Esileht Koolilaps Vastutus lapsele eraõpetaja puhul

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Vastutus lapsele eraõpetaja puhul

Postitas:

Kui on probleem lapse õppimisega… Probleem seisneb õppimise tahtmatuses. Vanematega laps närvitseb, punnib vastu, ülbitseb ja on vihane, kui vanem õpetab. Nii ei saa õppida. Võtaks eraõpetaja, sest võõraga käitub vast paremini ja õpib ka. ei julge närvitseda.
Kui arvestada et probleem ongi selles, et ta ei õpi vanematega. kas on aus, kui seletada lapsele, et eratundidega muutub pere rahakott õhemaks ja seetõttu ta kannatab ise ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma lastele alati võimalikult avameelselt pere rahaasjadest rääkinud. Kui laps vajab abi, vanemad oskaksid last ise õpetada, aga laps lihtsalt lolli mängib, siis loomulikult seletaksin lapsele (koos numbritega) mida õpetaja palkamine perele tähendab ja millest seetõttu loobuma peame.
Kui tegemist oleks teemaga, mida ise õpetada ei oska, siis ilmselt raha teemat lapsega jutuks ei võtaks, sest alternatiivi pole.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 09:56; 24.08 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 09:56; 24.08 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on probleem lapse õppimisega… Probleem seisneb õppimise tahtmatuses. Vanematega laps närvitseb, punnib vastu, ülbitseb ja on vihane, kui vanem õpetab. Nii ei saa õppida. Võtaks eraõpetaja, sest võõraga käitub vast paremini ja õpib ka. ei julge närvitseda.

Kui arvestada et probleem ongi selles, et ta ei õpi vanematega. kas on aus, kui seletada lapsele, et eratundidega muutub pere rahakott õhemaks ja seetõttu ta kannatab ise ka.

Kui vana on laps, miks peaks vanem vastutama asjade eest, mis on lapse rida. Kooliskäival lapsel peaks ikkagi juba kasvatama oma vastutust. Kui on koduõppel, siis saab teha tunniplaani talle ja õppigu ise. Vastama läheb ju õpetajale. Ja kui ei ole koduõppel, las saab mõned kahed ja märkused, et taipaks, tema ise käib koolis, mitte vanemad.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lühike vastus on EI, ei peaks.

kui laps ei saa ise õpitud, siis tõenäoliselt on tal vastavas aines akadeemiline võimekus väiksem, ta ei oska õppida, jäänud on varasemalt ainesse mingi suur lünk või on ka see aine millegipärast vastumeelne. igal juhul vajab laps abi ja minu jaoks on lapse haridustee lapsevanema vastutusel. vastutusel selles mõttes, et minu kui lapsevanema vastutus on saada laps õppimise rajale ja vaadata, et eeldused hariduse saamiseks oleksid olemas – nii ainelised (varustus, koht õppimiseks) kui ka vaimsed (selgitada hariduse vajalikkust, õpetada ta õppima, vajadusel aidata järgi).

laps-vanema side ei tähenda automaatselt, et te oleks superlahe tiim igas valdkonnas. vabalt võib olla, et vanema õpetusstiil ei sobi lapsele ja see väljendubki lollitamises ja vasturääkimises. sellisel juhul on iga kell mõistlik leida last keegi teine õpetama – teine vanem, vanavanem, sõber, vanem laps, eraõpetaja, koolis on olemas järelaitamistunnid. vahest piisab õige vähesest, et laps rajale saada. mina ei paneks vastutust selle eest, et laps aru ei saa või õppida ei oska lapsele.

teine lugu on siis, kui koolitöö ei ole üle võimete, aga põhimõtteliselt laps ei viitsi kodutöid õigel ajal ära teha (arvutimängud, sõpradega väljas), siis rakendaks küll sanktsioone (olen rakendanud ka). aga sellel viimasel juhul pole ju tarvis koos lapsega õppida, vaid lihtsalt motiveerida teda õppima ja õpetada vajadusel abi küsima. selle viimasega peaks küll lapsevanem ise hakkama saama. vastaval oma lapsele ja tema vanusele ja last segavatele teguritele, keerad hüvede kraane kinni või lahti 🙂

ühesõnaga – kui laps koolitööst aru ei saa, siis ei paneks vastutust tema õlgadele, kui aru saab, siis ei õpiks koos lapsega, aga piitsa-prääniku meetodil ajaks õppima.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peab mõistma, miks laps ei õpi. Kui lapsel on keskendumisraskus ( sh diagnoosimata) või mõni muu õpiraskus, siis see ei ole koht kui last karistada.
Kuidas koolist tagasiside on olnud? Teeb tunnis kaasa või uneleb?

Eraõpetaja on ka vanemate huvides, et asjad ei kuhjuks. Võib- olla saab koos õpetajaga tõrksusest üle ning edaspidi õpib siiski ise.

Probleemid võivad tihti olla varjatud. Laiskus pole ilmtingimata põhiline neist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on probleem lapse õppimisega… Probleem seisneb õppimise tahtmatuses. Vanematega laps närvitseb, punnib vastu, ülbitseb ja on vihane, kui vanem õpetab. Nii ei saa õppida. Võtaks eraõpetaja, sest võõraga käitub vast paremini ja õpib ka. ei julge närvitseda.

Kui arvestada et probleem ongi selles, et ta ei õpi vanematega. kas on aus, kui seletada lapsele, et eratundidega muutub pere rahakott õhemaks ja seetõttu ta kannatab ise ka.

Mida sa saavutada tahad? Kas eraõpetaja idee on relv, millega last hirmutada loodad: “kui sa ei õpi, võtame eraõpetaja ja jääme vaeseks”? See ei ole hea mõte.

Või näed ikkagi võimalust aidata laps raskest punktist eraõpetaja abiga üle? See võib olla hea mõte. Võõra inimesega on tõesti kergem tööle keskenduda ja kogenud pedagoog oskab ehk leida lapsele sobivama metoodika. Mäletan oma lapsepõlvest, et isaga matemaatikat õppides kulus enamus ajast tülitsemisele, kuigi tehtud lõpuks sai.

Lapsega võib eraõpetajale kuluva raha küsimust arutada küll, aga mitte märterliku manitsusena või kirvena pea kohal. Paku see välja positiivse lahendusena: “Mulle tundub, et meie koos õppimine ei suju väga hästi. Mis oleks, kui otsiksime eraõpetaja, kes aitaks sul järgi õppida? Usun, et kui saad lüngad täidetud, ei tundu see õppeaine sulle enam nii vastumeelne ja igav – äkki hakkab isegi meeldima?” Ja siis võid mainida ka seda, et eraõpetaja ei ole odav lõbu. “Minu meelest on see kulu seda väärt, kui see aitab sul õppimise motivatsiooni uuesti üles leida ja teeb su elu lihtsamaks. Aga selleks on vaja, et sa ise ka panustaksid – muidu raiskame asjata raha. Mis sa arvad?” vms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtsin lapsele eraõpetaja, kuna ma ei oska ise õpetada ning selgus, et laps ei olnud ka päris kooliküps – seega on see minu probleem ja minu kulu. Aga teil on probleem selles, et sa ei ole oma lapsele autorteet, laps ei kuula sind ja sa leiad, et lahendus on eraõpetajas, kes kutsuks lapse korrale. Nüüd sama küsimus – kelle probleem see on ja kes selle eest peaks maksma?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on ainult normaalne, et koolilaps teab, mis on raha, kust see tuleb ja et seda pole piiramatult ka väga rikastes peredes. Näägutamine ei aita kedagi, aga uue kuluallika rahulik kõrvutamine pere kulude-tuludega – kindlasti.

Erinevalt eelmisest vastajast on minu meelest koolis käimine ja õppimine ikkagi lapse kohus ja vastutus. Samas on õppimine tore – mida väiksem laps, seda vähem tohib lasta sel meelest minna. Parem jäägu mõni töövihikulehekülg mehaaniliselt täitmata kui sisulised lüngad sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karm aga tõsi: oma lapse eest vastutad ise; milliselt ta käitub, kas on hästi või halvasti kasvatatud. Laps ei saa nende asjade eest vastutada, mis on vanemate tegemata töö.

Välistaks siinkohal häired ja haigused.
Kuid isegi, kui lapsel on erivajadus, kasvatama peab teda ikka.

Vastus seega Sinu küsimusele: ei ole aus selliselt asja presenteerida. Pigem aita oma last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul õpiraskustega laps ja eraõpetajast on suur abi. Hinded on paremad. Ema-isaga jonnitakse, vaieldakse. Eraõpetaja kehtestas end paremini.
Mingist rahalisest vastutusest ei pidanud küll lapsega rääkima.
Lapsel oli lihtsam kui proff toeks on väljaspool kooli, tunnis on tal raske keskenduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võib-olla oled sa ikkagi hoopis ise süüdi, et laps sinuga ei soovi õppida?
No et sa näiteks ei ole ikkagi väga hea õpetaja ja ei oska õpetada.

Tegelikult on päris tihti lapse ärrituvuses vanematega õppimisel “süüdi” justnimelt lapsevanem ise, kes arvab, et ta selgitab lapsele asja ju väga lihtsalt ja loogiliselt ning laps peaks olema idioot, kui asjast aru ei saa, ning paneb siis igasuguse ebaõnnestumise puhtalt lapse vastuhaku süüks.
See aga suurendab lapses trotsi veelgi ja kogu õpetus on juba eos maha visatud vaev. Aga mitte lapse jonnakuse või laiskuse tõttu, vaid justnimelt lapsevanema surve ja ebapedgoogilise lähenemise tõttu.

Lapse, eriti õpiraskustega lapse, õpetamine ei ole nii lihtne, kui võiks arvata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Vastutus lapsele eraõpetaja puhul