Esileht Rasestumine ja lapse ootamine veebruari triibupüüdjad 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 173 )

Teema: veebruari triibupüüdjad 2020

Postitas:

Tere kõigile! Otsustasime, et soovime last, oleme mehega koos olnud kuus aastat ja juba mõnda aega vihjas küll tema, siis mina, kuniks lõpuks mõlemad välja ütlesime oma soovi????

Olen end muidugi suutnud ära hirmutada, esiti siin ringi lugedes, samal ajal oma mõtetes teades, et mul oli päris suur tsüst munasarjas, mis välja opereeriti ja vanust on juba ka 30, mille kohta samuti loen, et justkui, mida varem saada, seda parem.. Ühesõnaga, olen suutnud endale väga suure pinge tekitada sellega seoses.

Küll aga käisin nüüd alles naistearstil, kes üle kontrollis, et emakas ja munasarjad ja kõik on ilusasti korras ja kui tuleb, siis tuleb! Olen aga nendes asjades täiesti võhik, kõik need lühendid ja nimetused ja ained ja näidud võtavad pea keerlema, millest te kõik siin räägite ja tunnen end oma vanuse kohta nii lollina kohati???? Lihtsalt on ka kuidagi nii sattunud, et minud suhtlusringkonnas pole selliseid teemasid väga jutuks kunagi olnud ega miskit.

Ära muretse, küll kõik selgeks saad 🙂 Kopeerin siia jaanuari triibupüüdjate algusest seletava teksti Sulle.

LÜHENDID:

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda DPO1-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 DPO1.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla DPO 4-10, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest DPO7-8 (pigem DPO8), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui DPO10, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

HCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest HCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

Kas see või too HCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks HCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub HCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 18:24; 19.02 16:48; 20.02 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile! Otsustasime, et soovime last, oleme mehega koos olnud kuus aastat ja juba mõnda aega vihjas küll tema, siis mina, kuniks lõpuks mõlemad välja ütlesime oma soovi????

Olen end muidugi suutnud ära hirmutada, esiti siin ringi lugedes, samal ajal oma mõtetes teades, et mul oli päris suur tsüst munasarjas, mis välja opereeriti ja vanust on juba ka 30, mille kohta samuti loen, et justkui, mida varem saada, seda parem.. Ühesõnaga, olen suutnud endale väga suure pinge tekitada sellega seoses.

Küll aga käisin nüüd alles naistearstil, kes üle kontrollis, et emakas ja munasarjad ja kõik on ilusasti korras ja kui tuleb, siis tuleb! Olen aga nendes asjades täiesti võhik, kõik need lühendid ja nimetused ja ained ja näidud võtavad pea keerlema, millest te kõik siin räägite ja tunnen end oma vanuse kohta nii lollina kohati???? Lihtsalt on ka kuidagi nii sattunud, et minud suhtlusringkonnas pole selliseid teemasid väga jutuks kunagi olnud ega miskit.

Tere tulemast. 🙂
Googeldamine ja foorumid hirmutavadki ära. Iga isik in erinev, vägagi. Mõni, kellel ideaalselt korras, püüab mitu aastat. Teine, kellel muresid rohkem, jääb kohe … seega, kunagi ei tea. Hoia positiivne meeleolu ja vähem mõelda titetegemisele, kuigi see suht võimatu. 🙂

T.H.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 03.02 15:55; 04.02 16:07; 05.02 07:58; 08.02 15:38; 13.02 08:51; 14.02 11:03; 17.02 11:42; 17.02 14:39; 18.02 10:28; 20.02 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan ka üldse mitte muretseda, vaid nautida seksi nii nagu enne ja lihtsalt proovida tsükli keskel ülepäeva panustada. Vanus ei loe üldse tegelikult nii palju, vaid munaraku kvaliteet ja sada muud asja, iga inimene on nii erinev, et pigem on alati asi inimeses endas. Ma alla 30ne ja pole 4.5a rasestunud ilma selge põhjuseta, samas mul 3 õde ja kõik väga kergelt oma kamba peale 6 last saanud, viite last neist hakati hakati vanemana “püüdma” kui ma praegu seda olematut rasedust. Ma loodan, et sa liigud siit meie juurest nii ruttu edasi, et ei saagi lühendeid selgeks ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaks päeva tagasi alanud arvatavad päevad olid väga kerge pruun määrimine. Päevad pidid algama eile. Üleeile (DPO14) tehtud rasedustest oli negatiivne ja täna õrnalt positiivne. Ov oleks kalendri järgi pidanud olema 4ndal, kuid panustatud sai 3ndal, 5ndal ja 7ndal. Nüüd ma ei teagi, kas see määrimine oli pesastumine? Natuke muretsen, et kui ov toimus õigel ajal, on see pesastumiseks väga hilja. Olen lugenud, et hiline pesastumine tõstab peetumise riski (eelmine rasedus peetus detsembris). Loodetavasti siiski toimus ov hiljem (7ndal või 8ndal ehk). Eks ma testin nüüd edasi paar päeva ja vaatan, kas triip läheb tumedamaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaks päeva tagasi alanud arvatavad päevad olid väga kerge pruun määrimine. Päevad pidid algama eile. Üleeile (DPO14) tehtud rasedustest oli negatiivne ja täna õrnalt positiivne. Ov oleks kalendri järgi pidanud olema 4ndal, kuid panustatud sai 3ndal, 5ndal ja 7ndal. Nüüd ma ei teagi, kas see määrimine oli pesastumine? Natuke muretsen, et kui ov toimus õigel ajal, on see pesastumiseks väga hilja. Olen lugenud, et hiline pesastumine tõstab peetumise riski (eelmine rasedus peetus detsembris). Loodetavasti siiski toimus ov hiljem (7ndal või 8ndal ehk). Eks ma testin nüüd edasi paar päeva ja vaatan, kas triip läheb tumedamaks.

Kas Sul enam ei määri? Hoian Sulle pöidlad peos!!!

Ise täna ei testinud, eile 11DPO oli negatiivne, väga eriti ei loodagi enam, veits ikka. Tsüst annab tunda ja selline PMS on kallal… Mul oli ka detsembri algul katkemine, loodetavasti nüüd läheb mõlemal õnneks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalor, sinu pärast elevus sees! hoia kursis!

Ise alustasin ja jätkasin oma Duphastoni kuuri CD12 (sest siis hakkas juba määrima) kuni CD22 (üleeile). Kuigi duphaga peaks veritsus ära jääma, siis mul määris kõik see 10 päeva ja ühe päeva otsa ka veel. Ja nagu arvata, siis suuremaid “päevi” ärajätmise järgi ei tulnudki. Pärast viimast tabletti tegin huvi pärast ov testi, sest eelmisel tsüklil negatiivseks ei läinudki. Lootsin, et äkki hormoonid seoses korraliku kuuriga loksusid paika ja näen negatiivset, et siis ca 2 nädala pärast oleks muutust oodata testil. Aga sain hoopis jälle positiivse. Eile veel määris veidi, aga oli munavalgevoolust ka, ehk siis selline punakas veniv. Praegu tegin selle tõttu uue ov testi ja tundub üldse kõige positiivsem mida seni näinud. Või interpreteerin valesti? Pildil ülemine üleeilne (kui duphaga lõpetamist lugeda tsükli alguseks, siis CD1, kui veritsuse järgi, siis CD 11) ja alumine praegune (CD3 vs CD13). Isegi kui oleks mingi tsüklianomaalia ja praegu ov ja õnnestuks viljastumine, siis pestastumise šansid vast poleks head pärast vahetult lõppenud pikka veritsust, endomeetrium max õhuke ilmselt 🙁

https://www.upload.ee/image/11158699/20200220_130704.jpg

Guguu

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 09.02 08:39; 10.02 08:22; 10.02 09:26; 11.02 09:58; 11.02 10:20; 20.02 13:13; 20.02 14:40; 20.02 15:21; 21.02 12:30; 26.02 10:18; 28.02 12:26; 28.02 15:00; 29.02 17:23; 29.02 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalor, sinu pärast elevus sees! hoia kursis!

Ise alustasin ja jätkasin oma Duphastoni kuuri CD12 (sest siis hakkas juba määrima) kuni CD22 (üleeile). Kuigi duphaga peaks veritsus ära jääma, siis mul määris kõik see 10 päeva ja ühe päeva otsa ka veel. Ja nagu arvata, siis suuremaid “päevi” ärajätmise järgi ei tulnudki. Pärast viimast tabletti tegin huvi pärast ov testi, sest eelmisel tsüklil negatiivseks ei läinudki. Lootsin, et äkki hormoonid seoses korraliku kuuriga loksusid paika ja näen negatiivset, et siis ca 2 nädala pärast oleks muutust oodata testil. Aga sain hoopis jälle positiivse. Eile veel määris veidi, aga oli munavalgevoolust ka, ehk siis selline punakas veniv. Praegu tegin selle tõttu uue ov testi ja tundub üldse kõige positiivsem mida seni näinud. Või interpreteerin valesti? Pildil ülemine üleeilne (kui duphaga lõpetamist lugeda tsükli alguseks, siis CD1, kui veritsuse järgi, siis CD 11) ja alumine praegune (CD3 vs CD13). Isegi kui oleks mingi tsüklianomaalia ja praegu ov ja õnnestuks viljastumine, siis pestastumise šansid vast poleks head pärast vahetult lõppenud pikka veritsust, endomeetrium max õhuke ilmselt ????

https://www.upload.ee/image/11158699/20200220_130704.jpg

Guguu

Guguu, kas Sa rasedustesti oled teinud? Viimati kirjutasid, siis oli mingi varjuke Sul rasedustestil. Kuidagi väga sassis tundub Sul olema see tsükkel vist? Arsti juures oled käinud? hCG-d mõõtnud verest? Natuke imelik tundub see värk… OV testid püüavad vahest uriinist hCG-d ka kinni. Äkki tegu ikka mingisuguse rasedusega?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, seda unustasin mainida, aga teinud ja negatiivne. Vari kadus ja edasi on ikka padunegatiivne olnud. Rasedus on mu esimene mõte ja lootus olnud iga kord kui jälle positiivne ov test / kahtlane määrimine / kehv enesetunne, seega nende testidega pole koonerdanud. No nüüd viimase nädala jooksul pole teinud, aga terve selle aja veritsenud ka ja kuni eilseni polnud vahekorras, vaevalt et vahepeal miskit pesastumist toimus.
Arsti juures käisin ka värkselt jaanuaris seoses detsembris toimunud peetumise ja katkestamisega, sealt saingi vist põhjendamatut optimismi, kõik oli pealtnäha parimas korras.

Guguu

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 09.02 08:39; 10.02 08:22; 10.02 09:26; 11.02 09:58; 11.02 10:20; 20.02 13:13; 20.02 14:40; 20.02 15:21; 21.02 12:30; 26.02 10:18; 28.02 12:26; 28.02 15:00; 29.02 17:23; 29.02 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka peale lapsekaotust tsükkel mitu kuud sassis. Augusti lõpust kuni novembri alguseni.

Ise olen igav. Ootan, et päevad ei algaks selle kuu lõpus.

Nässu

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 13:01; 20.02 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, seda unustasin mainida, aga teinud ja negatiivne. Vari kadus ja edasi on ikka padunegatiivne olnud. Rasedus on mu esimene mõte ja lootus olnud iga kord kui jälle positiivne ov test / kahtlane määrimine / kehv enesetunne, seega nende testidega pole koonerdanud. No nüüd viimase nädala jooksul pole teinud, aga terve selle aja veritsenud ka ja kuni eilseni polnud vahekorras, vaevalt et vahepeal miskit pesastumist toimus.

Arsti juures käisin ka värkselt jaanuaris seoses detsembris toimunud peetumise ja katkestamisega, sealt saingi vist põhjendamatut optimismi, kõik oli pealtnäha parimas korras.

Guguu

Okei, mul ka tsükkel jamab pärast katkemist. Esimene oli 42 päeva pikk, teine venib nüüd vist vähemalt 39 päevaseks kui mitte rohkem, OV oli testi järgi alles 8. veebruaril, eeldatav oleks pidanud 9 päeva varem olema. Samuti esimesed päevad olid kahtlaselt verevaesed, nüüd “ei oota” teisi. Ehk ongi pärast katkemist normaalne, et tsükkel jamab kas nii või teisiti. Igatahes nagu ikka, aitab aeg 🙂 Aga kui Sul määrimine ei jää järele, Guguu, siis mina läheks arsti juurde igaks juhuks veel kontrolli, kas on ikka puhas emakas.

tutt

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 18:24; 19.02 16:48; 20.02 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt ma olengi oma duphastoniga lihtsalt veel rohkem sassi ajanud tsükli, tahtsin meeleheitlikult kiiresti aidata paika reguleeruda, aga kokkuvõttes on nüüd selline seis, et kuna päevi nüüd ei tulnud ja ei tea, kust CD lugeda, ei oskaks seekord jälle 14. päeva lugeda ja suvalisel hektel pole vist rohkem mõtet kuuri teha. Ma esialgu loodan nüüd jälle rasedust mõne nädala vältel ja kui seda ei tule, siis ilmselt seekord duphat ei hakka võtma ja vaatan, millal päevad omas rütmis tulevad, et saaks kuskilt rütmi ja tsükli alguse kätte, olgugi siis vb pikem paus vahel.
Natuke see organismi segadus lohutab ka, sest siis on koguaeg mingi lootus üleval 😀 sellised passiivseid ootamisperioode nagu polegi tekkinud pärast peetumist, kuna midagi aru ei saa 😀
Aitäh et te siin viitsite ära kuulata

Guguu

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 09.02 08:39; 10.02 08:22; 10.02 09:26; 11.02 09:58; 11.02 10:20; 20.02 13:13; 20.02 14:40; 20.02 15:21; 21.02 12:30; 26.02 10:18; 28.02 12:26; 28.02 15:00; 29.02 17:23; 29.02 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt ma olengi oma duphastoniga lihtsalt veel rohkem sassi ajanud tsükli, tahtsin meeleheitlikult kiiresti aidata paika reguleeruda, aga kokkuvõttes on nüüd selline seis, et kuna päevi nüüd ei tulnud ja ei tea, kust CD lugeda, ei oskaks seekord jälle 14. päeva lugeda ja suvalisel hektel pole vist rohkem mõtet kuuri teha. Ma esialgu loodan nüüd jälle rasedust mõne nädala vältel ja kui seda ei tule, siis ilmselt seekord duphat ei hakka võtma ja vaatan, millal päevad omas rütmis tulevad, et saaks kuskilt rütmi ja tsükli alguse kätte, olgugi siis vb pikem paus vahel.

Natuke see organismi segadus lohutab ka, sest siis on koguaeg mingi lootus üleval ???? sellised passiivseid ootamisperioode nagu polegi tekkinud pärast peetumist, kuna midagi aru ei saa ????

Aitäh et te siin viitsite ära kuulata

Guguu

Jah, võib-olla ongi mõistlik lasta nüüd organismil ise reguleeruda ja lihtsalt aeg-ajalt panustamist nautida 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmendal tsüklipäeval olete positiivse ov testi saanud?
Ise alustasin kohe peale päevi olemaks kindel , et tähtis päev mööda ei lähe ja varasemalt ov toimub.
Täna cd13 ja kõik testid siiani negatiivsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 15:16; 20.02 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmendal tsüklipäeval olete positiivse ov testi saanud?

Ise alustasin kohe peale päevi olemaks kindel , et tähtis päev mööda ei lähe ja varasemalt ov toimub.

Täna cd13 ja kõik testid siiani negatiivsed.

See oleneb sellest, kui pikk sinu tsükkel on. Minu positiivsed OV testid tulevad 17-21 tsüklipäeval, mu tsükkel 35 päeva kanti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:46; 20.02 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul peaksid päevad algama 26-ndal .
Mul on tunne et see kuu jälle ei õnnestunud ,sest mul on selline päevade ennem tunne peal.
Kuna täna ala kõhuvalu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.02 22:44; 07.02 17:28; 18.02 02:16; 18.02 02:20; 20.02 20:22; 21.02 16:36; 23.02 01:46; 23.02 01:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaks päeva tagasi alanud arvatavad päevad olid väga kerge pruun määrimine. Päevad pidid algama eile. Üleeile (DPO14) tehtud rasedustest oli negatiivne ja täna õrnalt positiivne. Ov oleks kalendri järgi pidanud olema 4ndal, kuid panustatud sai 3ndal, 5ndal ja 7ndal. Nüüd ma ei teagi, kas see määrimine oli pesastumine? Natuke muretsen, et kui ov toimus õigel ajal, on see pesastumiseks väga hilja. Olen lugenud, et hiline pesastumine tõstab peetumise riski (eelmine rasedus peetus detsembris). Loodetavasti siiski toimus ov hiljem (7ndal või 8ndal ehk). Eks ma testin nüüd edasi paar päeva ja vaatan, kas triip läheb tumedamaks.

Oi kõik see jutt oleks nagu minu kirjutatud, ainult peetumine oli mul novembris. Muidu kõik kuupäevad samad, 3 rasedustesti sain heleda teise triibuga selle nädala alguses. Aga minul kahjuks eile hakkasid päevad suure verejooksuga. Tõenäoliselt oli varajane katkemine.

Kas keegi teist on geenetiku juures käinud? Läheme mehega nüüd märtsis vastuvõtule, kuid ei tea mida oodata. On olnud 2 peetumist, esimene 3 aastat tagasi ja teine nüüd. Õnneks on olemas ka 1 laps (10.aastane), kes kunagi tuli esimesel kuul peale pillide lõpetamist. Aga jah nüüd ca 5 aastat pole suutnud enam last saada. Vanus mul 36.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii. Võtan nüüd siis ametlikult siia ritta. Üks laps, kes saadud peale 1.5 aastat katsetamist ja stimuleerimist rohtude abil. Nüüd algasid peale imetamist uuesti päevad ja ma vist pole kunagi nii rõõmus olnud nende saabumise pärast. Ausalt öeldes arvasin, et ilmselt päevi ei tule, sest enne rasedust ilma rohtudeta praktiliselt päevi polnudki või oli see pigem määrimine. Ja nüüd siis üllatus, kus ilma mingi välise sekkumiseta korralik sadu kohal 🙂 ehk siis esimest korda elus saan nüüd vaadata, milline mu tsükkel on, kas on regulaarne ilma rohtudeta, kaua kestab jne. Muidugi loodan, et väga kaua seda katsetada ei saa ja varsti juba uus rasedus kohal 🙂
Ehk siis CD3 ja ehk varsti saan ovulatsioonile mõelda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eilsest enam ei määrinud (oligi kokku 2 päeva), aga triip on ikka väga õrn ja katkemis/peetumis hirm on ka suhteliselt suur ???? Vereteste ka väga tegema ei tahaks minna, sest väike linn ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kalor, hoian pöialt!

Guguu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 09.02 08:39; 10.02 08:22; 10.02 09:26; 11.02 09:58; 11.02 10:20; 20.02 13:13; 20.02 14:40; 20.02 15:21; 21.02 12:30; 26.02 10:18; 28.02 12:26; 28.02 15:00; 29.02 17:23; 29.02 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oojaa, kalor, hoiame Sulle pöialt!

Endal täna 13DPO negatiivne test. Tuleks need päevad siis kiiremini vähemalt, saaks otsast alustada ja pärast päevi tsüsti kontrollimas käia…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes LAPil käinud – kui kiiresti olite valmis taas mehega seksima? Sain infolehe järgi aru, et pmst võib niipea, kui veritsus on lõppenud. Ülejäänu juba enesetunde küsimus. Aga kaua umbes võib minna aega, et nii enesetunne (vb valulikkus, ebamugavustunne vms?) kui ka veritsus seda lubavad? Peale LAPi mul üsna ruttu toimub ilmselt OV ja tahaks teada, kas võin järgmise tsükli eos maha kanda või on mingit lootust, et saame juba siis omalt poolt panused anda?

Sooviks teada just isiklikke kogemusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 13:00; 11.02 10:22; 21.02 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes LAPil käinud – kui kiiresti olite valmis taas mehega seksima? Sain infolehe järgi aru, et pmst võib niipea, kui veritsus on lõppenud. Ülejäänu juba enesetunde küsimus. Aga kaua umbes võib minna aega, et nii enesetunne (vb valulikkus, ebamugavustunne vms?) kui ka veritsus seda lubavad? Peale LAPi mul üsna ruttu toimub ilmselt OV ja tahaks teada, kas võin järgmise tsükli eos maha kanda või on mingit lootust, et saame juba siis omalt poolt panused anda?

Sooviks teada just isiklikke kogemusi.

Olen kolm korda LAPil käinud ja alati oodanud 2 nädalat.. lisaks ka päevad on alganud ehk umbes kolm nädalat ikka ootan.
Mul pole üldse olnud seksi isugi. Kõht on kole ja nii mõnigi sinikas.
Lisaks on alati vähemalt nädal õrnalt määrinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist sain täna rasedustesti triibud kätte. Seal oli kirjas et peale ov 7ndal päeval võib juba näidata. Ma vaatasin seda mingi 7-8 minutit peale testimist aga kirjas on 5 minutit.Muidu peaksid 26-ndal päevad algama ning kui ei alga siis teen 27-ndal uue. Ma ikka mõtlen et äkki see testi triip oli hoopis kuivamistriip. Ma veel väga ei usu et test positiivne kuna teine triip oli suht hele ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.02 22:44; 07.02 17:28; 18.02 02:16; 18.02 02:20; 20.02 20:22; 21.02 16:36; 23.02 01:46; 23.02 01:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik oli korras ,ei müoome ei miskit .Kes müoomist hoolimata rasestunud?

Sain lapse müoomist hoolimata, kuid raseduse ajal olin vahepeal haiglas säilitamisel. Kaks hilisemat rasedust aga katkesid väga-väga vara.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh… mõtteid on palju.
Lahutasin mõned aastad tagasi pikaaegse abielu, lapsi polnud. Uue kaaslasega läksin suht kiirelt arstile ja sain kohe rohelise tule IVF’le (vanus 40). Kaaslasel lapsi varasemalt polnud, neist rääkides pühkis silmi.

Muidugi unistan ka lapsest ja olin õnnelik, et esmakoedselt kuulen mehepoolset suurt soovi. Ja siis…pärast pikka katsetamise perioodi polnud ta siiski IVF teekonnaks valmis, veel. (Eelmise elukaaslasega negatiivsed kogemused ja see ka lahutuse põhjuseks, haavad).

Olen pea aasta püüdnud mõtteid tõrjuda, aga vanus väga piinab ning tema lastesoov on tekitanud nii suure õnnestumise soovi.

Eelmisel kuul ärkasin kordi korraliku iivelduse peale, ei ma ei kujutanud seda ette, ostsin rasedustestid… ei midagi.

Täna närib alaselg ikka päris korralikult (dpo9 flo järgi, ise kahtlustaksin 7-8).

Äsja alanud viimane (haigekassa kulul ivf) aasta ei võimalda rahulikuks jääda, aga kui’d võtavad une, sean endale aina uusi tähtaegu.

Tõenäosust niisama õnnestumisse ma ei usu, kuigi rasestumist oleme vaid aasta katsetanud. Mängin isegi mõtetega üksi (spermadoonoriga) IVF teekonnast.

Mida küll teha?

Ma pole mingi karjäärinaine olnud, elasin koos poissmehega…kellel igasugune huvi laste vastu puudus. Mu suurim viga suhetes on oma soovide ebapiisav väljendamine – lihtsalt jään käed rüppe istuma kui kuulen elukaaslase vastuseisu või mittesoovimist.

Kõik näidud väga head – d, b, foolhape hoitud toiduga üle normi, amh 2,9.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.02 13:47; 03.02 14:07; 03.02 21:24; 23.02 01:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida päev edasi seda rohkem mul tunne et see rasedustest mille tegin ning mille tulemust vaatasin 7 või 8 ndal minutil on vist ikka positiivne. Kahtlema pani seepärast et peab 5 minuti jooksul tulemusi lugema. Ennem selle testi tegemist oli ka tunne et vahepeal õrnalt süda paha ning täna ja eile sama tunne. Mõtlesin et ehk kujutan ette aga täna tunnen et mul on rinnad täna hästi tundlikud sellised rasked tunduvad. Eks varsti teen uue testi.Millalgi järgmine nädal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.02 22:44; 07.02 17:28; 18.02 02:16; 18.02 02:20; 20.02 20:22; 21.02 16:36; 23.02 01:46; 23.02 01:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh… mõtteid on palju.

Lahutasin mõned aastad tagasi pikaaegse abielu, lapsi polnud. Uue kaaslasega läksin suht kiirelt arstile ja sain kohe rohelise tule IVF’le (vanus 40). Kaaslasel lapsi varasemalt polnud, neist rääkides pühkis silmi.

Muidugi unistan ka lapsest ja olin õnnelik, et esmakoedselt kuulen mehepoolset suurt soovi. Ja siis…pärast pikka katsetamise perioodi polnud ta siiski IVF teekonnaks valmis, veel. (Eelmise elukaaslasega negatiivsed kogemused ja see ka lahutuse põhjuseks, haavad).

Olen pea aasta püüdnud mõtteid tõrjuda, aga vanus väga piinab ning tema lastesoov on tekitanud nii suure õnnestumise soovi.

Eelmisel kuul ärkasin kordi korraliku iivelduse peale, ei ma ei kujutanud seda ette, ostsin rasedustestid… ei midagi.

Täna närib alaselg ikka päris korralikult (dpo9 flo järgi, ise kahtlustaksin 7-8).

Äsja alanud viimane (haigekassa kulul ivf) aasta ei võimalda rahulikuks jääda, aga kui’d võtavad une, sean endale aina uusi tähtaegu.

Tõenäosust niisama õnnestumisse ma ei usu, kuigi rasestumist oleme vaid aasta katsetanud. Mängin isegi mõtetega üksi (spermadoonoriga) IVF teekonnast.

Mida küll teha?

Ma pole mingi karjäärinaine olnud, elasin koos poissmehega…kellel igasugune huvi laste vastu puudus. Mu suurim viga suhetes on oma soovide ebapiisav väljendamine – lihtsalt jään käed rüppe istuma kui kuulen elukaaslase vastuseisu või mittesoovimist.

Kõik näidud väga head – d, b, foolhape hoitud toiduga üle normi, amh 2,9.

Kui mina oleks sinu asemel ning eriti kui vanus on 40 siis mina võtaks selle teekonna kasvõi üksi ette.Sellisel juhul on juba mehe otsus kas jääb sinuga või lahkub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.02 22:44; 07.02 17:28; 18.02 02:16; 18.02 02:20; 20.02 20:22; 21.02 16:36; 23.02 01:46; 23.02 01:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul CD1 ???? Ehk õnnestub see tsükkel korralikult õigel ajal panustada… Tuju nii null, tsüst raudselt takistab, nüüd teisel pool ka andis midagi tunda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hetkel CD33 ja 15DPO, päevad peaksid ideaalis siis hakkama 3 päeva pärast, aga mul siia-sinna nädalake kõikumine tavaline. Imelik kuu, nagu ütlesin, siis kahtlen ov korraliku toimumises, kuna kuigi sain positiivse ov testi, siis torkeid jm mis tavaliselt on, see kuu ei olnud, voolus oli 1p enne pos ov testi, aga lugesin, et see normaalne. PMS sümptomeid on sel kuul null, tavaliselt ikka rinnad valusad, paisunud jne. Süda on paha olnud viimastel päevadel suvalistel hetkedel ja ikka niimoodi paha, et mõtlen kas nüüd kohe joosta vetsu oksendama või ei ja puhitus on ka, lisaks poole päeva pealt tuleb hull unisus peale. Võibolla mingi teistmoodi sümptomitega PMS siis see kuu. Aga ma siiski väga ei looda, kuna testid on negatiivsed. Täna hommikusel ühel testil oli hästi-hästi hele teine roosakas triibuvari (mis ajas korra küll sellise “ooot, midaa?” emotsiooni peale), aga teisel testil polnud midagi. Need testid ka kahtlased veits, kuna nt vaatasin, et enne testi tegemist on neil täiesti selgelt kaks valget joont näha juba. Mul nüüd täna hommikul munasarjade piirkonnas selline suruv valu olnud, selline asi on mul varasemalt olnud just enne päevade algust, seega eks päeva peale näeb, kas hakkab määrima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnne AvejB ! Kellelgi positiivseid uudiseid veebruaris 🙂

Minul kahjuks alakõhuvalu ja seljavalu juba paar päeva. Ehk siis päevad algamas. Ei hakanud sellel korral mingeid raseduse tunnuseid otsima. Planeerimise järgi oleks nagu pidanud õnnestuma aga noh…. elu näitab, et nii see päris ei käi. Mõtlesin järgmine kuu OV toimumist arsti juures kontrollida.

Viimase 1,5 aasta jooksul olen tundnud PMS sümptomite tugevnemist (alakõhuvalu, seljavalu, valu rindades, isu suurenemist, tujukust, kurbust on märgatavalt rohkem). Lugesin, et see pidi vanuse suurenemisel normaalne olema. Samas on ka mu tsükkel lühenenud ca viis päeva. Kahtlane. Hakkan vanaks jääma 🙂
Kas keegi veel vanuses 30+ seda kogenud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 173 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine veebruari triibupüüdjad 2020