Esileht Rasestumine ja lapse ootamine veebruari triibupüüdjad 2020

Näitan 24 postitust - vahemik 151 kuni 174 (kokku 174 )

Teema: veebruari triibupüüdjad 2020

Postitas:
ronja06

Õnne AvejB ! Kellelgi positiivseid uudiseid veebruaris 🙂

Minul kahjuks alakõhuvalu ja seljavalu juba paar päeva. Ehk siis päevad algamas. Ei hakanud sellel korral mingeid raseduse tunnuseid otsima. Planeerimise järgi oleks nagu pidanud õnnestuma aga noh…. elu näitab, et nii see päris ei käi. Mõtlesin järgmine kuu OV toimumist arsti juures kontrollida.

Viimase 1,5 aasta jooksul olen tundnud PMS sümptomite tugevnemist (alakõhuvalu, seljavalu, valu rindades, isu suurenemist, tujukust, kurbust on märgatavalt rohkem). Lugesin, et see pidi vanuse suurenemisel normaalne olema. Samas on ka mu tsükkel lühenenud ca viis päeva. Kahtlane. Hakkan vanaks jääma 🙂
Kas keegi veel vanuses 30+ seda kogenud on?

Please wait...
Postitas:
Tassikass

Esmasp oli OV testide ja ka enesetune järgi OV. Tänasest on järsku mingi imelik määrimine ja väiksed ebamugavad kõhuvalud, nagu oleks päevad tulemas – vaatasin kalendrist, päevadeni on 8 päeva aega veel, OV oli nädala alguses. Eelmisel päevad lükkasid mu graafiku küll sassi (4 päeva hilinemist ning siis meeletute valudega kiired päevad) aga seekord on natuke hirm sees lausa – pole elus sellist asja old.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esmasp oli OV testide ja ka enesetune järgi OV. Tänasest on järsku mingi imelik määrimine ja väiksed ebamugavad kõhuvalud, nagu oleks päevad tulemas – vaatasin kalendrist, päevadeni on 8 päeva aega veel, OV oli nädala alguses. Eelmisel päevad lükkasid mu graafiku küll sassi (4 päeva hilinemist ning siis meeletute valudega kiired päevad) aga seekord on natuke hirm sees lausa – pole elus sellist asja old.

Pesastumine äkki

Please wait...
Postitas:
Kittike

Tõesti on siin vaikseks jäänud. Ma ikka pea iga päev piilun, kuidas kellegil läheb.
Enda osas lootusi väga ei hellita. Mul siis hetkel DPO12 ja ei oota päevi laupäeval. Eks nad võivad ka varem alata Seekord, sest OV oli CD10 ja praegu CD22. Muidu tsükkel 26-28päeva aga Seekord oli OV kuidagi vara.
See kuu oli minu jaoks eriline selles mõttes, et tsükli keskel ei määrinud. Muidu määris ja arst ütles, et tsüst veritseb. See mul siis paremas munasarjas.
Seega loodan, et vähemalt see ehk ise ära kadunud.
Muidu kõik täpselt nagu ikka. Päeval teen tööd ja õhtul mõtlen, et millal küll beebi tuleb.
Loodan, et veebruaris tuleb palju triipe ja eriti loodan seda pikaajalistele püüdjatele sest ise ka juba 1,2aastat püüdnud ja see annaks lootust 😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere!

Kuna siin vaikseks jäänud otsustasin salalugejana pigem oma triibupüüdmis saaga kirja panna.
Sellel aastal saan 29. Lapsi pole, ühtegi katkemist enda teada pole olnud.
2016. a sügisest ilma kaitsevahenditeta vabalt seksinud, jah…kalendri järgi küll vältisin OV päevi. Aga ei saa kunagi kindel olla kalendris, vaid oma keha peab oskama tunnetada. Seega, lõpuks 2018.a sept tundus mulle imelik, et miks rasedaks ei ole jäänud ja hakkasin OV-d kalendri järgi jälgima ja panustama rohkem nendele päevadele. 2019.a suvelõpus käisin nii mina kui mees uuringutel. Mehele (23 a) soovitati vitamiine võtta ja nüüd märtsis kutsutakse tagasi kordusproovidele. Mul põletikke pole ja UH ka korras.
Mees võttis vitamiine võttis 2 kuud, aga akne hakkas tagasi tulema ja ta polnud nõus enam seda taluma, seega ei võta ta enam vitamiine. Ise olen käinud ka geneetiku juures- kõik ok.
Miks siia ka kirjutan, sest ma lähen juba närvi- kõik teised tutvusringkonnas jäävad rasedaks ja sünnitavad enne, kui minul üldse midagi võiks juhtuda.

Pigem arvan, et enam kohaliku haigla günekoloogi juurde asja pole ja kui mees märtsis uuesti Tartu meestearstile, siis vaatab mida talle seal räägitakse. Ilmselgelt peaksime pöörduma viljakusravisse.

M10

Please wait...
Postitas:
Rännak

Mina siis käisin eile naistearstil, et kontrolliks, mis seis mul on ja kas peale rasedust ja imetamist on pcos ära kadunud. Ise lootsin, et ehk on tõesti nii juhtunud, sest päevad ju hakkasid iseenesest ja ehk läheb sel korral ka uue lapse saamine lihtsamini. Kahjuks leidis arst, et munasarjad on ikka polütsüstilised, aga et teha kindlaks, kas võiks mingi ov ikka toimuda, siis andsin eile ja pean veel mõne nädala pärast uue vereproovi andma. Hea on muidugi see, et saan kiirelt teada, kas vaja alustada raviga või mitte.
Muidu siis CD8 ja mõtlen, kas proovida ov teste ka või lihtsalt panustada mehega iga päev/üle päeva…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üha enam on tunne, et see esimene päev pärast duphastoni lõppu oligi minu jaoks ovulatsioon siiski ja dupha ajal “päevad”, seega tsükli faasid ümberpöördunud mul. Ov test läks pärast seda negatiivseks, temp tõusis ja on juba kuuendat päeva kenasti 37 ringis püsinud ja loen tänast 6 DPOks. Kuna sai õigel ajal panustatud, siis olen vaatamata väikestele küsitavustele lootusrikas ka. Üritan seekord mitte liiga vara testida ja pole sellepärast ka teste koju varunud. Ideaalis kannatan vähemalt esmaspäevani ehk DPO 11.

Guguu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere kõikidele triibupüüdjatele!

Lugu järgmine, kodus 1,8a poiss ning alates sügisest oleme proovinud uut pesamuna saada. See kuu siis esimest korda kasutan ov teste. Tsükkel keskmiselt 28 päeva, ehk siis ov peaks toimuma 14. Päeval. Ov testid on kõik siiani olnud heleda triibuga, 3 päeva olen teinud. Kas mul on ov ära olnud või tulemas veel? Täna tsükkli 14.päev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et ov tsükli 14 päeval on nö raamatu järgi. Minul oli tsükkel 28/29 päeva ja ov oli alles 17-20 tsükli päeval. Lõpuks arst määras duphastoni kuna tsükli teine pool jäi väga lühikeseks ja siis hakkas ov olema küll 14-16 päeval. Nüüdseks olen rase.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere kõikidele triibupüüdjatele!

Lugu järgmine, kodus 1,8a poiss ning alates sügisest oleme proovinud uut pesamuna saada. See kuu siis esimest korda kasutan ov teste. Tsükkel keskmiselt 28 päeva, ehk siis ov peaks toimuma 14. Päeval. Ov testid on kõik siiani olnud heleda triibuga, 3 päeva olen teinud. Kas mul on ov ära olnud või tulemas veel? Täna tsükkli 14.päev.

Pigem tulemas

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ka teiega ikka siin, käin siin igapäev lugemas aga kirjutanud pole ammu.
Hetkel siis CD 18. OV oli 14/15CD. Mingi aeg kirjutasin siia, et hakkan sellest tsüklist basaaltemperatuuri mõõtma. Kuna aga võtan duphastoni ka, siis tekkis küsimus, et duphastoni ajal on vist mõttetu basaali mõõta, sest siis ju temperatuur niikuinii kõrgem, või saan ma millestki valesti aru? Kas pigem tasuks mõõta peale dupha kuuri lõppu, et vaadata kas temperatuur langeb?

Myy

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ka teiega ikka siin, käin siin igapäev lugemas aga kirjutanud pole ammu.

Hetkel siis CD 18. OV oli 14/15CD. Mingi aeg kirjutasin siia, et hakkan sellest tsüklist basaaltemperatuuri mõõtma. Kuna aga võtan duphastoni ka, siis tekkis küsimus, et duphastoni ajal on vist mõttetu basaali mõõta, sest siis ju temperatuur niikuinii kõrgem, või saan ma millestki valesti aru? Kas pigem tasuks mõõta peale dupha kuuri lõppu, et vaadata kas temperatuur langeb?

Myy

Enne Duphat ja Dupha ajal mitte, sest siis tõuseb temp niikuinii. Kas sa teed ov testidega kindlaks, et ov toimub? Või lihtsalt alustatki iga kuu ühel ja samal ajal Duphaga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Testidega teen enne kindlaks. Ei julge igal kuul samal päeval alustada, sest seekord oli nt ov test 2 päeva positiivne ja alustasin seega päev hiljem duphaga. Lisaks ütles viimane kord arst, et sellega pole vaja nii kiirustada, kuna proge peaks olema kõrgem alles 5-ks päevaks, ehk siis, kui nö pesastumise aeg võib alata. Ainuke, mis muret teeb veits, on see, et duphat niimoodi võttes lükkub tsükkel ka pikemaks ja siis ei ole see enam nii korrapärane. Aga võibolla see ei olegi siis nii oluline?

Myy

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegelikult dupha ei tõsta basaaltemperatuuri kui farmakoloogiasse süveneda. (Similarly to trengestone but also unlike all other clinically used progestogens, dydrogesterone does not have a hyperthermic effect in humans (i.e., it does not increase body temperature)
Samuti pole hullu kui enne ov võtad, st erinevalt teistes progesteroonilaadsetest preparaatidest ja triibupüüdjate arvamusest ei pärsi ovulatsiooni, kui selleks muud eeldused olemas. (Due to its progestogenic activity, dydrogesterone can produce antigonadotropic effects at sufficient doses in animals.[50] However, it does not suppress secretion of the gonadotropins, luteinizing hormone (LH) and follicle-stimulating hormone (FSH), or inhibit ovulation at typical clinical dosages in humans.[8][13][51] Oral doses of dydrogesterone of 5 to 40 mg/day on days 5 to 25 of the cycle fail to suppress ovulation (assessed by urinary pregnanediol and laparotomy), and one study found that ovulation persisted even in women treated with an oral dosage of as great as 400 mg/day (assessed by visual inspection of the ovaries).[52][13] Likewise, an intramuscular injection of 100 mg dydrogesterone in microcrystalline aqueous suspension on the first to third day of the cycle did not interfere with the development of an ovulatory pattern of spontaneous uterine contractions in women.[13][53] A couple of conflicting studies exist on the issue of ovulation inhibition by dydrogesterone however, with findings of partial or full inhibition of ovulation by oral dydrogesterone.[13] This included prevention of the mid-cycle LH and FSH peaks and the luteal-phase rise in body temperature and pregnanediol excretion.[13] Nonetheless, the overall consensus among researchers, based on the totality of clinical evidence, is that dydrogesterone does not inhibit ovulation in women.)
Aga see jutt, et proge tipp 5. päeva pärast ovulatsiooni on õige, seega kui tsükli lühendamine eesmärgiks pole, siis pole ka hiljem võtma hakkamine probleem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere kõigile!
Vahetult enne veebruari lõppu sain minagi oma 4 kuud oodatud triibud kätte! Õrnakesed need triibud veel on aga ilus on vaadata siiski 🙂

https://ibb.co/f0mwZLY

Minasiin

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegelikult dupha ei tõsta basaaltemperatuuri kui farmakoloogiasse süveneda. (Similarly to trengestone but also unlike all other clinically used progestogens, dydrogesterone does not have a hyperthermic effect in humans (i.e., it does not increase body temperature)

Samuti pole hullu kui enne ov võtad, st erinevalt teistes progesteroonilaadsetest preparaatidest ja triibupüüdjate arvamusest ei pärsi ovulatsiooni, kui selleks muud eeldused olemas. (Due to its progestogenic activity, dydrogesterone can produce antigonadotropic effects at sufficient doses in animals.[50] However, it does not suppress secretion of the gonadotropins, luteinizing hormone (LH) and follicle-stimulating hormone (FSH), or inhibit ovulation at typical clinical dosages in humans.[8][13][51] Oral doses of dydrogesterone of 5 to 40 mg/day on days 5 to 25 of the cycle fail to suppress ovulation (assessed by urinary pregnanediol and laparotomy), and one study found that ovulation persisted even in women treated with an oral dosage of as great as 400 mg/day (assessed by visual inspection of the ovaries).[52][13] Likewise, an intramuscular injection of 100 mg dydrogesterone in microcrystalline aqueous suspension on the first to third day of the cycle did not interfere with the development of an ovulatory pattern of spontaneous uterine contractions in women.[13][53] A couple of conflicting studies exist on the issue of ovulation inhibition by dydrogesterone however, with findings of partial or full inhibition of ovulation by oral dydrogesterone.[13] This included prevention of the mid-cycle LH and FSH peaks and the luteal-phase rise in body temperature and pregnanediol excretion.[13] Nonetheless, the overall consensus among researchers, based on the totality of clinical evidence, is that dydrogesterone does not inhibit ovulation in women.)

Aga see jutt, et proge tipp 5. päeva pärast ovulatsiooni on õige, seega kui tsükli lühendamine eesmärgiks pole, siis pole ka hiljem võtma hakkamine probleem.

Minul pärssis ja nii lausa 2 tsüklit. Ka viljatusraviarst ei lubanud enne võtta kui ov test positiivne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minasiin, palju õnne 🙂 nii hea meel. Mitmes dpo testisid?
Ise, olles lubanud et enne esmaspäeva ei testi, proovisin ikka täna hommikul (8 dpo) ja täitsa negatiivne.

Guguu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minasiin, palju õnne 🙂 nii hea meel. Mitmes dpo testisid?

Ise, olles lubanud et enne esmaspäeva ei testi, proovisin ikka täna hommikul (8 dpo) ja täitsa negatiivne.

Guguu

Aitäh!
Ma pakun, et täna peaks olema 14 või 15 dpo. Tsükkel mul 32/33 päeva ja eilsest ootasin (õigemini ei oodanud) päevi.
🙂
Minasiin

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tekkis täna (dpo 10) pruunikas määrimine, selline hoopis teist tooni roostevärvi. Kehatemperatuur seejuures ikka kõrge. Varasemate rasedustega implantatsiooniveritsuse kogemus puudub. Hoian nüüd pöialt et see mingiks veritsuseks edasi ei areneks, mul viimase aja tsüklihäirete tõttu on hirm suur ja igal hetkel valmis.

Guguu

Please wait...
Postitas:
kalor

Annan ka siis kuu viimasel päeval enda olukorrast teada. Esimesed õrnad triibud sain siis eelmise nädala alguses ja selle nädala alguseks olid triibud täitsa ilusaks kosunud. Eile hakkas aga veritsema ja täna käisin erakorralises – keemiline rasedus. Pettumus on suur, juba teist korda järjest olid ootused ja lootused suured (eelmine peetus), kuid ega midagi, proovime järgmine kuu ikka uuesti. Teiste selle kuu õnnestunud triipude üle on väga hea meel 🙂 Jõudu, jaksu ja häid mõtteid kõigile!

Please wait...
Postitas:
Kägu

kalor, kallid! 🙁

Guguu

Please wait...
Postitas:
Lindalle

Tere kõikidele püüdjatele!

Olen mõtetes kõigiga ja soovin õnnestumisi sajakordselt:-D
Panen enda loo paari sõnaga siia ka. Mina otseselt rasedust ei planeeri, seisukoht on-tuleb siis tuleb. Kuna partner on ka tututtuus , siis seda enam.
Tsükkel on mul siiani olnud nagu saksa täpsus- 24 päeva ning mitte grammigi rohkem. Nii saabuski üllatus jaanuari lõpus, kui venis 30 päevaseks. Tegin tsükli 30 päeval testi- õrn triip. Ja siis 31-se päeva hommikul ( 29. jaanuar), volaa- päevad. Seekord siis nii. Ei oskagi kahtlustada, mis tsüklivenimine see oli ja miks triibud.
Nüüd on lugu aga selline, et viimased päevad olidki need jaanuari lõpu pioneerid. Täna on 34 päev ning vaikus. Olen otsustanud- kui kolmapäeva hommikuks ei roosata midagi, teen Synlabis veretesti. Apteegiteste ei teegi enne. Vaatab, mis saab. 🙂

Rõõmu kõigile!

Please wait...
Postitas:
Kittike

Lindalle, anna siis teada, kuidas sul läheb ja mis toimub.
Kuna endal muutusteta, ehk päevad nagu kellavärk, siis tore teistele kaasa elada 😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei Kittike!

Nüüd saan mahti ka muutustest kirjutada- mul saabusid päevad minu jaoks rekordilise tsükliga- 38-ndal päeval. Eks siis nüüd ongi huvitav, kas tavapärane 24- tsükkel muutub alatiseks lohisevaks või on tegemist ühekordse hüppega. Ohtlikku aega igatahes ennustada keerukas, hehee. Aga , nagu kirjutasin, ekstra ei pingutagi, tuleb mis tuleb.-)

Endiselt soojad soovid kõigile triipude püüdmisel!

Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 151 kuni 174 (kokku 174 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine veebruari triibupüüdjad 2020