Esileht Ajaviite- ja muud jutud vee temperatuur Valklas-Salmistus

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: vee temperatuur Valklas-Salmistus

Postitas:
Kägu

Kes käivad ujumas Valkla ja Salmistu, Kaberneeme randades. Kas seal on vee temperatuur juba ujutav? Tallinna randades veel pole vesi soojenenud. Võsul on aga küll juba soe. Valkla-Salmistu jäävad sinna vahepeale. Kas mul on mõtet homme Tallinnast sinna sõita, kui peamine eesmärk oleks meres supelda, päevitamine rohkem teisejärguline.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

https://www.ilmateenistus.ee/meri/mereprognoosid/merevee-temperatuur/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.ilmateenistus.ee/meri/mereprognoosid/merevee-temperatuur/

Teemaalgatajal muu link peale Perekooli ei tööta.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oi küll te olete nutikad! Loodan, et saite mõnusa enesetunde minu kallal hambaid teritades. Muide minu igapäevatöö eeldab pidevat andmete otsimist internetist. Nii et vaatasin muidugi seda linki ka. See 20,3 kraadi seal, kas te oskate öelda selle kaardi põhjal, kus täpselt see on mõõdetud? Tundub, et oleks nagu Hara lahes, aga päris kindel ma pole. Aga selle kaardi peal pole ikkagi Kolga lahe vee temperatuure. Oma postituses lootsin saada kusagil Valkla-Salmistu randades käijate kasutajakommentaare. Ärge olge nii nipsakad, pole põhjust. Aga tundub, et merevesi on tublisti soojenenud, nii et käin proovin homme järele.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas juba o l i soe merevesi juuni lõpp-juuli algus, siis tuli külmaveekerge.

Nüüd nagu veidi soojeneks taas, no vähemalt pole 9 kraadi. Aga järvede 27-8 kraadiga võrrelda muidugi ei saa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes käivad ujumas Valkla ja Salmistu, Kaberneeme randades.

Pisut kaugel nagu, et ainult ujumise pärast kohale sõita. Aga ega kõik pole sündinud ka Sõõrumaa tütardeks, et võivad raha peale pissida.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna oli Andineemes vesi väga soe, minu keha ütles, et nii 22-23 kraadi. Eeldatavasti siis ka Valklas ja Salmistus. Aga see, kas homme on ka soe, sõltub tuule suunast. Kui homme tuul merelt on, on ka vesi soe. Tuule suunda saad põhimõtteliselt samast kohast vaadata, https://www.ilmateenistus.ee/meri/mereprognoosid/tuul/, aga seda kahjuks uuendatakse kord päevas ainult, hommikul. Samas võib tuul ka päeval keerata. Homme õhtul võin siin aru anda, kas oli soe, aga see sind vist ei aita:)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Täna oli Andineemes vesi väga soe, minu keha ütles, et nii 22-23 kraadi. Eeldatavasti siis ka Valklas ja Salmistus. Aga see, kas homme on ka soe, sõltub tuule suunast. Kui homme tuul merelt on, on ka vesi soe. Tuule suunmda saad põhimõtteliselt samast kohast vaadata, https://www.ilmateenistus.ee/meri/mereprognoosid/tuul/, aga seda kahjuks uuendatakse kord päevas ainult, hommikul. Samas võib tuul ka päeval keerata. Homme õhtul võin siin aru anda, kas oli soe, aga see sind vist ei aita:)

Aitäh, lõpuks ometi ka üks asjalik kommentaar 🙂 Tuul on muutliku suunaga, aga nõrk. Loodan, et siis olenemata suunast ei jaksa kogu sooja vett avamerele ära viia. Tänane tuul oli pigem mere poolt.

Käisin Valklas ujumas ka enne süvaveekerget ja siis oli vesi minule isegi liiga soe juba.

Mul on kahju inimestest, kel pole õnnestunud leida oma kohta tööjõuturul ja kes seetõttu peavad pritsima sapiseid kommentaare “Sõõrumaa tütardest”. Inimesed sünnivadki maailma ebavõrdsetena. Kindlasti on sinul ka midagi head. Võib-olla ilusad valged hambad või hea lauluhääl. Hinda rohkem seda, mida on sulle antud, ja kadesta teisi vähem sellepärast, mida sul ei ole, aga neil on.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oi küll te olete nutikad! Loodan, et saite mõnusa enesetunde minu kallal hambaid teritades. Muide minu igapäevatöö eeldab pidevat andmete otsimist internetist. Nii et vaatasin muidugi seda linki ka. See 20,3 kraadi seal, kas te oskate öelda selle kaardi põhjal, kus täpselt see on mõõdetud? Tundub, et oleks nagu Hara lahes, aga päris kindel ma pole. Aga selle kaardi peal pole ikkagi Kolga lahe vee temperatuure. Oma postituses lootsin saada kusagil Valkla-Salmistu randades käijate kasutajakommentaare. Ärge olge nii nipsakad, pole põhjust. Aga tundub, et merevesi on tublisti soojenenud, nii et käin proovin homme järele.

Kahju sinu tööandjast.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on kahju inimestest, kel pole õnnestunud leida oma kohta tööjõuturul ja kes seetõttu peavad pritsima sapiseid kommentaare “Sõõrumaa tütardest”. Inimesed sünnivadki maailma ebavõrdsetena. Kindlasti on sinul ka midagi head. Võib-olla ilusad valged hambad või hea lauluhääl. Hinda rohkem seda, mida on sulle antud, ja kadesta teisi vähem sellepärast, mida sul ei ole, aga neil on.

Ah, ära pane perekooli irisejaid tähele, see ju perekool, siin nad lasevadki nii. Mina käin soojade merega iga päev meres, Valkla või Ansineeme, mu kodust nii 10 km. Ja kui see mereevesi vahepeal külmaks läks, käisin 40km kaugusel järves ujumas. Sõõrumaa tütardest ei tea ma midagi, ikka ise teenin raha, ise kulutan. Sõõrumaa tütardest rääkival käole pole vaja muretseda, temalt ma bensiini raha ei küsi.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Laupäeval igatahes oli megakülm, jalgupidi suutsin ainult paar minutit olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna oli Andineemes vesi väga soe, minu keha ütles, et nii 22-23 kraadi. Eeldatavasti siis ka Valklas ja Salmistus. Aga see, kas homme on ka soe, sõltub tuule suunast. Kui homme tuul merelt on, on ka vesi soe. Tuule suunmda saad põhimõtteliselt samast kohast vaadata, https://www.ilmateenistus.ee/meri/mereprognoosid/tuul/, aga seda kahjuks uuendatakse kord päevas ainult, hommikul. Samas võib tuul ka päeval keerata. Homme õhtul võin siin aru anda, kas oli soe, aga see sind vist ei aita:)

Aitäh, lõpuks ometi ka üks asjalik kommentaar 🙂 Tuul on muutliku suunaga, aga nõrk. Loodan, et siis olenemata suunast ei jaksa kogu sooja vett avamerele ära viia. Tänane tuul oli pigem mere poolt.

Käisin Valklas ujumas ka enne süvaveekerget ja siis oli vesi minule isegi liiga soe juba.

Mulle tundub, et liigne kuumus on inimesed eriti tigedaks ajanud. Panen tähele, et järjest miinustatakse ja halvustatakse täiesti neutraalseid teemaalgatusi kommentaare. Ja mitte ainult ei miinustata, vaid tavaliselt kohe lajatatakse ja trollitakse erilise mõnuga. Mõistagi on siin koguaeg miinustatud, halvustatud ja mõnitatud, aga praegu tundub, kuidagi eriti tige see siinne koht.

Paar näidet.

Inimene küsib Ikla piiripunktis oleva alkopoe kohta. Selle asemel, et küsimusele otse ja konkreetselt vastata (ilmselt paljusid huvitab sama asi ja loeks huviga vastuseid) saab teemaalgataja kohe sildi otsa ette. Esiteks, pannakse teemaalgataja aru andma, kas ta on joodik, et tal on vaja sinna poodi minna. Teiseks, kas ta on vaene, et ei jõua tavalisest poest alkot osta. Kolmandaks, käsitakse tõestada ja näiteid tuua, milline alkohol on odavam Eestis müüdavast. Aga üldsegi, miks teemaalgataja ei ole vaktsineeritud? Kui teemaalgataja piuksatab vahele, et ta on rase. Siis saab uue nurga alt – rasedad peavad praegusel ajal üldse kodus olema, mitte mööda ilma reisima ja juubelit korraldama.

P.S Mina ei olnud teema algataja.

Teine näide.

Keegi kirub perekooli lehte, mis juba pikka aega jamab. Perekooli riiakas meeskägu (tema parasiitsõnad siin on teematama ja perekoolikas – kes teab, see teab!) käsib  osta kaasaegne tehnika. Mina kirjutan ühe lause sellesse teemasse, et minul avaneb perekool ainult Mozillaga. Ja selle täiesti neutraalse, samas tõele vastava kommentaari eest saan kohe kaks kurja miinust. Keegi ei selgita, miks.

Keegi kirjutab söögikoha arvutustuse. Pubis pakutud burger ei olnud üldse maitsev. Selle peale saab ta peaaegu et peksa. Kellelegi tuleb selgitada, miks ta üldse läks burgerit sööma, kui õues on nii ilus ilm. Teine lisab, et tema omanikuna ei laseks sellist inimest üldse uksest sissegi. Millist “sellist” teada ei saa, aga ilmselt kujutab inimene ette, et mõni koha omanik teeb uksel nägude kontrolli ja otsustab näo järgi, keda lubab sisse, keda mitte. Järgmine kodanik hoiab peast kinni ja ei mõista, miks burksisööja eeldas, et pubis ootavad teda valged salvrätid, aupaklikult kummardavad kelnerid ja gurmeeroad… Et tema küll teeb kodus suure eeltöö, kui välja sööma läheb – uurib menüüsid, seab pidukleidi selga, värvib huuli…

Samas teemas tekib osadel küsimus, miks hommikusöögi lauas vahuveini pakutakse. Üks mõistmatu (mina) saab jällegi joodiku tiitli rinda. Ma ei mõistvat seda sellepärast, et järelikult olen ma joodik. Et, kui ma hommikusöögilauas pokaali võtaksin, siis ma ei saaks enam terve päev pidama ja jooksin õhtuni välja. Teine küsib, et kas keegi jootis sulle vahuveini vägisi munapudru kõrvale, et sul selline trauma on. Muu sõimu sees säutsub kolmas vahele, et ainult eriti madala tasemega inimesed pidavat kasutama sõna šampus.

Ma ei saa aru, kas siin on üks ja sama valvekägu, kes kohe ja pea igale teemale agressiivselt reageerib, paneb miinuse ning oma meelsusega mõjutab ka järgmisi lugejaid ja vastajaid?

No vabandust, et niimoodi teemast välja, aga juba mõnda aega olen siin täheldanud kohe erilist agressiivsust ja tigedust.

Minu jaoks on sinu teema väga hea. Just praegu mõtlen, kuhu minna ja mida teha. Sinu teemat lugedes meenus, et olen Valkla pioneerilaagris käinud sügaval nõuka ajal. Rohkem ei ole sinna sattunud. Ja täitsa tore oleks jälle minna. Näen, et vist laagri asemel on puhkemajake(sed), kus saab ööbida. Otse mererannas. Läheks ka ujuma, kui soe on jne.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kas siin on üks ja sama valvekägu, kes kohe ja pea igale teemale agressiivselt reageerib, paneb miinuse ning oma meelsusega mõjutab ka järgmisi lugejaid ja vastajaid?

Ma arvan küll, et siin on mitu sellist, kes viskuvad rõõmuga iga teema kallal hambaid teritama, mis vähegi annab.

Kaardi järgi tundub, et külm on ikka Tallinnast edelasse – Laulasmaa jne. Samas ise käisin täna Kloogal, kalda lähedal jalgupidi vees oli küll igati mõnus.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sealsest vee temperatuurist ei tea, täna Vääna -Jõesuus oli super, soe aga jahutas.

Aga Salmistu sadama ehitusega seoses on sadama tee suletud ja Valkla sild (mõisa juures) on remondi pärast vist kinni veel. Niiet sõita sinna saab Kaberneeme või Kiiu kaudu.

+1
-1
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud vee temperatuur Valklas-Salmistus