Esileht Kodunurk Vee temperatuur pesu pesemisel

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Vee temperatuur pesu pesemisel

Postitas:

Tere!
Kui musta T-särgi etiketil on antud 40 kraadi, aga pesen kiurpesuga, kus max temp. 30, kas see võib ka särgi värvi kahjustada? Vanast ajast on selline nn. “linnalegend” meeles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jahedam temperetuur kohe kindlasti ei kahjusta kangast, pigem hoiab värvi ja kangast. Enamiku pesude jaoks on 30 kraadi piisav kuna tänapäevaste pesuvahendite toimeained ei vaja kuumemat temperatuuri. Lisaks kahjustab kuumus kangakiudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jahedam vesi küll ei kahjusta, ikka sildil antust kõrgem temp. Eriti tumedat pesu on parem pesta 30-40, max 60 kraadiga (sokid jne hügieeni pärast nt), 90 kraadine kulutab juba tunmeda värvi vägagi ruttu halliks, isegi õige pesuvahendiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 13:44; 10.02 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamiku pesude jaoks on 30 kraadi piisav kuna tänapäevaste pesuvahendite toimeained ei vaja kuumemat temperatuuri.

30 kraadine vesi on ju peaaegu külm vesi. Ma ei usu, et higised riided jahe vesi puhtaks peseb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 17:24; 05.02 19:35; 10.02 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pese mitte midagi üle 40kraadise veega. Ei näe vajadust, kõik saab puhtaks. Ka mu puuvillasatiinist voodipesu ei ole lubatud üle 40 kraadi pesta ja huvitaval kombel elame ja oleme terved. Aga kui kellelgi perest on parasjagu mingi kõhuviirus kallal, siis tema pesu, voodipesu ja rätikuid pesen küll erandkorras võimalikult kuuma veega ja nõudepesumasinas valin ka kõrgema temperatuuri, et viiruse edasikandumist vältida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pese mitte midagi üle 40kraadise veega. Ei näe vajadust, kõik saab puhtaks. Ka mu puuvillasatiinist voodipesu ei ole lubatud üle 40 kraadi pesta

Sama siin. Ei näe mingit vajadust oma pesu pidevat keeta ja kuumutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 18:39; 04.02 12:16; 04.02 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanast ajast on selline nn. “linnalegend” meeles.

selle oled sa küll ise välja mõtelnud. see on nii ebaloogiline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanast ajast on selline nn. “linnalegend” meeles.

selle oled sa küll ise välja mõtelnud. see on nii ebaloogiline.

Ma arvan, et ta on kuulnud, et peab riidel kirjas olevast temperatuurist kinni pidama, muidu läheb vrvist ära. Aga ta pole mõelnud, miks see nii on.
Pesen ka kõik asjad maksimaalselt 40 kraadiga, vahel 30ga. Higised riided lähevad kenasti puhtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voodipesu peab pesema 60+ kraadiga, muidu tolmulestad ei hävi. Mina pesen kõik meie käterätid ja voodipesud 90 kraadiga, pigem panen vähem või üldse mitte pesuvahendit. Kvaliteetsed linad ja rätikud kestavad kõik aastaid 90-kraadist pesu ilma, et nendega midagi juhtuks.
Muud pesud pesen küll 30-40 kraadiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 11:27; 05.02 16:46; 08.02 22:33;
To report this post you need to login first.

Voodipesu peab pesema 60+ kraadiga, muidu tolmulestad ei hävi. Mina pesen kõik meie käterätid ja voodipesud 90 kraadiga, pigem panen vähem või üldse mitte pesuvahendit. Kvaliteetsed linad ja rätikud kestavad kõik aastaid 90-kraadist pesu ilma, et nendega midagi juhtuks.
Muud pesud pesen küll 30-40 kraadiga.

sama siin.

aga neist hooldussiltidest – viimase aja trend on, et üldse ei lubata pesta! Olen pesu keelavaid silte näinud ka nt trenniriiete sees… Ilmselt ei taha tootjad mingit vastutust võtta. Ignoreerin neid keelde täiega ja pesen kõik (ka nt siidist sallid) masinas – mitte midagi pole juhtunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voodipesu peab pesema 60+ kraadiga, muidu tolmulestad ei hävi. Mina pesen kõik meie käterätid ja voodipesud 90 kraadiga, pigem panen vähem või üldse mitte pesuvahendit. Kvaliteetsed linad ja rätikud kestavad kõik aastaid 90-kraadist pesu ilma, et nendega midagi juhtuks.

Ja mis siis juhtub, kui tolmulest sul seal lina küljes elab? Ma usun, et neid elab su elamises mujalgi kui vaid voodis.
Tumedad ja värvilised voodipesud kindlasti 90-kraadise keetmise peale kuigi pikalt ilusad ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 18:39; 04.02 12:16; 04.02 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nii 7-8 aastat selle 60-90 kraadise veega vastu pidanud. Eks sõltu pesu kvaliteedist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 16:09; 06.02 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nii 7-8 aastat selle 60-90 kraadise veega vastu pidanud. Eks sõltu pesu kvaliteedist.

Ma olen 40+ aastat ilma voodipesu keetmata vastu pidanud 😀 😀 Ei näe vajadust nüüd alustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 18:39; 04.02 12:16; 04.02 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pesen oma voodipesu 40*C-ga. Tolmulestadest on mul savi, sest mitte kellelegi meie peres nad pole iial ühtki vaevust põhjustanud, ilmselt ei põhjusta ka edaspidi.
Kui ma ka tahaksin, ei suudaks ma tervet oma maja neist vabastada, eriti madratsikatteid, kattemadratseid või üldse ilma katteta voodeid ja diivaneid. Rääkimata kõigist patjadest, vaipadest jm tekstiilist, millega me iga päev kokku puutume. Kui ma viskan end voodisse pikali raamatut lugema, juba ongi kõik mu riided neid va lesti täis:) Ja olgu pealegi, ei hakka seepärast kleite keetma.

Need artiklid, mida netist lugeda saab, on ka väga totralt vastuolulised. No mis see annab, kui ma pesen lina 60-kraadises vees, aga panen ta madratsile, mis on mitmeid aastaid vana ja ilmselgelt lesti täis? Või panen keedetud padjapüüri ümber 2 aastat vanale padjale?

PS: täna on meiekandis küll hea ilm kõik oma madratsid ja padjad õue külmuma visata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, kui midagi ei viitsi teha, siis muidugi ei ole vahet, kas voodilinad on õigesti pestud või mitte. Aga kui viitsid ja tahad tolmulestavabalt elada, siis madratsid veame me igal talvel miinuskraadidega päevaks-paariks õue, tekke ja patju PEAB pesema 3-4 korda aastas 60-kraadise veega ja kui nüüd voodilinu pesta 90 kraadiga, siis ongi tehtud enam-vähem kõik, et mitte selles tolmulestapesas iga öö külaline olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 11:27; 05.02 16:46; 08.02 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hehe, nüüd kerkis silme ette pilt, kuidas näiteks lasnamäe või õismäe elamurajoonis külmakraadide saabudes rahvas hakkab oma pehmet mööblit, vaipu, tekke ja patju õue vedama 😀 Ja veel paariks päevaks 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 17:24; 05.02 19:35; 10.02 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A tule vaata. Pehmet mööblit välja ei vea, vaevalt et maalgi seda tehakse, aga dekoratiivpadjad-pleedid ripuvad ilusti akna taga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 16:09; 06.02 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, kui midagi ei viitsi teha, siis muidugi ei ole vahet, kas voodilinad on õigesti pestud või mitte. Aga kui viitsid ja tahad tolmulestavabalt elada, siis madratsid veame me igal talvel miinuskraadidega päevaks-paariks õue, tekke ja patju PEAB pesema 3-4 korda aastas 60-kraadise veega ja kui nüüd voodilinu pesta 90 kraadiga, siis ongi tehtud enam-vähem kõik, et mitte selles tolmulestapesas iga öö külaline olla.

see on tore, ma ise viin ka tekid-padjad õue külmuma, aga see lestavabadus kestab sul ju ainult päeva või paar. sul ei ole mõtet ennast petta ja arvata, et kestab järgmise korrani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii see ikka pole, lestad paljunevad ja kolooniad suurenevad, mida kauem on nad hävitamata. 3-4 korda aastas patjade-tekkide pesust ja kord aastas madratsi töötlemisest piisab, kui linu järjepidevalt 60-90 kraadiga pesta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 11:27; 05.02 16:46; 08.02 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, pesuseep on imeline plekieemaldi, kõik millele tavalise pesugeeli hammas peale ei hakka- mustad sokitallad, kollased kaenlaalused valgel särgil, puuviljaplekid, kakaplekid jnejne. 6koemmed teevadki ise oma pesugeeli riivitud pesuseebist, peseb paremini, ei haise, maksab kümnendiku pesugeeli hinnast. Kui viitsid, tee kah (ma ise ei viitsi 😛 )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 13:44; 10.02 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, pesuseep on imeline plekieemaldi, kõik millele tavalise pesugeeli hammas peale ei hakka- mustad sokitallad, kollased kaenlaalused valgel särgil, puuviljaplekid, kakaplekid jnejne. 6koemmed teevadki ise oma pesugeeli riivitud pesuseebist, peseb paremini, ei haise, maksab kümnendiku pesugeeli hinnast. Kui viitsid, tee kah (ma ise ei viitsi ???? )

ja mina ei kannata seda pesuseebi haisu mitte üks gramm, see raip ei lähe isegi pesumasinas pestes pärast ära, kui enne sellega riided loes olnud. Minu jaoks jubeeee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6koemmed teevadki ise oma pesugeeli riivitud pesuseebist

Peaasi, et seda geeli masinasse ei topi, parandajate sõnul ladestub seep masina äravoolu ja tekitab varem või hiljem korraliku ummistuse. Ma ei tea aga, kui paljud viitsivad käsitsi pesu nühkida.
Mina olen märganud, et raskesti eemaldatava mustuse puhul võib imeline abi olla üle öö leotamisest. Õhtul pesukaussi pesuvahendiga vette likku, järgmisel päeval masinasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 17:24; 05.02 19:35; 10.02 19:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Vee temperatuur pesu pesemisel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.