Esileht Pereelu ja suhted Vastutustundetu käitumine?

Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )

Teema: Vastutustundetu käitumine?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu isiklik tupsununnu oleks selle aja peale ammu palavikukrambid saanud ja eluohtlikku olukorda sattunud.

Jah, eks krampide tekkimisel oleks lasteaed kiirabi kutsunud, aga ma eelistaksin oma lapsel ise palavikku alandada ja mitte aju hapnikupuudusesse jäämisega riskida. Palavik tõuseb minu lapsel paari tunniga ja vabalt võib olla nii, et hommikul ei kurda laps millegi üle aga keskpäevaks on kõrge palavik.

Ei maksa nii nürimeelne olla ja arvata, et kui sinu isiklikul tupsununnul pole eelsoodumust krampide tekkeks, siis pole seda kellelgi.[/tsitaat]

Sellist tupsununnut ei julgeks mina üldse lasteaeda viia.
Kui ikka nii kiirelt palavik tekib ja lausa kiirelt krampideni, siis on ikka liiga ohtlik teda teiste vastutusele anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

No mina olen siis täiega rongaema. Olen aastate jooksul ikka üsna paar korda pidanud lasteaiast analoogilise teatega helistavale õpetajale ütlema, et tõesti vabandust, aga kõigepealt annan ma ära oma tunni või kaks, siis organiseerin asendused või iseseisvad tööd ülejäänud päevaks oma õpilastele ja siis alles tulen. Kui võimalik. Vahel ei olegi võimalik, olen teises linnas koolitamas näiteks. Ei saa eeldada, et haigestunud lapsele lendab töötav lapsevanem kohe kiirabina kohale. Vahel ongi võibolla õige ta haiglasse saata, kui lasteaias kuidagi ei ole võimalik hoolitseda. Meie lasteaias pole küll kunagi nii tehtud, alati on õpetajad väga mõistvad olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees käib tööl ja sina molutad kodus? (Et mees lapse koju pidi TOOMA) Edaspidi hakka ise lapsi sõidutama siis on turvatoolid sinu valduses!
Oled sa üldse elusees tööd teinud. Suhtumine tndub küll sellise ülalpeetava eide oma, kelle ainsaks koustuseks on paljuneda ja pesu pesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mees käib tööl ja sina molutad kodus? (Et mees lapse koju pidi TOOMA) Edaspidi hakka ise lapsi sõidutama siis on turvatoolid sinu valduses!
Oled sa üldse elusees tööd teinud. Suhtumine tndub küll sellise ülalpeetava eide oma, kelle ainsaks koustuseks on paljuneda ja pesu pesta. [/tsitaat]

ega sa juhuslikult tähele ei pannud, et teemaalgatuse ja sinu postituse vahel on veel pisut juttu? abiks oleks ka need vahepealsed postitused läbi lugeda.
ma saan aru küll, et teiste jutt sind suuremat ei huvita, mida need siin üldse teavad, onju. aga vahepeal on teemaalgataja ka selgitanud, et ta töötabki kodus. (neil, kes mingit reaalset tööd teevad, ei ole tööle minemine ja seal viibimine mitte kõige suurema tähtsusega töölõigud. erinevalt mõnest, kes käib kontoris kohvi joomas ja ahtrit laiaks istumas.)

mine võta nüüd õhtused rohud ära ja püüa pikali heita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 16:50; 02.03 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

(neil, kes mingit reaalset tööd teevad, ei ole tööle minemine ja seal viibimine mitte kõige suurema tähtsusega töölõigud. erinevalt mõnest, kes käib kontoris kohvi joomas ja ahtrit laiaks istumas.)

mine võta nüüd õhtused rohud ära ja püüa pikali heita.[/tsitaat]

Endast räägid, jah? Vaevalt sa teiste töid ja tegemisi nii hästi tead.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 00:14; 03.03 00:23; 04.03 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina oleks taksoga lapse lasteaiast ära toonud. Anna andeks hoolimatu olid ka sina, et ise lapsele järgi ei läinud.[/tsitaat]Jajah, mehed võivad lasta lapsel ka ära surra, sest ega töö ei saa ju selle pisiasja pärast pooleli jääda…

järgi peab minema see lapsevanem, kes seda kõige kiiremini ja operatiivsemalt teha saab, ehk antud juhul mees, kuna tema oli lähemal ja autoga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult tundub mulle, et peamine põhjus on hoopis vanemate vahelises suhtes. Tuleme nüüd alguse juurde tagasi – laps haigestus ja õpetaja helistas emale. Seejärel ema lapse isale.

Näiteks kui meil oleks analoogne juhtum olnud ja lapse isa oleks teatanud, et tal läheb veel pool tundi tööl aega. Võttes arvesse, et prioriteet nr 1 on haige laps võimalikult ruttu koju saada, oleksime ikkagi omavahel kokku leppinud kes rutem lapseni jõuab.
Igasugused sinu-minu kohustused oleksid olnud täiesti kolmandajärgulised.
Ma oletan, et analoogses situatsioonis (haige laps lasteaias, isal vaja pool tundi veel tööl olla, ema kodus töötamas) oleksime toiminud nii – ema oleks tellinud takso ja sõitnud lasteaeda. Minul oleks kulunud nii lapseni jõudmiseks pool tundi (võtan enda kodu järgi aega, aga oletan, et ka teemaalgataja ei oleks sinna taksoga kiiremini jõudnud). Selleks ajaks oleks isa töö lõpetanud ja autoga lasteaeda järgi sõitnud. Vahe oleks jäänud mingi 15-20 minutit, selle aja oleksin olnud lapsega lasteaias, teda riietanud,a sju kokku korjanud jne. Vähemalt meie lasteaias on ootamatult haigestunud laps sotsiaaltöötaja kabinetis, kus on ka voodi. ilmselt ta ka teistes lasteaedades mööd rühmatuba ringi ei jookse, vaid on kusagil vaiksemas ja rahulikumas kohas pikali.
Ja siis oleksime koos koju tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 15:40; 03.03 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei juhtu selle poole tunni jooksul lapsega midagi hullu. Isegi kui läheb see temperatuur 39 peale. Olen ise näinud oma kolme lapsega korduvalt ja korduvalt 39-40 palavikke, perearst ei tule isegi kohale koju, vaid käseb lapse autoga arstile sõidutada. Ja üllatus-üllatus, lapsed on tegelikult väga vastupidavad ja see väike 39 palavik ei tee enamikule lastest midagi hullu. Ja ei juhtu ka midagi, kui laps saab palavikualandajat pool tundi hiljem. Oleks nõme ju töö poole tegemise pealt käest maha visata. Eriti, kui arvestada, et järgmised päevad on tööle tulemisega niigi probleeme (laps ju haige), on ju vägagi mõistlik pooleli olev asi ära lõpetada ja siis minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 11:46; 04.03 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Jajah, mehed võivad lasta lapsel ka ära surra, sest ega töö ei saa ju selle pisiasja pärast pooleli jääda…

järgi peab minema see lapsevanem, kes seda kõige kiiremini ja operatiivsemalt teha saab, ehk antud juhul mees, kuna tema oli lähemal ja autoga. [/tsitaat]

No mees tegigi ju seda, tõepoolest. Jättis töö pooleli, võttis auto ja tõi lapse koju. Kahjuks proua jaoks mitte piisavalt kiiresti. Nüüd räägitakse siin juba lapse SURMAST ja kirutakse mehi nii et maa must. Kuigi on ka palju naisi, kes teevad vastutusrikast tööd, mida ei saa sekundipealt pooleli jätta, et lasteaeda kihutada.

Teemaalgataja on veendunud, et tema on hea ja mees paha, mis siin enam vaielda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 11:52; 03.03 12:57;
To report this post you need to login first.

mind häirib siin teemas naise suhtumine mehe töösse ja mehesse endasse.
A la mingi mõtetu töö niikuinii, alati võib ära joosta sekundipealt. Tegelikult on enamasti mingi aruanne, kiri või probleemilahendus pooleli, keegi ootab lubatud vastust, ülemus tahab hetke rääkida.
Ja veel on mehel kohustus täpselt aru anda, millega ta selle poole tunni jooksul tegeles!
Halloo, piinlik ju selline aruandluskohustus täiskasvanud mehel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mind häirib siin teemas naise suhtumine mehe töösse ja mehesse endasse.
A la mingi mõtetu töö niikuinii, alati võib ära joosta sekundipealt. Tegelikult on enamasti mingi aruanne, kiri või probleemilahendus pooleli, keegi ootab lubatud vastust, ülemus tahab hetke rääkida.
Ja veel on mehel kohustus täpselt aru anda, millega ta selle poole tunni jooksul tegeles!
Halloo, piinlik ju selline aruandluskohustus täiskasvanud mehel!
[/tsitaat]
Minu meelest on siin kaks asja, millega puusse pannakse:

1. Esmaseks prioriteediks ei peaks ühelgi inimesel olema töö, vaid oma lapse heaolu. Kirjad, probleemilahendused ja kõik muu saavad selles valguses oodata. Mis oleks olnud, kui mees oleks saanud teate, et laps on näiteks raskesse autoavariisse sattunud? Oleks ka rahumeeli oma probleemilahendustega edasi tegelenud?

2. Mees ise lubas ja siis hakkas venitama. Krt ära siis luba kui ei suuda oma lubadusi täita. Või kui tuleb tõesti midagi ettenägematut vahele, informeeri teisi asjaosalisi sellest. Närvi ajavad sellised inimesed, kes leiavad, et maailm peab ümber nende mugavuse keerlema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 10:00; 03.03 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen õpetaja. Kui lasteaiast tuleb sõnum (ma ei saa tunni ajal telefoni võtta), et laps on haige, siis annan tõepoolest tunni lõpuni. Mõnikord on vaja veel järgminegi tund ära teha, alati ei saa ei ole koolis 10 minuti jooksul vaba inimest võtta, keda klassi ette saata.
Haige lapsega ei juhtu lasteaias mõne tunni jooksul mitte midagi, ta on haritud ja kogemustega pedagoogide hoole all.
Kanaemadusega ei tasu liiale minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 16:40; 03.03 13:30; 03.03 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ja te, naised, siiralt leiate, et mehel ei peagi mingit vastutust olema?
naine teenigu raha, tehku kodutööd, muretsegu laste pärast, kasutagu ühistransporti, sest pere ainuke auto on mehe tagumiku all. ärgu naine jumala eest meest tülitagu mingi sellise ootusega, et toob haige lapse lasteaiast ära, sest mehel on ALATI midagi tähtsamat ees.

kuulge, nii ei saa rallit sõita.
isegi see näitab, kui vanamoodne on eesti ühiskond, et lasteaias helistatakse alati emale, kuigi näiteks antud juhul oli isa see, kes regulaarselt lapsi lasteaeda viis ja tõi.

loomulikult jääb naine sellise suhtumise juures tööturul nõrgemasse rolli, sest naise aeg ja töö on niikuinii mehe omast vähemtähtis ja laste pärast peab ka iga hetk suutma reageerida. kuulge, naised, isa on ka lapsevanem.[/tsitaat]

Mees tõigi ju lapse ära! Mis tööd te kõik ometi teete, et saate selle kohe käest visata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 16:40; 03.03 13:30; 03.03 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui minule mees ütleks, et ei saa lapsele järgi minna, et pool tundi kulub veel ja ta on ka varem haigele lapsele hiljem järgi läinud – siis on ju pilt kohe selge – et tuleb endal minna, sest mees ei saa kohe minna ja ei ole teada, millal ta jõuab.
Minu töö on selline -et saan ära mina küll, kuid ka mitte alati kohe. Siis järelikult – otsin variandi sellise, et keegi saab minna kohe lapsele järgi või küsin kasvatajalt, mis seis on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.02 23:56; 01.03 00:30; 01.03 13:25; 01.03 21:41; 02.03 16:37; 03.03 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu meelest on siin kaks asja, millega puusse pannakse:

1. Esmaseks prioriteediks ei peaks ühelgi inimesel olema töö, vaid oma lapse heaolu. Kirjad, probleemilahendused ja kõik muu saavad selles valguses oodata. Mis oleks olnud, kui mees oleks saanud teate, et laps on näiteks raskesse autoavariisse sattunud? Oleks ka rahumeeli oma probleemilahendustega edasi tegelenud?

2. Mees ise lubas ja siis hakkas venitama. Krt ära siis luba kui ei suuda oma lubadusi täita. Või kui tuleb tõesti midagi ettenägematut vahele, informeeri teisi asjaosalisi sellest. Närvi ajavad sellised inimesed, kes leiavad, et maailm peab ümber nende mugavuse keerlema. [/tsitaat]

Jah muidugi, laps on esmane prioriteet. Seetõttu ma ei viskagi tööd poole pealt käest, sest tean, et lapsega ei juhtu selle paari tunni jooksul midagi, kui ta on hoolitsevate õpetajate silma all. Küll aga juhtub lapsel oluline elatustaseme langus, kui ma oma töösse nii vastutustundetult suhtun, et isegi lahtisi otsi enne lahkumist kokku ei tõmba.

Mees lubas seepärast, et oma ülinärviline naine maha rahustada. Mees teadis täpselt, et lapsega midagi hullu ei juhtu selle aja jooksul. Tegemist ei ole mugavusega vaid ratsionaalse mõtlemisega. Vaene mees, kellel naiseks selline hüsteerik.

Pakun, et need kes siin hulluvad, kui lapsele viie minutiga järgi ei jõuta, on enamasti ainult ühe lapsega emmed. Ise olin ka esimese lapsega väheke kanastunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 11:46; 04.03 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik kommenteerijaid peab mind siin närviliseks hüsteerikuks, kes kisab ilmaaegu mõttetu probleemi pärast. Miks ma selle teema üldse tegin? Sest sel korral tõesti läks närv mustaks, kuna mehest pole kunagi asja oma lubaduste pidamisel. Isegi haige laps ei pane teda kiiremini liigutama ja ajast kinni pidama. Tavaelus olen isegi väga kannatlik ja rahulik olnud, aga no kui pidevalt jäädakse hiljaks ja inimesega arvestada ei saa, siis kusagilt läheb piir. Kas tõesti on lahenduseks ainult see, et kõik ise ära teha ja mitte oma kaaslase peale loota, kuigi ka temal on kohustused? Ma võin siin kümneid näiteid tuua, kus ajast kinni pole peetud.
Näiteks väiksema lapse jõulupidu lasteaias. Oli kokkulepitud kellaaeg, mina ootan teda kaubanduskeskuses, lapse peoriided kaasas, aga meest ei tule ega tule. Helistan siis, et kus ta on, aga tema hakkas alles töölt välja sõitma. See aga tähendab, et me jääme hiljaks. Et no mis siis? Teistel lastel on emad-isad kohal, meie oma ootab, peoriideid ka pole. Taksot ka kohe võtta polnud, väga ebameeldiv. Ja siin polnud ju tegemist eriolukorraga, pidu oli ammu ette teada.
Sama on näiteks siis, kui vaja kusagile külla või sünnipäevale minna. Jälle jääb koju tulemisega hiljaks ja see tähendab seda, et me jääme külla ka hiljaks. Eriti nõme, kui võõrustaja on teinud sooja toidu ja terve seltskond ootab meie järel.
Või kui ma palun teda, et tule pool tundi varem koju, aita mul palun laud teise tuppa tõsta (mul oli sünnipäev, külalised tulid samal õhtul külla), aga tema jõuab ikka siis koju, kui külalised ka juba uksest sisse astuvad. Järjekordselt ebameeldiv – võta külalisi vastu, kui pole saanud laudagi ära katta. Sry, aga mina ei jõua rasket lauda köögist ise seljas tuppa vedada. Jne.
Põhimõtteliselt polnudki asi ühes-kahes korras, vaid see on krooniline. Ok, ise olen nii palju süüdi, et veel ikka aeg-ajalt loodan, et mehel ka mingi kohusetunne on. Ju siis ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt, et sa alles nüüd teada said, et sinu meest on just selliste omadustega õnnistanud. Või et need tal üle öö tekkisid. Harju ära ja arvesta nendega. Küllap on sinul endal ka mõni \”küür\” mis teistele mokka mööda ei ole.

Ja miks sa siis selle teema tegid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 00:14; 03.03 00:23; 04.03 13:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )


Esileht Pereelu ja suhted Vastutustundetu käitumine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.