Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vastuoluline ja keeruline teema – body positivity

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 114 )

Teema: Vastuoluline ja keeruline teema – body positivity

Postitas:
Kägu

Saan aru, et sa ei mõista inglise keelt või ei ole teemaga eriti kursis ja niisama tulid siia targutama, kuna tundsid end puudutatuna (sest oled paks). Aga tegelikkuses need 150-kilosed insta-vaalad ei pane lihtsalt oma pilte üles vaid just teevad vägagi intensiivset kihutustööd teemal ole paks ja ole selle üle uhke, fuck haters jne. Demonstratiivsed pildid nappides bikiinides või burksi ja õlut alla kallamas vastavate allkirjadega ei ole “pani lihtsalt pildi üles”.

Enamus tõesti ei jaga siin vist üldse, millest teema on.

Teine asi, kui need body positivity viljelejad üks hetk kaalust alla ikkagi võtavad, nt Adele (laulja), Whitney Way Thore (oli ka vägagi rasvunud, ometi viljeles NBS! No Body Shame kampaaniat).

Et kui tõesti nii rahul olete oma kehadega ja tahate suuri tüdrukuid julgustada, milleks siis kaalu langetada?

Aga neil ongi you no body shame! Nad on 20kg ülekaalus – armastavad ennast. Siis tunnevad ISE, et tahaks oma keha rohkem vormi, rohkem jaksu lapsega tegeleda mida iganes – ikka armastavad ennast.
Aga paljud ei armasta ennast üheski vormis kahjuks

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Häirib see äärmuslikkus – enne olid hästi kõhnad kõik, nüüd on ok hästi paks olla. Samuti silmakirjalikkus – kõhnad modellid on nüüd kohe anorektikud ja promovad halba kehapilti, aga samas on ok, kui modellid on ebatervislikult rasvunud? Kuidas see äärmus paremat mõju avaldab?

+12
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ega see body positivity ju ainult kaalus seisne – tegu on laiema teemaga.
Kes liiga pikk – ei kõlba, kes liiga lühike: jälle halb.
Kes on õnnetusest moonutatud või põeb välimust mõjutavat haigust (nt psoriaas) – jälle pahasti.
Kaal on pea ainus asi, mida saab kergemini muuta. Pikkust vähemaks ei võta, pikemaks ka ei kasva. Haigusi saab ravida, kuid paljud neist on kroonilised (st neid saab kontrolli all hoida, aga mitte päriselt välja ravida). Arme saab iluoperatsiooniga eemaldada, kuid kas see on seda vaeva väärt? Nt minu kõht on armidega kaetud (pimesooleopp, 2 keiserlõiget, kasvaja eemaldamine) – ma püüan ka positiivselt mõelda, et need tegevused, mille tulemusena armid tekkisid, päästsid tegelikult nii minu kui ka mu laste elud.

+20
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Häirib see äärmuslikkus – enne olid hästi kõhnad kõik, nüüd on ok hästi paks olla. Samuti silmakirjalikkus – kõhnad modellid on nüüd kohe anorektikud ja promovad halba kehapilti, aga samas on ok, kui modellid on ebatervislikult rasvunud? Kuidas see äärmus paremat mõju avaldab?

Ma arvan, et protsentuaalselt on fitnesstibisid ikkagi rohkem, kui kehapositiivseid ülipakse.
Natuke paneb imestama, et kui paksud ei meeldi või nende enesearmastuse jutt närvidele käib, miks üldse vaadata neid saateid ja jälgida instakontosid?

+18
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Paks teab ju enamasti ise ka, et on paks ja tunneb häbi. Paljud paksud peidavad ennast ühiskonna eest, sest nad häbenevad ja tunnevad end enda kehas halvasti. Püüavad välja minna, veidi liikuda, igal pool kuulevad mõnitust ja sõimu – koju minnes lohutavda end söögiga. Eks paljud neist olegi veidi nõiaringis ja suures depressioonis. Depressioonis inimene ei mõtle sageli, et tema eluviis on ebatervislik, depressioonis inimene mõtleb, et oleks parem kui teda üldse ei oleks.
40-50 kilo kaotamiseks on vaja teha tõsist tööd ja seda suudab teha ainult tugev ja enesekindel inimene, selline kes usub, et muutused on võimalikud. Selles mõttes kiidan neid, kes pakse julgustavad ennast näitama ja kodust välja tulema. Enesekindlus aitab neil ka kõhnemaks saada ja depresioonist välja tulla. Teemaalgataja sugused tambivad neid ainult kõvemini mutta, sõim ja mõnitamine ei aita kedagi.

+16
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja sugused tambivad neid ainult kõvemini mutta, sõim ja mõnitamine ei aita kedagi.

Palun viidet minupoolsele sõimule ja mõnitamisele.

+7
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja sugused tambivad neid ainult kõvemini mutta, sõim ja mõnitamine ei aita kedagi.

Palun viidet minupoolsele sõimule ja mõnitamisele.

Olgem ikka ausad – selle teema tegemine oli juba iseenesest lootus mõnuleda edasises paksude mutta tampimisel mitmel leheküljel, nagu see ilmselt ka läheb. Ei olnud su motiiviks inimeste tervise eest hea seista.

+22
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui äärmusesse ei lähe ja tõesti promoma ei hakka, aitab kehapositiivsus sageli inimestel just lõpuks alla võtta või trenni teha. Ma ei räägi neist konkreetsetest näidetest, neist ma ei tea, aga üldiselt on psühholoogiliselt nii, et inimesel, kes endasse hästi suhtub ja kelle enesehinnang on taskaalus, on palju kergem eesmärke seada ja nende poole liikuda kui neil, kes end pidevalt alaväärselt tunnevad. Seega esmapilgul võib vastupidi tunduda, kuid tegelikult ei aita mitte hukkamõist ülekaalulisel alla võtta, vaid just tunne, et teda armastatakse ka sellisena.
Tean, millest räägin, sest olen ise olnud väga hädas vaimsetest raskustest tingitud emotsionaalse söömise ja ülekaaluga. Olen neil teemadel raamatuid lugenud ja podcast’e kuulanud, nii et olen teooriaga üsna hästi kursis. Emotsionaalne söömine on sageli ebameeldivate tunnetega hakkamasaamismehhanism – sama nagu joomine, pidutsemine jne. Ja selleks ebameeldivaks tundeks on tihti süütunne ja häbi, et ma ei ole piisavalt hea. Seega paks ei ole mitte seepärast paks ega suuda alla võtta, et tal oleks suva, pigem vastupidi, ta tunneb sageli nii suurt halvavat häbi ja alaväärsustunnet, et tunneb end lootusetult ja see võtab tahtejõu.
Kui see inimene aga tunneb end uuesti väärtustatuna, tekib lootus ka sihte saavutada. Mind absoluutselt ei aidanud alla võtta ja trenni teha see, kui üks lähedane mulle pidevalt ülekaalu nina peale viskas. Aitas just see, kui õppisin endast hoolima ega tundnud end enam koledana – seega kehapositiivsus absoluutselt toimib!

+23
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks muidugi kõik need ülekaalulised, kelle ülekaal ongi tingitud terviseprobleemidest. Jah, ma tean, et nad on vähemuses, see ei tähenda, et neid olemas ei ole. Kas neile ka ei ole lubatud oma keha armastada ja näidata, sest see on haige?

Ma tean isiklikult ja lähedalt paari väga suure ülekaaluga inimest (no BMI üle 40 ikka). Ilmselt neil mingi ainevahetuslik ebanormaalsus on, sest need inimesed ei söö (söönud, üks suri mitu aastat tagasi, kõrges vanuses ja lahjenenuna muide) rämpstoitu ega üüratuid koguseid. Aga kuigi nad pole sellised, keda välimus väga huvitaks ja kes põeks oma suurt kaalu, siis armastada seda, et ainevahetus on normist ära? Kas ma peaks oma skolioosi ka armastama? Ma ei põe, et mul on õlad ebasümmeetriliselt ja täiesti sirgelt seistes valmisriided ei istu kunagi õigesti, aga miks ma peaksin seda armastama? Minu skolioosiga pole mitte midagi teha, peale trenni. Trenni tuleb selleks teha, et selg ei valutaks. Ainevahetuse anomaaliaga inimene peab ka toitumist jälgima ja sobivat trenni tegema, sest muidu võib ta 40-selt surra (ja ega elu nii suurena mugav ole). Mis siis, et selline inimene ei saa tõenäoliselt kunagi saledaks. Ega seda suurust ja volte pea häbenema ja kindlasti ei peaks teised selle pärast halvustama, aga armastada sellist seisundit on siiski natuke üleliigne. Rannas võivad kõik käia. Olen ka üle keha põletusarmidega inimest bikiinides näinud. Püüdsin mitte jõllitada, aga no kui esimest korda elus näed, siis paratamatult mõtlesin kaastundega mida see inimene on pidanud läbi elama. Visuaalselt iseenesest midagi häirivat polnud, nii et kui keegi kas pekkide, venitusarmide, rippuvate nahavoltide, põletusarmide või muu sellisega on, siis pole vaja põdeda, võib ikka julgelt rannamõnusid nautida.

Muide, kui paks inimene sööb tervislikult ja teeb (põlvi säästvat) trenni, siis, isegi kui ta on paks, võib ta küllaltki hea tervisega ja kõrge vanuseni elada. Ja tõenäoliselt on tema paksusel siis ka mingi ülempiir. Ning vanaduses hakkab kaal tavaliselt iseenesest langema. Mu kaks teatud vanuses väga-väga ülekaalulist sugulast on 75+ vanuses poolevõrra või rohkemgi peenemaks jäänud. Ilma ühegi dieedita. Limonaade ja rämpstoitu nad muidugi pole elus tarbinud ja tegid kõrge vanuseni aktiivselt aiatöid ning isegi võimlemist.

Tean ka inimesi, kes võivad ükskõik kui palju süüa, ent ometi on visuaalselt liiga kõhnad. Ausõna, nad ei näljuta ennast ja nad on mulle teadaolevalt terved, füüsilist vastupidavust on omajagu.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olgem ikka ausad – selle teema tegemine oli juba iseenesest lootus mõnuleda edasises paksude mutta tampmisel mitmel leheküljel, nagu see ilmselt ka läheb. Ei olnud su motiiviks inimeste tervise eest hea seista.

Teistest mõeldakse ikka seda, mis endale omane.

+6
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On ikka viitsimist teiste inimeste pekivoltide lugemisega tegeleda…

+12
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas te tõesti muretsete siin nende paksude tervise ja vererõhu pärast? Ja arvate, et nad ise ei tea, et paksud on ja see võib tervist mõjutada? Kui inimesel ei ole tahtejõudu oma toitumisharjumusi kontrolli alla saada? Mõnede artiklide järgi alates teatud ülekaalust (rohkem kui 40-50 ülekilo) on ise tavakaalu saamine üsna võimatu ja maovähenduseta enam ei saa… Ja kui inimene ise on leppinud oma kaalu ja välimusega siis miks ei võiks teised ka seda aktsepteerida.

Olen ise sattunud paar korda vestlusesse, kus mulle on üritatud selgeks teha, et “sellisena” oleks mõistlikum mitte päevavalgel ja inimeste seas liikuda. Et seltskonnas ja üritustel “minusugused” olema ei peaks. No kurat, kui ei sobi siis vaadaku teisele poole.

Kas sul on ka nt Insta-konto, kus sa päevast päeva rasvumist propageerid? Kui ei ole, siis millest sa räägid siin teemas?

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sugulane, naine 45, ülekaalu ca 20 kg. Suht ennasthävitavad eluviisid (alkohol, tubakas, rasvane toit, vähene liikumine jne). Kestvad jalavalud üle kümne aasta. Nüüd lõpuks käis arstil – röntgenis ja reumatoloogil ning kahtlustatakse podagrat. Paar päeva tagasi telefonitsi rääkisime, oli väga endast väljas. Aga teate mille peale? Mitte koleda liigesepõletiku ja valude, vaid selle peale, et arst pani rangele dieedile (kusihappe ülikõrge, kolesterool ülikõrge, väsimust ja hingeldamst tean isegi). Inimene oli endast nii väljas, et enam ei saagi “midagi head” süüa ja no alkoholiga ka nullarve.
Kuulasin ja mõtlesin, et kuidas tõesti inimesele kohale ei jõua, et see ei ole arsti kiusamine, vaid omaenda tervise huvides. Lahja linnuliha, salatid, aedvilja baasil puljongid-supid jne – kas see pole siis “midagi head”? Täiskasvanud inimene läheb endast nii välja, et ei saa õhtuti veini ja õlut kulistada ning juustusaiu kõrvale süüa? Ma olin ühtaegu hämmingus ja vihane, aga vat kaastunnet kuidagi ei tekkinud. Karta on, et ta sadab selle ülirange dieedi seenele ja jätkab vanu kombeid, sest “ega need jalad siis kogu aeg valuta”. Väljanägemine? Noh, 45 on ju täitsa parim iga, aga kui kasvatada suur rind, turjapekk ja ümmargune vats ette, siis tädi mis tädi, selline mammi. Aga mis sa teed, kui inimene ei leia, et rasvumisest ja alkoholist tingitud hädad elumuutuseks ei piisa. Dieet on seal majas vist sõimu- või ähvardussõna.

+16
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olgem ikka ausad – selle teema tegemine oli juba iseenesest lootus mõnuleda edasises paksude mutta tampimisel mitmel leheküljel, nagu see ilmselt ka läheb. Ei olnud su motiiviks inimeste tervise eest hea seista.

Siin tõesti ei saada teemale üldse pihta.

+5
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olgem ikka ausad – selle teema tegemine oli juba iseenesest lootus mõnuleda edasises paksude mutta tampmisel mitmel leheküljel, nagu see ilmselt ka läheb. Ei olnud su motiiviks inimeste tervise eest hea seista.

Mina seda teemat ei teinud, olen lihtsalt endine paks, kes saab tegelikult ka aru, millest jutt käib. Nii et ei, selliste teemade treimine ei ole mulle omane. Olen olnud elu jooksul tugevas ülekaalus ja tean, mida tähendab elada ennast häbenedes ja justkui vabandades, et oled nagu oled. Ja tõesti ajab mul harja punaseks see kaagutajate tervise hoidmise jutt – kui teil oleks mure inimeste tervise pärast, iriseks te alkohoolikute ja narkomaanide kallal. Miskipärast seda te eriti tihti ei tee? Miks siis, meil on riik täis invaliide, kelle tervis on alkoholi nahka läinud? Kas teemaalgataja saab käsi südamel kinnitada, et tegi teema body positivity teemale kui probleemile tähelepanu juhtimiseks? Suurest murest paksude inimeste tervise pärast? Ongi kohe selline muretseja inimene? Ei saa uinuda, kujutledes, kuidas võõraste inimeste ülekaal ja insta postitused soodustavad ülekaaluga leppimist muidu normkaalus inimeste seas?

+15
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina seda teemat ei teinud, olen lihtsalt endine paks, kes saab tegelikult ka aru, millest jutt käib. Nii et ei, selliste teemade treimine ei ole mulle omane. Olen olnud elu jooksul tugevas ülekaalus ja tean, mida tähendab elada ennast häbenedes ja justkui vabandades, et oled nagu oled. Ja tõesti ajab mul harja punaseks see kaagutajate tervise hoidmise jutt – kui teil oleks mure inimeste tervise pärast, iriseks te alkohoolikute ja narkomaanide kallal. Miskipärast seda te eriti tihti ei tee? Miks siis, meil on riik täis invaliide, kelle tervis on alkoholi nahka läinud? Kas teemaalgataja saab käsi südamel kinnitada, et tegi teema body positivity teemale kui probleemile tähelepanu juhtimiseks? Suurest murest paksude inimeste tervise pärast? Ongi kohe selline muretseja inimene? Ei saa uinuda, kujutledes, kuidas võõraste inimeste ülekaal ja insta postitused soodustavad ülekaaluga leppimist muidu normkaalus inimeste seas?

Kõige agressiivsemad ongi endised paksud, joodikud vm sõltlased. Kõik on ununenud?

+5
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen täpselt sama asja mõelnud nagu teemaalgataja. Ja see body positivity olukord ongi vastuoluline, sest sellel on nii häid kui ka halbu külgi. Ütlen ausalt, et mina püsin (ja püsisin noorena) vormis ainult tänu sellele, et minu ajal oli häbi olla paks. Mu sõbrannad polnud paksud, mu sõprusringkonnas olid kõik normkaalus. Jah, kahjuks oli kindlasti ka söömishäireid. Need, kes olid veidi paksemad, tundsid oma paksuse pärast häbi. Mina olen ka sellise kehatüübi ja ainevahetusega, et väga kergelt tuleb juurde, väga raskelt läheb alla. Ma pean vaeva nägema, et olla vormis. Ja ma näen vaevas, sest ma tahan end oma kehas hästi tunda, aga ma tunnistan ausalt, et lisaks heale enesetundele oleks mul ka lihtsalt häbi olla paks. Häbi sõprade ees, häbi perekonna ees ja ilmselt häbi ka iseenda ees.

Kui ma vaatan tänapäeva noori ja näiteks oma teismelist tütart, siis nemad sellist häbi enam ei tunne. Ühest küljest on see positiivne: inimese üle ei otsustata tema kehakaalu põhjal, ka paksem inimene võib olla su sõber ja teda ei narrita. See tähendab, et praegu kasvavad vaimselt tervemad inimesed üles. Teisest küljest mõtlen, et me liigume vist Ameerika suunas, sest selline mõtteviis põhjustab üleüldist lodevust. Vaatan oma tütart, kes on pärinud samasuguse ainevahetuse ja kehatüübi nagu mina – teda üldse ei huvita, et võiks paar kilo alla võtta. Ja tema sõbrannad on samasugused: liibuvad retuusid või dressipüksid jalas, samas suur ahter taga ja pekivoldid kõhul (muidugi ma ei ütle seda neile, aga neid vaadates mõtlen vahel küll). Kui vaatan tütre sõbrannade emasid ja ennast, siis meie oleme tütardest paremas vormis.

Nii et ma ei teagi… Ühest küljest on lapsed rõõmsad ja rahul, teisest küljest minu meelest ei tahagi nad pingutada ja jäävadki sellisteks lodevateks. Mis siis on hea ja õige lahendus sellises olukorras?

+15
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina võtsin kunagi koolinoorena kaalust alla, sest mul oli häbi olla paks. 80-ndatel oli vähe pakse lapsi ja mina olin oma klassi kõige paksem tüdruk. Kui praegu vanu klassipilte vaatan ja praeguste paksude lastega vòrdlen, siis polnud üldse paks, pigem turske. Aga poisid kutsusid pekiks ja oli paar ebameeldivat ning piinlikku seika, kus mulle riided selga ei mahtunud ja need kokkuvòttes said ajendiks kaalu jägima hakata. Seda hoida on ònnestunud juba umbes 30 aastat. Et ei ole see alati nii, et muudkui kiida takka ja inimene hakkab kaalu langetama. Mòne puhul on vaja just raputust vòi silmade avamist vòi tugevat meelepaha oma keha üle, alles siis leiab endas sisemise jòu kaaluga tegelema hakata.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatan oma tütart, kes on pärinud samasuguse ainevahetuse ja kehatüübi nagu mina – teda üldse ei huvita, et võiks paar kilo alla võtta. Ja tema sõbrannad on samasugused: liibuvad retuusid või dressipüksid jalas, samas suur ahter taga ja pekivoldid kõhul (muidugi ma ei ütle seda neile, aga neid vaadates mõtlen vahel küll). Kui vaatan tütre sõbrannade emasid ja ennast, siis meie oleme tütardest paremas vormis.

Nii et ma ei teagi… Ühest küljest on lapsed rõõmsad ja rahul, teisest küljest minu meelest ei tahagi nad pingutada ja jäävadki sellisteks lodevateks. Mis siis on hea ja õige lahendus sellises olukorras?

Mida sa ei tea? Kas selle nimel pingutamine, et mitte olla räiges ülekaalus on ebatervislik? Ei ole. Kas noorel naisel, kes kaalub üle 100 kg on head väljavaated tervise osas? Ei ole.
Loomulikult liigume Ameerika suunas. Kas keskmine ameeriklane on tark inimene? Ei ole.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma neid tikktokke ja instasid ei jälgi, aga ma ei saa päriselt aru, mis vahe on ebatervisliku paksuse ja ebatervisliku kõhnuse reklaamimisel? Seda viimast on harrastatud juba aastakümneid.

Teiseks olen nõus nendega, kes ütlevad, et body positivity pole ainult kaaluküsimus. Armid, kongus ninad, kõverad jalad, pikk/lühike kasv, vähi tagajärjel kaotatud juuksed või rinnad, deformeerunud jäsemed – miks ei või inimesed ennast lihtsalt hästi tunda? Ideaalse välimusega inimesel on muidugi raske sellest aru saada, aga ka kõigil neil “vigadega” inimestel on ainult üks elu, mida nad selle lõpuni elama peavad. Mina ei leia, et kõik ideaalist kõrvale kalduvad inimesed ainult pimedas ringi tohiksid käia.

Jah, mul on endal ka iluviga, mille pärast mind mõnitatud on ja mis siiani võib osatamise korral pisarad hetkega silmi tuua. Enesetappu olen omal ajal ka kaalunud. Paks ei ole, õrnahingeline küll.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei viitsinud kõiki teemasid läbi lugeda, aga esimestest vastustest nägin, et teema jookseb kuhugi rappa…
Ma ei ole mingi bodypoitivity-fänn, aga ma tean, et ainus kord, kus ma oma normaalkaalule lähedale jõudsin, oli siis, kui ma olin sõlminud oma kehaga mõttes rahulepingu ja mu vaimne seisund oli õige. Seejärel polnud enam mingit dieeti või trenni vajagi, kõik läks iseenesest…
Mingil hetkel läks kõik muidugi vana rada mööda edasi. Terve ülejäänud elu olen püüelnud taas selle vaimse seisundi poole, kus kõik mu kehaga läks nagu iseenesest hästi.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind eeskuju mõttes need ülekaalulised küll ei häiri – selles mõttes, et ükski teismeline ei vaata neid eelpool lingitud instagrammikontosid ja ei mõtle, et “oh, võin ka rahulikult sööma hakata” (kui ta juba paks ei ole, aga siis on tegu vanemate tegemata tööga või tervisehädaga ning viimase puhul ei ole enese vihkamisest küll mingit abi).

Mis mind VÄGA häirib ja ma loodan, et see trend iial Eestisse ei jõua, on see, et praegu usuvad USAs väga paljud noored naised, et ideaalne keha on peenikese piha, aga see-eest ebaproportsionaalselt suure tagumiku ja rindadega. Ehk siis keha, mis pole valgele inimesele kuidagi ilma operatsioonita kättesaadav. Eestis on selle stiili kuulsaim viljeleja ilmselt Erna Husko (https://www.instagram.com/p/B-xDlhagepd/), aga temal (ja üldse Euroopas) on see õnneks siiski veel igati tervislik ja loomulik (trenniga saavutatav), mitte ei torma keegi ebaloomulikke tagumikuimplantaate panema. Aga no näiteks sihuke iluideaal ka valgetel inimestel on minu meelest VÄGA ebatervislik ja noortele kahjulik:
https://www.instagram.com/p/CAdsvw_nDMz/
https://www.instagram.com/p/CAggBR2D5DL/
https://www.instagram.com/p/BT2GLpbjViH/

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene,kes meenub on https://www.instagram.com/p/B9VqC5_plfh/?igshid=19awtc8tpvjmc tema ajab seda body positiviti jama, olles ise eluohtlikult rasvunud.

https://www.instagram.com/p/B2zwfdfH2wt/?utm_source=ig_web_copy_link

https://instagram.com/glitterandlazers?igshid=13j4j1iro32f

Need kaks näevad lihtsalt jubedad välja ka visuaalselt, terviseriskidest rääkimata. Kohutavalt kole!

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimastel aastatel pannakse sotsiaalmeedias eriti rõhku nö body positivity‘le – iga suurus on ilus, ei tasu oma keha häbeneda, tuleb salliv olla, ka suuremad naised on fantastilised jne.

Nii, iseenesest on ju kõik väga tore, aga mida ei räägita, on see, millised terviseriskid ülekaaluga kaasnevad

Ütlen, miks. Ei räägita sellepärast, et see ei ole antud juhul teemaks. Teemaks on ‘body positivity’.
Näiteks – koogiretsepti juures kiidetakse, et kook on suussulav, imeline, maitsev jne, aga ei lisata juurde, et suhkur tekitab diabeeti, valge jahu pole tervislik, või on puhas rasv ja üldse, kaloreid on selles koogis nii palju, et ükski mõistusega inimene seda süüa ei tohiks. Sellepärast ei kirjutata, et teemaks on hea koogi küpsetamine. Seda, et magus kaloreid sidaldab, teavad nii ehk naa kõik.
Samamoodi teavad kõik, et suur ülekaal ei ole tervislik. Aga ‘body positive’ teema eesmärk on midagi muud.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust läheb piir? Minu arust on see ikka väga ebatervislik, kui rasvumist promotakse ja innustatakse. Saan aru, et tuleb olla tolerantne, kuid oleme ausad – rasvumine ja südamehaigused on tänapäeva ühiskonna üks suurimaid probleeme. Kas peaks ikka tugevalt rasvunud inimesi tunnustama ja motiveerima ebatervisliku elustiiliga jätkamist?

Tegelikult ikka promotakse,tuuakse eeskujuks,isegi üritatakase välja peilida “saledusenippe” (mida loomulikult ei tule) tegelastelt kes on selges alakaalus.
Meditsiinistatistika ütleb selgelt et olla normkaalust saledam on kordades suurem terviserisk kui olla skaala teisel pool-kerges ülekaalus(see on kaaluvahemik kuhu jääb enamus elanikkonnast ja mis on ka kõige tervislikum).
Kaal on otsustaval määral määratud geenidega, sestap ka 99% püüdlustest kaalu muuta lõpeb ebaõnnestumisega.

https://geenitestid.ee/

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimastel aastatel pannakse sotsiaalmeedias eriti rõhku nö body positivity‘le – iga suurus on ilus, ei tasu oma keha häbeneda, tuleb salliv olla, ka suuremad naised on fantastilised jne.

Nii, iseenesest on ju kõik väga tore, aga mida ei räägita, on see, millised terviseriskid ülekaaluga kaasnevad

Ütlen, miks. Ei räägita sellepärast, et see ei ole antud juhul teemaks. Teemaks on ‘body positivity’.

Näiteks – koogiretsepti juures kiidetakse, et kook on suussulav, imeline, maitsev jne, aga ei lisata juurde, et suhkur tekitab diabeeti, valge jahu pole tervislik, või on puhas rasv ja üldse, kaloreid on selles koogis nii palju, et ükski mõistusega inimene seda süüa ei tohiks. Sellepärast ei kirjutata, et teemaks on hea koogi küpsetamine. Seda, et magus kaloreid sidaldab, teavad nii ehk naa kõik.

Samamoodi teavad kõik, et suur ülekaal ei ole tervislik. Aga ‘body positive’ teema eesmärk on midagi muud.

Aga kook ongi suhkur, sest suhkur teebki koogi söödavaks. Kui sa suhkrut ei pane sinna, siis see pole enam söödav. Suhkur on juba ürgajast inimesele preemia, juba siis otsiti magusaid marju või taimi. Tänapäeval on kõik kõigest äri ja äri huvi on müüja, saada inimestelt nende raha endale.

Ülekaalulisuse tõus on seotud ikka odava toiduga, oleks toit kallis ja raskelt kätte saadav, siis neid kooke ei nosiks. Ühesõnaga inimkond on saavutanud tööstusliku taseme kus toidu tootmine on muutunud üliodavaks. Kui tahad olla sale, siis pead sellest kõigest loobuma, ei ole olemas kooke mida nosid ja oled ikka sale. Igasugune toiduaine on kalorid ja need ülisaledad fitnessikad on kõik toitumishäiretega. Teistele näitavad kuidas nosivad kooki ja kommi, pärast nad oksendavad võlja või siis jooksevad 3 tundi neid kaloreid maha või nälgivad terve järgmise päeva. Aga ülekaalulised inimesed ei saa sellest aru, et saledus tuleb kas loobumise või kõva energia kulutamise tagajärjel.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on asi niimoodi, et mida rohkem paksusid inimesi häbistada ning tekitada neile tunnet, et neil ei ole õigust ilma halvakspanuta ringi liikuda, seda väiksem on võimalus, et ta suudab kunagi kaalust alla võtta. Seega, kui keegi 100+ kilone edev enesepromoja saavutab selle, et temasuurustele on valik ilusaid riideid, nad saavad väljas, sh trennis, käia ilma halvustavate pilkudeta jne, siis see on ju hea. Osad ei võta muidugi kunagi alla, kas ei taha või pole võimalik, aga mida rohkem nad saavad “normaalset” elu elada, seda parem – seda tõenäolisem, et inimene suudab ikka tööl käia ning suudab ühiskonnaelust osa võtta, mitte ei kasva 300+ kiloseks, kes invaliidsuspensioniga kodus istub.

Tiktoki jm sotsiaalmeedia kohta – palun olge oma tütarde jm noorte naiste kritiseerimisel ettevaatlik. Teatud ilustandardid pole enam moes – see 90ndate üleni kõhn või idaeuroopa stiilis “poisi puusad ja suured tissid” pole enam ainuke vastuvõetav kehatüüp. Nüüd “võib olla” suur perse ja tuharad, sellepärast te näetegi nii paljusid “paksusid” retuusides. Tegelikult ikka kohutav see salakaval patriarhaat, et see kõige klassikalisem naisekeha (nn suure alakehaga pirn) on mõnikord “moest väljas”. Täiesti absurd! Nii et praegu pole üldse halb olukord, lihtsalt jääb interneti tõttu rohkem silma teile.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd “võib olla” suur perse ja tuharad, sellepärast te näetegi nii paljusid “paksusid” retuusides.

Võib ve? Ma ei tea. Mina olen 162/53 ja mul on poisilik keha, väikesed rinnad ja kitsad puusad. Mehi nagu murdu ümber, kõiki paelub sale poisilik keha. Mida me siis nüüd teeme? Mis suur perse ja tuharad, millest sa räägid? Ma küll ei taha! Kõige jubedam asi oleks omada suurt perset ja mingeid pakse tuharaid!

+3
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis võiks ju joodikuid või narkareid ka promoda? Vaadake kui lõbus on joodik! Kui huvitavaid asju narkar näeb! Mis siis, et tarbivad mürke – tore on ju?!

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mind VÄGA häirib ja ma loodan, et see trend iial Eestisse ei jõua, on see, et praegu usuvad USAs väga paljud noored naised, et ideaalne keha on peenikese piha, aga see-eest ebaproportsionaalselt suure tagumiku ja rindadega. Ehk siis keha, mis pole valgele inimesele kuidagi ilma operatsioonita kättesaadav. Eestis on selle stiili kuulsaim viljeleja ilmselt Erna Husko (https://www.instagram.com/p/B-xDlhagepd/), aga temal (ja üldse Euroopas) on see õnneks siiski veel igati tervislik ja loomulik (trenniga saavutatav), mitte ei torma keegi ebaloomulikke tagumikuimplantaate panema.

See tibi on ju väga ok eeskuju – ta teeb trenni ja ei ole nende lodevate ülbete pekilasudega üldse võrreldav.

+6
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 114 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vastuoluline ja keeruline teema – body positivity