Esileht Väikelaps Vee joomine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Vee joomine

Postitas:

Tundub, et viimasel ajal joob mu 1,7 aastane laps liiga palju vett. Täna mõõtsin ära ja peaaegu liiter tuli päeva peale kokku. Ta on hästi aktiivne ja jookseb koguaeg ringi, samuti oleme palju õues.
Kui palju teie lapsed vett, mahla joovad?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 22:21; 29.09 09:03; 30.09 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millele tuginedes arvad, et see on liiga palju?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps joob ka muud peale vee. Eriti söögi ajal/peale sööki. Aga päeva peale tuleb ka kindlasti liiter kokku. Laps on 1a6k vanune ja mina seda küll paljuks ei pea. Suvel palavate ilmadega jõi veelgi rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna pole aimugi palju selles vanuses lapsed võiksid/peaksid vett jooma, siis uuringi siit, et palju teised lapsed päeva jooksul joovad. Lihtsalt mingi hetk tundus, et laps on äkki kuidagi oluliselt rohkem vett jooma hakanud, kui varem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 22:21; 29.09 09:03; 30.09 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üheaastase imiku keskmine kehamass on 10 kg ja ta vajab 100 ml vett päevas keha kilogrammi kohta, seega 1 liiter vett. Väikelapsel kehamassiga 11 – 20 kg arvestatakse veevajadus 1000 ml (1 liiter) pluss 50 ml iga lisanduva kilogrammi kohta (näiteks 15-kilogrammise väikelapse päevane veevajadus on 1000 ml + 500ml = 1500 ml.

https://lood.delfi.ee/perejakodu/vaikelaps/milliseid-jooke-voib-vaikelaps-juua?id=82320370

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on selle kaaluga lapse päevanorm, isegi üle liitri. Seega, mis sulle muret teeb? Pealegi, mõned inimesed joovad vähem kui norm on, mõned rohkem ja väikelapse vedelikuvajadus on suurem kui täiskasvanul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 15:00; 30.09 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiter ei tundu aktiivse ja toimeka väikelapse kohta palju, aga kui märkad, et lapse veejoomisharjumus muutub järsku endisest oluliselt sagedasemaks ja tal oleks justkui pidev janu, siis see võib viidata vajadusele lapse tervist kontrollida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järsku tõusnud veetarbimine võib viidata diabeedile, ma usun, et seepärast teemaalgataja ongi mures. Mul juhtus sama asi, laps hakkas üleöö vett lahmima, kihutasin arstile, mõõtis veresuhkrut, kõik oli korras. Siis selgus, et mitu hammast tuli korraga, ilmselt vesi pakkus lapsele leevendust. Oli ka umbes sama vanus, mis teemaalgataja lapsel.
Samas – sõbranna lapsel järsku alanud suur veejoomine tähendaski diabeedidiagnoosi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud, kes vastasid! Minu mure oligi see, et panin tähele, et vee tarbimine on kuidagi tõusnud. Kahtlustasingi, et äkki diabeet või mõni muu tervise häda tekkinud. Samas on laps aktiivne, rõõmus, sööb väga hästi. Võib olla ka see, et nüüd oskab ta vett küsida. Jälgin natuke olukorda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 22:21; 29.09 09:03; 30.09 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magediabeedijanu on ikka oluliselt suurem kui liiter päevas! Ehk ongi asi selles, et ta nüüd oskab küsida, kui tema veevajadus on suurem kui sina varem andsid talle liiga vähe vett. Ja janujook on vesi, ei ole limps, ei ole mahl, isegi mitte lahjendatult, piim ja keefir jne lähevad ka juba pigem toiduarvestusse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 15:00; 30.09 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontrollige kindlasti diabeeti.
Aga muidu tuleks lastele igal juhul anda vett, mitte suhkrut täis mahla (pigem kiputakse seda eelistama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mõlemad lapsed õpetanud titest saadik vett jooma.
Vanem plika jõi ka mingi umbes 1 aasta vanuselt öösiti hirmsasti vett aga see oli tal harjumus, sest niikui harjutasin ta nokaga tassist jooma, lõppes öine veekaanimine päeva pealt.
Võibolla su lapsel on ka harjumus tekkinud, kuna oskab küsida vett?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Vee joomine