Esileht Lapse ootamine Veebruaribeebid 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 175 )

Teema: Veebruaribeebid 2021

Postitas:
Kägu

Eelmisega iiveldasin 5 kuud jutti. Tahaks loota, et seekord läheb paremini 😬

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
leelol

Eelmisega iiveldasin 5 kuud jutti. Tahaks loota, et seekord läheb paremini 😬

Mhm! Ma olin eelmisega neli kuud täiesti outis. Mäletan veel, kuidas lohutasin ennast, et vähemalt ei ole kodus väikelast, kellega samal ajal toime tulema peab😂 eks nüüd saab omal nahal tunda!😄

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälgin vaikselt teemat ja kuskile ei liitu enne, kui arst on kinnitanud, et kõik ikka ok. Aga trumpan eelkõnelejad yle- mu esimene laps on 8-kuune 😆.

Ma trumpan isegi selle üle 🤭 mu esimene laps on alles 7-kuune.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hei, minul peaks rasedust olema nüüdseks juba kohe 9 nädalat. Tunduvalt parem enesetunne, kui eelmise kahe lapse ootuse ajal.
Võin eelnevatele kõnelejatele öelda, et minu beebigrupis sai üks naine täpselt aasta hiljem uue lapse, ehk siis aastase vahega kaks novembribeebit.
Ise väga kiidan väikest vanusevahet ja ütleks, et ei tasu liialt ette karta. Minul esimese kahe vahe jäi 1,5a ja nii super vanus, suuremal armukadedust veel ei tekkinudki ja nii hoiavad üksteist. Raskeid hetki muidugi ka aga varsti läheb juba tunduvalt kergemaks, kui nad üksteisega rohkem jutustada ja mängida saavad.
Vanim poeg nüüd 2,5a, väiksem sai just 1 ja nüüd tuleb kolmas. Hakkasime kolmandat ka juba varem proovima kuna see väike vanusevahe meeldib aga lasi end paar kuud oodata (väiksem sõi veel öösiti väga tihti rinda ja päevadki ei olnud taastunud).

Tahtsingi seda lihtsalt julgustuseks kirjutada, et kuigi palju räägitakse sellest, kui raske väikese vanusevahega on, siis ei pruugi üldse nii hull olla. Need südantsoojendavad hetked, kus 2 pisikest koos mängivad või kallistavad või lihtsalt suurem pisikesele pai tuleb tegema, need hetked viivad kõik rasked hetked kohe tahaplaanile 🙂🙂

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Emmed, kellel on eelmisest sünnitusest veel vähe möödas, kuidas enesetunne on? Kas see raseduse algus on eelmisest väga erinev?
Meil vist kehad pole veel päris taastunud, ma ise nt ei teakski et rase olen tunnuste järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen ka siiamaani kahtlev, kas ma olen üldse rase 🤣 testid küll näitavad triipe ja vahepeal nagu torgiks alakõhus, aga muidu küll midagi aru ei saa. Täpselt ei mäleta ka, millal eelmine kord paha hakkas, aga 7. nädalal vist kindlasti juba. Seekord pole veel midagi 🤷🏻‍♀️ Arstile juuli keskel, eks siis paistab, mis värk on 🤣

0
0
Please wait...

Postitas:
leelol

Hei, minul peaks rasedust olema nüüdseks juba kohe 9 nädalat. Tunduvalt parem enesetunne, kui eelmise kahe lapse ootuse ajal.

Võin eelnevatele kõnelejatele öelda, et minu beebigrupis sai üks naine täpselt aasta hiljem uue lapse, ehk siis aastase vahega kaks novembribeebit.

Ise väga kiidan väikest vanusevahet ja ütleks, et ei tasu liialt ette karta. Minul esimese kahe vahe jäi 1,5a ja nii super vanus, suuremal armukadedust veel ei tekkinudki ja nii hoiavad üksteist. Raskeid hetki muidugi ka aga varsti läheb juba tunduvalt kergemaks, kui nad üksteisega rohkem jutustada ja mängida saavad.

Vanim poeg nüüd 2,5a, väiksem sai just 1 ja nüüd tuleb kolmas. Hakkasime kolmandat ka juba varem proovima kuna see väike vanusevahe meeldib aga lasi end paar kuud oodata (väiksem sõi veel öösiti väga tihti rinda ja päevadki ei olnud taastunud).

Tahtsingi seda lihtsalt julgustuseks kirjutada, et kuigi palju räägitakse sellest, kui raske väikese vanusevahega on, siis ei pruugi üldse nii hull olla. Need südantsoojendavad hetked, kus 2 pisikest koos mängivad või kallistavad või lihtsalt suurem pisikesele pai tuleb tegema, need hetked viivad kõik rasked hetked kohe tahaplaanile 🙂🙂

Nii armas, aitäh Sulle selle postituse eest!☺️

0
0
Please wait...

Postitas:
leelol

Emmed, kellel on eelmisest sünnitusest veel vähe möödas, kuidas enesetunne on? Kas see raseduse algus on eelmisest väga erinev?

Meil vist kehad pole veel päris taastunud, ma ise nt ei teakski et rase olen tunnuste järgi.

Mul eelmine kord oli juba päris algusest okseralli, hetkel sinnani ei ole jõudnud ja loodan, et ei jõua ka😄 rohkem väsimust sel korral, aga muus osas suhteliselt sama enesetunne.
Ma küsiks aga neilt, kes veel imetavad, et kas olete nüüd plaaninud võõrutamist?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah kindlasti plaanin ja juba tegelen ka. Rinda saab ainult magamaminnes ja öösel, aga üritan sellest lahti saada ja ta normaalselt magama ōpetada. Sööb kõike muud sellise isuga, et see rind on ainult lohutuseks talle. Ei viitsi küll kahte korraga rinnaga toitma hakata 😬

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu noorim on hetkel 6 kuune. Peale sünnitust jõudsid päevad vaevu taastuda, mõned ebaregulaarsed tsüklid jõudsid ka olla ja üllatus nüüd käes.
Kuna laps oli kombineeritud toidu peal ( segu + rinnapiim) siis kuu aega tagasi loobus üleöö rinnapiimast, olin algul šokis ei saanud aru milles asi, kuid võimalik, et rasedusega see siis ehk muutus.
Igatahes esimese ja teise vanusevahe on 1a9k, mis on väga mõnus, vanem laps oli piisavalt asjalik, et aidata elementaarsete tegevustega ala mähkmevahetus, riidesse panek jne. Hetkel 6 kuune juba käputab ringi ning koosmängimist on palju.
Minu kogemusega võin öelda, et teine laps tundus juba sünnist saati väga asjalik, kuna vanem eeskuju igapäevaselt näitab ühte ja teist, seetõttu hakkas ka keerama, roomama, käputama tunduvalt varem kui esimene laps.
Siiski armukadedust jagub eriti vanema lapse poolt,eriti mis puudutab emme jagamist ja mingeid mänguasju. Õnneks saab nii väikestega veel ilusti kauba peale. Endale meeldib see, et lapse jaoks ongi see justkui norm, et beebi ka ongi olemas olnud,et polnud suurt draamat kui uus tegelane nö koju jõudis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna märtsibeebide gruppi veel ei ole siis uurin siit.
Esimese UH aja pani viljatusravi arst siis kui on 6+3 IVF rasedus.
Kas siis juba süda lööb lootel?
Kas võetakse ka arvele?
ITK -st jutt.
Millised testid tehakse tasuta ja mis võiks ise juurde osta Šoisi juures? Küsin, et varakult ajad kinni panna.
Tänud ette kes viitsib vastata. Ilusat ootusaega meile kõigile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kägu, IVF arst lihtsalt kinnitab enda jaoks raseduse, arvele ei võta viljatusarst. Sel ajal peaks süda juba lööma.
Peale visiiti paned meeldivamasse haiglasse aja, et rasedusega arvele võtta, enne tuvastamist pole mõtet. Seal pannakse sulle ka Oscar aeg (antakse/tehakse erinevate proovide jaoks saatekirjad, saad uriinitopsi, vastad mitmeme küskmusele), ise tead kas teed Oscari/LA riiklikus haiglas või valid Šoisi. Minu meelest riiklikud on väga head.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on kodus kasvamas 1,5a vanusevahega lapsed. Noorim samuti 10-kuune ja veebruaris tulemas 3-s beebi. Praegustega keeruline ei ole olnud, suurem on väga tubli ja asjalik, sügisest läheb lastelaeda, siiani olen kahega koguaeg koos toimetanud ja asjatanud. Väiksem on mul muidugi super beebi olnud, hea unega ja nägu alati naerul. Eks kadedust ikka natukene on, aga see normaalne. Suuremale võimaldan kindlasti omaette aega emme ja issiga nii, et väikest kaasas ei ole. Väike hirm on ikka, kuidas kolme väikse lapsega elu hakkab olema, aga aeg läheb nii kiiresti 🙂, eriti teise lapsega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Okei… tänud vastamast! Nüüd olen küll natuke segaduses. Kuna ma ei ela Tallinnas vaid Saaremaal ja enda elukohas tuvastada ega arvelevõtta ei soovi siis mõtlesingi just tuvastama ja kohe ka arvelevõtta kui kõik ok just sellesama viljatusravi arsti juures Itk-s! Ja siis panna endale aeg kuklavolt jne sinna kuhu soovin, sünnitada soov hoopis Pelgus kus eelmisedki lapsed.
Kas tõesti ei võeta arvele 6+3 kohe ITK kui kõik korras?

quote quote=3481737]Kägu, IVF arst lihtsalt kinnitab enda jaoks raseduse, arvele ei võta viljatusarst. Sel ajal peaks süda juba lööma.

Peale visiiti paned meeldivamasse haiglasse aja, et rasedusega arvele võtta, enne tuvastamist pole mõtet. Seal pannakse sulle ka Oscar aeg (antakse/tehakse erinevate proovide jaoks saatekirjad, saad uriinitopsi, vastad mitmeme küskmusele), ise tead kas teed Oscari/LA riiklikus haiglas või valid Šoisi. Minu meelest riiklikud on väga head.[/quote]

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viljatusarst ei tegele peale tuvastamise (nii öelda sinu loo lõpetamine) raseduse jälgimisega ja nii vara üldjuhul arvele ei võeta.
Käid tuvastamas ära ja saad mujal haiglas arvele võtta, helistad sinna (kui kõik korras on) paari päeva jooksul.
Arst võib-olla küsib, et kus arvele võtad, aga ei midagi muud. Tuleb sul lihtsalt edasi-tagasi sõita, ei ole muud võimalust.
Ma arvan, et arvel võid ju Saaremaal olla, sa ei pea seal ju sünnitama ja kiirem ka, eriti kui lõpus pead ainult uriiniproove viima ja 5 minutit kabinetis juttu tegema.

Mina käisin ITKs tuvastamas 2 korda viljatusarsti juures ja siis panin alles millalgi soovitud haiglatesse aja arvele võtmiseks (ei ela Tallinnas). Hetke rasedusega ei tahtnud ka kohalikus haiglas arvele võtta, aga koroona pani piirangud seoses liikumisega (ei sõida lapsega pikki vahemaid maha).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suur tänu vastamast!
Millal Teil arvele võetud tavaliselt?
Kuna mul ei ole haigekassat siis mulle oleks hea mida kiirem seda parem ikkagi arvele. Siis saaksin ka verdvedeldavad süstid tasuta.

Viljatusarst ei tegele peale tuvastamise (nii öelda sinu loo lõpetamine) raseduse jälgimisega ja nii vara üldjuhul arvele ei võeta.

Käid tuvastamas ära ja saad mujal haiglas arvele võtta, helistad sinna (kui kõik korras on) paari päeva jooksul.

Arst võib-olla küsib, et kus arvele võtad, aga ei midagi muud. Tuleb sul lihtsalt edasi-tagasi sõita, ei ole muud võimalust.

Ma arvan, et arvel võid ju Saaremaal olla, sa ei pea seal ju sünnitama ja kiirem ka, eriti kui lõpus pead ainult uriiniproove viima ja 5 minutit kabinetis juttu tegema.

Mina käisin ITKs tuvastamas 2 korda viljatusarsti juures ja siis panin alles millalgi soovitud haiglatesse aja arvele võtmiseks (ei ela Tallinnas). Hetke rasedusega ei tahtnud ka kohalikus haiglas arvele võtta, aga koroona pani piirangud seoses liikumisega (ei sõida lapsega pikki vahemaid maha).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõlemad korrad on arvele võetud 9+nädalal, tuvastamine on olnud 6+ nädalal.
Siis kui mul esimene IVF oli, siis verevedeldajad 12.nädalani (Clexane) soodustusse ei kuulunud ja maksin nende eest äkki pool nende hinda, muidu paljud ravimid IVF ajal 2.50€ retseptitasuna.

Minu meelest on nii, et kui sul haigekassat ei ole, siis saad avalduse esitada. Täpsemalt loe siit, sest sel teemal ma pädev pole – https://www.haigekassa.ee/inimesele/ravikindlustus/lapseootel-naine

+1
0
Please wait...

Postitas:
Sipsikuke

Sain täna ämmaemanda visiidil käidud ja tehti ka ultraheli.Nägin monitorist kuda meie pisikese süda tuksub ja öeldi et rasedus 6+5
Nüüd uus ultraheli on 23 juulil ja 7 augustil pidi alles arvele võtma.Kuda teil selle arvele võtmisega on lood?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on küll jaanuaribeebi, aga mina käisin esimest korda ämmaemanda juures täpselt 7+0, siis võeti ka arvele (anti see nn rasedakaart, saatekiri vereanalüüsideks jms asjad) ja järgmine aeg oli kui oli 12+5.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei! Minul ka veebruaribeebi ning täna sai esimest korda arstil käidud, nädalaid 8+0. Milline imeline tunne näha neid südamelööke 🙂 Ilusat ootust kõigile 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käisin neli päeva tagasi arstil, öeldi et kõik on korras. Arstilt tulles hakkas määrima ja iga päevaga aina rohkem. Nüüd juba täitsa roosat voolust tuleb. Kas tõesti võib arsti torkimine 4 päeva määrimist teha või on katkemine?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Helista ämmakale! Kui on katkemisoht, siis saavad sulle mingid ravimid peale panna

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aitäh! Arstil käidud, ravimid peal.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere

Mina käisin täna arsti juures ultrahelis rasedust tuvastamas. Arst ütles, et kõik on korras ja süda lööb regulaarselt. Olen väga tänulik, et veritsus on kinni jäänud ja üks kahest siirdatud embrüost on elus :). Olen juba ka ühe korra oksendanud ning päris tugevaid iiveldushoogusid üle elanud. Hetkel jällegi stabiilne olla. Ämmaemanda aeg 14. juulil, mil võetakse rasedusega arvele.

Head kasvamist meile kõigile,
Liblikas

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Liblikas, sa oled vist selle lapsesaamisega kõvasti vatti näinud, sest mäletan, kui ma eelmine kord rasedaks jäin ja foorumit lugesin, siis ajasid triipe taga. Nyyd olen juba järgmisel ringil ja lõpuks sul õnnestus! (V ajan sassi kellegagi?)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Liblikas, sa oled vist selle lapsesaamisega kõvasti vatti näinud, sest mäletan, kui ma eelmine kord rasedaks jäin ja foorumit lugesin, siis ajasid triipe taga. Nyyd olen juba järgmisel ringil ja lõpuks sul õnnestus! (V ajan sassi kellegagi?)

Jah, triibupüüdjate foorumiga liitusin 2019.a aprillist, maist 2019 sain IVF järjekorda ja 1. täisringi teisest külmasiirdamisest saime postiivse tulemuse💕🙂. Vahepeal tekkis hüper ja oli koroonakriis ning kõik venis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
tutt

Palju õnne ja edu, Liblikas! Hoia ennast ja lase teistel ka hoida, kui vaja siis puhka! Nii hea meel Sinu üle!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei suuda ikka rohkem oodata ja panin teisipäevaks ämmaka aja. Siis 8. nädal 😍

+1
0
Please wait...

Postitas:
Maasu99

Mina sattusin reede õhtul emosse määrimisega. Ärkasin kell 6 õhtul ülesse ja käisin vetsus ja oli väga limane selline tatine voolus ja selles hele punane verigi. Alguses rohkem ei tulnud ja mõne minuti pärast hakkas määrima ja tekkisid valu torked alla emakasse ja läks kõik krampi. Lõpuks otsustasin, et sõidan emosse kontrolli. See kõik ehmatas ikka mind ära. Emos õnneks võeti kohe vastu ja uuriti mis ja kuidas ja 15 minuti pärast sain isegi igaksjuhuks ultrahelisse kontrolli. Enne üles minekut käisin veel vetsus siis määris edasi. Arst siis küsis ka, et ega ma end üle kuidagi ei pingutanud. No siis kontrollis ära, ütles verd ta küll seal ei näinud. Et neid määrimisi pidi ette tulema ja iga määrimine pole ka ohtlik kohe. Õnneks oli hea see et beebiga oli kõik okei, süda tuksus ilusti ja arvatust oli beebi isegi suurem. 9+4 oleks reedel olema veel aga tuli hoopis välja, et 10+2.
Nüüd nihkus taas Ta jaanuari.
Alguses pidi Ta jääma 1 veebruar.

+1
0
Please wait...

Postitas:
leelol

Nonii, minul ka nüüd arstil käidud ja väike süda lõi ilusasti 🙂 suuruseks näitas 8 nädalat.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 175 )

Esileht Lapse ootamine Veebruaribeebid 2021