Esileht Kodunurk Veeämber

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Veeämber

Postitas:
Kägu

Vaja on maale tallu veeämbrit, kõige harilikumat emaileeritud plekkämbrit. Neid toodeti Venemaal ja seega enam ei müüda. Oskab keegi soovitada asendust? Googeldan ja leian sellise “terasest ja roostevaba” või pildikestega (huvitav, kas see pole vene oma?). Kuskil midagi lihtsamat? See roostevaba on nagu liiga veidralt sädelev lihtsate maaolude jaoks :), kuigi ilus.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

see roostevaba sobib maale ideaalselt

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sa ise arvad kaua see “sädelus” püsib.
Küll aga leiab soodsamalt https://pood.magaziin.ee/product/amber-roostevaba-12-l/

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas E-ehituskeskuses ka enam pole?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See pildiga on ju rohkem nagu pott, mitte ämber.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ah ei läigi see ämber sul midagi. Alguses nädal aega võibolla on liiga kiiskav, siis tõmbub tuhmiks ära. Mul on linnakodus selline tuha jaoks (kaminat ikka vaja puhastada). Ei läigi ta midagi.

Eks ilmselt oleneb, mille jaoks sa seda kasutad, aga kui sa arvad, et need plekkämbrid jäävadki diskokeradena kiiskama, siis vaevalt küll. Kui ka ainult puhta vee jaoks kasutad, siis mingi aja möödudes ikkagi tuhmub, vähemalt väljaspoolt.

Emailitud ämbrid on raskemad, neid mingite asjade tassimiseks ei soovita, need kaanega ämbrid on mõeldud rohkem a la kurkide soolamiseks, mitte näiteks  kaevust vee tassimiseks.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See roostevaba on nagu liiga veidralt sädelev lihtsate maaolude jaoks 🙂

Ega varesed teda ära tassida ei jõua 🙂 Miks maal peaks asjad tagasihoidlikumad välja nägema? Mul on neid ämbreid mitu, saunas vihavee jaoks, tuhaämbriks, umbrohu jaoks, seente leotamiseks jm tarbeks. Ei läigi enam ükski peale paari kuud kahjuks.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on maal kasutusel kõige harilikum tsingutud plekist ämber kaevust vee võtmiseks, (plekk on küll üsna õhuke, sest ämber läheb kergelt mõlki), sarnaseid müüakse igas ehituspoes. Toas hoiame vett tavalises palstämbris, veel odavam, müüakse lisaks ehituspoodidele ka kõigis supermarketites. Miks just emailitud peab olema? Meil paar sellist veel nõuk ajast olemas, igapäevaselt küll ei kasuta, kui emaili pragu tuleb sealt hakkab kohe roostetama.

Kas sellline https://www.bauhaus.ee/amber-12-l.html oleks piisavalt lihtne? Nagu eelpool kommenteerinud käod, siis arvamń samuti, et ega sädelus kaua ei püsi kui mingi peene roostevaba ämbri ostad, plastämber ei pruugi mitu talve külmadele vastu pidada. No mingi puidust ämbri võid ka muidugi osta, kui piisavalt tihti kasutad ja lõhki kuivada ei lase.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on maal kasutusel kõige harilikum tsingutud plekist ämber kaevust vee võtmiseks, (plekk on küll üsna õhuke, sest ämber läheb kergelt mõlki), sarnaseid müüakse igas ehituspoes. Toas hoiame vett tavalises palstämbris, veel odavam, müüakse lisaks ehituspoodidele ka kõigis supermarketites. Miks just emailitud peab olema? Meil paar sellist veel nõuk ajast olemas, igapäevaselt küll ei kasuta, kui emaili pragu tuleb sealt hakkab kohe roostetama.

Kas sellline https://www.bauhaus.ee/amber-12-l.html oleks piisavalt lihtne? Nagu eelpool kommenteerinud käod, siis arvamń samuti, et ega sädelus kaua ei püsi kui mingi peene roostevaba ämbri ostad, plastämber ei pruugi mitu talve külmadele vastu pidada. No mingi puidust ämbri võid ka muidugi osta, kui piisavalt tihti kasutad ja lõhki kuivada ei lase.

Kas mitte hügieenilisem pole plastikust?

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mitte hügieenilisem pole plastikust?

Oleneb ju, mille tarbeks. Joogivee hoidmiseks pole plastik kindlasti parim. Ja mida sa muu “hügieenilisuse” all mõtled? Kõik on üsna hästi pestavad.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb ju, mille tarbeks. Joogivee hoidmiseks pole plastik kindlasti parim. Ja mida sa muu “hügieenilisuse” all mõtled? Kõik on üsna hästi pestavad.

Plastikult on bakteritest tekitatud liga raskem maha pesta.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Plastämbris joogivee hoidmine ei ole kindlasti tervislik, plastiosakesi lekib vette, vaevalt need ämbrid mingi sellise töötlusega on, et ei leki.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Plastik pole temperatuuri ja ilmastikuoludele nii vastupidav. Päike, tuul, vesi jne muudavas plasti kiirelt rabedaks. Lisaks tõesti kui pole toiduserdiga plastik siis sellistega pigem joogivett ei tasuks vedada – plastik(ja värviosakesi) eraldub.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul kohe 5 roostevabast terasest ämbrit kasutuses maal. Kaks koertele vee jaoks. Üks orgaaniliste jäätmete jaoks. Kaks siis erinevate muude protseduuride jaoks – näiteks porgandeid peenrast korjata, seeni loputada vms.
Kõik läigivad, kõigil 7 või rohkem aastat vanust. Pesen nõudepesumasinas (jaa-jaa, samas masinas pesen koerte pangesid, kus ka inimeste nõusid, kuigi pigem koos pannide, kaante ja pottidega kui taldrikutega). Just otse ei kiiska, aga läigivad nagu paganad, saaks ka poleerida, siis läigiksid nagu väike päike 🙂 Rõõm on see, et erinevat emaileeritud ämbrist ei juhtu nendega absoluutselt mitte midagi, kui talveks ununevad õue ja saavad suuri temperatuurikõikumisi. Neil vanadel emaiämbritel oi ikka see üks nõrk koht, kust rooste hakkas närima.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul kohe 5 roostevabast terasest ämbrit kasutuses maal. Kaks koertele vee jaoks. Üks orgaaniliste jäätmete jaoks. Kaks siis erinevate muude protseduuride jaoks – näiteks porgandeid peenrast korjata, seeni loputada vms.

Kõik läigivad, kõigil 7 või rohkem aastat vanust. Pesen nõudepesumasinas (jaa-jaa, samas masinas pesen koerte pangesid, kus ka inimeste nõusid, kuigi pigem koos pannide, kaante ja pottidega kui taldrikutega). Just otse ei kiiska, aga läigivad nagu paganad, saaks ka poleerida, siis läigiksid nagu väike päike 🙂 Rõõm on see, et erinevat emaileeritud ämbrist ei juhtu nendega absoluutselt mitte midagi, kui talveks ununevad õue ja saavad suuri temperatuurikõikumisi. Neil vanadel emaiämbritel oi ikka see üks nõrk koht, kust rooste hakkas närima.

Kuidas nad sul nõudekasse ära mahuvad? Sa räägid äkki mingitest väiksematest ämbritest kui 12l?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas nad sul nõudekasse ära mahuvad? Sa räägid äkki mingitest väiksematest ämbritest kui 12l?

See on vist see inimene, kes siin ükskord rääkis, et ostab kõik masinad mingid tööstuslikud, mis on tavasuurusest kaks või kolm korda suuremad. Ja kui mõnda müügil näeb, siis kohe võtab paar tükki varuks seisma ka, et mine sa tea, millal jälle selliseid hiiglasi trehvab.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

http://ikvis.ee/metallist-n%C3%B5ud/emailn%C3%B5ud/%C3%A4mbrid-kopsikud-ja-muud
Mul ostetud siit eelmine kevad. Väga hästi vastu pidanud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

http://ikvis.ee/metallist-n%C3%B5ud/emailn%C3%B5ud/%C3%A4mbrid-kopsikud-ja-muud Mul ostetud siit eelmine kevad. Väga hästi vastu pidanud.

Teemast välja, aga nägin seal emailitud võitoosi. Diameeter oli küll jube suur 16cm. Kas keegi kusagil umbes võipaki suurust toosi ka näinud on? Materjal pole väga oluline, nõudepesumasina kindel võiks olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

http://ikvis.ee/metallist-n%C3%B5ud/emailn%C3%B5ud/%C3%A4mbrid-kopsikud-ja-muud Mul ostetud siit eelmine kevad. Väga hästi vastu pidanud.

Teemast välja, aga nägin seal emailitud võitoosi. Diameeter oli küll jube suur 16cm. Kas keegi kusagil umbes võipaki suurust toosi ka näinud on? Materjal pole väga oluline, nõudepesumasina kindel võiks olla.

https://gardest.ee/lauanoud/voitoos-kaanega-email/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ikka paen neid sinna ühekaupa. Kahekaupa maksimum. Ülemine riiul maas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://gardest.ee/lauanoud/voitoos-kaanega-email/

Ma sel toosil ei näe kuskil mõõtusid.
Muidu nad on ikka suured jah, kui kandilised, siis 17-18 cm pikad enamus ja liiga kõrged. Kaup24 lehel on päris palju, aga mis mulle kujult meeldivad, on kõik mõttetult suured.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sel toosil ei näe kuskil mõõtusid. Muidu nad on ikka suured jah, kui kandilised, siis 17-18 cm pikad enamus ja liiga kõrged. Kaup24 lehel on päris palju, aga mis mulle kujult meeldivad, on kõik mõttetult suured.

See on veidi väiksem, aga mitte emaileeritud https://pood.magaziin.ee/product/voitoos-roostevaba-teras/

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alma Sooääre Ärist ostsin eelmine aasta maale uue emailitud joogivee ämbri, toodetud Venemaal, isegi tootmise kuupäev oli kirjas 🙂

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alma Sooääre Ärist ostsin eelmine aasta maale uue emailitud joogivee ämbri, toodetud Venemaal, isegi tootmise kuupäev oli kirjas 🙂

Teema ju algas sellest, et enam ei müüda neid Venemaa ämbreid, mis varem igal pool müügil olid. Mis kasu on sinu kogemusest, kust sa eelmisel aastal sellise ämbri ostsid. Neid müüdigi siis igas poes.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teema ju algas sellest, et enam ei müüda neid Venemaa ämbreid, mis varem igal pool müügil olid. Mis kasu on sinu kogemusest, kust sa eelmisel aastal sellise ämbri ostsid. Neid müüdigi siis igas poes.

Nii, ja kas ma tohin nüüd ikka edasi elada või oleks parem, kui minusugust lolli maamuna ei peaks kandma enam? 😀

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pesen nõudepesumasinas (jaa-jaa, samas masinas pesen koerte pangesid, kus ka inimeste nõusid, kuigi pigem koos pannide, kaante ja pottidega kui taldrikutega). Just otse ei kiiska, aga läigivad nagu paganad, saaks ka poleerida, siis läigiksid nagu väike päike 🙂

12-liitrine pang + potid ja pannid?
Aga eks nad siis muidugi läigivad, kui neid tund või rohkem nõudekas pesta. Mu omad sellist kohtlemist ei saa.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaks pange.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakkab jälle pihta see kolme-liitrine-ämber-ei-ole-ämber?

https://foorum.perekool.ee/teema/10-kg-siia-sinna-ei-nae-vahet/page/2/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pesen nõudepesumasinas (jaa-jaa, samas masinas pesen koerte pangesid, kus ka inimeste nõusid, kuigi pigem koos pannide, kaante ja pottidega kui taldrikutega). Just otse ei kiiska, aga läigivad nagu paganad, saaks ka poleerida, siis läigiksid nagu väike päike 🙂

Aga eks nad siis muidugi läigivad, kui neid tund või rohkem nõudekas pesta. Mu omad sellist kohtlemist ei saa.

Ma arvan, et need on 8-liitrised. Jah, vabalt mahuvad. Kaks pange ja mingi pann poolviltu, paar pannikaant ja mõned muudki väiksemad asjad. Näiteks see lõikelaud, millel koerale liha lõikan.

Ja muidugi ei pese ma ühtki nõud kiirpesuga, kui just ainult tõesti kohvitassid pole. Kõik natukenegi määrdunumad nõud saavad 1,5h režiimi pluss lisaloputus. Ja kui on ikka päris määrdunud, seenelögane või kuukene lume all vedelenud ja koerailane pang, siis see mitte kõige pikem, vaid pikkuselt teine režiim, ehk 3 tundi ja 5 min.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et need on 8-liitrised. Jah, vabalt mahuvad. Kaks pange ja mingi pann poolviltu, paar pannikaant ja mõned muudki väiksemad asjad. Näiteks see lõikelaud, millel koerale liha lõikan.

Ja muidugi ei pese ma ühtki nõud kiirpesuga, kui just ainult tõesti kohvitassid pole. Kõik natukenegi määrdunumad nõud saavad 1,5h režiimi pluss lisaloputus. Ja kui on ikka päris määrdunud, seenelögane või kuukene lume all vedelenud ja koerailane pang, siis see mitte kõige pikem, vaid pikkuselt teine režiim, ehk 3 tundi ja 5 min.

Kuna muuta ei saa, siis panen pildi, mis mul on. Eelmine olen. Neid kasutan.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Esileht Kodunurk Veeämber