Esileht Lapse ootamine Veebruaribeebid 2022

Näitan 23 postitust - vahemik 451 kuni 473 (kokku 473 )

Teema: Veebruaribeebid 2022

Postitas:
Kägu

Mina ilmselt tahaksin ka facebooki grupiga liituda mingi hetk kui on kindel, et minu veebruaribeebiga ikka kõik hästi on. Tulemas teine laps ja TA 24.02.

Käisin Oscari testil, vereanalüüsid korras aga KV liiga suur. Riiklikkus saadi 3,9, Šois sai 4,2 🙁 Saatis mu geneetiku juurde uuel nädalal, et täpsemat infot saada ehk ootama pean veel mõne nädala.

Hetkel hoian seda jubedat uudist ainult enda teada ja püüan eluga vaikselt edasi minna ja loota. Kuigi ma pole kindel kui tõenäoline see on, et kõik, olenemata KV suurusest, võib tegelikult lõppeda hästi..

Mammu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ilmselt tahaksin ka facebooki grupiga liituda mingi hetk kui on kindel, et minu veebruaribeebiga ikka kõik hästi on. Tulemas teine laps ja TA 24.02.

Käisin Oscari testil, vereanalüüsid korras aga KV liiga suur. Riiklikkus saadi 3,9, Šois sai 4,2 ???? Saatis mu geneetiku juurde uuel nädalal, et täpsemat infot saada ehk ootama pean veel mõne nädala.

Hetkel hoian seda jubedat uudist ainult enda teada ja püüan eluga vaikselt edasi minna ja loota. Kuigi ma pole kindel kui tõenäoline see on, et kõik, olenemata KV suurusest, võib tegelikult lõppeda hästi..

Mammu

Hoian pöialt sulle ehk on kõik ikka korras 🙂

 

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, ma olen ka nüüd valmis selle foorumiteemaga liituma. FB grupi vastu huvi ei tunne, sest mulle ei meeldi terviseandmeid avalikult jagada. Siin on aga hea seda anonüümselt teha.

Vanus: 38. Ootan esimest last, rasestusin spontaanselt. Sugu: poiss. TA: 28.02.

Hetkel 12+3, aga OSCARis loote suuruse järgi 12+6, st beebi on suhteliselt kiirelt kasvanud ja mu oletatav sünnitustähtaeg saab ilmselt olema paar päeva varasem kui ametlik kuupäev.

Niptify näitas, et 21. kromosoomi trisoomia, 18. kromosoomi trisoomia ja 13. kromosoomi trisoomia puhul on madal risk.

OSCARiga tulid samuti madalad riskid:
Trisoomia 21 1:2280
Trisoomia 18 1:5631
Trisoomia 13 1:17647
Preeklampsia enne 37 nädalat 1:199
Loote üsasisene kasvupeetus enne 37. rasedusnädalat 1:359

Vaba ß-hCG 36,10 IU/l = 0,684 MoM
PAPP-A 5,624 IU/l = 3,131 MoM
PIGF 14,500 pg/ml = 0,599 MoM

Veresuhkur 4,8 mmol/l
Hemoglobiin 139 g/l
Raseduseelne KMI 20.7 (hetkel 21.0)

Kuna hetkel on vaktsineerimise teema väga populaarne, siis mainin ära, et olen ka Pfizeri vaktsiiniga Covid-19 vastu vaktsineeritud. Esimese süsti sain kui veel ei olnud rase ja teise sain siis kui olin juba mõned nädalad rase. Kõrvalnähte ei esinenud.

Iiveldustunnet ja kõhus-keerab-tunnet on siiamaani suhteliselt üksjagu olnud, nüüd vaikselt annab järgi (sõltub päevast). Samas päris oksendanud kordagi pole. Lisaks on kurnatus/väsimus sageli peal.

I.E.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi liigutusi ka tunneb juba? Mul veel pole midagi või ei oska neid ära tunda (esimene kord ikkagi). Hetkel 16+4, iga päev mõtlen, et ehk täna. Oleks ju nii tore uuringute vahel saada veidi kinnitust, et kõik kenasti sujub.

Muidu kõik tundub normis olevat, kõhuvalu harva tunda, vahel tõmbab kõhu nö jäigaks, aga ainult hetkeks. Enesetunne hea, isu liigagi hea ???? ja energiat piisavalt, et saab seenehooaega täiel rinnal nautida ???? Kui veel paar nädalat tagasi tegi pidevalt piina see, et parem tuhar tõmbus krampi (selle punktini, et jalg tahtis alt lennata), siis nüüd ei ole seda ka enam täheldanud.

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on 15+4 ja hetkel ei tunne midagi. Öeldakse, et esimese lapse korral peaks tundma hakkama u 18-20.nädalal.

Esimene trimester mööduski üsna mõnusalt, iiveldas väga harva, isusid/isutust polnud, ainult väsimus häiris ja söök ei mahtunud sisse (kuigi isu justkui oli). Nüüd II trimestril on hakanud kõht välja paistma ja tunda andma. Ma aegajalt ikka kuulan teda doppleriga, teeb südame soojaks. Räägin ka juba oma kõhuga ,mille peale mees naerab.

Tegin ka geenitestid, sealt sain kinnituse oma sisetundele, et poja saan.

Tööl andsin ka teada.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain nädala alguses geneetikult hea uudise minu laps on terve. Mul oli eelmineaasta kevadel raseduse katkestamine 16 nädalal, loote geenirike. Nüüd aga tuleb tita meile. Minul tegemist 3 rasedusega 1 lapse ja nüüdse raseduse vahe 14 aastat. Hetkel 17 nä ja midagi kõhus nagu toimub aga mis ma ei saa täpselt aru. Ma kirjeldaks seda nii et keegi nagu keerutab kõhus või teeb kukerpalle ja siis järsku lõpetab. Eriti tunnen seda õhtuti kui voodisse lähen ja magama hakkan jääma.

Endine nimetu

A

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina veel liigutusi ei tunne, aga selleks on ka minu jaoks ilmselgelt veel liiga vara – ainult 13+6. Söögiisu endiselt pole, aga vähemalt ei keera sees enam nii palju ja teatud hetkedel tunnen ennast täitsa normaalselt juba. Energiaga on lood kuidas kunagi – mõni päev ok kui olen öösel korralikult maganud (u 12 tundi voodis, sellest 9-10 tundi und), mõni päev üliväsinud ja tahaks kogu aeg magama jääda kui öösel korralikult und ei saanud.

Hakkasin ka nüüd enda kõhtu õlitama. Kuigi kõht on pisike veel ja väga välja ei paista, siis nahk on nii pingul juba, et ebamugavustunne ja sügelus ei lase rahulikult olla. Õlitamine aitab selle vastu väga hästi. Eks aeg näitab kas selles on ka kasu venitusarmide vastu.

I.E.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tulen ka kapist välja… olen lugenud Teie postitusi juba pikemat aega 🙂

Minul rasedus hetkel 14+4 ja TA 27.02, tegemist on teise rasedusega. Esimene laps saab kohe viieseks.

Rasedus on kulgenud sama moodi nagu esimesega – rasedusega kaasnev väsimus ja kõhukinnisus. Õnneks iiveldusest olen ainult lugusid kuulnud. Nüüd hakkab väsimus taanduma ja tahaks nautida pikki jalutuskäike, kuid väikelapse kõrvalt on seda väga keeruline teha. Seega on tunne, et seekord see rasedus nii kergelt ei kulge, kuid samas enesekindlust on rohkem ja loodan, et sünnitus tuleb seekord ka helgem ja teadvustatum. Esimese kandsin üle, sündis 42+0. Teisega loodan sünnitamisele minna samuti märtsis, aga loodetavasti mitte nii hilja 🙂 Märtsis seepärast, et emapalgas ei kaotaks. Seni tuleb jalad ristis hoida.

Oscar läbitud, riskid madalad ja kõik korras. Oscarit tegi ITK-s ämmaemand Anu Vanatoa, kellega jäin rohkem kui rahule!  Nüüd tuleb täiel rinnal nautida teist trimestrit ja valmistuda kolmanda trimestri vaegusteks 🙂 Õnneks on imeline sügis!

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lapse liigutusi tunnebki hoopis kuskil naba kõrgusel? Ma millegipärast arvasin, et hakkan seda rohkem allpool tundma (kuskil alakõhus, kus enne rasedust oli emakas), aga viimastel päevadel tundub vaikne kõdi ja mingi tegevus seespool olevat just naba piiril ja veidi selle peal vist isegi.
Täna 18+2 ja esimene rasedus, seega selline veidi rumal küsimus ehk 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lapse liigutusi tunnebki hoopis kuskil naba kõrgusel? Ma millegipärast arvasin, et hakkan seda rohkem allpool tundma (kuskil alakõhus, kus enne rasedust oli emakas), aga viimastel päevadel tundub vaikne kõdi ja mingi tegevus seespool olevat just naba piiril ja veidi selle peal vist isegi.

Täna 18+2 ja esimene rasedus, seega selline veidi rumal küsimus ehk ????

Pole üldse rumal küsimus. Mul ka 18+2 ja esimene. Aga ma ei ole kindel veel liigutuste suhtes. Vahel nagu mõtlen, et võib olla on miskit, aga kindel pole. Pigem tundub mul madalamal. Aga aega veel on ka, südametöö oli täna ikka veel kenasti ÄE juures olemas. Ehk enne 20nd uuringuid juba oskan selgelt liigutusi ära tunda.

S.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lapse liigutusi tunnebki hoopis kuskil naba kõrgusel? Ma millegipärast arvasin, et hakkan seda rohkem allpool tundma (kuskil alakõhus, kus enne rasedust oli emakas), aga viimastel päevadel tundub vaikne kõdi ja mingi tegevus seespool olevat just naba piiril ja veidi selle peal vist isegi.

Täna 18+2 ja esimene rasedus, seega selline veidi rumal küsimus ehk ????

Pole üldse rumal küsimus. Mul ka 18+2 ja esimene. Aga ma ei ole kindel veel liigutuste suhtes. Vahel nagu mõtlen, et võib olla on miskit, aga kindel pole. Pigem tundub mul madalamal. Aga aega veel on ka, südametöö oli täna ikka veel kenasti ÄE juures olemas. Ehk enne 20nd uuringuid juba oskan selgelt liigutusi ära tunda.

S.

eks see vist sõltub ka jah, kas platsenta taga- või eesseinas (mul taga) ja üldse paljudest individuaalsetest omadustest, nii et no worries ????

Ega ma ka veel järjepidevalt tunne, rohkem õhtuti voodis selili olles (siis veidi nabast allpool) või vahel kontoris (siis naba kõrgusel või veidi selle peal, aga ilmselt istudes on kuidagi mu asend siis selline, et tundub naba peal see tegevus olevat). Viimati sai uh-s käidud 24.08, siis see tegelane naba juures juba oli uh-s vaadates, seega ju tema ikka seal nabas mul siis toksib õrnalt ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lapse liigutusi tunnebki hoopis kuskil naba kõrgusel? Ma millegipärast arvasin, et hakkan seda rohkem allpool tundma (kuskil alakõhus, kus enne rasedust oli emakas), aga viimastel päevadel tundub vaikne kõdi ja mingi tegevus seespool olevat just naba piiril ja veidi selle peal vist isegi.

Täna 18+2 ja esimene rasedus, seega selline veidi rumal küsimus ehk ????

Pole üldse rumal küsimus. Mul ka 18+2 ja esimene. Aga ma ei ole kindel veel liigutuste suhtes. Vahel nagu mõtlen, et võib olla on miskit, aga kindel pole. Pigem tundub mul madalamal. Aga aega veel on ka, südametöö oli täna ikka veel kenasti ÄE juures olemas. Ehk enne 20nd uuringuid juba oskan selgelt liigutusi ära tunda.

S.

eks see vist sõltub ka jah, kas platsenta taga- või eesseinas (mul taga) ja üldse paljudest individuaalsetest omadustest, nii et no worries ????

Ega ma ka veel järjepidevalt tunne, rohkem õhtuti voodis selili olles (siis veidi nabast allpool) või vahel kontoris (siis naba kõrgusel või veidi selle peal, aga ilmselt istudes on kuidagi mu asend siis selline, et tundub naba peal see tegevus olevat). Viimati sai uh-s käidud 24.08, siis see tegelane naba juures juba oli uh-s vaadates, seega ju tema ikka seal nabas mul siis toksib õrnalt ????

Mul ka tagaseinas. Eks selline tunne on mitu korda juba olnud,  et võib olla on liigutused. Nagu mullitaks kõhus veidi, aga 100% kindel veel pole. Ju tagantjärele oskab tunnistada, kas olid juba liigutused või veel lihtsalt soovmõtlemine ????

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei

Kõik kes soovivad, et ma teid sinna lisaks siis palun saatke enda fb nimi mailile.

????

kuningakook@gmail.com

Hei! Kui suur see pisike grupp on ning kas lubatakse veel liituda :)? Sel nädalal on lõpuks ometi teine uuring tulemas ja kui kõik korras, siis tihkaks ka kapist välja tulla. Algus oli nii konarlik, et varakult ei tahtnud veel infot avalikuks teha 🙂

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna hommikul tuli klomp potti, erakorralises uh rasedust ei tuvastanud, hcg on vaid 3.8.

Soovin kõigile ilusat ootusaega!

Tuuli

Tuuli annab teada, et kauaoodatud rasedus on taas olemas. Süda ilusti vilkus, tähtaeg on mais, kui teil pisikesed juba asjalikumad beebid on 🙂

Aitäh kõigile, kes ennist kaasa elasid!

Ilusat ootusaega!

Tuuli

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Kuidas teil läheb ja kuidas kõhud kasvavad. Loodan, et siin ikk keegi veel on alles. Endal mul kõik enam vähem,noh väiksed vevused on jald kiskusidkrampi hakkasin magneesiumi juurde võtma, ja seljavalu segab juba olemist. Olen vaikselt mõelnud ka asjade soetamise peale, ja otsustasin et  ostan esimesena turvhälli ja kojutoomise riided. Siis aga hakkasin mõtlema mis riietes see talvetita koju tuuakse. Mul kaks last suve lapsed ja pold muret nüüd aga ???? pea täitsa tühi, mis kombe või hoopis turvahälli soojakott. Paks mütsvõi õhuke müts. Haiglast autosseja autost tuppa,, aga kui õues ikka väga külm ja karge.

Ühesõnaga kui keegi tahab seletada nüüd talvetita kojusaamise loo siis loen kohe suure huviga.

Argan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et oleks mõistlik varuda pikkade varrukatega bodi, püksid või sipukad, soe müts ja õhuke müts, kampsun.

Kombekas võiks olla juba selline, millega last saad  turvahällis ja vankris sõidutada.

Kombekas võiks olla selline kus juba jalaosa ja käesosa juba ühes tükis, endal mugavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul eelmine ka veebruaribeebi. Temaga oli turvahällis soojakott ja seal sees oli ta body, pükste ja sokkidega ja villane müts peas. Külmematel ilmadel oli soojakotil tekk ka peal.

Vankris oli kottkombe ja paksu villase tekiga, et oleks hea teda vajadusel sülle võtta sealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie varusime nüüd oma esimesele haiglast koju toomiseks voksi move soojakoti ning meriinovillast pikkade käistega bodi, püksid ja mütsi. Üldse ei suuda välja mõelda, et kas see peaks nüüd piisav komplektike olema või jääb see siiski liiga õhukeseks ning peaks mingi õhukese kombe veel vahele sobitama? TA veebruari algus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei heii veebruari ootajad, kõik on nii kadunud. Kuidas teil läheb kah. Ise olen juba üsna suur mul 3 laps, kõht on täitsa armas punn ees ???? kuna mul laste vanusevahed väga suured siis sisuliselt meile tulemas jälle nagu esimene beebi, kõik on nii uus ja huvitav ja muudkui tahaks kokku osta????. Nüüd mõtlen vaikselt hakata sättima valmis haigla kottikest mida vaja on. 14a tagasi sai haiglast mähkmeid palju vaja , kuidas lood nüüd ? Kas keegi teab, ja kuidas on lood riietega mõtlen haigla beebi riided, haiglas olles kasutaksin neid. Kuna ma tean juba et tulemas on keiser siis varun ma ka  koroonaasjus aega olla haiglas, kui peab siis peab. Seega millistekottidega või lausa kohvriga sinna sünnitusmajja sisened ???? Veebruar on küll kaugel aga aeg läheb nii ruttu et varsti on juba jaanuari lõpp jaa hakkabki kõik pihta.

 

Argan

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on vaikseks jäänud jah ????????‍♀️
kui mõni veebruari omadest veel siia lugema satub – kui palju teie veebruaribeebid praegu kaaluvad, kellel ca 30 nädala paiku nt uh tehtud on?

minu oma 29+6 seisuga oli 1530 gr. Tea kui suureks ta siis tähtajaks kasvab? ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli 30+1 UH ja lapse kaaluks ennustati 1550 g. Nii arst kui UH tegijad ütlesid, et see sellel ajal täiesti normaalne kaal lapsel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli 29 nä uh ja kaaluks oli 1300+-  midagi ma enam ei mäleta täpselt. Kuna mul kaks esimest last olnud alla 3300 sündides siis ei kasva ka kõhutita väga suureks.

 

Argan

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ootan poega. 28+3 ultrahelis oli 1157gr u. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 451 kuni 473 (kokku 473 )


Esileht Lapse ootamine Veebruaribeebid 2022