Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vastuoluline ja keeruline teema – body positivity

Näitan 26 postitust - vahemik 91 kuni 116 (kokku 116 )

Teema: Vastuoluline ja keeruline teema – body positivity

Postitas:
Kägu

https://novaator.err.ee/254259/mitte-ainult-rasvumine-ka-alakaal-on-ohtlik

“Uuring näitas, et täiskasvanud alakaaluliste inimeste enneaegse surma risk oli 1.8 korda kõrgem kui normaalkaalulistel. See näitaja on suurem kui rasvunud inimeste puhul: nii on rasvunud inimestel enneaegse surma risk 1.2 korda kõrgem kui normaalkaalulistel ja haiglaslikult rasvunutel on vastav näitaja 1.3 korda kõrgem.”

Kui palju meil on selliseid täiskasvanuid, kes kaaluvad oma normaalkaalust 2x vähem? Ja lisaks pasundavad, et see on lahe ja fuck haters jne? Mina ei ole selliseid kohanud.
Samas, kui palju on selliseid, kes kaaluvad oma normaalkaalust 2x rohekm või isegi 3 x rohkem ja pasundavad, kuidas see on ok?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Body positivity mõte on, et olenemata sellest, kus maal oma kaaluteekonnaga ollakse, armastatakse oma keha sellest hoolimata. Mitte et nüüd võtsin 10kg juurde ja vihkan oma peegelpilti, kuniks see 10kg pole kehalt kadunud.

Mina mõtlen, et pisut või veidi enam kui pisut oma peegelpildi vihkamist kuluks enamusele paksukestele ära. Oleks stimuleerivaks ja motiveerivaks faktoriks kaalualandamise okkalisel teel. Miks peaks armastama oma 10 lisakilo?

Nagu me juba teame, siis peegelpildi vihkamine tekitab häbitunnet ja igasugu psüühikahäireid. See pole edasiviiv jõud. Inimesed võiks tõesti sallivamad olla. Kaalujutud võiks arstikabinetiteema olla.

Aga mismoodi ja kuhu edasi viiv on üksteisele kinnitamine, et 150 kg olla on ok?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alakaaluliste hulk ei ole väike! Suur osa nendest “saledatest” on tegelikult alakaalus. Gümnaasiumis käiv tütar on 171cm ja 56kg ning ta on enda klassis üks jämedamaid tüdrukuid, ometigi on ta ainult napilt ülekaalus. Teda on isegi paksuks noritud. Võite siis ise mõelda, millised need teised on.

171/56 on gümnaasiumiealise (alles kasvueas) tütarlapse jaoks täiesti normaalne kaal. Ei pea kõik mingid 80-kilosed tümikad olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sest kõige tavalisemad alakaalulisuse põhjused hõlmavad alatoitumist, keelatud ainete või alkoholi kuritarvitamist, madalat sissetulekut, suitsetamist ja vaimse tervise häireid. Samas on sellest naeruväärne rääkida, sest alakaaluliste hulk on niivõrd väike ja mitte keegi ei innusta amfetamiinisõltlast stiilis go girl!

Ohtlik pole mitte ainult alakaal aga ka normaalkaalu alumine ots.

Põhjused on eelkõige meditsiinilised-juba teada või veel teadmata terviseprobleemid.

“Saledake” südame-veresoonkonna haigustesse sureb väiksema tõenäosusega kui paksuke, see-eest viivad muud pahad haigused ta paksust aastaid varem hauda.

Pingutamata “saledusest” tulenevad täiendavad probleemid-kuna kaal on “korras” siis on eluviisid kõike muud kui tervislikud- omased on vähene liikumine, vale toitumine, suitsetamine jne.

Muhahaaa, paksud siis toituvad õigesti ja liiguvad palju või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Body Positivity on natuke nagu see kuninga uute riiete muinasjutt, kus kõik teesklesid, et ta tegelikult ei ole paljas. Nüüd teeskleme, et inimesed näevad igas kaalus, ka rasvununa, ilusad välja…

Täpselt nii ongi! 😀 What a queen! (hahahaaa, tegelikult What a whale…)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui palju meil on selliseid täiskasvanuid, kes kaaluvad oma normaalkaalust 2x vähem? Ja lisaks pasundavad, et see on lahe ja fuck haters jne? Mina ei ole selliseid kohanud.
Samas, kui palju on selliseid, kes kaaluvad oma normaalkaalust 2x rohekm või isegi 3 x rohkem ja pasundavad, kuidas see on ok?

Mina ei ole selliseid ka kohanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Uuring näitas, et täiskasvanud alakaaluliste inimeste enneaegse surma risk oli 1.8 korda kõrgem kui normaalkaalulistel. See näitaja on suurem kui rasvunud inimeste puhul: nii on rasvunud inimestel enneaegse surma risk 1.2 korda kõrgem kui normaalkaalulistel ja haiglaslikult rasvunutel on vastav näitaja 1.3 korda kõrgem.”

sest kõige tavalisemad alakaalulisuse põhjused hõlmavad alatoitumist, keelatud ainete või alkoholi kuritarvitamist, madalat sissetulekut, suitsetamist ja vaimse tervise häireid. Samas on sellest naeruväärne rääkida, sest alakaaluliste hulk on niivõrd väike ja mitte keegi ei innusta amfetamiinisõltlast stiilis go girl!

Alakaaluliste hulk ei ole väike! Suur osa nendest “saledatest” on tegelikult alakaalus. Gümnaasiumis käiv tütar on 171cm ja 56kg ning ta on enda klassis üks jämedamaid tüdrukuid, ometigi on ta ainult napilt ülekaalus. Teda on isegi paksuks noritud. Võite siis ise mõelda, millised need teised on.[/quote]

Wait what…? 171 cm pikk, 56 kilo ja napilt ülekaalus? Ülekaalus? Mina olen 170 cm ja 56 kilo ja no ma küll napilt ülekaalus ei ole. Ma ei ole üldse ülekaalus, see on napilt normaalkaalus selle pikkuse kohta. Nii kehamassiindeksi järgi kui niisama peale vaadates.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Gümnaasiumis käiv tütar on 171cm ja 56kg ning ta on enda klassis üks jämedamaid tüdrukuid, ometigi on ta ainult napilt ülekaalus.

Tõesti? Sa arvad, et selliste parameetritega neiu on napilt ülekaalus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas teemaalgataja saab käsi südamel kinnitada, et tegi teema body positivity teemale kui probleemile tähelepanu juhtimiseks? Suurest murest paksude inimeste tervise pärast? Ongi kohe selline muretseja inimene? Ei saa uinuda, kujutledes, kuidas võõraste inimeste ülekaal ja insta postitused soodustavad ülekaaluga leppimist muidu normkaalus inimeste seas?

Rasvunud inimene on meditsiini süsteemile suur koormus. Meditsiini aga peetakse üleval teadupoolest maksumaksja raha eest. Seega, jah, puudutab mind ka kaudselt, kui ühiskonnas on rasvumine (ja paks olemise propageerimine) tõusutrendis.

Ja kust selline rumal jutt, et alkohoolikute ja narkomaanide puhul keegi silma kinni pigistab? Täpselt samamoodi turgutatakse neid maksumaksja raha eest, ehk siis meie endi rahakoti arvelt. Seega, võib käe südamele panna – on jah minu asi, kui keegi oma elustiilist, laiskusest, lodevusest ja rumalusest kurnab maksumaksja rahakotti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Gümnaasiumis käiv tütar on 171cm ja 56kg ning ta on enda klassis üks jämedamaid tüdrukuid, ometigi on ta ainult napilt ülekaalus.

Ehe näide meie napakast ühiskonnast. Kui isegi ema peab oma ülipikka ja 56kg last ülekaaluliseks siis…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks see piir läheb suhtlusoskuse ja reaalsuse vahelt. Vaadates ülekaalus inimest, ei ole vaja kohe veresoonkonna- ja südamehaigustest rääkima, see mõjubki isiklikult. Mul on üks tore sale sõbranan, kes pidevalt räägib, kuidas tema on isegi 73 kg kaalunud. Pigem negatiivselt. Ta on väga pikk ja pidi ikka üsna sale oma 73 kg olema. Minu puhul on aga 73 üsna tavaline kaal, tuleb suht tihti ette igatahes. Minu meelest on äärmiselt taktitundetu mulle sellist juttu rääkida. Kui ma oleks pliiatspeenike, siis ok, aga olen ilmselgelt temast paksem. Ja antud juhul pole tegu ka mitte ülekaaluga, aga kontekst on sama. Tuleb valida kohta, kus mida räägid, mitte olla 2-aastase geeniuse tibuemme ja teistele emmedele, kelle lapsed veel rääkidagi ei oska, pidevalt jahuda sellest kuidas sinu laps juba loeb. On ülepaisutatud näide, aga mõte jääb samaks.

Oot, sa tahad öelda, et sinu puhul ei ole 73 kg ülekaal? Kui pikk sa siis oled? Pead siis olema ikka kõvsti üle 180cm. Ja ütled, et sõbranna on “väga pikk”. Ta siis midagi 2 meetri kanti?

See näitab hästi ära selle, keda paksuks peetakse ja kuidas pead olema alakaaluline, et ühiskonna silmis sale olla. Seetõttu eales ei usu, et meil vaid 2% ühiskonnast alakaalulised on, selle kohta pole lihtsalt piisavalt uuringuid tehtud. Ainult lapsi on uuritud. Kui oleks, poleks nii väärastunud pilti kujunenud. Keskmine 171cm pikk naine peakski kaaluma 55-74kg, et olla normaalkaalus!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ehe näide meie napakast ühiskonnast. Kui isegi ema peab oma ülipikka ja 56kg last ülekaaluliseks siis…

Ilmselgelt oli see näpuviga 😀 Kogu ülejäänud tekst kirjeldab ju vastupidist seisukohta. 171cm on Eesti naise kohta normaalne pikkus, mitte ülipikk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt oli see näpuviga 😀 Kogu ülejäänud tekst kirjeldab ju vastupidist seisukohta. 171cm on Eesti naise kohta normaalne pikkus, mitte ülipikk.

Jutt käib lapsest, mitte naisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jutt käib lapsest, mitte naisest.

Jutt käib 17-aastasest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks see piir läheb suhtlusoskuse ja reaalsuse vahelt. Vaadates ülekaalus inimest, ei ole vaja kohe veresoonkonna- ja südamehaigustest rääkima, see mõjubki isiklikult. Mul on üks tore sale sõbranan, kes pidevalt räägib, kuidas tema on isegi 73 kg kaalunud. Pigem negatiivselt. Ta on väga pikk ja pidi ikka üsna sale oma 73 kg olema. Minu puhul on aga 73 üsna tavaline kaal, tuleb suht tihti ette igatahes. Minu meelest on äärmiselt taktitundetu mulle sellist juttu rääkida. Kui ma oleks pliiatspeenike, siis ok, aga olen ilmselgelt temast paksem. Ja antud juhul pole tegu ka mitte ülekaaluga, aga kontekst on sama. Tuleb valida kohta, kus mida räägid, mitte olla 2-aastase geeniuse tibuemme ja teistele emmedele, kelle lapsed veel rääkidagi ei oska, pidevalt jahuda sellest kuidas sinu laps juba loeb. On ülepaisutatud näide, aga mõte jääb samaks.

Oot, sa tahad öelda, et sinu puhul ei ole 73 kg ülekaal? Kui pikk sa siis oled? Pead siis olema ikka kõvsti üle 180cm. Ja ütled, et sõbranna on “väga pikk”. Ta siis midagi 2 meetri kanti?

See näitab hästi ära selle, keda paksuks peetakse ja kuidas pead olema alakaaluline, et ühiskonna silmis sale olla. Seetõttu eales ei usu, et meil vaid 2% ühiskonnast alakaalulised on, selle kohta pole lihtsalt piisavalt uuringuid tehtud. Ainult lapsi on uuritud. Kui oleks, poleks nii väärastunud pilti kujunenud. Keskmine 171cm pikk naine peakski kaaluma 55-74kg, et olla normaalkaalus!

Sinu sõnavõtt näitab seda, kuidas ühiskonnas hakkabki tasapisi juurduma väärastanunud norm olla ülekaaluline. Normaalkaalus sale inimene pälvib juba põlastavaid pilke.

Uuringuid on täiskasvanute kohta tehtud küllaga, sest ülekaal on kogu arenenud maailma probleem: Värske uuringu kohaselt on viiendik täiskasvanutest rasvunud ja selle tulemusega oleme Euroopas kolmandal kohal Malta ja Läti järel. Ülekaalust on saanud suurem terviserisk kui alkoholist. Kui varem paistis Eesti rahvas silma sellega, et jõi ennast surnuks, siis nüüd süüakse end haigeks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei ole selliseid ka kohanud.

Siin eespool toodi mõned lingid – kliki nendel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keskmine 171cm pikk naine peakski kaaluma 55-74kg, et olla normaalkaalus!

Ma olen ise täpselt nii pikk, ja kui ma kaaluksin (sinu normide järgi) 15kg rohkem, kui ma kaalun, siis ma oleksin ikka paras trulla küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ise täpselt nii pikk, ja kui ma kaaluksin (sinu normide järgi) 15kg rohkem, kui ma kaalun, siis ma oleksin ikka paras trulla küll.

Äkki on siis sinu peas midagi nihkes, kui pead normaalkaalus inimest rasvunud vaalaks. Need pole mingid käo välja mõeldud normid, vaid arstide poolt välja töötatud üldtunnustatud meetod kehakaalu hindamiseks. Sinusuguste pärast ei ole näiteks mina ennast mitte iialgi üheski kaalus hästi tundnud, sest alati peaks ju olema veelgi saledam, kuigi üle normaalkaalu pole kaal kunagi läinud. Keskkoolis näljutasin ennast ja minestasin ära, aga alakaaluliseks ikka ei saanud. Samas kas ikka pead terve elu ainult toidule mõtlema, kuigi tegelikult ei ole paks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See näitab, et sul on peas midagi viltu. Nende “trullade” kohta ei ütle see midagi. Ma pidasin end 55kg kaaluvana ka paksuks kui veel selle vaimse häire all kannatasin. Olingi peast haige ja kõik kes alakaalu piiri peal polnud, olid paksud. See on väärmõtlemine, mis on loodud moeloojate ja showbusinessi poolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Issand, mida see lause tähendab? Sa oled normaalkaalu normist 15 kg kergem, st kaalud 40 kg ja arvad, et 55 kg kaaludes oleksid trulla? Mis sul on, anoreksia, buliimia või mis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rasvunud inimene on meditsiini süsteemile suur koormus. Meditsiini aga peetakse üleval teadupoolest maksumaksja raha eest. Seega, jah, puudutab mind ka kaudselt, kui ühiskonnas on rasvumine (ja paks olemise propageerimine) tõusutrendis.

See sõnavõtt näitab, kui puudulikud on sinu teadmised ja et enne sõna võtmist peaksid sa asju natuke ikka uurima.

Absoluutselt ja ülivõimsalt kõige kulukamad on tervishoiu- ja sotsiaalsüsteemile tervislikke eluviise harrastavad vanaks elavad inimesed. Saledad sportlikud dementsed 80-90+ inimesed. Isegi kõige paremate eluviisidega hakkavad peale 80. eluaastat peaaegu kõigil välja lööma kõikvõimalikud haigused, mis tulenevad vananeva keha geneetilisest võimetusest toota defektideta rakukoopiaid. Pluss siis veel elu jooksul omandatud mehaanilised või keskkonnast/eluviisidest tekkinud hädad.

Paksud inimesed enamasti elavad enamvähem pensioni piirile, pluss-miinus, söövad 10-20 aastat vererõhutablette, mis pole tervishoiusüsteemile kuigi kallid, ja surevad pauguga või lühikese haigusajaga infarkti või insulti samal ajal või isegi enne, kui pensionile pääsevad. See tähendab, just siis kui nad maksuraha enam ei toodaks, vaid hakkaksid pensionisüsteemi koormama ja tervishoiusüsteemi kurnama vanainimesehädade ja dementsusega seotud haigustega. Kõhn ja tervislikult elanud inimene aga just seda teebki – ja seda tihti 20-30 aastat, vahel ka rohkem!

Nii et meditsiinisüsteemi hädade ja maksumaksja rahakoti tühjendamise osas paluks paksud rahule jätta ning pöörata pilgud tervisefännide poole. Paksud on siinkohal just “tublid”, sest nad enamast käivad tööl ja maksavad makse ning siis kukuvad hauda enne, kui vanainimesehaigused peale jõuavad hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See sõnavõtt näitab, kui puudulikud on sinu teadmised ja et enne sõna võtmist peaksid sa asju natuke ikka uurima.

Absoluutselt ja ülivõimsalt kõige kulukamad on tervishoiu- ja sotsiaalsüsteemile tervislikke eluviise harrastavad vanaks elavad inimesed. Saledad sportlikud dementsed 80-90+ inimesed. Isegi kõige paremate eluviisidega hakkavad peale 80. eluaastat peaaegu kõigil välja lööma kõikvõimalikud haigused, mis tulenevad keha geneetilisest võimetusest toota defektideta rakukoopiaid. Pluss siis veel elu jooksul omandatud mehaanilised või keskkonnast/eluviisidest tekkinud hädad.

Paksud inimesed enamasti elavad enamvähem pensioni piirile, pluss-miinus, söövad 10-20 aastat vererõhutablette, mis pole tervishoiusüsteemile kuigi kallid, ja surevad pauguga või lühikese haigusajaga infarkti või insulti samal ajal või isegi enne, kui pensionile pääsevad. See tähendab, just siis kui nad maksuraha enam ei toodaks, vaid hakkaksid pensionisüsteemi koormama ja tervishoiusüsteemi kurnama vanainimesehädade ja dementsusega seotud haigustega. Kõhn ja tervislikult elanud inimene aga just seda teebki – ja seda tihti 20-30 aastat, vahel ka rohkem!

Nii et meditsiinisüsteemi hädade ja maksumaksja rahakoti tühjendamise osas paluks paksud rahule jätta ning pöörata pilgud tervisefännide poole.

Päris vaimukas irooniana, aga tegelikkuses ei päde. Opilaual, ja operatsioonid ning opijärgne aeg on just raharöövlid, on südame-veresoonkonnahaigustega ja kasvajatega ülekaalulised. Lisaks liigesevahetajad, kellest samuti suur hulk on ülekaalulisi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Äkki on siis sinu peas midagi nihkes, kui pead normaalkaalus inimest rasvunud vaalaks. Need pole mingid käo välja mõeldud normid, vaid arstide poolt välja töötatud üldtunnustatud meetod kehakaalu hindamiseks. Sinusuguste pärast ei ole näiteks mina ennast mitte iialgi üheski kaalus hästi tundnud, sest alati peaks ju olema veelgi saledam, kuigi üle normaalkaalu pole kaal kunagi läinud. Keskkoolis näljutasin ennast ja minestasin ära, aga alakaaluliseks ikka ei saanud. Samas kas ikka pead terve elu ainult toidule mõtlema, kuigi tegelikult ei ole paks.

Unustage juba ära need iganenud hiigelkaaluvahemikud, kus kõik on “normaalne”. Eriti “normaalne” on muidugi see ülemine ots, eks. Alumine ots ei ole nii “normaalne”.
Aeg on vahepeal edasi läinud ja BMI-le ja “tervislikele” 20-kilostele kaaluvahemikele lisaks on meditsiin õppinud määrama keha rasvaprotsenti. Minul on see muide vägagi korras ja lisa 15 kg puhul läheks ikka päris punasesse ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Issand, mida see lause tähendab? Sa oled normaalkaalu normist 15 kg kergem, st kaalud 40 kg ja arvad, et 55 kg kaaludes oleksid trulla? Mis sul on, anoreksia, buliimia või mis?

Kas isegi selle teema kontekst ei aita sul ära arvata, mida see lause võiks tähendada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Absoluutselt ja ülivõimsalt kõige kulukamad on tervishoiu- ja sotsiaalsüsteemile tervislikke eluviise harrastavad vanaks elavad inimesed. Saledad sportlikud dementsed 80-90+ inimesed. Isegi kõige paremate eluviisidega hakkavad peale 80. eluaastat peaaegu kõigil välja lööma kõikvõimalikud haigused, mis tulenevad vananeva keha geneetilisest võimetusest toota defektideta rakukoopiaid. Pluss siis veel elu jooksul omandatud mehaanilised või keskkonnast/eluviisidest tekkinud hädad.

Nii et meditsiinisüsteemi hädade ja maksumaksja rahakoti tühjendamise osas paluks paksud rahule jätta ning pöörata pilgud tervisefännide poole. Paksud on siinkohal just “tublid”, sest nad enamast käivad tööl ja maksavad makse ning siis kukuvad hauda enne, kui vanainimesehaigused peale jõuavad hakata.

Minu arust on hoopis sinu teadmised puudulikud. Tugevas ülekaalus või rasvunud inimesel (ja siin ma ei räägi inimesest, kes on kerges ülekaalus ja kes võiks ehk 10 kg vähem kaaluda, et kenam välja näha) on reeglina mitmeid haiguseid, mis on meditsiinile väga kulukad. Ei ole nii, et rasvunud inimese peale eriti kulusid ei lähe, sest tal on ainult kõrge vererõhk, mille tagajärjel saabub üsna varajases eas surm. Ülekaalulisi tabavad erinevad invaliidistavad haigused juba üsna noores ja töövõimelises eas. Kõiksugu liigesehaigused, mis võivad vajada operatsioone. Insuldid, infarktid, kasvajad. Loomulikult II tüübi diabeet, millega kaasneb terve rida tüsistusi – alustades silmadest, neerudest, lõpetades veresoonkonnahaiguste ja võimaliku jalgade amputatsiooniga. Diabeet näiteks ei too rasvunud inimesele kiire surma noores eas, vaid piinab inimest aastaid-aastakümneid ja samal ajal neelab riigi rahakotist raha. Sest need on kõik tüsistused, mille puhul kaasnevad operatsioonid, seisundi jälgimiseks vajaminevad abivahendid, lisaks ravimid, taastusravi, töövõimetus pension jne.

Vaata näiteks TLC pealt neid paksusaateid. Seal on noored, täies tööjõus inimesed voodis pikali maas. Täiesti haiged ja liikumatud. Tööd nad mõistagi ei tee ja elavad just nimelt riigi rahakotist. Ja niimoodi aastakümneid. Eestis VEEL selliseid tegelasi ei ole, aga kui paks-olla-on-ok-promomine jätkub, siis varsti on.

Sale ja tervisliku eluviisiga inimene võib elada küll 80-90-aastaseks, kuid reeglina käib selline inimene veel aastaid pärast pensionile jõudmist tööl ja täidab riigi rahakotti ning tõenäoliselt tasakaalustab sellega oma elu viimaste päevade kulud.

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Appi kui ajuvaba jutt!! Tuleb välja, et rasvunud inimeste panusele kogu ühiskond toetubki ning kui kaovad nemad, variseb kõik kokku. Oma tervise eest hoolitsevad ja kõrge vanuseni aktiivse eluviisiga inimesed on aga riigile ainult koormaks.

Või nagu see kägu, kes leidis, et saledad inimesed on tingimata ahelsuitsetajad või salajoodikud, samal ajal kui ülekaalulised on tavaliselt korralike ja tervislike eluviisidega. Appi!!

Meenutab väheke seda “Koroonast hirmuvabalt” loogikat…

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 91 kuni 116 (kokku 116 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vastuoluline ja keeruline teema – body positivity