda, neil ei teki sellist immuunsust nagu neil, kes pole vaktsineeritud. See muideks ka ära tõestatud!
Täna tehakse beebidele ka selliseid vaktsiine, mis enne vaktsineerimist olid välja suremas, st haigestumisi oli imevähe(vaktsineerimisega aga need levivad taas).
Need kes tahavad vaktsineerigu, need kes ei taha, neile paluks jätta oma arvamus.

Perearstiks julgeks soovitada Signe Alliksoo´d. Aktsepteerib sinu keeldumise soovi, ei suru midagi peale – piisab ühest keeldumisest ja ei pea pidama hullumeelseid veenmisvestluseid.

Ise olen arvamusel, kuna ennast ma ei plaani vaktsineerida, siis ei tee seda ma ka oma lapsele (kui tahaks teha, peaksin enne katsejänes olema – et teada, kuidas asi tegelikult mõjub).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 10:28; 16.01 15:51; 16.01 15:54; 16.01 16:02; 16.01 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja tahaks lisada veel, et kõik mida arstid soovitavad ei ole kasulik/vajalik. Nt. mulle soovitas ämmaemand magneesiumitablette, mis lõpuks nagu ainult lisaainetest ja magusainetest (sh aspartaam, atsesulfaam jne) koosneski. Tark leiab nende ainete kohta info netist kiirelt üles!
Eks on hea ja lihtne rasedale rääkida, et see ja see on vajalik. Aga kas ikka on? Meie esivanemad ei ajanud igast jama sisse ja tegelt ka ammumuiste ei tehtud mingeid vaktsiine (loodus ise korrigeeris) ja elanikkond oli tugevam. Nüüd sekkutakse läbi meditsiini liiga palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 10:28; 16.01 15:51; 16.01 15:54; 16.01 16:02; 16.01 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vanavanemad ja meie ise oleme juba vaktsineeritud 🙂 Nõukaajal ei küsitud kellegi nõusolekut vaktsineerimiseks, see tehti lihtsalt ära. Kas te ise ei mäleta, kuidas kooliski lapsi vaktsineeriti. Alles hilisemal ajal saadeti vanematele koju nõusoleku lehti (kusjuures kõik olid just selles vormis, et olen nõus järgneva…. ja allkiri. Kuskil polnud kirjas nõus/ei ole nõus).
Küsige oma laste vananvanematelt, usun kindlasti on nad enamlevinud lastehaiguste vastu vaktsineeritud. Tol ajal oli üks väga levind haigus näiteks lastehalvatus.[/tsitaat]

Lastehalvatus oli levinud just tänu vaktsiinile – kuna süstiti ju muidugi elusvaktsiini!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.01 10:28; 16.01 15:51; 16.01 15:54; 16.01 16:02; 16.01 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahepealseid kommentaare ei lugenud, aga minu kogemus ja kommentaar on järgmine:
minu süda ei lubanud vastsündinule midagi sisse süstida. tal on siin ilmas kohanemisega niigi palju tegemist, milleks siis teda koormata. mõlema lapsega otsustasin enne aastat mitte midagi teha ja kolmandaga käitun niisamuti.
kui oleksin vaktsineerinud kohe, siis teab ainult jumal, mis mu esimese lapse tervisst saanud oleks. nimelt tuli paarikuuselt välja, et ta on ülitundlik väga paljudele asjadele. vaktsiinide infolehtedelgi on kirjas, et neid ei tohi teha kui on allergilisus mõne koostisosa suhtes, kust seda peaks aga vastsündinu puhul teadma?
ühesõnaga, usalda oma emasüdant ja tee nagu tunned, et lapsele on parim. lisan aga, et teha saad alati, kui oled otsustanud ka veidi mõtlemisaega võtta. vaktsineerimist olematuks pöörata aga ei saa.
minu soovitus on, et ära haiglas kohe tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vastsündinule b-hepatiidi süst – teha või mitte?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.