Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vastuoluline ja keeruline teema – body positivity

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 116 )

Teema: Vastuoluline ja keeruline teema – body positivity

Postitas:
Kägu

Viimastel aastatel pannakse sotsiaalmeedias eriti rõhku nö body positivity‘le – iga suurus on ilus, ei tasu oma keha häbeneda, tuleb salliv olla, ka suuremad naised on fantastilised jne.

Nii, iseenesest on ju kõik väga tore, aga mida ei räägita, on see, millised terviseriskid ülekaaluga kaasnevad

Ütlen, miks. Ei räägita sellepärast, et see ei ole antud juhul teemaks. Teemaks on ‘body positivity’.

Näiteks – koogiretsepti juures kiidetakse, et kook on suussulav, imeline, maitsev jne, aga ei lisata juurde, et suhkur tekitab diabeeti, valge jahu pole tervislik, või on puhas rasv ja üldse, kaloreid on selles koogis nii palju, et ükski mõistusega inimene seda süüa ei tohiks. Sellepärast ei kirjutata, et teemaks on hea koogi küpsetamine. Seda, et magus kaloreid sidaldab, teavad nii ehk naa kõik.

Samamoodi teavad kõik, et suur ülekaal ei ole tervislik. Aga ‘body positive’ teema eesmärk on midagi muud.

Siis võiks ju joodikuid või narkareid ka promoda? Vaadake kui lõbus on joodik! Kui huvitavaid asju narkar näeb! Mis siis, et tarbivad mürke – tore on ju?!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis mind VÄGA häirib ja ma loodan, et see trend iial Eestisse ei jõua, on see, et praegu usuvad USAs väga paljud noored naised, et ideaalne keha on peenikese piha, aga see-eest ebaproportsionaalselt suure tagumiku ja rindadega. Ehk siis keha, mis pole valgele inimesele kuidagi ilma operatsioonita kättesaadav. Eestis on selle stiili kuulsaim viljeleja ilmselt Erna Husko (https://www.instagram.com/p/B-xDlhagepd/), aga temal (ja üldse Euroopas) on see õnneks siiski veel igati tervislik ja loomulik (trenniga saavutatav), mitte ei torma keegi ebaloomulikke tagumikuimplantaate panema.

See tibi on ju väga ok eeskuju – ta teeb trenni ja ei ole nende lodevate ülbete pekilasudega üldse võrreldav.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meditsiinistatistika ütleb selgelt et olla normkaalust saledam on kordades suurem terviserisk kui olla skaala teisel pool-kerges ülekaalus

Kas teemaalgatus on kergest ülekaalust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljud ei ole ikka body-positivity teemast aru saanud. Asi pole mitte selles, et reklaamitakse ja kiidetakse ülekaalulisust. Keegi ei väida ka, et rasvumine oleks tervislik. Lihtsalt arvatakse, et kedagi ei peaks tema keha pärast halvustama. Aga eestlasel ongi kombeks teiste välimust kommenteerida (jah, olen ise ka sellega hädas). Alates kehakaalust ja lõpetades juuksevärvi, sõrmeküünte ja mutikingadega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljud ei ole ikka body-positivity teemast aru saanud. Asi pole mitte selles, et reklaamitakse ja kiidetakse ülekaalulisust. Keegi ei väida ka, et rasvumine oleks tervislik. Lihtsalt arvatakse, et kedagi ei peaks tema keha pärast halvustama. Aga eestlasel ongi kombeks teiste välimust kommenteerida (jah, olen ise ka sellega hädas). Alates kehakaalust ja lõpetades juuksevärvi, sõrmeküünte ja mutikingadega.

Aga sellega kaasneb see, et ka tugevalt rasvunud naised poseerivad napis või liibuvas riietuses ja kuulutavad, et “olen ilus”.

No ei ole ilus, tee või tina!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljud ei ole ikka body-positivity teemast aru saanud. Asi pole mitte selles, et reklaamitakse ja kiidetakse ülekaalulisust. Keegi ei väida ka, et rasvumine oleks tervislik. Lihtsalt arvatakse, et kedagi ei peaks tema keha pärast halvustama.

Mulle tundub, et sa ise ei ole selle teemaga kaasnevast probleemist aru saanud. Kui 100-kilosed noored tüdrukud vaatavad neid 150-kiloste arvamusliidrite pilte ja postitusi, mis õhutavad absoluutsele tegevusetusele oma (siiski ebatervisliku) kehakaalu osas (millega kaasneb vaid veelgi suurem kehakaal), siis see ei ole midagi positiivset.

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Kui tahad olla sale, siis pead sellest kõigest loobuma, ei ole olemas kooke mida nosid ja oled ikka sale. Igasugune toiduaine on kalorid ja need ülisaledad fitnessikad on kõik toitumishäiretega.

Igasugune üldistamine on rumal. Ei ole kõik ülipaksud tingimata burksiõgijad ja kõik kõhnad anorektikud. Kas arvad tõesti, et nt Egle Nabi toitub koguaeg nii nagu vahetult enne võistlusi? Uuri natuke selle ala kohta, enne kui üldistama hakkad. Vormis ja/või saledate inimeste halvustamine on täpselt samapalju body shaming kui paksude sõimamine.

Tark inimene tunneb iseend ja teab, kui palju ta kooki süüa võib, et mitte üleliia juurde võtta. Kui võtad asja mõistusega ja kuulad oma keha, ei pea magusast loobuma, et sale olla. Aga tavaliselt ei osata/viitsita nii mõelda. Toiduküllus ja pideva “suhkrulaks” on meie uus normaalsus, enese jälgimine ja piiramine aga tundub ebanormaalne või liiga ebamugav. Muud saladust siin minu arust polegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust läheb piir? Minu arust on see ikka väga ebatervislik, kui rasvumist promotakse ja innustatakse. Saan aru, et tuleb olla tolerantne, kuid oleme ausad – rasvumine ja südamehaigused on tänapäeva ühiskonna üks suurimaid probleeme. Kas peaks ikka tugevalt rasvunud inimesi tunnustama ja motiveerima ebatervisliku elustiiliga jätkamist?

Tegelikult ikka promotakse,tuuakse eeskujuks,isegi üritatakase välja peilida “saledusenippe” (mida loomulikult ei tule) tegelastelt kes on selges alakaalus.

Meditsiinistatistika ütleb selgelt et olla normkaalust saledam on kordades suurem terviserisk kui olla skaala teisel pool-kerges ülekaalus(see on kaaluvahemik kuhu jääb enamus elanikkonnast ja mis on ka kõige tervislikum).

Kaal on otsustaval määral määratud geenidega, sestap ka 99% püüdlustest kaalu muuta lõpeb ebaõnnestumisega.

https://geenitestid.ee/

Ise mõtlesid sellise lolluse välja! Kergel ülekaalul arvatakse olevat positiivne toime menopausivaevuste vastu. Normaalkaal ja väike alakaal küll mingit terviseriski endast ei kujuta, vastupidi kerge kaloridefitsiit on otseses seoses pikema elueaga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Body positivity mõte on, et olenemata sellest, kus maal oma kaaluteekonnaga ollakse, armastatakse oma keha sellest hoolimata. Mitte et nüüd võtsin 10kg juurde ja vihkan oma peegelpilti, kuniks see 10kg pole kehalt kadunud. Samuti viidatakse sellega faktile, et kõik ei olegi määratud olema ülisaledad ja madala rasvaprotsendiga. Isegi kui väga tahaks, ei ole see kehatüübi jaoks loomulik, kuigi muidugi on ka see saavutatav läbi enesepiitsutamise. Eesmärk on siiski olla tervislik. Kes promob oma tugevat rasvumist selle loosungiga ega kavatsegi tervise heaks midagi ette võtta, on asjast väga valesti aru saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust läheb piir? Minu arust on see ikka väga ebatervislik, kui rasvumist promotakse ja innustatakse. Saan aru, et tuleb olla tolerantne, kuid oleme ausad – rasvumine ja südamehaigused on tänapäeva ühiskonna üks suurimaid probleeme. Kas peaks ikka tugevalt rasvunud inimesi tunnustama ja motiveerima ebatervisliku elustiiliga jätkamist?

Tegelikult ikka promotakse,tuuakse eeskujuks,isegi üritatakase välja peilida “saledusenippe” (mida loomulikult ei tule) tegelastelt kes on selges alakaalus.

Meditsiinistatistika ütleb selgelt et olla normkaalust saledam on kordades suurem terviserisk kui olla skaala teisel pool-kerges ülekaalus(see on kaaluvahemik kuhu jääb enamus elanikkonnast ja mis on ka kõige tervislikum).

Kaal on otsustaval määral määratud geenidega, sestap ka 99% püüdlustest kaalu muuta lõpeb ebaõnnestumisega.

https://geenitestid.ee/

Proovi äkki lahti rääkida, kuidas täpselt see normaalkaalust saledam olemine terviserisk on? Ma ei räägi siis anorektikutest või lihtsalt väga tugevas alakaalus olevatest inimestest..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Esimene,kes meenub on https://www.instagram.com/p/B9VqC5_plfh/?igshid=19awtc8tpvjmc tema ajab seda body positiviti jama, olles ise eluohtlikult rasvunud.

https://www.instagram.com/p/B2zwfdfH2wt/?utm_source=ig_web_copy_link

Jube. Puhas pekk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://novaator.err.ee/254259/mitte-ainult-rasvumine-ka-alakaal-on-ohtlik

“Uuring näitas, et täiskasvanud alakaaluliste inimeste enneaegse surma risk oli 1.8 korda kõrgem kui normaalkaalulistel. See näitaja on suurem kui rasvunud inimeste puhul: nii on rasvunud inimestel enneaegse surma risk 1.2 korda kõrgem kui normaalkaalulistel ja haiglaslikult rasvunutel on vastav näitaja 1.3 korda kõrgem.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Body positivity mõte on, et olenemata sellest, kus maal oma kaaluteekonnaga ollakse, armastatakse oma keha sellest hoolimata. Mitte et nüüd võtsin 10kg juurde ja vihkan oma peegelpilti, kuniks see 10kg pole kehalt kadunud.

Mina mõtlen, et pisut või veidi enam kui pisut oma peegelpildi vihkamist kuluks enamusele paksukestele ära. Oleks stimuleerivaks ja motiveerivaks faktoriks kaalualandamise okkalisel teel. Miks peaks armastama oma 10 lisakilo?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks see piir läheb suhtlusoskuse ja reaalsuse vahelt. Vaadates ülekaalus inimest, ei ole vaja kohe veresoonkonna- ja südamehaigustest rääkima, see mõjubki isiklikult. Mul on üks tore sale sõbranan, kes pidevalt räägib, kuidas tema on isegi 73 kg kaalunud. Pigem negatiivselt. Ta on väga pikk ja pidi ikka üsna sale oma 73 kg olema. Minu puhul on aga 73 üsna tavaline kaal, tuleb suht tihti ette igatahes. Minu meelest on äärmiselt taktitundetu mulle sellist juttu rääkida. Kui ma oleks pliiatspeenike, siis ok, aga olen ilmselgelt temast paksem. Ja antud juhul pole tegu ka mitte ülekaaluga, aga kontekst on sama. Tuleb valida kohta, kus mida räägid, mitte olla 2-aastase geeniuse tibuemme ja teistele emmedele, kelle lapsed veel rääkidagi ei oska, pidevalt jahuda sellest kuidas sinu laps juba loeb. On ülepaisutatud näide, aga mõte jääb samaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Body positivity mõte on, et olenemata sellest, kus maal oma kaaluteekonnaga ollakse, armastatakse oma keha sellest hoolimata. Mitte et nüüd võtsin 10kg juurde ja vihkan oma peegelpilti, kuniks see 10kg pole kehalt kadunud.

Mina mõtlen, et pisut või veidi enam kui pisut oma peegelpildi vihkamist kuluks enamusele paksukestele ära. Oleks stimuleerivaks ja motiveerivaks faktoriks kaalualandamise okkalisel teel. Miks peaks armastama oma 10 lisakilo?

Nagu me juba teame, siis peegelpildi vihkamine tekitab häbitunnet ja igasugu psüühikahäireid. See pole edasiviiv jõud. Inimesed võiks tõesti sallivamad olla. Kaalujutud võiks arstikabinetiteema olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Uuring näitas, et täiskasvanud alakaaluliste inimeste enneaegse surma risk oli 1.8 korda kõrgem kui normaalkaalulistel. See näitaja on suurem kui rasvunud inimeste puhul: nii on rasvunud inimestel enneaegse surma risk 1.2 korda kõrgem kui normaalkaalulistel ja haiglaslikult rasvunutel on vastav näitaja 1.3 korda kõrgem.”[/quote]

sest kõige tavalisemad alakaalulisuse põhjused hõlmavad alatoitumist, keelatud ainete või alkoholi kuritarvitamist, madalat sissetulekut, suitsetamist ja vaimse tervise häireid. Samas on sellest naeruväärne rääkida, sest alakaaluliste hulk on niivõrd väike ja mitte keegi ei innusta amfetamiinisõltlast stiilis go girl!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kriitiline saab olla ka ennast vihkamata. Kui sinu lahendus on eesmärgid saavutada negatiivsel teel, siis olgu nii, aga teistele sa oma arvamust peale ei saa suruda. Miks sulle üldse kellegi teise kehakaal korda läheb? On raske taluda, et keegi võib ennast oma ebatäiuslikus kehas hästi tunda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi ei keela ju ennast ülekilodega hästi tunda, selle jaoks ei ole body positivity’t vajagi. See on muidugi õigus, et ole vaja teistel terviseriskide osas tänitama hakata, samas ma leian, et ei ole mõtet oodata, et nad ülekilosid tingimata ilusaks peaksid. Miks üldse peab üksteise kehasid kommenteerima?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen 90kg kaaluv neiu ja see on juba tänu õigele raviskeemile saavutatud kaalulangus. Mitte kaua aega tagasi nägin ka 100+ enda kaalul ära, kuigi muidu olin 58-62kg. Mõnitasin mõttes paksukesi ja piilusin, mida nad kassalindile panevad. Kindlasti siia foorumissegi mõne inetu kommentaari nende kohta kirjutanud. Kuniks elu õpetas.

Nüüd saan aru, et haige ei olnud ma mitte 100+ kg kaaluvana, vaid siis kui olin normaalkaalu alampiiril. Nägin peeglist alati moonutatud pilti ja kui istudes kõhunahk veidi kortsus oli enne tähtsat üritust, tegin 24h paastu ja palju kõhulihaseid. Tagantjärele vaatan tolle aja pilte ja vangutan pead. Paksuna on kõik mu tervisenäitajad korras kui välja arvata hormonaalne häire, mis algas saledana. Seega väita, et paks=terve, on väga vale illusioon ja näiteks Aasias on arusaam tervest ja ilusast inimesest hoopis teistsugune, kuigi inimese anatoomia on sama. Ka meil varem peeti tervislikuks välimuseks pigem normaalkaalu ülempiiril olevaid inimesi, mitte alakaalus. Praegusel ajal saad paksu tiitli juba siis kui normaalkaalus oled. Vaadake või seda Triinu-Liisi juhtumit.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Keegi ei keela ju ennast ülekilodega hästi tunda, selle jaoks ei ole body positivity’t vajagi. See on muidugi õigus, et ole vaja teistel terviseriskide osas tänitama hakata, samas ma leian, et ei ole mõtet oodata, et nad ülekilosid tingimata ilusaks peaksid. Miks üldse peab üksteise kehasid kommenteerima?

Miks üldse mingeid kogukondi luuakse siis? Miks kaalujälgijad gruppe moodustavad? Järelikult aitab see inimesi. Järelikult inimestel siiski on konflikt endaga ja body positivity aitab neile sisendada, et nende väärtus ei ole kahanenud vmt. Minu jaoks on see teema samuti võõras, aga miskipärast ei muuda see mind arrogantseks. Ammugi ei hakka ma suruma, kes mida tunda ja arvata tohib või ei tohi. Natuke empaatiat tuleks kasuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Uuring näitas, et täiskasvanud alakaaluliste inimeste enneaegse surma risk oli 1.8 korda kõrgem kui normaalkaalulistel. See näitaja on suurem kui rasvunud inimeste puhul: nii on rasvunud inimestel enneaegse surma risk 1.2 korda kõrgem kui normaalkaalulistel ja haiglaslikult rasvunutel on vastav näitaja 1.3 korda kõrgem.”

sest kõige tavalisemad alakaalulisuse põhjused hõlmavad alatoitumist, keelatud ainete või alkoholi kuritarvitamist, madalat sissetulekut, suitsetamist ja vaimse tervise häireid. Samas on sellest naeruväärne rääkida, sest alakaaluliste hulk on niivõrd väike ja mitte keegi ei innusta amfetamiinisõltlast stiilis go girl![/quote]

Alakaaluliste hulk ei ole väike! Suur osa nendest “saledatest” on tegelikult alakaalus. Gümnaasiumis käiv tütar on 171cm ja 56kg ning ta on enda klassis üks jämedamaid tüdrukuid, ometigi on ta ainult napilt ülekaalus. Teda on isegi paksuks noritud. Võite siis ise mõelda, millised need teised on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu arust oleneb sellest aru saamine inimese enda intelligentsusest. Ega kui endal piisavalt mõistust pole, et loogiliselt aru saada et inimene on ka kaalu langetades inimene ning kogu see protsess võib võtta aastaid, siis ongi lihtne vaadata suuremat naist ennast hästi tundmas ja mõelda et kurat, mida ta promob siin rasvumist (siiralt ei tea kedagi kes seda toetaks, kõik teavad et paks olemine on halb). Olen ise ka suurem naine (96 kilos, 167cm, kilpnääre, polütsüstilised munasarjad ja muud mugavused annavad oma osa) aga absoluutselt ei toeta neid 150kg tibisi kes pool alasti seal poseerivad ja räägivad kui tore see on. Loomulikult on need inimesed ju pigem vähemus – sama ekstreemne näide muidu normaalsest teemast nagu need nö feminatzid kes selle #metoo teema liiga kaugele viisid ja on täiesti pesuehtsed meestevihkajad. Body positivity on tegelikult ju pigem see, et aktsepteerid oma keha kuidas ta on kuid samas ka armastad seda nii palju, et võtta midagi kaaluga ette ning olla tervislik. Inimene, kes enda keha ei armasta, ei kipu üldiselt ka ennast muutma ning see pidev taga kiusamine ja vingumine ja alandamine on väga tihti ka üks põhjuseid miks inimene ennast nii suureks ka söönud on. Kui muud ei loe kui kole ja õudne sa oled siis miks proovidagi ennast muuta? Eriti jubedad on inimesed kes jõusaalis või mujal trennis pakse vahivad või halvustavad ning need kes joovad pudeli veini ja muud alkoholi päevas aga tulevad mulle kobisema, et ma peaks oma tervise suhtes mures olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sest kõige tavalisemad alakaalulisuse põhjused hõlmavad alatoitumist, keelatud ainete või alkoholi kuritarvitamist, madalat sissetulekut, suitsetamist ja vaimse tervise häireid. Samas on sellest naeruväärne rääkida, sest alakaaluliste hulk on niivõrd väike ja mitte keegi ei innusta amfetamiinisõltlast stiilis go girl!

Ohtlik pole mitte ainult alakaal aga ka normaalkaalu alumine ots.
Põhjused on eelkõige meditsiinilised-juba teada või veel teadmata terviseprobleemid.
“Saledake” südame-veresoonkonna haigustesse sureb väiksema tõenäosusega kui paksuke, see-eest viivad muud pahad haigused ta paksust aastaid varem hauda.
Pingutamata “saledusest” tulenevad täiendavad probleemid-kuna kaal on “korras” siis on eluviisid kõike muud kui tervislikud- omased on vähene liikumine, vale toitumine, suitsetamine jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle nimi on “obesity paradox” ja tegu on statistilise vimkaga – asi pole selles, et kerge ülekaal tervislik oleks (sest ometigi on olemas igale kasvule oma optimaalne u 20-kilone kaaluvahemik), vaid et paljud noori inimesi hauda viivad haigused kurnavad nad surma hetkeks alakaalu. Ja samas… ei ole just kuigi palju neid kehapositiivseid 150-kiloseid 80-aastasena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alakaaluliste hulk ei ole väike! Suur osa nendest “saledatest” on tegelikult alakaalus. Gümnaasiumis käiv tütar on 171cm ja 56kg ning ta on enda klassis üks jämedamaid tüdrukuid, ometigi on ta ainult napilt ülekaalus. Teda on isegi paksuks noritud. Võite siis ise mõelda, millised need teised on.[/quote]

Muhahahaaa… Milline lollus! Mis riigis sa elad? Eestis on alakaalulisi alla 2% laste koguarvust, toob välja Tervise Arengu Instituudi toitumisuuringute osakonna vanemteadur Eha Nurk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ohtlik pole mitte ainult alakaal aga ka normaalkaalu alumine ots.

Põhjused on eelkõige meditsiinilised-juba teada või veel teadmata terviseprobleemid.

“Saledake” südame-veresoonkonna haigustesse sureb väiksema tõenäosusega kui paksuke, see-eest viivad muud pahad haigused ta paksust aastaid varem hauda.

Pingutamata “saledusest” tulenevad täiendavad probleemid-kuna kaal on “korras” siis on eluviisid kõike muud kui tervislikud- omased on vähene liikumine, vale toitumine, suitsetamine jne.

Muud pahad haigused, loe vähk, on eelkõige just paksude haigused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Body Positivity on natuke nagu see kuninga uute riiete muinasjutt, kus kõik teesklesid, et ta tegelikult ei ole paljas. Nüüd teeskleme, et inimesed näevad igas kaalus, ka rasvununa, ilusad välja…

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma arvan et igal inimesed on elus oma ülesanne. kui oled paks, siis tegeled sellega või siis kasvatad paksema naha. igal inimesel on probleemid, ka kõige ilusamatel, sest mis saab kui nad enam ühel päeval pole ilusad või on keegi veel ilusam.

kunagi kasvatati lapsi karmilt ja lapsed kuulasid rohkem sõna. siis tuli uus aeg ja lapsed hakkasid ise kasvama, aga paljud ei ole üldse rahul sellega. laisad, lohakad, karjuvad näkku jne
liigne mõistvus ajab maailma upakile

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks see piir läheb suhtlusoskuse ja reaalsuse vahelt. Vaadates ülekaalus inimest, ei ole vaja kohe veresoonkonna- ja südamehaigustest rääkima, see mõjubki isiklikult. Mul on üks tore sale sõbranan, kes pidevalt räägib, kuidas tema on isegi 73 kg kaalunud. Pigem negatiivselt. Ta on väga pikk ja pidi ikka üsna sale oma 73 kg olema. Minu puhul on aga 73 üsna tavaline kaal, tuleb suht tihti ette igatahes. Minu meelest on äärmiselt taktitundetu mulle sellist juttu rääkida. Kui ma oleks pliiatspeenike, siis ok, aga olen ilmselgelt temast paksem. Ja antud juhul pole tegu ka mitte ülekaaluga, aga kontekst on sama. Tuleb valida kohta, kus mida räägid, mitte olla 2-aastase geeniuse tibuemme ja teistele emmedele, kelle lapsed veel rääkidagi ei oska, pidevalt jahuda sellest kuidas sinu laps juba loeb. On ülepaisutatud näide, aga mõte jääb samaks.

Oot, sa tahad öelda, et sinu puhul ei ole 73 kg ülekaal? Kui pikk sa siis oled? Pead siis olema ikka kõvsti üle 180cm. Ja ütled, et sõbranna on “väga pikk”. Ta siis midagi 2 meetri kanti?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 116 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vastuoluline ja keeruline teema – body positivity