Esileht Tööelu, raha ja seadused. Veeboileri purunemine üürikorteris

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Veeboileri purunemine üürikorteris

Postitas:
hez123

Tere,
täna kui koolist koju tulin avastasin, et boiler on katki läinud (lekkis päris kõvasti). Elan üürikorteris. Kes peaks ostma uue boileri? Olen aru saanud, et kui mina olen heaperemehelikult kasutanud veesüsteeme, siis jääb see omaniku kanda.
Kas oskate ka seadusest selle koha välja tuua, mis reguleerib seda olukorda?
Üks asi veel: vee kahjustused puuduvad, nii minul kui ka naabritel, ainuke kulutus on boileri välja vahetamine.
Jään huviga asjalikke vastuseid ootama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Veeboileri purunemine üürikorteris

Oleneb kuidas sul üürilepingus kirjas on ja ma arvan et seda pead arutama üürile andjaga äkki saate kokkuleppele

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu üürnikul läks ka katki ja ostsin uue. boiler oli ju enne ka kasutatud ja ega üürnik seda kaasa ei võta kui ära läheb

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult üürileandja vahetab selle välja.

Please wait...
Postitas:
lootusekiir

Meil vahetas ka omanik välja, loogiline ju. Kui ise pead ostma, siis võta pärast kindlasti kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ilmselt pigem vahetaks korterit, kui üürile andja ei soovi kiiresti seda ära vahetada.

Ning oleks normaalne, et selle perioodi eest, mil boiler pole töökorras (no kui see peaks olema pikem periood) arvestatakse vähem üüri. Sest sooja veeta korterite üür on ju madalam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teoreetiliselt üürileandja kui teenusepakkuja peaks tagama, et tingimused, mis algselt oli on täidetud

Seega teoreetiliselt ta peaks tellima kohe torumehed, elektrimehed jms töölised ja loomulikult ise maksma.

Ehk siis omanik peaks oma kulu ja kirjadega boileri ära vahetama.

Omanik ehk tulusaaja peaks ka arvestama, et igal asjal on oma amortiatsiooni aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei pea üürnik uut boilerit ostma. Sina pole süüdi, et korteris nii kehv boiler on.

Teine asi on, et boilerid vajavad kord aastas puhastamist. Võib-olla on boiler pikka aega puhastamata ja seetõttu hakkas läbi tilkuma. Kui ma ise korterit üürisin, siis puhastasin kord aastas boilerit omade kuludega. Boilerisse tekib sodi ikkagi kasutamise (üürniku tegevuse) tõttu.

Kas teil on üürilepingus punkt kirjas boileri puhastamise kohta? See on asi, mille peale üürnik üldse ei pruugigi tulla ning omanik peab olema eelnevalt üürnikule selgeks teinud, kuidas boileriga käituda. Kui omanik on selle tegemata jätnud, siis ei saa ta ka üürnikult midagi nõuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Boileri vahetamine kindlasti üürileandja ülesanne, kaldun arvama, et ka boileri puhastamine. See, kuidas üürilepingus kirjas, ei mängi isegi rolli, sest eluruumi üürilepinguga ei saa üürniku kahjuks kõrvale kalduda võlaõigusseaduse sätetest (VÕS § 278 – üüritud asjal tekkiv puudus ja asja kasutamise takistus). Üürnik võib nõuda: puuduse kõrvaldamist, kahju hüvitamist (kui see on tekkinud), alandada üüri vastavalt VÕS 296. Üürileandjat tuleb teavitada, kui ta ei kõrvalda puudust mõistliku aja jooksul, siis võib üürnik ka ise lasta uue boileri paigaldada ja selle raha nt üüriga tasaarveldada. Samuti tekib üürilepingu ülesütlemise õigus, kui üürileandja ei kõrvalda puudust mõistliku aja jooksul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ka lekkis, helistasime omanikule, ta tuli ja vaatas ise üle. Siis arvaski, et ehk on vaja uus osta kuna see on juba üle 10 a vana. Ostis uue ja pani ise üles ka.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Veeboileri purunemine üürikorteris

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.