Esileht Lapse ootamine Veebruaribeebid 2019

Näitan 29 postitust - vahemik 121 kuni 149 (kokku 149 )

Teema: Veebruaribeebid 2019

Postitas:

Tänasest 15 nädalat ???? Olen ka doppleri soetanud, aga samas üritan mitte liigselt üle pingutada, aga mingi kolm korda olen kuulanud ehk nädala jooksul ???? Kardan et kui mingi hetk kohe ei leia vöib tekkida paanika, sest tean et osadel on, seega üritan vötta tsillilt. Energiat on juurde tulnud uuesti, vahepeal oli täiesti null ja muidugi palju oksendamist, mis ka on leebunud. Rindade ja nibude tundlikkus samas mulle tundub et on hullemaks läinud, isegi pesus raske käia…

Mõnusat ootust köigile!

Kuidagi vaikne on see meie grupp siin…

Kui ma veel liigutusi ei tundunud, siis ka kuulasin üle päeva. Ja kui ei leidnud, oli tõesti paanika lahti. Lõpuks leidsin ikkagi, aga jõudsin juba närvi minna küll 😀
Enam ei ole kuulnanud, kuna liigutused suht regulaarsed olnud ja pole paanikasse läinud.
Kas tööl olete juba rääkinud? Kaua plaanite tööl käia?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööl teatakse umbes 12 nädalast alates…ämmakaga konsulteerides sain aru et dekreeti jäämise aeg peaks olema 15-17 dets, ehk siis mingi 30ns nädal vms..kuna mul on ka veel puhkust saada ning samuti rääkis ämmakas midagi dekreedipuhkusest, mis annab veel lisapäevi siis arvan et käin umbes dets alguseni 🙂 On ka selline töö, kust pigem läheks ära esimesel vöimalusel 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean jaanuarini vastu pidama ja 30 päeva enne jääma, kuna mul 2018 on oluliselt suurem töötasu olnud ning samuti saab vanemahüvitist kauem. Dekreedi eest puhkust ma ette küsida ei saa, kuna aasta vahetub, kuid loodan, et tööandja tuleb vastu ning annab. Muul juhul jään alles poolest detsembrist koju 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks,kuidas teil tänaseks seksuaalsusega on? Mul huvi ja vajadus alguses täiesti puudus..aga nüüd,kui juba 16 nädalat, on seksiisu igapäev peal,mees juba ütles, et issand jumal,3kuud hoidsid pm kuival, kas nüüd tahad tagantjäerele kõik tasa teha 😀 Täiesti imelik lausa, et nii nüüd on…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.06 21:25; 26.06 21:30; 27.06 15:06; 02.07 09:16; 02.07 13:56; 04.07 13:52; 05.09 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean jaanuarini vastu pidama ja 30 päeva enne jääma, kuna mul 2018 on oluliselt suurem töötasu olnud ning samuti saab vanemahüvitist kauem. Dekreedi eest puhkust ma ette küsida ei saa, kuna aasta vahetub, kuid loodan, et tööandja tuleb vastu ning annab. Muul juhul jään alles poolest detsembrist koju ????

Mul sama- 2018 kõrgem sissetulek kui 2017. Tähtaeg tegelikult 30.01, kuid plaan on jääda alates 01.01 koju. Kuna mul kontoritöö, siis võtan viimast ja jään koju 29 päeva enne tähtaega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.06 09:50; 02.07 13:30; 12.07 20:15; 14.08 10:55; 05.09 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks,kuidas teil tänaseks seksuaalsusega on? Mul huvi ja vajadus alguses täiesti puudus..aga nüüd,kui juba 16 nädalat, on seksiisu igapäev peal,mees juba ütles, et issand jumal,3kuud hoidsid pm kuival, kas nüüd tahad tagantjäerele kõik tasa teha ???? Täiesti imelik lausa, et nii nüüd on…

Mul tuli peale iivelduste lõppu isu tagasi, päris iga päev ei taha, aga no ikka. Ja seks on äärmiselt rahuldav 😀 Võiks koguaeg rase olla 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean jaanuarini vastu pidama ja 30 päeva enne jääma, kuna mul 2018 on oluliselt suurem töötasu olnud ning samuti saab vanemahüvitist kauem. Dekreedi eest puhkust ma ette küsida ei saa, kuna aasta vahetub, kuid loodan, et tööandja tuleb vastu ning annab. Muul juhul jään alles poolest detsembrist koju ????

Mul sama- 2018 kõrgem sissetulek kui 2017. Tähtaeg tegelikult 30.01, kuid plaan on jääda alates 01.01 koju. Kuna mul kontoritöö, siis võtan viimast ja jään koju 29 päeva enne tähtaega.

Seaduse järgi jäädakse dekreeti 30-70 p enne tähtaega. Muidugi võib ka hiljem, aga siis kaotad dekreedirahades ( mis muidugi ei tohiks olla nii märkimisväärne, kui samas võidad vanemahüvitises). Aga kas tähtaja ei võiks panna nt 31.jaanuar. Eriti, kui on nt uh-ga v päevade järgi erinevaid tähtaegu, siis see konkreetse päeva paikaoanek on niigi kokkuleppeline v lihtsalt otsustamise küsimus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Minul tänasega 19+1, esimene rasedus. Olen ka see, kes paanitseb, sest liigutusi ei tunne ning siis tulevad igast koledad mõtted. Dopleri peale olen mõelnud aga nüüd juba rasedus nii kaugel, et mõtlen, kas on mõtet. Minul hakkasid gaasivalud eelmisel nädalal. Ma eeldan, et need olid gaasivalud. Hakkasid väga järsku, kui voodist üles tõusin – kõhtu lõi nagu valu ning sirgeks ei saanud ennast ajada. Võtsin ka espumisani ja söetabletti ning õnneks oli kõige hullem aint kaks päeva. Nüüd üritan ikka toitu valida ning enam pole nii hull olnud. Ajab rohkem puuksutama, kuigi alati ei taha nagu välja tulla. Samas kõht kinni ei ole. 17.09 saan õnneks ka UTHsse looteanatoomiasse. Loodetavasti saab soo ka teada. Kuigi hetke hirmude põhjal mõtlen, et põhiline on see, et kõik korras oleks. Kõik muu polegi nagu oluline. ÄE saatis ka analüüse andma ning pean need enne UTHd ära tegema. Samuti pean glükoosi testile minema kuna algselt oli kaal suurem, kui vaja. Õnneks nüüd just alla pidevalt läinud. Seega 15.09 lähen analüüse andma ning 17 siis UTH. Ei jõua ära oodata!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas veebruarikatel juba kõhukesed ees?
Endal kolmas rasedus, kohe täitub 20 nädalat ja pole veel miskit eriti. Ise näen ja kes oskab vaadata, võib ka midagi märgata, aga kui ei tea, siis aru ei saa 😀 Nii äge on näha kolleegide üllatust, kui olen mõnele öelnud.
Pisike mürgeldab usinalt, nii et kõht lainetab. Imestan ka, kuidas väljapoole miskit väga pole. Samas polnud ka kahe esimesega… mine võta kinni siis. Öeldakse, et iga järgnev rasedus tuleb kõht rutem ette 🙂

Kuidas teil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 19. nädal ja kõht on nähtav. Liigutusi olen tundnud 2 nädalat, eilset toksib tegelane veidi teises kohas kui enne. Eks tal ole veel ruumi keerutamiseks. Järgmine UH (LA) on kahe nädala pärast. Eile terve päeva määris pruunikalt, ehmatasin täitsa ära. Aga kuna määris nii vähe, et side jäi puhtaks, siis erakorralisse ei läinud. Tänaseks on voolus jälle selge. Ei tea, mis see oli, aga loodan, et rohkem enam ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 19. nädal ja kõht on nähtav. Liigutusi olen tundnud 2 nädalat, eilset toksib tegelane veidi teises kohas kui enne. Eks tal ole veel ruumi keerutamiseks. Järgmine UH (LA) on kahe nädala pärast. Eile terve päeva määris pruunikalt, ehmatasin täitsa ära. Aga kuna määris nii vähe, et side jäi puhtaks, siis erakorralisse ei läinud. Tänaseks on voolus jälle selge. Ei tea, mis see oli, aga loodan, et rohkem enam ei tule.

Mina soovitan minna iga määriva voolusega erakorralisse. Räägin oma loo.

Hetkel nädalaid 18+3. Kümme päeva tagasi tundsin alaseljas valusid, mis ei olnud üldse väga häirivad. Liikusin ringi ega teinud sellest suuremat numbrit. Õhtul hiljem tekkis valu ka alakõhtu, pidasin neid valusid esialgu emaka kasvamise/venimise valudeks, kuna need ei olnud väga tugevad, pigem olid lihtsalt pisut häirivad. Öösel läks valu tugevamaks. Võtsin paracetamoli ja no spad. Hommikul ikka valutas, aga see valu ei olnud ka selline, mis takistaks kõndimist ja tavapärase elu elamist. Kahtlustasin ka, et võib-olla on gaasivalu, kuna kõht ei käinud ka korralikult läbi. Töötan koolis õpetajana ja juhtumisi oli esimese koolipäeva aktuse päev ja ma tundsin, et ei saa jätta sinna minemata, klassitäis lapsi ju ootab. Otsustasin, et käin aktusel ära ja peale aktust lähen igaks juhuks erakorralisest läbi. Nii ka tegin.

Erakorralises kurtsin alakõhu- ja alaseljavalu. Määrivat voolust ei olnud ja seda polnud mul ka varem kunagi olnud. Pandi paracetamoli ja no spa tilk, et valu vähendada. Tehti uriini- ja vereanalüüs. Uriin oli korras, aga veres oli põletikunäit tõusnud. Tehti ultraheli kõigist minu enda organitest, et äkki on pimesoolepõletik või midagi sellist. Kõik oli korras. Beebiga oli ka kõik korras. Emakakael suletud. Arst arvas, et peaks tegema järgmisel hommikul kordusanalüüsid, et vaadata kas põletikunäit tõuseb.

Andsin järgmise päeva hommikul kordusanalüüsid ja läksin tööle. Kõhus oli endiselt valu, terve öö oli magamata, sest see valu ikkagi häiris. Samas suutsin minna tööle, seista klassi ees ja läbi viia tunde, seega oli see valu selline talutav. Umbes kl 11 tööl vetsu minnes avastasin, et tuleb pruuni voolust. Siis tekkis mul paanika. Võtsin takso ja sõitsin erakorralisse.

Erakorralises vaadati üle hommikused analüüsid, leiti et põletikunäitaja on tõusnud väga kõrgeks (CRV 84) ja tuleb jääda koheselt haiglasse. Pruun voolus pidavat tähendama ähvardavat katkemisohtu. Ja põletik pidavat olema selle põhjustajaks ja soodustajaks. Olin 8 päeva haiglas, 3x päevas manustati tilgutiga antibiootikumi. Arstid kahtlustasid esialgu kõige hullemat – lootevee ja lootekestade põletikku, mis sageli lõppeb raseduse katkemisega. Tuli lihtsalt elada päev korraga ja jälgida põletikunäitu ja loota, et see langeb.

Antibiootikum õnneks avaldas oma mõju ja iga päevaga põletiku näit õnneks langes. Pruunikat/beežikat voolust tuli haiglas veel 3-4 päeva, siis lõppes see ära. Voolus ei olnud kogu aeg pruunikas/beežikas, osadel kordadel vetsus käies jäi paber täiesti puhtaks. Peale nädalast haiglasolekut ja antibiootikumi kuuri oli põletiku näit langenud enamvähem norm tasemele (CRV 13, norm on alla 10). Dr Szirko tegi mulle põhjaliku loote ultraheliuuringu, kus kõik oli korras ja ta arvas, et tegemist siiski ei olnud lootevee- ja lootekestade põletikuga, ütles, et siis poleks põletikunäit nii kiiresti langenud. Arvas, et põletik võis tekkida hoopis müoomisõlmest, mis mul emaka küljes kasvab (see oli seal juba enne rasedust, aga rasedusega on oluliselt suurenenud). Kindlat põhjust miks põletiku näit nii kõrgeks läks ja kus põletik oli, seda teada ei saanudki. Kõik bakterikülvid olid korras.

Üleeile sain haiglast koju, valusid pole sel nädalal enam olnud, voolust ka mitte, põletikunäit korras.

Aga haiglas oleku ajal õppisin, et erakorralisse tuleb minna KOHE, kui midagi on teistmoodi (valu või määriv voolus). Nädala jooksul oli mul mitmeid erinevaid palatikaaslasi. Ja ma mõistsin, kui habras võib olla üks rasedus ja kui lihtsalt see võib katkeda. Kui senini ma arvasin, et kui beebiga on kõik korras, siis kulgeb ka rasedus okeilt, siis nüüd nägin ma mitmeid naisi, kelle beebide arenguga oli kõik hästi, kuid nad olid sattunud täiesti ootamatult raseduse katkemise ohuga haiglasse – ühel oli lõhkenud 18. nädalal lootekott (põhjust arst öelda ei osanud, miks selline asi lihtsalt võib ühel päeval juhtuda), teisel oli 19. nädalal tekkinud platsenta irdumine ja sellest verejooks (lihtsalt tekkis öösel magades) ja katkemisoht, kolmas sünnitas 26. nädalal 960 grammise beebi. Kõik naised olid eelnevalt terved, nende beebid olid kõhus terved ja sellised asjad tekkisid täiesti ootamatult. Nad polnud ka teinud midagi füüsiliselt rasket ja ühelgi neist polnud ka valusid.

Samuti jõudsin ma palju googeldada ja lugeda, mis kõik võib lihtsalt üleöö juhtuda ka täiesti tervel rasedal, kelle beebiga on kõik hästi. Kui senini arvasin, et 12. nädalaga on ohud möödas, siis nüüd tean, et nii see pole. Hirm katkemise ees on ikka väga suur ehkki beebiga on kõik hästi.

Sain ka teada, et kuni 22. nädalani ei olegi väga midagi teha, kui on katkemisoht. Jah, põletikku saab ravida, aga kui peaks algama katkemisprotsess, siis beebit päästa ei saa ja midagi arstid rohkemat ei tee. Alates 22. nädalast hakatakse haiglas ka beebi eest võitlema, tehakse kopse ettevalmistavaid süste ja kui peaks sünnitustegevus algama, siis elustatakse last, ellujäämislootus on alates 23. nädalast. Sinnamaani haiglas isegi iga päev ei kontrollita ei beebi südametööd ega muid näitajaid. Lihtsalt lamad ja loodad, et beebiga on kõik hästi. Mul oli kaasas oma dopler, millega sain iga päev enda südamerahustuseks beebit kuulata. Haiglas on beebi jälgimine ettenähtud alates 22. nädalast.

ITK sünnituseelse osakonna õed ja ämmaemandad, kellega nädala jooksul kokku puutusin igapäevaselt olid kõik äärmiselt toredad ja hoolivad. Puutusin kokku ka mitmete erinevate arstidega, oli ka hoolivaid ja igati professionaalseid arste, kuid kõigi sealsete arstide kohta seda kahjuks öelda ei saa. Mõni suhtumine oli ikka väga hirmutav ja ehmatav ning pani mõtlema, kas selliste isiksuseomadustega ja suhtumisega inimene ikka tohiks töötada sellises osakonnas.

Nüüd lihtsalt iga päev loodan, et kõik sai kontrolli alla ja midagi sellist enam ei kordu, aga hirm on suur.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.07 11:05; 14.09 10:11; 28.09 14:28; 28.09 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi oi, see lugemine oli küll kurb, kuid samas hariv 🙂

Kuidas Sul praeguseks olukord on? Kas kõik korras?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi oi, see lugemine oli küll kurb, kuid samas hariv ????

Kuidas Sul praeguseks olukord on? Kas kõik korras?

Oh, olukord pole kiita kahjuks 🙁 Sain haiglast kodus olla 5 päeva ja põletik tuli tagasi. Tõusis palavik 37,6 (esimesel korral haiglasse sattudes palavikku ei olnud). CRV oli tõusnud 97 peale (norm alla 10). Veetsin jälle 10 päeva ITK sünnituseelses osakonnas. Sain antibiootikumiravi. Sellega läksid näidud korda. Kolmapäeval sain haiglast koju, CRV oli 8,8. Nüüd olen 2 päeva kodus olnud, enesetunne küll hea, kuskilt ei valuta, aga võtan veel kodus antibiootikumi edasi nädal aega.

Arstil siiski kahtlus, et bakter ja põletik võivad olla lootevees, mis ilmselt on kõige hullem variant üldse, mis raseduse ajal olla saab. Antibiootikum ei mõju emakasiseselt selliselt nagu mujale organismis, kuna platsenta blokeerib suure osa ära. Seetõttu ei hävine seal kõik bakterid ja kui antibiootikum ära jätta, hakkab bakter uuesti paljunema ja tekib uuesti põletik ja see on beebile ohtlik. Hetkel veel väike lootus on, et põletik on siiski kuskil mujal, sest 100% kindluse saab anda ainult lootevee analüüs, seda hetkel tehtud ei ole, kuna sellega kaasnevad omad riskid.

Lihtsalt päev korraga elan ja loodan, et ehk seekord saab sellest põletikust võitu ja see ei tule tagasi ja et äkki see on kuskil mujal kui lootevees ja kui ka on lootevees, siis ehk saab seda siiski kuidagi kontrolli all hoida, nii, et see beebile ohtlik poleks. Aga samal ajal loen ja vaatan videosid ka beebidest, kes on sündinud alates 23-24 nädalast ja mõtlen, et kui saaks kuidagi sinnamaanigi ehk oleks beebil ellujäämislootus (hetkel mul 20+3 nädalat). Käisin just ka looteanatoomias, beebiga on kõik hästi, kasvab ja areneb nii nagu vaja, kaalus 308g. Hirm ja mure on aga väga suured 🙁

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.07 11:05; 14.09 10:11; 28.09 14:28; 28.09 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen küll jaanuaribeebi ootaja, aga hoian sulle pöialt, et peaksite vastu vähemalt selle ajani, kui on lootus ellujäämiseks enneaegse sünni korral juba suurem! Endal mul on ka üks enneaegne sünnitus seljataga põletiku tõttu, aga see toimus alles 32.nädalal…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen küll jaanuaribeebi ootaja, aga hoian sulle pöialt, et peaksite vastu vähemalt selle ajani, kui on lootus ellujäämiseks enneaegse sünni korral juba suurem! Endal mul on ka üks enneaegne sünnitus seljataga põletiku tõttu, aga see toimus alles 32.nädalal…

Aitäh sulle toetuse eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.07 11:05; 14.09 10:11; 28.09 14:28; 28.09 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen küll jaanuaribeebi ootaja, aga hoian sulle pöialt, et peaksite vastu vähemalt selle ajani, kui on lootus ellujäämiseks enneaegse sünni korral juba suurem! Endal mul on ka üks enneaegne sünnitus seljataga põletiku tõttu, aga see toimus alles 32.nädalal…

Aitäh sulle toetuse eest!

Mina hoian kaa pöialt, asja kontrolli alla saaks 🙂 Ei kujuta üldse ette, mida Sa tunda võid 🙁

Mul just sai täna 22 nädalat ja noh, ega mul ka see alguse verejooksu hirm pole kadunud kuskile. Endiselt, kui pükstes märga tunnen, kohe kontrollin, et ega jälle veri pole…

Aga loodan väga, et Sul kõik korda saab 🙂 🙂 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi pole siia teemasse ammu kirjutanud, kõik vist FB grupis. Ise eelistan anonüümset suhtlust. Kuidas teil läinud? Endal 26 nädal, juurde tulnud 6 kg. Õnneks siiani enesetunne hea. Viimastel päevadel on väike tegelane kõhus kuidagi eriti aktiivne. ÄE juures visiidil käies annan igakord uriiniproovi, aga vereproovi nad millegipärast üldse ei pea vajalikuks võtta. Minu küsimise peale kirjutas järgmiseks visiidiks ka vereproovile saatekirja. Sain aru, et samuti ei ole plaanis rohkem UH teha. Kuidas teil analüüside andmise ja UHga on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.11 09:16; 05.11 14:45; 06.11 10:42; 09.12 12:05; 23.01 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen siin, ka pigem soovin anonüümsust, kui et oma nime ja näoga kuskil grupis olla.

Minul käimas 28.nädal. Kaalu juures ca 8 kg. Enesetunne oli hea kuni tänaseni, mil kohutavalt iiveldab 🙁 Raske on tööl olla sellise iiveldusega, kuid püüan vastupidada. Pisike mürgeldab usinalt, vahel on päris valus, kui kondid naha all tugevalt tunda on.
Vaikselt hakkavad jõudma need lõpuraseda vaevused: magu ei mahuta midagi, kohutavad kõrvetised, kokkutõmbed ja väga tihe pissil käimine. Samuti olen juba korra kohanud jalakrampe ja seljavalu.

Kõht ei ole eriti suur veel, aga nooo ju lihastik nii nõrk mul omal siis, et tunda annab nii ägedalt.
Mul on veel 3 nädalat koos tänasega tööl käia, siis algab pikk puhkus ja uue aasta alguses ka dekreet.

Vereanalüüsi andsin nädal tagasi paar päeva enne eelmist visiiti, sain teada, et rauatase on madal ja pean seda lisaks tarbima. Järgmine visiit nüüd 3 nd pärast ja siis samuti uriin ja veri vaja enne anda.
UH lubati teha küll veel 35.nädalal. Eelmine oli 22.nädalal. Mõtleme veel abikaasaga, kas lähme tasulisse ka või mitte, kuna meil pole õnnestunud saada ühtki korralikku 3D pilti. Samas on peale sündi aega maa ja ilm pisikest imetleda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore, et Sul ka kõik enam vähem hästi. Mul on üks ilus UH pilt, aga mõtlesime samuti abikaasaga, et kas minna veel tasulisse UHsse või mitte. Tahaks saada kindluse, et kõik ikka hästi. Mul tähtaeg 10.02, millal Sinul? Dekteeti plaanin ka aasta algusest minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.11 09:16; 05.11 14:45; 06.11 10:42; 09.12 12:05; 23.01 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore, et Sul ka kõik enam vähem hästi. Mul on üks ilus UH pilt, aga mõtlesime samuti abikaasaga, et kas minna veel tasulisse UHsse või mitte. Tahaks saada kindluse, et kõik ikka hästi. Mul tähtaeg 10.02, millal Sinul? Dekteeti plaanin ka aasta algusest minna.

Mul on tähtaeg 02.02 ja aasta algul ongi viimane aeg. Õnneks on mul kasutamata puhkust selle aasta eest päris palju ja ka dekreedi eest antakse meil ette 🙂 Ongi hetkel väga pingeline ja see he võimalus koju jääda ja puhta, seda enam, kui ma polegi veel väga puhanud see aasta 🙂 🙂 🙂 Ma selle UH pärast eriti ei põe, liigutab ilusti, seega vast kõik korras. Aga no me ei ela suurlinnas ja pole väga aega minna ka kuskile suurlinna UH-sse. Siin kohalikus saab ka tasulist 3D.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tänaseks 27. nädal. Olemine on hea, öösiti saan taas magada. Vahepeal oli periood, kui igal ööl ärkasin umbes kell 3-4 ja uni tuli tagasi kuuest, aga siis pidin niikuinii üles tõusma. Oli suht tüütu. Samas päeval rohkem väsinud ei olnud. Õnneks on öine pissiralli korraks otsa saanud ja saan terve öö magada.
Beebi vehib hoolega, iga paari tunni tagant on tunda, et ta on ärkvel. Mees eriti kõhu pealt liigutusi ei tunne, sest niipea kui kõhule käsi panna, on vaikus. Kui käsi ära võtta, siis vehib edasi. Vot selline tegelane. Ei teagi, kas talle meeldib, kui keegi katsub või just vastupidi.
Vereproovi käisin eile tegemas, hemoglobiin on alumisel piiril ja veresuhkur ülemise normi juures. Nädala pärast ämmaka juurde, siis kuulen, mis ta arvab.
Kaalu on juures 8kg, mina olen sellega rahul.
Eelmisel korral ämmakas ütles, et kõht on liiga suur, emaka põhja kõrgus oli nädalatest ees (oleks võinud olla 20-22 cm, mul oli 27). Eks näis, kuidas seekord.
UHd rohkem plaanis ei ole, kui just ei arvata, et laps väga suur on. Eelmisel korral tehti ka kusagil lõpu poole lisa UH lapse mõõtmiseks ja selle põhjal määrati esilekutsumine. Sinna ma ei jõudnud, sest laps sündis ühe päeva varem 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 15:13; 06.11 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, et veel keegi siia kirjutab 🙂 Mõne aja pärast võiks uuesti muljetada, et kuidas kellelgi läheb 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.11 09:16; 05.11 14:45; 06.11 10:42; 09.12 12:05; 23.01 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll ööd juba aegajalt päris nõmedad 🙁 Magu ajab üles ja magada ei saa. Samuti on ette tulnud nn rahutuid jalgu. Öösel olen nüüd ka mitu korda tualetis käinud ja alles 28-s nädal jookseb. Lohutuseks vähemalt, et kõht pole suur, aga noo kõik muud hädad selle eest korralikult kallal 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahutud jalad on mul ka, aga kuna see piinas mind juba enne rasedust, siis on see minu jaoks tavaline. Mg enne magama minekut aitab veidi, aga mitte alati.
Eile just kirjutasin, et saan öösel magada. Täna kell 3 oli klõps uni läinud. Tunnikese ootasin voodis ja siis läksin telekat vaatama. Nüüd on uni, aga lõunauinakut teha ei saa 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei,

meil käimas 27. nädal, ootame kolmandat. Arstivisiit järgmisel nädalal.
Ümbermõõt üle meetri juba ammu, kaalu +9 kg, kõht ikka üpris suur juba.
Samas veel ei kurda, et peaksin hakkama toitumist jälgima, isu on hea- kannatab kõike süüa ning rohkemgi veel 🙂

Enesetunne samuti hea, välja arvatud veidi jalakrampe ning tunnet püsti tõustes nagu oleks 100 aastane 🙂
Öösel ärkan vast 3-4 korda ning pean WC külastama, magamajäämine on ka veidi keeruline, sest seda mõnusat õiget asendit nii kergelt enam ei leia.
Põnn laamendab kõhus mis segane, joonistab sõrmega kriipse sissepoole ning loeb päevi 😀
Või siis sirutab ennast nii pikaks, et korraks jääb mul hingetõmme vahele 🙂

Muidu on kõik kenasti, veereme edasi! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei hei. Kuidas veebruarikatel edeneb? Keegi siin ka veel käib?

Mul saab homme 32 nädalat. Tööl enam ei käi, puhkan kuni 31.12 ja siis 02.01 alates dekreet.

Kõht ei ole suur, olenemata sellest, et tegu juba 3.lapsega. Aga no eks 8 nädalat veel aega paisuda 😀 Tuttavad-sõbrad küll imestavad, et nagu 5 kuud oleks alles 😛 Õlitan usinalt, et mitte rohkem rasedusarme juurde saada.
Kaalu juures ca 10-11 kg. Püüan jälgida, mida suhu pistan, et mitte liigselt ülekilosid koguda (varem olen mõlema rasedusega võtnud 25 kg). Ei tahaks nagu seekord nii suureks süüa.

Pisike on äga aktiivne, kõht pingul ja seega päris valusad need liigutused juba.
Aegajalt surub kuskile närvidele, selg hakkab kole kiiresti valutama ja kõndides kuskil torgib. Pikalt kõndida ei kannata. Aga muidu pole viga. Nii ootan juba, et oma tavapärase elu (ilma kõhuta, mis tohutult minu füüsilisi harjumuspäraseid tegevusi piirab) tagasi saan 🙂 Aga no pole palju jäänud. Kuu pärast võib juba ootama hakata! 🙂 🙂 🙂

Kuidas teil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käimas 31 nädal, juurde tulnud 6 kg. Üldiselt enesetunne hea. Käin veel tööl, koju jään aasta alguses. Kõndida on keeruline, nii kui teen paar kiiremat sammu hakkab kohe pistma, aga ei oska ju aeglaselt ja rahulikult kulgeda 🙂 Õnneks kõrvetisi ei ole, aegajalt on kõht kinni ja gaasid. Mõnel ööl magan hästi, aga mõnikord ei leia üldse sobivat asendit. Mul samuti beebi aktiivne ja mõni liigutus võib ikka päris valus olla.
Tegelikult naudin seda rasedust väga. Aasta alguses plaanime ka mõnes perekooli loengus käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.11 09:16; 05.11 14:45; 06.11 10:42; 09.12 12:05; 23.01 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas Teil vahepeal läinud? Kas keegi juba sünnitanud ka? Mul käimas 37s nädal, kaalu juures 7.kg. Endiselt naudin rasedust, kuigi mõnel päeval on beebi kõhus nii aktiivne, et lausa valus on. Viimased paar nädalat olen ka õnneks öösiti hästi maganud. Kuigi mees tuleb sünnitusele kaasa võtsime ka igaksjuhuks tasulise ämmaemanda. Nüüd hakkab kerge ärevus juba tekkima 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.11 09:16; 05.11 14:45; 06.11 10:42; 09.12 12:05; 23.01 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 38+4, täitsa ühes tükis veel. Tähtaeg 02.02. Kaalu juures 15 kg. Tegutsen ja toimetan. Pole tunnetki, et kuskile minek. Kõht väike, elu eriti ei sega. Kõrvetistest on küll kõrini 😀
Ei naudi midagi. Tahaks ühele poole saada. Loodan, et läheb kiirelt. Mul armiga emakas ka ja suured lapsed olnud, 4 kg. Ehk seekord pisem 😉
Dekreeti jäin jaanuaris, nii et väga pikalt pole jõudnud veel kodus ollagi 🙂 🙂 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 121 kuni 149 (kokku 149 )


Esileht Lapse ootamine Veebruaribeebid 2019

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.