Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vastuoluline ja keeruline teema – body positivity

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 114 )

Teema: Vastuoluline ja keeruline teema – body positivity

Postitas:
Kägu

Viimastel aastatel pannakse sotsiaalmeedias eriti rõhku nö body positivity‘le – iga suurus on ilus, ei tasu oma keha häbeneda, tuleb salliv olla, ka suuremad naised on fantastilised jne.

Nii, iseenesest on ju kõik väga tore, aga mida ei räägita, on see, millised terviseriskid ülekaaluga kaasnevad, need üritatakse sellel ilusal sallivus-klantspildil kuidagi maha vaikida. Ei räägi siinkohal 7-10 kg ülekaalus olevatest inimestest.

Kui mõni ilmselgelt rasvunud 100+ kg inimene jälle taoliste loosungitega pildi üles paneb ja kutsub end toetama, siis neid, kes ütlevad, et see pole enam tervislik, hakatakse “heiteriteks” kutsuma ja maha tegema.

Kust läheb piir? Minu arust on see ikka väga ebatervislik, kui rasvumist promotakse ja innustatakse. Saan aru, et tuleb olla tolerantne, kuid oleme ausad – rasvumine ja südamehaigused on tänapäeva ühiskonna üks suurimaid probleeme. Kas peaks ikka tugevalt rasvunud inimesi tunnustama ja motiveerima ebatervisliku elustiiliga jätkamist?

+38
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen sama asja mõelnud, eriti jääb silma TikTokis. Eluohtlikult rasvunud (ikka 160 kg) noored naised, 20ndates, panevad endast väga paljastavaid videosid üles, filmivad, kuidas suhkruseid snäkke söövad. Esteetiliselt mind ei häiri, kui tunnevad end oma kehas mugavalt, siis tehku mis tahavad, kuid kuklas vasardab, mis haiguseid nad saada võivad, kui sellise elustiiliga jätkavad. Midagi ütlema muidugi ei hakka, kuna nagu ütlesid: heiterid!! 🙂
Kusjuures tihti on neil ka juba diagnoosid PCOS-survivor jne, millega siis ülekaalu vabandatakse. Tegelikult oleks ka nende haiguste kulg palju kergem, kui nad elustiili muudaksid. Ja no, kui ikka pidevalt maiustusi ja rämpstoitu suust sisse aetakse videodes, siis on ka need haigusest tingitud ülekilod kerge kahtluse all.

+33
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Esiteks, keegi kes on 100+ kg ülekaalus vaevalt üldse sellise asjaga tegeleb. Aga, asi pole selles, et kõik peaksid tunnustama “jah ole paks edasi”. Bodypositivity on see, et inimene on oma kehaga rahul ja kohtleb seda nii nagu ta soovib. Mitte nii, nagu mingi kägu arvab, et on parem. Võib olla ongi ülekaaluline sinu mõttes, aga ta on oma kehaga rahul, teeb võib olla vähesel määral trenni jne. Aga ta ei lähe iga õhtu magama mõttega, et omg milline ma välja näen.

Sellesuhtes on hetkel siin Eestis toimuv siuke nali… kui sa tõesti oled bodypositive siis sa ei hakka hullult äkitselt trenni vihatuma või lehekülje kaupa postitusi tegema, et oma kaalunumbrit tõestada. Mis eeskuju see su jalgjatele näitaks? Palju parem oleks, et jah ma võib olla olen ülekaalus kuid ma tunnen ennast õnnelikuna ning küll ma uuesti vormi saan. Ja see ei pea juhtuma 1 kuu jooksul…

100 korda ennem olgu mõned ülekilod, kuid õnnelik ja oma elu nautiv inimene, kui keegi, kes meeleheitlikult üritab alla saada ja omab miljonit kompleksi!!!

+27
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võime tõmmata teatud paralleeli haridussüsteemiga. Lääne haridussüsteemis on viimasel ajal loosungiks “everybody’s special”. Tulemusena teab ainult hiinlane, kuidas rakett on kokku pandud ja mis juhtub, kui läänlane nupule vajutab. Venelane ka pusib natuke. Nende süsteemides on normaalsed ja ebanormaalsed, mitte erilised õpilased.

+27
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks, keegi kes on 100+ kg ülekaalus vaevalt üldse sellise asjaga tegeleb.

Ooei, mine vaata TikToki kasvõi. Muidugi tegelevad.

+18
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene,kes meenub on https://www.instagram.com/p/B9VqC5_plfh/?igshid=19awtc8tpvjmc tema ajab seda body positiviti jama, olles ise eluohtlikult rasvunud.
https://www.instagram.com/p/B2zwfdfH2wt/?utm_source=ig_web_copy_link

+18
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatan TLCs vahel seda eluohtlikult rasvunud inimeste saadet, kes maovähendusopile saadetakse. Arst on neile just teada andnud, et kui nii jätkata, siis oma 40ndat sünnipäeva nad ei näe ja isegi see ei motiveeri neid, ikkagi minnakse teel koju MCdonaldsist läbi.
Koju saadetakse füsiod, toitumisnõustajad, absull kõik võimalused on neile antud ja ikkagi suudab 260 kg kaaluv inimene kuuga vaid paar kg alla võtta. Vahel, üsna tihti, võetakse muidugi ka juurde!
Dietoloog tuleb koju ja hakkab külmkapist rämpsu välja tõstma: “Oi, ma arvasin et coca on tervislik, kui seal peal on kirjas LIGHT!”
Ja muidugi, love the way you are. No body shaming, every shape is beautiful

Ei oskagi seisukohta võtta, kas on rumalad või mängivad lolli, et saaks selle katte varjus ikka oma lemmikrämpsu süüa.

+22
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene,kes meenub on https://www.instagram.com/p/B9VqC5_plfh/?igshid=19awtc8tpvjmc tema ajab seda body positiviti jama, olles ise eluohtlikult rasvunud.

https://www.instagram.com/p/B2zwfdfH2wt/?utm_source=ig_web_copy_link

https://instagram.com/glitterandlazers?igshid=13j4j1iro32f

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks, keegi kes on 100+ kg ülekaalus vaevalt üldse sellise asjaga tegeleb.

??? Kas sa päriselt ei ole näinud neid väga tugevalt 100+ kg noori naisi sotsiaalmeedias rasvumist ja lodevust promomas body positivity loosungi all? Mõned neist nimetavad ennast isegi modellideks :O
See on mingi täiesti arulage ja väga ohtlik tendents. Järgijaid on loomulikult sadades tuhandetes, sest nii mugav on ju, kui keegi sul piltlikult öeldes pead silitab ja sulle kinnitab, et paks olla on ok, midagi ette võtta ei ole vaja.
Eriti jube on, et ka firmad rakendavad neid “arvamusliidreid” oma marketingivankri ette. Ok, riidefirmadest võib veel kuidagi aru saada, et nad ka paksudele (ja hiigelpaksudele) midagi toodavad, ehkki see on loomulikult vaid äri, aga nt šampoonitootjal ei tohiks küll olla mingit vajadust ennast haiglaselt rasvunud tibiga reklaamida.
Mina isiklikult olen mitut firmat pärast seesuguseid ilminguid ignoreerima hakanud. Sebastianit nende seas.

+20
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Esiteks, keegi kes on 100+ kg ülekaalus vaevalt üldse sellise asjaga tegeleb. Aga, asi pole selles, et kõik peaksid tunnustama “jah ole paks edasi”. Bodypositivity on see, et inimene on oma kehaga rahul ja kohtleb seda nii nagu ta soovib. Mitte nii, nagu mingi kägu arvab, et on parem. Võib olla ongi ülekaaluline sinu mõttes, aga ta on oma kehaga rahul, teeb võib olla vähesel määral trenni jne. Aga ta ei lähe iga õhtu magama mõttega, et omg milline ma välja näen.

Ma usun, et sinusugustest siin jutt käibki. Õigustad eluohtlikku rasvumist “vähemalt inimesed on õnnelikud!!” ja pead neid, kes mõistlikkusele kutsuvad, ebaviisakateks jobudeks. Et kui keegi on MINGI SUVALISE KÄO ARUST rasvunud… Excuse me, 150 kg kaaluv inimene on ikka absoluutselt iga mõõdustiku järgi rasvunud. Võtaks need ilusad roosad prillid nüüd korraks peast

+23
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu moraalitsemisel on paraku mitmeid kitsaskohti.
Esiteks muidugi kõik need ülekaalulised, kelle ülekaal ongi tingitud terviseprobleemidest. Jah, ma tean, et nad on vähemuses, see ei tähenda, et neid olemas ei ole. Kas neile ka ei ole lubatud oma keha armastada ja näidata, sest see on haige? Kellelgi pole kohustust oma terviseinfot teistega jagada, nii et sa ei saa lihtsalt 100-kilose pilti vaadates teada, miks ta selline on.
Teiseks, sinu sõnakasutus, rasvumist promotakse ja innustatakse… Kui sale tuunitud mimm paneb pildid üles, kas ta siis PROMOB juuksepikendusi, huulepulka, spreipäevitust, kunstripsmeid jne? Või ta lihtsalt ongi selline ja paneb endast pilte? Aga kui paks julgeb endast foto sotsiaalmeediasse panna, siis ta millegipärast kohe promob ja innustab rasvumist. Ühesõnaga, sa oled paks ja kole, ära parem inimeste silma alla ilmu.
Kolmandaks, ilusad sotsiaalmeediastaarid tõepoolest väga tihti reklaamivadki tervisele kahjulikke harjumusi ja tooteid nagu toidulisandid, rinnaimplantaadid, dieedid, veganlus jne jne. Iga natukese aja tagant tuleb “kapist välja” mõni Hollywoodi naeratusega kaunitar, kelle klantspiltide taga on tegelikult söömishäire. Taaskord, pildi järgi vaadates ei saa aru, mis tervislik seisund inimesel tegelikult on. Aga millegipärast eeldatakse ainult paksude kohta, et nad on hirmus haiged.
Nii et kui tahad muret tunda ebatervislikkuse pärast, siis tunne ikka kõigi, mitte ainult paksude puhul. Muidu oled silmakirjalik.

+32
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teiseks, sinu sõnakasutus, rasvumist promotakse ja innustatakse… Kui sale tuunitud mimm paneb pildid üles, kas ta siis PROMOB juuksepikendusi, huulepulka, spreipäevitust, kunstripsmeid jne? Või ta lihtsalt ongi selline ja paneb endast pilte? Aga kui paks julgeb endast foto sotsiaalmeediasse panna, siis ta millegipärast kohe promob ja innustab rasvumist.

Need on sinu sõnad. Mina pole kuskil väitnud, et pildi sotsiaalmeediasse laadimine promomine on.
Mina mõtlesin promomise ja innustamise all neid kommentaare, mis nad fännidelt saavad.
You go, girl
You’re absolutely gorgeous
Dont listen to the haters
Big girls rule

Jne

+17
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, kindlasti on mul ülekilod ja sinu arvates oleksin ma vaal. Jah, tean enda terviseriskidest ning polegi öelnud, et inimestel roosad prillid ees on. Need samad Instagrammid, mis siin näiteks on ja ka teised (enamik), nad on seal ka ju öelnud et nad on FAT ja thats it. Ja selles bodypositivity seisnebki, et sa tead oma keha ning meelt ja oled rahul sellega mis sul on. Mitte ei kuula teisi vaid kuulad ennast ning kui soovid muudad ennast ENDA jaoks mitte kägude…

+8
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks muidugi kõik need ülekaalulised, kelle ülekaal ongi tingitud terviseprobleemidest.

Huvitav siis jah, et need terviseprobleemid inimesi mingit jama sööma panevad. Enamasti ju need terviseprobleemidega inimesed just seda teevad.
Ja no, enamus tänapäeva levinumad terviseprobleemid on tegelikult vale elustiili, halva toitumise ja ülekaalu tulem.

+13
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik teie, kes te ülekaaluliste kehakaalu teemal sõna võtate – tühja te nende tervise pärast mures olete! Lihtsalt hea oma õelust sellega välja vabandada, muud ei midagi. Lisaks füüsilisele on veel ka vaimne tervis – kui te tõesti hoolite nii väga paksude tervisest, nagu väidate, siis ärge alandage neid pideva kommenteerimisega, mis teile pole muud, kui tige ajaviide, ülekaalulistele enesetundele ja vaimsele tervisele aga tõepoolest hävitav. Tegelge enda eluga, mitte ärge solkige oma targutamisega teiste oma. Te võite ju rääkida 160-kilostest, tegelikult võtate te rõõmuga ette ka inimesed, kellel ülekaalu on 10 kilo.

+27
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No aga mis see paks siis tegema peaks? Maha surema?

“Go girl!” “Big girls are beatiful!” ei ole mitte innustus pakuks minna vaid toetus, et õnnelik saab olla ka mitte ideaalsena. (Jätame siinpuhul kõrvale tervislikkuse aspekti.)

+19
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vot kui kahju, et kõik meditsiinis ei tööta, krt te näeks selliseid asju, ET kaal poleks enam teemaks. Seda enam võiks elu elada enda soovi järgi, sest eluke on ikka väga üürike. Kui paks valib selle elu ja sellest tingituna sureb, on tema teinud oma soovide järgi. Vali ise saledus, kui tahad.

+21
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik teie, kes te ülekaaluliste kehakaalu teemal sõna võtate – tühja te nende tervise pärast mures olete! Lihtsalt hea oma õelust sellega välja vabandada, muud ei midagi. Lisaks füüsilisele on veel ka vaimne tervis – kui te tõesti hoolite nii väga paksude tervisest, nagu väidate, siis ärge alandage neid pideva kommenteerimisega, mis teile pole muud, kui tige ajaviide, ülekaalulistele enesetundele ja vaimsele tervisele aga tõepoolest hävitav. Tegelge enda eluga, mitte ärge solkige oma targutamisega teiste oma.

Kahe käega poolt!

(Jah, olen hetkel paks 😛 Ei ole kibestunud, lihtsalt rase.)

+17
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teiseks, sinu sõnakasutus, rasvumist promotakse ja innustatakse… Kui sale tuunitud mimm paneb pildid üles, kas ta siis PROMOB juuksepikendusi, huulepulka, spreipäevitust, kunstripsmeid jne? Või ta lihtsalt ongi selline ja paneb endast pilte? Aga kui paks julgeb endast foto sotsiaalmeediasse panna, siis ta millegipärast kohe promob ja innustab rasvumist.

Need on sinu sõnad. Mina pole kuskil väitnud, et pildi sotsiaalmeediasse laadimine promomine on.

Mina mõtlesin promomise ja innustamise all neid kommentaare, mis nad fännidelt saavad.

You go, girl

Big girls rule

Jne

Et siis ikkagi peaks neid hoopis sõimama?

+14
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

You go, girl

Big girls rule

Jne

Sel juhul sa väljendasid end ebatäpselt. Oma teema kolmandas lõigus ju kirjutasid just nimelt, et 100-kilone paneb loosungitega pildi üles. Nii et ära ürita end puhtaks rääkida, just seda sa ütlesidki, kui paks paneb pildi sotsmeediasse ja kirjutab juurde, et on oma kehaga rahul, siis ta promob midagi. Aga kui tavaline instatibi sama teeb, siis tema mitte?

+10
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

You go, girl

Big girls rule

Jne

Et siis ikkagi peaks neid hoopis sõimama?

Äärmuskägu on platsis.
Jah, täpselt seda ma mõtlesingi!

+10
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekoolis on väga kahtlane sellist teemat algatada, kuna siin võtab iga 80kg kaaluv käokene asja kohe vägagi isiklikult ja hakkab pröökama. Nagu näha, siis isegi rasedad-lol

Aga ometi ollakse oma kehaga niiiiiiii rahul.
Tea, miks need paksuteemad siis nii hinge lâhevad?

+18
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekoolis on väga kahtlane sellist teemat algatada, kuna siin võtab iga 80kg kaaluv käokene asja kohe vägagi isiklikult ja hakkab pröökama. Nagu näha, siis isegi rasedad-lol

Aga ometi ollakse oma kehaga niiiiiiii rahul.

Tea, miks need paksuteemad siis nii hinge lâhevad?

Kas sina suudaksid endaga rahul olla, kui suurem osa naisi sind mingi sinu omaduse pärast hukka mõistaksid? Päris kindlasti mitte, inimene on sotsiaalne olend ja teiste arvamus läheb meile korda. Normaalses ühiskonnas ei peaks keegi end pidevalt põlatuna tundma, ei sina oma mingi võimaliku veaga ega ka ülekaalulised. Meil vihatakse pakse oluliselt rohkem kui alkohoolikuid. Kui ülekaal ei ole normaalne, siis selline suhtumine ei ole samuti normaalne.

+15
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

siin ei ole õiget vastust.
kui ma olin teismeline 20 a tagasi, siis pidi olema väga kõhn – n.ö heroiinitšiki välimus. võtsin kolmandiku oma kaalust alla. vahepeal põdesin anoreksiat, nüüd juba üle kümne aasta buliimik. ma arvan, et see tapab kiiremini kui ülekaal.

asjade tasakaalus hoidmine ei ole inimeste tugev külg.

+19
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sel juhul sa väljendasid end ebatäpselt. Oma teema kolmandas lõigus ju kirjutasid just nimelt, et 100-kilone paneb loosungitega pildi üles. Nii et ära ürita end puhtaks rääkida, just seda sa ütlesidki, kui paks paneb pildi sotsmeediasse ja kirjutab juurde, et on oma kehaga rahul, siis ta promob midagi. Aga kui tavaline instatibi sama teeb, siis tema mitte?

Saan aru, et sa ei mõista inglise keelt või ei ole teemaga eriti kursis ja niisama tulid siia targutama, kuna tundsid end puudutatuna (sest oled paks). Aga tegelikkuses need 150-kilosed insta-vaalad ei pane lihtsalt oma pilte üles vaid just teevad vägagi intensiivset kihutustööd teemal ole paks ja ole selle üle uhke, fuck haters jne. Demonstratiivsed pildid nappides bikiinides või burksi ja õlut alla kallamas vastavate allkirjadega ei ole “pani lihtsalt pildi üles”.

+13
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Demonstratiivsed pildid nappides bikiinides või burksi ja õlut alla kallamas vastavate allkirjadega ei ole “pani lihtsalt pildi üles”.

Ma ju pidevalt räägin, et kui naine paneb oma musust pildi üles, see ongi tema musu ja ta ei taha eksi v uut silmarõõmu armukadedaks ajada.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan aru, et sa ei mõista inglise keelt või ei ole teemaga eriti kursis ja niisama tulid siia targutama, kuna tundsid end puudutatuna (sest oled paks). Aga tegelikkuses need 150-kilosed insta-vaalad ei pane lihtsalt oma pilte üles vaid just teevad vägagi intensiivset kihutustööd teemal ole paks ja ole selle üle uhke, fuck haters jne. Demonstratiivsed pildid nappides bikiinides või burksi ja õlut alla kallamas vastavate allkirjadega ei ole “pani lihtsalt pildi üles”.

Enamus tõesti ei jaga siin vist üldse, millest teema on.

Teine asi, kui need body positivity viljelejad üks hetk kaalust alla ikkagi võtavad, nt Adele (laulja), Whitney Way Thore (oli ka vägagi rasvunud, ometi viljeles NBS! No Body Shame kampaaniat).
Et kui tõesti nii rahul olete oma kehadega ja tahate suuri tüdrukuid julgustada, milleks siis kaalu langetada?

+10
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas te tõesti muretsete siin nende paksude tervise ja vererõhu pärast? Ja arvate, et nad ise ei tea, et paksud on ja see võib tervist mõjutada? Kui inimesel ei ole tahtejõudu oma toitumisharjumusi kontrolli alla saada? Mõnede artiklide järgi alates teatud ülekaalust (rohkem kui 40-50 ülekilo) on ise tavakaalu saamine üsna võimatu ja maovähenduseta enam ei saa… Ja kui inimene ise on leppinud oma kaalu ja välimusega siis miks ei võiks teised ka seda aktsepteerida.
Olen ise sattunud paar korda vestlusesse, kus mulle on üritatud selgeks teha, et “sellisena” oleks mõistlikum mitte päevavalgel ja inimeste seas liikuda. Et seltskonnas ja üritustel “minusugused” olema ei peaks. No kurat, kui ei sobi siis vaadaku teisele poole.

+19
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mhmh, 100+ kg on sageli body positivity, aga mitte iial pole alakaaluline ja silmnähtavalt liiga kõhn seda. Sellise inimese kohta justkui ei tohi kunagi öelda, et jess, go girl! Et siis räägime küll ebatervislikkusest ja anorektilisest eluviisist ja bla bla, aga samas ennast häbitult paksuks söönud (vabandan, alati see nii ei ole) saab takka kiita, ehkki tema terviseseisund on sama ebatervislik kui mitte hullem. Kondiste kallal justkui vóib alati iriseda ka et „iiiiisssand, kui peeeeenike, hakka sööma‘!“, aga korpulentsele ei tohi iial öelda näkku, et ou, sa ei peaks seda sööma, mine dieedile!

+15
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

„Vaatan TLCs vahel seda eluohtlikult rasvunud inimeste saadet, kes maovähendusopile saadetakse.”
Aga kas Sa nende paksuksminemise lugusid ka kuulad? Absoluutne enamik neist ülipaksudest hakkas kaalu koguma juba lapsepõlvest, põhjusteks vanemate ükskõiksus, laste vahel vahet tegemine, joomine, vägivald sh seksuaalne jne. Kas arvad, et meil siin on midagi teisiti? Söömishäire on psühholoogiline ja algab meil niisamuti juba lapseeast. Mul on 20 kg ülekaalu ja alguse sai see kodust, kus pidin end pidevalt peitma joobes vägivallatseva isa eest ja samas koolis hästi õppima. Lohutuseks magusasöömine, millest ei ole suutnud senini vabaneda. Minu abikaasa on väga kõhn, aga selle põhjuseks on samuti söömishäire (suutmatus piisavalt süüa), mis alguse saanud laste esmavajadusi mittetäitvast kodust.

+24
-6
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 114 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vastuoluline ja keeruline teema – body positivity