Esileht Veebikonstaabel Vastulause esitamine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Vastulause esitamine

Postitas:

Mida tähendab vastulause esitamine? Tuli trahviteade, kus muuseas on kirjas, et vastulauset pole esitatud. Samal ajal väidab süüdlane, et ta olevat kohe politseile väitnud, et ta pole seda teinud (tegemist alaelisega, kelle kohta politsei väidab, et ta suitsetas). Samuti väidavad kõrvalolnud noored, et ta ei suitsetanud. Trahvi sai kogu sellest seltskonnast ainult üks noor, minu poeg. Enda väitel ta ei suitsetanud.

Kuidas see noor inimene antud olukorras oleks pidanud vastulause esitama enne trahvi saamist? Kas politsei oleks pidanud suitsetamise eitamise vastulausena kirja panema või pakkuma talle võimalust, kuidas seda teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 16:23; 24.04 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suitsetamise eitamine peaks olema kirjas Teie poja ülekuulamise protokollis või väärteoprotokollis ütluste lahtris.

Vastulause tähendab, et menetlusalusel isikul on õigus esitada 15 päeva jooksul, alates protokolli koostamisest, omapoolne täiendav selgitus teo kohta. Enamasti kasutatakse seda kahetsuse väljendamiseks, kergema karistuse palumiseks ja põhjendamiseks jne.

See noor inimene oleks pidanud ilmselt kuulama politseiametniku selgitusi. Protokolli tagaküljel on kirjas menetlusaluse isiku õigused ja kohtustused, sh ka õigus vastulause esitamiseks. Õiguste selgitamise ja nendest arusaamise kohta on protokolli koopia tagaküljel Teie poja allkiri. Kui õigused jäid selgusetuks oleks pidanud küsima täpsustavaid küsimusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nägin ainult otsust, seda mis tuli postiga koju. Ühtegi selgituste lahtrit seal peal ei ole. Kirjas on isikuandmed, toimepanemise aeg ja koht ning lause, et: \”Väärteo toimepanemine on tõendatud tunnistaja ütlustega.\” Tunnistaja nime kirjas ei ole. Poja väitel oli selleks tunnistajaks politseinik ise. Kõrval olnud teised noored (ka tunnistajad?) eitaid samuti suitsetamist, vastutunnistajate olemasolu otsuses kirjas ei ole.

Protokolli koos poja allkirjaga pole minu kätte jõudnud. Poja enda väitel ta mingit allkirja ei ole andnud ja mingit paberit tema kätte ei antud. Mingeid selgitusi ta õiguste kohta ka ei jagatud. Postiga koju tuli ainult otsus. On see võimalik, et nii tehti? Kas protokoll peaks siiski ka olemas olema? Kuidas ma seda näha saan? Kui poeg mulle valetab, siis politseis peaks olema originaal koos poja allkirjaga? On mul õigust seda näha küsida või pean lihtsalt leppima sellega, et ma ei tea, mis tegelikult toimus ning trahvi maksma?

Kui ta reaalselt süüdi on, olen ma valmis ka trahvi maksma, loomulikult. Aga mulle ei meeldi see teadmatus, kas asi on korrektselt aetud või ei. Kas see \”ülekuulamine\”, mille protokoll Teie väitel olemas pidi olema, võis toimuda sealsamas kohapeal või oleks poeg pidanud selleks politseijaoskonda minema?

Vabandust, et niipalju küsimusi. Aga kuna mul pole üldiselt politseiga rohkem kokkupuuteid, kui vahel harva \”kõik puhuvad\” kampaanias kontroll, siis ma tõesti ei tea, mismoodi peaks asi käima, kui on tegemist seaduserikkumisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 16:23; 24.04 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Protokoll mitte ei peaks siiski ka olemas olema vaid see peabki olema. Selleks, et saaks vormistada otsuse pidi keegi ametnik koostama kõigepealt väärteoprotokolli Teie pojale. Reeglina menetlusalune isik selle ka allkirjastab, kuigi on õigus keelduda allkirja andmisest. Peale selle koostamist teeb ametnik 30 päeva jooksul otsuse, aga mitte enne kui 15 päeva möödumisel (just vastulause esitamiseks). Protokolli koopia antakse alati menetlusalusele isikule kaasa. Iseasi muidugi kui pikalt seda kaasas kantakse. Soovitan pöörduda jaoskonda ja viisakalt paluda materjalidega tutvuda. Originaal on kindlasti nende materjalide hulgas.

Ülekuulamine võis toimuda kohapeal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Veebikonstaabel Vastulause esitamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.