Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Veebruari triibupüüdjad 2019

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 319 )

Teema: Veebruari triibupüüdjad 2019

Postitas:
Soft

Mina ka endiselt siin.
23 / 24.02 oli ov. Päevi ei oota umbes 8-10.02..tsükkel kõigub natuke, seega täpselt ei tea. Panustasime 22 ja 24. Ehk õnnestub lõpuks ja peale keemilise areneb ka miskit muud. Mees läheb uue kuu alguses proove andma. Minu arst ei taha mind kuulatagi, et mingeid proove teha või hormoone mõõta ja keemilisi ei pea ta mittemillekski.
Oeh..raske on see ootaja elu. Üritan küll rakkes hoida end ja mitte mõelda, aga magama sättides tuleb ikka kurbuseokas hinge ja pisardan aeg-ajalt.

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Huvitav miks arstid ei taha proove teha, et kontrollida.See on veel läbi käinud kuskil teemas, et ei taheta. Naisel ju siiski õigus teada ja tunda ennast kindlamana kui teada on , et kõik tema poolt ok. Jh oleneb, kui pikalt on triipe püütud. Ja pluss vanus. Ma arvan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei,hei!

Liitun ka veebruari triibupüüdjatega.
Olen küll paar kuud (detsembrist saati) niisama jälginud triibupüüdjate teemasid, siis täna siis otsustasin ise ka kirjutada.
Detsembris ja jaanuaris ei õnnestunud rasedaks jääda. Veebruaris- ei tea veel, sest OV pidi toimuma Flo äppi järgi 20-22.veebruaril. Tsükkel kõigub 28-30p vahel. Partneriga meil selline suhe, et võime vabalt iga päev mürada vaatamata sellele, et oleme koos olnud juba 8-aastat. Oleme sama aktiivsed nagu ka armumise perioodil.

21.02 läksid rinnad valusaks ja paiste, alakõhus valu nagu päevade ajal, kerge iiveldus. Sama ka 22.02. Mõtlesin, et ju siis need peaksid OV-le viitama? Igaljuhul rinnad siiani hellad ja paistes. Eile aga suutsin endale kurguvalu ja nohu külge haakida. Täna oli ka pisike palavik ( 37,3), pea paks ja suht nõme olek. Nüüd mõtlengi,et ei julge igasugu tablette sisse võtta. Samas veel ei ole nii hull ka, et peaks palavikualandajat võtma. Mul tunne, et see kuu läks ikkagi õnneks aga haigus nullib selle ära.
Tegin teed meega- muidu jälestan mett aga täna isegi tundub päris nämma 🙂
Täna tööle minnes keegi tegi ukse ees suitsu ning pidin oksendama selle haisu peale)olen endine suitsetaja ning suitsuhais ei ole kunagi häirinud). Samas ei saa ma ju veel olla rase aga tunnen juba nagu oleks. Aga eks see ongi see ootusärevuses asjade ettekujutamine ja mingite nähtude seostamine.
Mul sellessuhtes ei ole kiiret lapsega, tuleb kui tulema peab.
Mul varasemast kooselust muidu 2 last vanuses 10+.

Triplet

Please wait...
Postitas:
Tihane20

Aitäh Teile kōigile. Te annate mulle veel rohkem motivatsiooni. Hakkasin ka kasutama Flo äppi, kas seal on ka vōimalik kuskilt näha graafikut.

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Minul tàna hommikul ca pool tundi tagasi lõi metsiku suht väljakannatamatu valu vasakusse poole, munasarja eeldan. Mis kestis ca 10 min ja kadus, jäi õrnem/hellem olemine. Mis see siis oli? Kas tõesti ov lükkus hilisemaks?. (kolmap pidi olema, torked olid siis olnud juba mitu päeva ja kolmap õhtu oli märg olek) Ja oli täna!?. 🤔 voolust küll eile ei täheldanud.või pesastumine? Kas teist keegi on tundnud pesastumist?

Please wait...
Postitas:
Elli-ly

Blondu, pesastumist võib küll tunda nii, aga kas ka edukas pesastumine… näitab aeg. Hoian pöialt!

Tihane, mis graafikut nãha tãpsemalt soovid? Kui basaali, siis basaalikraadide peale vajutades viskab Su sinna ov reale, kus igasuguseid tunnuseid märkida saab, ja seal on “chart”, seal näed basaali graafikut.

Muid üldisemaid graafikuid jms näed, kui lähed “more” ja sealt edasi “graphs & reports” ja sealt edasi nt vajutad kõige üleval oleva “cycle duration” peale või kui ka muid andmeid mãrgid, siis teiste graafikute peale 😉

Elli-Ly

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul sama värk nagu Blondul,dpo6 täna.Eile magama minnes lõi alakõhtu tugeva valu isegi keerata oli valus.Mōtlesin et ju gaasid.Kuigi niimoodi pole ennem haiget teinud.Nùüd käisin lapsega jalutamas ja vasakus pooles torked.Rinnanibud valusad ja tundlikud.
Ega siin kaks varjanti saabki olla kas õnnestus vōi kõik tingitud algavatest punastest.Pühapäeval arvatavasti teen testi☺️
Hoian kõigile pöialt

Mona

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt
Postitas:
Blondu1

Mona. Mul jäi ka peale seda metsikut vslu hommikul vasakpool tuikama. Mul ka DPO6, loodan siiski et on.nädal pärast selgub , kuidas edasi😜

Please wait...
Postitas:
Tuu-tiki

Mul ka DPO6 täna 😀
(valutuiget pole veel olnud, aga äkki tuleb! 😀 )

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Ma seekord ei testi enne , kui pp algus päeval, kui pp muidugi ei hakka. Mida väga loodan, aga usku on vähe. Võtan vabalt seekord, üritan mitte üle/ette mõelda😀 sari testija nagu ma olen. 😂 . Sama hästi võiks kohe palga apteeki viia. 😀 nagu ajalugu on näidanud. Viimased 5 kuud. 😜

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas apteegis müüakse ka head kraadiklaasi basaali mōōtmiseks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Elli-Ly

Ma ka peaaaaaaegu teiega samas taktis 😀 Täna eelduslikult DPO4, aga kuna mul lut.faas pigem lühem olnud (12 päeva), siis võin lugeda end samasse koori 😀

Elli-Ly

Please wait...
Postitas:
Elli-Ly

Kägu – basaali mõõtmiseks sobib ükskõik milline tavaline termomeeter, mugavuse eesmärgil digitaalne ehk selline, mis komakoha ütleb kenasti numbriga, mitte ei pea mingeid kriipsuvahesid lugema. Mina ostsin kõige pisema, mida on lihtsalt mugav kasutada ja kodust väljaspool ööbides kaasa võtta 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas peab olema kindlasti see kaks komakohta

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Elli-Ly

Ei pea. Mina olen märkinud ühe komakohaga. See, kas on 36.2 või 36.27 tegelikult ei mängi ju enam rolli. Sul on oluline näha konkreetset temp tõusu peale OV ja langust enne uue tsükli algust. Näiteks mul keskmiselt esimeses tsüklipooles kõigub kraad 36.1-36.3 vahel ja teises tsüklipooles 36.4-36.7. See esimese ja teise poole kraadide vahe võiks veidi suurem olla, aga sama sjoonistub graafikul kenasti välja esimene ja teine faas. Isegi kui on mõningaid üksikuid kõikumisi.

Elli-Ly

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Meid ühes rütmis päris palju😊
Minul poodi jalutades ka andis alakõht selgelt märku ja rinnad natuke.

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Tuu-tiki kõigil ja alati ei pruugigi tunda anda. Kusjuures minulgi see enda teada, esimest korda. Mõned korrad on määrinud sel ajal ja õrnad tuikad olnud. Aga nii nagu nüüd pole olnud, sel ajal mis ma olen jälginud enda keha. Seekord ikka jõudsin mõelda juba , et kui järgi ei lähen arsti juurde. Tegelt ka, seda kõike selle 10 minuti jooksul. Võtsin selle aja sees sisse paracetamoli ja no-spa tableti ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul täna CD31 ja DPO10. Tsükkel on muidu olnud viimasel ajal stabiilsed 31-32 päeva. Sel kuul tegin esimest korda OV testi ja sain sellega Flo äpis selle paika pandud. Nüüd ütleb äpp (pärast OV testi tulemuse sisestamist), et mens peaks hakkama alles 5 päeva pärast. Ei tea, kas tõestiiiii tahab veel venida see tsükkel 36 päeva pikkuseks.

Tunne on nii ja naa. Pärast ov-d olid nagu krambid küll alakõhus, aga midagi muud ei ole. St rinnad pole valusad ega midagi. Punne on näkku veidi vähem tulnud, kuid see võib olla uue näopesuvahendi ja mineraalkosmeetika kasutama hakkamisest. Ja lisaks tundub, et PMS ei suru nii aktiivselt ennast peale – muidu ma olin ikka tujukuse kunn, kõik ärritas ja frustreeris nii kiiresti. Aga see võib olla ka sellest, et ma käsitööga pihta hakkasin ja läbi heegeldamise ja kudumise ennast rahustan.

Kusjuures nüüd pärast Flo äppi OV testi tulemuse panemist lükkas ta mu eelmised OV-d ka ümber. Ja selle järgi ma vaatan, et ega me päris selle asjatamisega niiväga täppi ei olegi saanud, sest ma ise arvasin kogu aeg, et mitu päeva varem toimub ov Flo pakkumise järgi.

Eks ma siin nüüd nädala lõpuni ootan ja teen testi, kui midagi pihta ei hakka. Endal tunne on õnneks selline, et ei ole ennast rasedaks mõelnud ja ilmselt ei tule kõrge kukkumine, kui ei peaks olema.

Triibik

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Elli-Ly

Triibik – OVist uute päevadeni peaks olema ideaalis 14 päeva, kuid mitte rohkem/vähem kui 12-16 päeva. Kas Sul nii on?
Kui päevad “hilinevad”, siis tegelikult hilineb ovulatsioon ja ühtlasi lükkab ka päevad edasi.
Nüüd kui sa märkisid CD20 positiivse OV testi, siis peaks Flo näitama, et OV toimus CD21 ja CD22 on seega DPO1, Kui täna on DPO10 ja Flo äpi järgi peaks veel + 5 päeva olema enne uue tsükli algust, siis tundub enam-vähem õige saa asi olevat, 1 päeva võrra küll nihkes, aga see võib olla varasemate tsüklite põhjal nii kalkuleeritud Flol.

Kui tsüklid liiga pikale venivad, siis ehk oleks mõistlik ikkagi arstiga rääkida ja lasta tsüklipikkust ja regulaarsust ühtlustada tõenläoliselt Duphastoni või muu ravimiga. Samas 35 päeva pole veel midagi hullu, eks vaata, kui pikaks päriselt tsükkel venib ja siis otsusta edasi.

Ja varasemad tsüklid ja ovulatsioonid kalkuleerib Flo lihtsate andmete põhjal, mis Sina talle sisse söödad – neid 100% kindlalt võtta nagunii ei saa, pigem usalda sisetunnet ja ovulatsiooniteste. Küll aga märgi kindlasti kõik Flosse, et edaspidine kalkuleerimine ainult täpsemaks läheks 🙂

Elli-Ly

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elli-Ly, tänud vastuse eest! Jah, Flo mulle DPO 15 peale praegu ongi märkinud, et võiksin punaseid oodata. Kuna ma see kuu esimest korda neid teste tegin, siis teiste tsüklite kohta ei oskagi öelda, ilmselt siis ov toimus siis ehk varem, kui Flo mulle ettesöödetud andmete põhjal ennustanud oli.

Alumine korrus vist tundis, et siin kirjutamas käin, sest õrnalt on tuikamist tunda alakõhus, nagu võiks varsti punaseid oodata. 😀

Mõtlesin igatahes, et kui see kuu ei õnnestu, siis ilmselt võtaks ette käigu günekoloogi juurde. Nii igaks juhuks, uuriks, kas ta midagi veel soovitab või käsib veel proovida-proovida-proovida. Pillid jätsin ära vist septembrist, seega nüüd märtsiga algaks 6.-7. kuu proovimist.

Triibik

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere hommikut 🤗 Ma lugesin eile neid postitusi, kus paljud on ootel ja positiivselt meelestatud. Ma läksin nii õhinasse ja ma ausalt loodan, et kõigil tulevad triibud ka 😍 Olin ise ka samamoodi ootel. Minuga toimus samuti midagi kahtlast. Mingi raskustunne oli kõhus. Ükspäev väljas jalutades läks kõht …. toonusesse? Valus oli edasi liikuda, ainult väikeste sammude kaupa rühkisin kodu poole. Hammaste pesemisel ajas vahepeal veits öökima. Ja basaaltemperatuur püsis 37 peal. Vaatamata kõigele otsustasin kõike eirata ja oodata oma päevi, mis peaks algama homme. Veebruar ei ole ju minu kuu!! Aga no täna hommikul ei pidanud närv enam vastu ja otsisin testi välja. Mõtlesin veel, et sai ju ostetud, pärast läheb veel raisku… No ja tulemus on selline: https://www.upload.ee/files/9630037/20190227_071706.jpg.html
H.N.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Uuuuupsss, kui udune pilt sai. Kohe teen uue 😆
H.N.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/image/9630095/20190227_073600.jpg
Nüüd on ehk paremini aru saada 🤔
H.N.

Please wait...
Postitas:
Elli-Ly

H.N. triip mis triip :O Palju õnne!!! Nii palju siis jah sellest, et “veebruar pole Sinu kuu” 😀

Please wait...
Postitas:
ALL-

Basaali mõõtes peab olema kindlasti 2 komakohta, et graafik oleks täpsem!
Mõõta kohe pealw ärkamiat ja samaat kohast, ilma lsaliihutusi tegemata.

Please wait...
Postitas:
Elli-Ly

ALL- põhimõtteliselt ükskõik, kus juttu on basaalist või mingeid näidisgraafikuid vaadata vms, siis igalpool siiski 1 number peale koma märgitud (sh ka fertility friend). Ei ole see nii oluline midagi, et 2 kohta peaks olema, sest kraadide tõus väljendubki eesotsas just selle esimese numbriga peale koma. See tähendab, et kui muidu esimese tsüklipoole keskmine on näiteks 36.2, siis võiks olla teine pool vähemalt 36,6 ehk kui nüüd täppis teadust taga ajada, võib ju märkida, et esimene pool on nt 36,24 ja teine pool 36,65, aga mõte jääb samaks – toimub graafikus väljenduv temperatuuri tõus ~0,1 kraadi võrra. 🙂

Loomulikult, kui tahta väga-väga täpne olla, siis võib ju vabalt ka 2 nr peale koma märkida, aga tulemusi laias laastus see siiski ei muuda. Seda enam, et suvalisi kõikumisi võib nagunii igast pisiasjast tekkida.

Küll aga on õige, et peaks mõõtma samast kohast ja kõige esimese asjana igal hommikul ärgates. Veelgi parem, kui iga päev ka samal ajal, aga mina isiklikult mõõdan vahetult peale loomulikku ärkamist ja ikka joonistub kenasti välja madalamad temperatuurid ja kõrgemad temperatuurid. Kuisjuures minu puhul on temp tõus pigem väike.

Elli-Ly

Please wait...
Postitas:
Elli-Ly

Parandus: toimub graafikus väljenduv temperatuuri tõus ~0,4* kraadi võrra. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.upload.ee/image/9630095/20190227_073600.jpg

Nüüd on ehk paremini aru saada 🤔

H.N.

Palju õnne, H.N.! Väga ilus triip on, tahan ka sellist 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

H.N. – nii tore üllatus sulle kindlasti! Palju õnne ja edu triibu hoidmisega! 🙂

Ma ise ka täna hommikul mõtlesin, et teeks äkki testi siiski. Arvestades tavapärast tsükli pikkust, peaks täna-homme hakkama. Arvestades aga mu esimese kuu ov mõõtmise tulemust, peaks hakkama alles pühapäeval. Vaatasin aga, et kodused testid on mul kõik tavalised, mitte varase tuvastamise omad, seega ei hakanud ikka. Püüan ikka nädalavahetuseni siis vähemalt oodata.

Triibik

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Palju ônne H.N !!
Minul samuti see kuu usku pole, sai arsti aegki pandud uueks kuuks.
Kaua sa püüdsid?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 319 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Veebruari triibupüüdjad 2019