Esileht Ajaviite- ja muud jutud veeavarii ja kindlustus

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: veeavarii ja kindlustus

Postitas:
Kägu

Head uut!
Äkki keegi, kellel on olnud veeavarii ja kindlsutusjuhtum oskab vastata, kas kindlustusele tõesti piisab inimese enda tehtud hinnakalkulatsioonist? Kas tõesti selle ja kahjustuste piltide alusel makstaksegi summa välja, mida inimene ise määrab?
Emal oli veeavarii ja nii talle kindlustusest olevat öeldud, kuidagi uskumatu tundub.
Mina mõtlesin, et ikka keegi tuleb vaatab üle ja hindab kahjud jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu kindlustusfirmal küll ei piisa, tellivad ikka ekspertiisi.
St jah, tuleb kohale, hindab kahjud jne.

Küsige kindlasti konkreetne kirjalik vastus, allkirjastatud jne kui väidetakse, et piisab oma piltidest ja kalkulatsioonist. Muidu olete olukorras, et pärast öeldakse, et nii ei käi ja kust te sellise asja võtsite…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kindlustusfirmal küll ei piisa, tellivad ikka ekspertiisi.
St jah, tuleb kohale, hindab kahjud jne.

Küsige kindlasti konkreetne kirjalik vastus, allkirjastatud jne kui väidetakse, et piisab oma piltidest ja kalkulatsioonist. Muidu olete olukorras, et pärast öeldakse, et nii ei käi ja kust te sellise asja võtsite…

Talle olevat nii kirjutatud meilis. Mina ei ole kirja näinud, aga ma ei usu ka, et ta selle välja mõtles. Tegemist on täiesti adekvaatse naisterahvaga 🙂
Seda ta küsis, kas hinnapakkumiseks tuleb keegi kindlustusfirmast kohale ja vastati, et võib ka ise kalkulatsiooni teha. Kõik on seega kirjalikult olemas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul just oli veeavarii. Kindlustusest tuldi kohale, tehti pildid ja telliti ekpertiis.

Kui tõesti kindlustus ekspertiisi ei telli, siis las ema tellib. Ekspertiisi maksab ka kindlustus kinni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kindlustus saadab ise remondimehe või on nõus ka maksma minu poolt otsitud remontijale või koguni mu oma mehele, kes taastab ruumi samal tasemel nagu enne? Võõra puhul ei saa ma selles kindel olla, igasuguseid käkkareid on remondimeeste hulgas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas kindlustus saadab ise remondimehe või on nõus ka maksma minu poolt otsitud remontijale või koguni mu oma mehele, kes taastab ruumi samal tasemel nagu enne? Võõra puhul ei saa ma selles kindel olla, igasuguseid käkkareid on remondimeeste hulgas.

Minu emale kirjutati, et pangu ka remonditegija hind kalkulatsiooni sisse kohe. See, kes teeb ei olnud määratletud. Seda ta küsis, kas peab olema spetsialist.
Ma kaldun arvama, et siin on ilmselt mingi esialgse variandiga ilmselt tegemist ja siis tuleb hiljem ikkagi spetsialist kohale, kes hindab asja ära.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kindlustusele sobib teie poolt esitatud kalkulatsioon, siis nii ka on. Selle kalkulatsiooni alusel makstakse hüvitis. Kindlustus saad alati küsida lisaks kalkulatsiooni ka enda koostööpartnerilt, seda juhul, kui peab vajalikuks võtta konkureeriv pakkumus.
Töötan kindlustuses ja võite minu öeldut uskuda 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil tuldi kohale ja tehti remont. Magamistuba ja pool koridori. Paneelikas oli ülevalt naabrid pannud pesumasina koridori (muide, vett võeti kuidagi enne veelugejat, sellega tuli neil veel probleeme) ja see lasi läbi. Ei tahtnud meiega suhelda, ei teinud meie koputamise peale ust lahti, maja vanem ajas asju.

Kindlustus tuli kohale, vaatas nii koridori kui ka magamistoa üle ja omavastutuse maksmisel (mingi 64 eurot) tehtigi remont, uus tapeet, lagi korda, elektri asjad vaadati üle. Põranda suutsin ise päästa.

Ja kõik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paneelikas oli ülevalt naabrid pannud pesumasina koridori (muide, vett võeti kuidagi enne veelugejat, sellega tuli neil veel probleeme) ja see lasi läbi

On ikka nahaale. Teised majaelanikud maksavad nende pesuvee kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul juhtus just õnnetus – lõhkes veetoru. Kannatada sai minu vannituba ja loomulikult ka naabrite oma. Kas minu kindlustus tasub ka naabri korteri remondi eest või peab naaber ise võtma ühendust enda kindlustajaga?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul juhtus just õnnetus – lõhkes veetoru. Kannatada sai minu vannituba ja loomulikult ka naabrite oma. Kas minu kindlustus tasub ka naabri korteri remondi eest või peab naaber ise võtma ühendust enda kindlustajaga?

Sellega nüüd nii, et kui sul koos kodukindlustusega vastutuskindlustust ei ole sõlmitud, siis hüvitab naabri kahju tema kindlustus ning nõuab sinult selle hüvitises sisse.
Kui sul on vastutuskindlustus, siis suuna naaber oma nõudega oma kindlustusandja poole.

Teemaalgataja puhul kipun arvama seda, et kindlustus pidas silmas seda, et ema võib lasta ise omalt poolt valitud remondifirmal kalkulatsiooni teha ehk siis mitte nemad ei tee kalkulatsiooni, vaid “ema teeb kalkulatsiooni”. Seda siis muidugi remondifirma vahendusel.
Aga no mine tea, tekkis kohe huvi, mis selts see on?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina saatsin fotod veekahjudest ja kindlustus küsis, et kui mul on endal mõni firma, millel ma tahaks lasta remonti teha, siis võib see hinnapakkumise teha. või kui soovime ise teha, siis tehku kalkulatsioon, kui palju see maksma läheks.
eks neil on keskmine remondihind ju teada ning kui küsitav on umbes sama suur, siis makstaksegi välja.
see variant, et lasta neil endil leida remondifirma ja võtta hinnapakkumine, vist kindlustusele eriti ei meeldi, kuna siis on nemad 2 a garantiiandjad, kui millegagi rahul pole. kui ise otsid firma ja pärast ei ole rahul, siis kindlustusse asi ei puutu

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma küll ei usu seda, et kindlustusest keegi ei tule kahju üle vaaatama. Seda pole küll veel kuulnud. Osad kindlustusfirmad kasutavad tõesti oma partnereid, kellega neil on leping, ja usaldavad neil siis kahju üle vaadata ja kalkulatsioon teha. Aga et KEEGI kohale ei tulegi vaatama, kas kahju üldse olnud on, see on küll kahtlane.

0
0
Please wait...

Postitas:
Liis T

Jah, nii sageli ongi. Antud juhul toimiks asi nii, et ema võtab mingilt ettevõttelt hinnapakkumise ning edastab selle kindlustusele. Kui kindlustus seda aktsepteerib, siis makstakse hinnapakkumisele vastav hüvitis välja. Ma ei saa päris hästi aru, mis teemaalgatajat murelikuks teeb? Kui su ema poolt pakutud kalkulatsioon ei sobi (hind on liiga kõrge), siis on kindlustuse asi midagi omalt poolt pakkuda. Sinu ema joaks mingit riski siin küll pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas kindlustusele tõesti piisab inimese enda tehtud hinnakalkulatsioonist?

Inimese enda tehtud kalkulatsioonist ei piisa. Tuleb kutsuda remondifirma esindaja, kes vaatab kahjud üle ja teeb seejärel hinnapakkumise, mille alusel kindlustus selle summa (miinus omavastutus) välja maksab.

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud veeavarii ja kindlustus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.