Esileht Ilu ja tervis Vee joomine ja tualetis käimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Vee joomine ja tualetis käimine

Postitas:

Sunnin ennast vett jooma, sest iseenesest mul janu ei teki.  Püpan vähemalt 3-4 klaasi vett päevas juua. Aga nii kui klaasi vett ära joon, siis poole tunni pärast lähen tualetti ja siis jälke poole tunni pärast. See vesi tahab minust justkui kohe välja tulla.  Aga nii tihti tualetis käimise vajadus pole ju ka normaalne. Või on?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 10:20; 10.01 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No üleliigne vesi tahab ju välja tulla.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 10:22; 12.01 12:12; 13.01 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uriin peab olema helekollane, siis on kehas piisavalt vett. (Ütleme umbrs selline nagu Perekooli taustakollane.) Käidagu siis WCs kas või iga poole tunni tagant. Probleem liigse veega on kui uriin on juba veevärvi. Kuid pigem on enamusel probleem liiga vähese veetarbimisega. (Perekooli erksam kollane on värv, mille puhul tuleks juba rohkem vett juua.)

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 10:34; 10.01 10:44; 13.01 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Miks see vesi minust siis kohe välja tuleb, kui kehal seda vaja on? Koguaeg soovitatakse, et päevas peab jooma lausa 2 l vett, aga sel juhul ma ei saakski mujal olla kui tualetis. Soovingi teada, kuidas teistel vee joomisega on. Olwn kursis, et inimesed on erinevad, aga ikkagi.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 10:20; 10.01 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on põis väike või vähe treenitud. Võid proovida ennast treenima natuke kauem põiekat kannatama.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Miks see vesi minust siis kohe välja tuleb, kui kehal seda vaja on? Koguaeg soovitatakse, et päevas peab jooma lausa 2 l vett, aga sel juhul ma ei saakski mujal olla kui tualetis. Soovingi teada, kuidas teistel vee joomisega on. Olwn kursis, et inimesed on erinevad, aga ikkagi.

Kehal on vaja vett muu hulgas selleks, et jääkainetest vabaneda. Pole vaja seda keha jaoks liiga raskeks teha. Kui selleks on tarvis sagedamini WCs käis, siis olgu nii.

Pikaaegne liiga vähene veetarbimine on esimene kahtlusalune põhjus ka vererõhu kõrgenemisel.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 10:34; 10.01 10:44; 13.01 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa klaasi vett korraga pead jooma? Võta veeklaas arvuti kõrvale ja joo lonksuke iga natukese aja tagant. Klaas-kaks korraga juues see ka korraga eritub. Vee ülesanne on kehast jääkainete eemaldamine.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 11:25; 13.01 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen suur veejooja, aga mulle tundub, et see, mida suure veejoomisega lubatud, minu peal küll ei toimi.

Öeldakse, et rohke veejoomine aitab naha hoida kauni ja särava. Lisaks hoiab seedimise korras jne. jne.

Minul on väga halb nahk. Punne ei ole, aga näonahk kuivab ja kestendab niimoodi, et isegi kreemitamisest pole kasu. Seedimine on ka aeglane ja korrast ära, ehkki söön normaalselt ja pigem tervislikult. Kehakaalu alandada mul veejoomine ei aita.

Kui liiga palju joon, siis tekivad hoopis tursed ja reitel hakkab tselluliit välja paistma (koed on turses). Samuti on mul tunne, et liigne joomine uhab kehast välja vajalikud mineraalid ja vitamiinid.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vett tuleb juua lonkshaaval, iga natukese aja tagant, muidu tulebki otse välja ja organismi see eriti ei jõua.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja endale sisse larpida 2 liitrit vett päevas, ei ole.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina joon päevas kindlasti üle 2 liitri vett ja noh, ma käin vetsus ikka ka väga tihti. Minuga koos reisimine on lausa lust ja rõõm 🙂

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uriin peab olema helekollane, siis on kehas piisavalt vett. (Ütleme umbrs selline nagu Perekooli taustakollane.) Käidagu siis WCs kas või iga poole tunni tagant. Probleem liigse veega on kui uriin on juba veevärvi. Kuid pigem on enamusel probleem liiga vähese veetarbimisega. (Perekooli erksam kollane on värv, mille puhul tuleks juba rohkem vett juua.)

Õudne. Me ei vaata perekooli taustavärve enam kunagi endise pilguga…

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sama, joon ja käin WC-s. Niiet sa pole üksi. Lahendust ei tea.

Aga tean, et vähe juues, hakkab mul nt kurk valutama ja tekib väsimus. Kohe kui vett või midagi muud jooma hakkan, läheb enesetunne heaks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka varem vett ei joonud, ma ei saanud aru isegi, et oleks vaja, sest keha ei andnud märku. Õpetasin ennast jooma. Ma joon ka klaasi kaupa. Selleks, et keha vedeliku kätte saaks, peab klaasi vahe olema vähemalt 30 minutit(tegelikult 20 millegiga).
Peale vee jooma hakkmist on mu keha oluliselt erksam, toiduisu pole nii suur, näonahk on klaarim ja üleüldiselt on parem olla. Kindlasti peab vett jooma! Keha vajab vedelikku.

Vetsus käin ka veidi rohkem, aga mitte väga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paneb jällegi muretsema minu liigne veetarbimine, kui nii üldse saab öelda. Ma joon/söön vahetpidamata. Mõni tass kohvi, siis taas vett jne. Ei tea kas see neerudele ei mõju halvasti…

Kuna minul on pidev janu, siis mina ei saa aru inimestest kes sunnivad ennast jooma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka pidev janu ja käin vähemalt iga poole tunni pärast WCs. Nii kui pissil käidud, tunnen kohe jälle suurt janu.   Raske on niimoodi elada, kasvõi lastega parki minna on keeruline (koguaeg mõtle, et läheduses oleks mõni wc).  Kui on mõnikord nt vaja mõni pikem bussisõit teha või lähen nt kinno/teatrisse….siis juua ma ei saa, kannatangi jubedat janu.  Ka öösel käin WCs ja kahjuks see on kestnud juba vähemalt teismeeast saati ja ilmselt kestab elu lõpuni:(

Arstil käidud, analüüsid tehtud- ilmselt tundlik/väike põis.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paneb jällegi muretsema minu liigne veetarbimine, kui nii üldse saab öelda. Ma joon/söön vahetpidamata. Mõni tass kohvi, siis taas vett jne. Ei tea kas see neerudele ei mõju halvasti…

Kuna minul on pidev janu, siis mina ei saa aru inimestest kes sunnivad ennast jooma.

Janu tuleb sellest, et su keha annab märku, et tal on vedelikku vaja. Kohv ei anna su kehale midagi, see viib hoopis su kehast vee välja, sellest ka see janu, mis peale kohvi joomist tekib.
Sul on väga hästi, kui su keha märku annab dehüdratsiooni korral. Seega oled sa vee tarbija. Need inimesed, kes pole harjunud, nende keha märku ei anna.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole sisuliselt iialgi janu ja juba 50 aastat kui siis ehk mõni väga närviline situatsioon. Kõlab uskumatult aga nii on. Kui see 2L veeteema kunagi hakkas siis proovisin vastu tahtmist ühel ja teisel meetodil. Tulemuseks olid paistes silmad ja nägu + väga halb üldine enesetunne ning pidev WC vahet jooksmine. Arsti käest sain korralikult võtta kas ma tahan oma lausa ideaalses korras neerud ja muu organismi tuksi keerata. Kui keha vett juurde vajab siis ta annab sellest teada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka pidev janu ja käin vähemalt iga poole tunni pärast WCs. Nii kui pissil käidud, tunnen kohe jälle suurt janu. Raske on niimoodi elada, kasvõi lastega parki minna on keeruline (koguaeg mõtle, et läheduses oleks mõni wc). Kui on mõnikord nt vaja mõni pikem bussisõit teha või lähen nt kinno/teatrisse….siis juua ma ei saa, kannatangi jubedat janu. Ka öösel käin WCs ja kahjuks see on kestnud juba vähemalt teismeeast saati ja ilmselt kestab elu lõpuni:(

Arstil käidud, analüüsid tehtud- ilmselt tundlik/väike põis.

Ehk liigne soola tarbimine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa klaasi vett korraga pead jooma? Võta veeklaas arvuti kõrvale ja joo lonksuke iga natukese aja tagant. Klaas-kaks korraga juues see ka korraga eritub. Vee ülesanne on kehast jääkainete eemaldamine.

Huvitav, kuidas meie esivanemad  tuhandeid, sadu aastaid tagasi ellu jäid?! Neil polnud ju vastavaid teadmisi ning ka veeklaasi pidevalt käeulatuses.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 10:22; 12.01 12:12; 13.01 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuidas meie esivanemad  tuhandeid, sadu aastaid tagasi ellu jäid?!

Ega eriti kaua ju ei elanud ka.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa klaasi vett korraga pead jooma? Võta veeklaas arvuti kõrvale ja joo lonksuke iga natukese aja tagant. Klaas-kaks korraga juues see ka korraga eritub. Vee ülesanne on kehast jääkainete eemaldamine.

Huvitav, kuidas meie esivanemad tuhandeid, sadu aastaid tagasi ellu jäid?! Neil polnud ju vastavaid teadmisi ning ka veeklaasi pidevalt käeulatuses.

Nad sõid tõenäolisemalt puhtamat toitu, mis ei olnud aineid täis. Neid aineid, mis vedeliku kehast vàlja viisid. Ja kohvi ei tarbitud nii palju, lisaks ka karastusjooke polnud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ülu ajab meeletult kusema,6 joon ära,8 tuleb välja ja hommikul onpeavalu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 18:17; 14.01 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ülu ajab meeletult kusema,6 joon ära,8 tuleb välja ja hommikul onpeavalu

Aga vaadake kui palju kasulikke B rühma vitamiine saate! Jätkub lausa pensionipõlveni välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuidas meie esivanemad tuhandeid, sadu aastaid tagasi ellu jäid?!

Ega eriti kaua ju ei elanud ka.

Sest polnud veepudelit pidevalt käepärast?

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 10:22; 12.01 12:12; 13.01 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne. Me ei vaata perekooli taustavärve enam kunagi endise pilguga…

Haha! Väga hea. Ongi sellest PK k*sekollasest värvigammast lõpuks midagi kasu ka. Ma mäletan veel aegu kui siin kõik leebelt helesinine ja -roosa oli. Kui see praegune värviskeem tuli, ei olnud paljud kohe üldse mitte rõõsad ja rahul sellega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 10:34; 10.01 10:44; 13.01 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuidas meie esivanemad tuhandeid, sadu aastaid tagasi ellu jäid?!

Ega eriti kaua ju ei elanud ka.

Sest polnud veepudelit pidevalt käepärast?

Esivanemad jõid lausa kaevust võetud vett kogu aeg, lausa ämbrist või oli tass kaevul kogu aeg. Vähemalt meil küll maal oli, kui vanavanemad (ise olen 50+) veel elus olid.
Uskuge, ei pidanud keegi sundima ega meelde tuletama, kui päev otsa õues tööd tehti, et joo nüüd, igaüks käis kaevul ja jõi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 11:25; 13.01 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 93 aastane vanaisa joob päeva jooksul termosetäie kohvi, mitte liitreid vett Saab ka nii 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täpselt sama nagu teemaalgatajal. Olen uroloogil käinud ja uuringud läbinud ning põhjuseks ei tuvastatud muud kui normaalsest väiksema mahuga põis. Ravi sellele ei olevat ja vanusega võib probleem süveneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka pärast suurema koguse (korraga) joomist vaja üsna ruttu wc-sse minna, aga pole selle peale tulnudki, et seda probleemiks pidada või lausa arstile minna, nagu keegi siin kommenteeris. Jood ikka tassi teed ära ja varsti vaja minna, mõnikord ka mitu korda. Tundub loogiline minu meelest. Samuti tekib mul pissihäda ärevamas olukorras, st mitte otsekohe, aga kuidagi tunnen kohe, kuidas organism nagu “läheb käima” ja põis täitub kiiresti.

Ja tõesti pole üldse vaja endale liitrite viisi vett sisse kallata, veel vähem seda vägisi ja vastutahtmist teha. Enam-vähemgi normaalse toitumisega saab inimene suure osa vajalikust vedelikust toiduga ja lisaks võiks siis paar tassi/klaasi midagi tarbida või vastavalt enesetundele. Uriini värvust on muidugi ka kasulik jälgida küll, minu kogemuse põhjal piisab vajadusel juba väiksemast lisa-vedelikukogusest, et see normi läheks.

Kellel aga tõesti lausa pidev janutunne on, siis võiks küll igaks juhuks veresuhkrut kontrollida ja/või toitumine läbi mõelda, kas ehk soolatarbimine liiga suur.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Vee joomine ja tualetis käimine