Esileht Ilu ja tervis vee tarbimine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: vee tarbimine

Postitas:

Kas vee tarbimine 2 l päevas tervise heaolu nimel on müüt või on see tegelikult ka vajalik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 09:58; 25.04 13:32; 25.04 13:46; 27.04 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tegelikult ka vajalik. Esimene asi hommikul võiks olla 0,5 l vett ära juua. Kui korraga ei jõua, siis vähehaaval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 10:04; 25.04 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vajalik on kehal 1,5-2 l vett tarbida – jah. Kui palju sa vett päevas jood, oleneb sinu elustiilist. Palju vett saad juurviljadest /eriti aurutatud), salatitest, muust toidust…Kui jood palju kohvi, peaksid vett jooma rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sissejoodud vesi teatavasti väljub uriinina. Välja ei tule kunagi puhas vesi, vaid koos sooladega. MIda rohkem vett juua, seda rohkem viib see organismist välja.

Mina jõudsin niimoodi tilgutite alla, muideks.
2 liitrit vett päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, minu kogemus ütleb, et kui saa päevas vajaliku koguse joodud(2l), on enesetunne parem, kaal langeb(või ei tule vähemalt juurde), kõht korras. Loogiline, et ilma vee joomiseta ei saaks organism ka mürkidest vabaneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis mürgid seal organismis siis täpsemalt on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ritabell kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sissejoodud vesi teatavasti väljub uriinina. Välja ei tule kunagi puhas vesi, vaid koos sooladega. MIda rohkem vett juua, seda rohkem viib see organismist välja.

Mina jõudsin niimoodi tilgutite alla, muideks.
2 liitrit vett päevas. [/tsitaat]

Näiteks pikkadel matkadel soovitatakse vett tarbida nii vähe kui võimalik, kuna higistades niikuinii soolad väljuvad + vett juues veel lisaks. Soolapuuduses võib pilt eest sootuks ära minna.
Tavaelus aga inimene ei higista päev otsa ning tal on võimalus korralikult toituda. St vee joomine ei ole kahjulik, kui keha saab piisavas koguses aineid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 10:04; 25.04 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis moodi, mis mõttes sa jõudsid tänu vee tarbimisele tilgutite alla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 09:58; 25.04 13:32; 25.04 13:46; 27.04 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis moodi, mis mõttes sa jõudsid tänu vee tarbimisele tilgutite alla?[/tsitaat]

Hakkasin ka tervislikuks. Igal hommikul võtsin 1,5-2 liitrit vett töölaua kõrvale ja jälgisin, et päeva jooksul ikka ära jooksin. Jõudsin vast nädalakese niimoodi tervislikult elada.
Siis praktiliselt veerand tunni jooksul toimus kõik järgnev. Ühel hetkel hakkas nägemine hägustuma, sõna otseses mõttes hakkas pilt eest kaduma. Kuulmine kadus ka, kõik helid jõudsid kohale läbi lainetuse ja kohina. Siis läks neelamine ja hingamine raskeks. Kuna ma töötan haiglas, siis sain kohe abi – mulle pandi tilguti ja manustati ikka paar kotti füsioloogilist lahust.

Mind ravinud osakonna juhataja sõnul olin ma oma organismi sooladest nii puhtaks loputanud, et panin sellega oma organismi normaalse funktsioneerimise tõsiselt ohtu. Tema soovitab sellist veekaanimist ainult mineraalveega (Värska, Borjomi jne), mina kasutasin tavalist pudelivett (Aura jne).

Pärast seda intsidenti ma otsustasin, et tervis pole mängimiseks ja nüüd joon siis, kui janu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

apii, olen sama teinud, et joon siin kontoris vett 2 l. ilmselt peaksin selle ka lõpetama? kuigi olen nii teinud juba vähemalt kuu aega ja midagi halba küll siiani pole juhtunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 09:58; 25.04 13:32; 25.04 13:46; 27.04 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on link vee liigjoomise vastaste arvamustega:
http://www.ohtuleht.ee/434934

võib otsida ka märksõna: hüponatreemia
http://www.ohtuleht.ee/212054

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ritabell, kas sa toitud muidu väga tervislikult?
Mina püüan tervislikult toituda tap.nutridata.ee järgi ja kogu aeg näitab see, et naatriumi tarbin ikka üleliia. (muidu kaloraa¸ on küll normis ja tasakaalus jne.) seetõttu mina siiamaani olen väga rahulikult oma 1,5-2 l vett päevas joonud. nüüd hakkasin kartma :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 14:33; 25.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ritabell kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sissejoodud vesi teatavasti väljub uriinina. Välja ei tule kunagi puhas vesi, vaid koos sooladega. MIda rohkem vett juua, seda rohkem viib see organismist välja.

Mina jõudsin niimoodi tilgutite alla, muideks.
2 liitrit vett päevas. [/tsitaat]Kas oletan õigesti, et sul kaasnes selle \”tervisliku veejoomisega\” ka mingi \”tervislik toitumine\”?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 14:49; 27.04 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ritabell, kas sa toitud muidu väga tervislikult?
Mina püüan tervislikult toituda tap.nutridata.ee järgi ja kogu aeg näitab see, et naatriumi tarbin ikka üleliia. (muidu kaloraa¸ on küll normis ja tasakaalus jne.) seetõttu mina siiamaani olen väga rahulikult oma 1,5-2 l vett päevas joonud. nüüd hakkasin kartma :S[/tsitaat]

Toitusin ikka tavaliselt. Ei pidanud dieeti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ritabell kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sissejoodud vesi teatavasti väljub uriinina. Välja ei tule kunagi puhas vesi, vaid koos sooladega. MIda rohkem vett juua, seda rohkem viib see organismist välja.

Mina jõudsin niimoodi tilgutite alla, muideks.
2 liitrit vett päevas. [/tsitaat]

tegelikult soovitataksegi juua kergelt soolatud vett (suts mineraalsoola vee sisse), lihtsalt tavaline vesi viibki kõik välja, nn soolvesi toidab ka keharakke kui et jätab keha kuivale, nagu sul juhtus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ritabell kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Hakkasin ka tervislikuks. Igal hommikul võtsin 1,5-2 liitrit vett töölaua kõrvale ja jälgisin, et päeva jooksul ikka ära jooksin. Jõudsin vast nädalakese niimoodi tervislikult elada.
Siis praktiliselt veerand tunni jooksul toimus kõik järgnev. Ühel hetkel hakkas nägemine hägustuma, sõna otseses mõttes hakkas pilt eest kaduma. Kuulmine kadus ka, kõik helid jõudsid kohale läbi lainetuse ja kohina. Siis läks neelamine ja hingamine raskeks. Kuna ma töötan haiglas, siis sain kohe abi – mulle pandi tilguti ja manustati ikka paar kotti füsioloogilist lahust.

Mind ravinud osakonna juhataja sõnul olin ma oma organismi sooladest nii puhtaks loputanud, et panin sellega oma organismi normaalse funktsioneerimise tõsiselt ohtu. Tema soovitab sellist veekaanimist ainult mineraalveega (Värska, Borjomi jne), mina kasutasin tavalist pudelivett (Aura jne).

Pärast seda intsidenti ma otsustasin, et tervis pole mängimiseks ja nüüd joon siis, kui janu on.[/tsitaat] kas siis vaid jõid ja sööki ei söönudki? kuidas on võimalik teisiti nii soolapuudusesse jääda.
mina olen joonud iga päev 1,5l. ja olen täitsa elus. aga ma söön ka. ja pigem on see häda, et kui ise süüa ei tee, siis ostetud toidud, vorstid, jne on ikka liiga soolatud. liiga soolatud, et oleks tervislik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 22:09; 27.04 12:00;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Ritabell kirjutas:[/small]
pigem on see häda, et kui ise süüa ei tee, siis ostetud toidud, vorstid, jne on ikka liiga soolatud. liiga soolatud, et oleks tervislik.[/tsitaat]

just, mul sama kogemus.
kusjuures ma isegi ei söö vorsti või valmis marineeritud lihasid vms.
piisab natukesest juustust ja soola- või suitsukalast ja juba on naatrium laes :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 14:33; 25.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks te kaanite vett sisse? Kas siis ongi kogu aeg joogijanu? Kas ei peaks mitte nii olema, et inimese keha ise annab märku, mida ta vajab? Ma ei saaks eluski mingeid liitreid vett ära juua. Ma ei joo päevas tilkagi vett ja ometigi, kui kuskile veidi pikemaks ajaks välja lähen, on kohe pissihäda. Mul ei eksisteeri sellist asja nagu joogijanu. Ainult siis, kui olen midagi väga soolast joonud või õues on väga palav. Siis keha annab märku, et on vaja juua. Kunagi mu isa rääkis sama asja, et tema ei tea, mis asi on joogijanu. Ju siis on geenidest.
Ükskord ostsin paljukiidetud Bor¨jomi (või mis iganes see nimi oli) vett. Suure hädaga sain natuke juua. Midagi nii hullu pole ma vist veel suust sisse valanud.
Minu arust see 2 liitri müüt on ammu kummutatud. Oleks nagu kuskilt lugenud. Suure osa veest saab inimene toidust kätte ja teest, kohvist, piimast. Paar klaasi ehk oleks kasulik vett juua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina jõin eile värskat. prooviks. huvitav oli see et ma olin päev otsa nii janune. muudkui jõin ja jõin seda värskat. ma ei tea, kas see soolasus andis nii märku, et on juua vaja.
hommikul ma joon kohe 0,5l vett või mingit mahlavett. see on selleks et kui ma järgmise tunni-paari jooksul kohvi teen, siis kohv on nagunii diureetilise toimega e paneb pissile. et organism ei jääks kuivaks, lõunaks olen püüdnud ära juua teise 0,5 l vett, et hoida organismis vett tasakaalus. õhtupoole veel. kohvi joon ka. aga kohv pole hea jook. see tegelikult kuivatab oma toime poolest organismi hoopis.
kui ma ei joo vett, siis peagi muutub wc käimine raskeks, nahk kuivaks, huuled kuivaks.
selle 1,5l vee juures pole et ma ei saagi wc kaugemale, kui hommikul olen selle 0,5l ära jooonud. eks see sõltub ka muidugi põiest. mõni käib tõesti väga tihti vetsus, ka öösiti. ma tavaliselt joon hommikul vee. siis joon kohvi. ja siis lähen vabal päeval kepikõndi tegema. higistan. tagasi tulles söön tavalist sööki, e söön endale vajalikud ained tagasi. nii see ringlus käib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 22:09; 27.04 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka just seepärast, et kõht kinni ei jääks, üritanud võimalikult palju vett tarbida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 09:58; 25.04 13:32; 25.04 13:46; 27.04 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru, miks te kaanite vett sisse? Kas siis ongi kogu aeg joogijanu? Kas ei peaks mitte nii olema, et inimese keha ise annab märku, mida ta vajab? Ma ei saaks eluski mingeid liitreid vett ära juua. Ma ei joo päevas tilkagi vett ja ometigi, kui kuskile veidi pikemaks ajaks välja lähen, on kohe pissihäda. Mul ei eksisteeri sellist asja nagu joogijanu. Ainult siis, kui olen midagi väga soolast joonud või õues on väga palav. Siis keha annab märku, et on vaja juua. Kunagi mu isa rääkis sama asja, et tema ei tea, mis asi on joogijanu. Ju siis on geenidest.
Ükskord ostsin paljukiidetud Bor¨jomi (või mis iganes see nimi oli) vett. Suure hädaga sain natuke juua. Midagi nii hullu pole ma vist veel suust sisse valanud.
Minu arust see 2 liitri müüt on ammu kummutatud. Oleks nagu kuskilt lugenud. Suure osa veest saab inimene toidust kätte ja teest, kohvist, piimast. Paar klaasi ehk oleks kasulik vett juua. [/tsitaat]Mis värvi su uriin on? Selle järgi saad otsustada, kas su keha on piisavalt vett saanud. Tumekollane on juba märk veepuudusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 14:49; 27.04 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kliimas janu järgi vett juues on võimatu veepuudusesse jääda. Kusagil Floridas või Kalifornias välja mõeldud trendi järgi meil liitrite kaupa vett kaanida…

Kusjuures need joojad on need, kes esimesena kisa tõstavad, kui keegi imikule või või aasta-pooleteisesele väikelapsele vett pakub. Et pidavat neere koormama ja mineraalained organismist välja viima. Nii et mind huvitab päris tõsiselt, mis vanuses saabub hetk, kui vesi kaotab oma \”mürgisuse\” ja seda peab lausa vastu tahtmist 2 liitrit päevas sisse jooma ning see ei koorma enam neere ning ei vii mineraalaineid kerest välja.

Kaks tähelepanekut veel – sõna \”sool\” tähistab tavakõnepruugis tõesti keedusoola ehk naatriumkloriidi, aga tegelikult on looduses ja organismis ikka palju erinevaid soolasid. Teiseks – need, kel harjumus pidevalt vett lonksata ja ilma selleta ennast kohe imelikult tunnevad, ongi lihtsalt harjumuse kütkes (kui just pole nt diabeet või suhkruta diabeet vmt haigus). Mõnel on harjumus teleka ees midagi näksida, mõnel on harjumus mõttepause võtta ja suits ette panna, mõnel harjumus käia kohvi toomas, mõnel harjumus iga natukese aja tagant kork pudelilt keerata ja rüübata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 18:38; 27.04 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis värvi su uriin on? Selle järgi saad otsustada, kas su keha on piisavalt vett saanud. Tumekollane on juba märk veepuudusest.[/tsitaat]

Netis võib muidugi igasugust jama lugeda. Nt ühest kohast lugesin kunagi, et eriti ohtlik on, kui hommikune uriin on tumekollane. No anna kannatust! Hommikune uriin ongi kõige tumedam, sest see on kontsentreeritud, kuna öösel toimub tavapärasest palju väiksem uriinieritus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 18:38; 27.04 18:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis vee tarbimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.