Esileht Väikelaps veekindlad saapad aga lapsel jalad märjad

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: veekindlad saapad aga lapsel jalad märjad

Postitas:

Mismoodis saaks lapsel küll jalad kuivad hoida. Laps on lasteaias lõunani ja siis toon koju. Katsun saapa tald on seest märg, ilmselt sisi lumi tuleb kuidagi sisse. Lapsel on Viking saapad mis peaks ju veekindlad olema, peal on Reimatexi kombe. Kas püste kumm peaks olema saapa peal või saapa sees? Või ei tõmmata saapa krõpse piisavalt kõvasti kinni, aru ei saa miks saapad seest märjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 14:54; 14.01 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lapsel kummiksaapad ja jalad alati kuivad.
Mulle need pealt riidest saapad üldse ei meeldi, kuidagi ebakindad, misest et ütlevad,e t veekindad, aga mina neid ei usu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps ikka solbi sees oli, siis mine tea. Pane saabas veevanni ja kontrolli järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kummid peaksid olema saapa peal, ilmselt ei viitsita neid peale venitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on võimalus, et lapsel hoopis jalg higistab sees, kuna on liiga soojad?? Tihti lapsevanemad mõtlevad, et praak või halb toodang ja laseb läbi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin eile lapsega kelgumäel. Ikka mõnusat lörtsi sadas taevast alla ja minu enda jalad olid läbimärjad (mingid x-saapad on, mis vett ei kannata, kuid lumega head). Lapsel olid eccod (goretex), olin täiesti kindel, et lapsel ka jalad lirtsuvad sees. Ja kirusin ennast maapõhja, et ei pannud talle viking thermosid jalga :p Aegajalt küsisin, et kas kuskilt külmetab ka, kuid vastus oli alati ei. Kodus siis võttis saapad ära ja ma ajasin kohe käe sisse, jah, tald tundus niiske. Vaatasin lapse sokke- no jummala kuivad! Järelikult lapsel tõesti jalg pigem higistab seal sees, mitte ei lase saapad vett läbi. Ja jalas olid kõige tavalisemad sokid lihtsalt.
Nii et sa uuri ka lapse käest, kas jalad külmetasid, olid märjad vmt. Või tee tõesti kodus katse pesukausis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda Vikingid olen kahel aastal korralikult katsetanud, ei tule grammigi vett kuskilt.Sokid peavad ikak korralikult veemärjad olema, sellest aru saada, et vesi sees. Kui lihtsalt tald märg, siis ilmselt jalad higistavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 15:18; 12.01 15:24; 12.01 16:00; 12.01 16:23; 12.01 16:40; 12.01 19:21; 12.01 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka kombe saapa peale. Krõpsudes pole asi, Vikingil peaaegu üles välja veekindel tõke. Olen täiesti kindel, sest testitud väga paljudel saabastel.

Meie poisil tald märg, kui higistab…ehk siis liiga soojalt riides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 15:18; 12.01 15:24; 12.01 16:00; 12.01 16:23; 12.01 16:40; 12.01 19:21; 12.01 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viking saapad on VETTHÜLGAVAD. Poriloigus sulistamiseks on kummikud! Ükski saabas ei pea vett kui sellega loigus väga kaua sulistada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 15:35; 12.01 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi midagi sellist ka kuulnud on, et core-tex kattega saapaid peaks veetõkkega üle pihustama?
Ostsin lapsele KangaROOSi saapad ja müüja soovitas need kohe üle lasta. Ja et seda võiks kuival lapse saapal suisa korra nädalas teha???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps ise saab ja paneb need kombeka sääred ilusasti saapa peale? Tean, et meil lasteaias alati ei panda seda tähelegi, et lapsel pole kombe sääred ilusasti. Nii nad jäävad a-la sinna poolde säärde ja lumi saapasse lähebki. Ja sellest ka lapsel jalg kohe märg! Ise nägingi seda siis kui võtsin lahti fotod, mis lasteaia rühma lehel (laste toimetamised ja tegemised). Seal siis õuepildid ka ja ülla-ülla! Ilusasti näha, et lapsel kombe polnud korralikult!. Ise käime igasugu supi ja lörtsiga kodus samade saabastega väljas ja jalg jääb kuivaks! Pööra õpetajate/kasvatajate tähelepanu sellele!Ehk sellest abi!
Lugupidamisega Suve

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viking saapad on VETTHÜLGAVAD. Poriloigus sulistamiseks on kummikud! Ükski saabas ei pea vett kui sellega loigus väga kaua sulistada.[/tsitaat]

Pisut vaidlen vastu. Gore-tex kiht on 100% veekindel. Materjali poorid on nii mikroskoopilised et vesi EI ole võimeline sealt läbi minema mitte mingil juhul.
Kui juba kasutada nii kallist materjali, siis ilmselt võib kindel olla, et ka kõik ühendused ja õmblused on siiski veekindlad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas keegi midagi sellist ka kuulnud on, et core-tex kattega saapaid peaks veetõkkega üle pihustama?
Ostsin lapsele KangaROOSi saapad ja müüja soovitas need kohe üle lasta. Ja et seda võiks kuival lapse saapal suisa korra nädalas teha???[/tsitaat]

Kas Kangaroos saabastel on samuti gore-tex märgistus? Kas seal pole mitte roostex, mis on midagi muud.
Ise arvan, et see pihustamine on pigem pinna hooldus, vettpidavaks see asi teha ei saa. Ehk aitab see pihusti pori ja mustuse vastu, kerge on lapiga puhastada. Pidevat masinpesu lubavad küll mõned saapad, aga selge see, et tegelikult peaks seda vältima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 15:18; 12.01 15:24; 12.01 16:00; 12.01 16:23; 12.01 16:40; 12.01 19:21; 12.01 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]varesvares kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Pisut vaidlen vastu. Gore-tex kiht on 100% veekindel. Materjali poorid on nii mikroskoopilised et vesi EI ole võimeline sealt läbi minema mitte mingil juhul.
Kui juba kasutada nii kallist materjali, siis ilmselt võib kindel olla, et ka kõik ühendused ja õmblused on siiski veekindlad. [/tsitaat]

Gore-tex on kemikaalidega töödeldud spetsmaterjal, kemikaalid aitavad hoida jalatsi hingava kuid veekindla. Aja jooksul need omadused siiski kaovad (pikalt ja pidevalt kasutades). Minu 5-6 aastat vanad metsikult palju kasutatud Columbia matkasaapad enam vett ei pea. Varem pidasid 100%.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.01 16:07; 12.01 16:38; 12.01 20:59; 13.01 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]varesvares kirjutas:[/small]

Gore-tex on kemikaalidega töödeldud spetsmaterjal, kemikaalid aitavad hoida jalatsi hingava kuid veekindla. Aja jooksul need omadused siiski kaovad (pikalt ja pidevalt kasutades). Minu 5-6 aastat vanad metsikult palju kasutatud Columbia matkasaapad enam vett ei pea. Varem pidasid 100%.[/tsitaat]

Kas gore-texi idee pole mitte puht mehaaniline, kanga boorsus on niivõrd väike, et mehaaniliselt vee tihedusnäitajad ei lase sisse imenduda. Kas äkki vanade riiete-saabaste puhul poel tegu ühenduskoha kulumistega, mitte kanga enda. Kuigi usun tõesti, et ka kanga jäikus väsib. Üldiselt, kui midagi üles ütleb, siis alati õmbluse koht, mis loogiliselt saab ka kõige suuremat pinget.

Pisut tehniline jutt, aga keemia kasutamisega gore-texil pole kursis, vähemasti ei ole see avalikkusele avaldatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 15:18; 12.01 15:24; 12.01 16:00; 12.01 16:23; 12.01 16:40; 12.01 19:21; 12.01 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljuti lugesin artiklit teemal, et kemikaalid jäävad loodusesse, kui inimesed käivad seal kaasaegse matkavarustusega ja analüüsiti 4 põhjamaise tootja matkavarustuse kemikaalide taset. Enam täpselt firmasid ei mäleta, ühel olid igatahes gore-tex materjalid, üks oli Everesti TCSwater tehnoloogia ja see oli ka testi võitja, ehk sisaldas kõige vähem kemikaale.
Kui hiljem viitsin, otsin selle artikli üles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.01 16:07; 12.01 16:38; 12.01 20:59; 13.01 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hiljuti lugesin artiklit teemal, et kemikaalid jäävad loodusesse, kui inimesed käivad seal kaasaegse matkavarustusega ja analüüsiti 4 põhjamaise tootja matkavarustuse kemikaalide taset. Enam täpselt firmasid ei mäleta, ühel olid igatahes gore-tex materjalid, üks oli Everesti TCSwater tehnoloogia ja see oli ka testi võitja, ehk sisaldas kõige vähem kemikaale.
Kui hiljem viitsin, otsin selle artikli üles.[/tsitaat]

Aitähh! Huvitav on selline teema:)
Pisut nüüd saapa jutust küll kõrvaline:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 15:18; 12.01 15:24; 12.01 16:00; 12.01 16:23; 12.01 16:40; 12.01 19:21; 12.01 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]varesvares kirjutas:[/small]

Gore-tex on kemikaalidega töödeldud spetsmaterjal, kemikaalid aitavad hoida jalatsi hingava kuid veekindla. Aja jooksul need omadused siiski kaovad (pikalt ja pidevalt kasutades). Minu 5-6 aastat vanad metsikult palju kasutatud Columbia matkasaapad enam vett ei pea. Varem pidasid 100%.[/tsitaat]

Mul Columbia gore- texidega 3a hiljem sama mure. Jalad on nüüd peale õueskäiku läbimärjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kibestunud emme miinustab kui tema Vikingi-vaimustust jahutada 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 15:35; 12.01 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas keegi midagi sellist ka kuulnud on, et core-tex kattega saapaid peaks veetõkkega üle pihustama?
Ostsin lapsele KangaROOSi saapad ja müüja soovitas need kohe üle lasta. Ja et seda võiks kuival lapse saapal suisa korra nädalas teha???[/tsitaat]

Mulle seletas spordipoe müüja, et kui on goretex, siis seda veel eraldi millegagi üle pihustama ei pea, kuid kui on lihtsalt waterproof, siis tuleb pihustada spetsvahendiga, et säilitada seda veekindlust 🙂 (seda siis selle peale, kui uurisin ühtesid timberlandi saapaid, millel oli küljes silt waterproof).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kibestunud emme miinustab kui tema Vikingi-vaimustust jahutada 😀 [/tsitaat]

Midagi kirjutasid valesti? Kedagi pole ju miinustatud siin teemas küll. Isegi poel tegu Vikingi saapa ülistamisega, pigem gore-texi teemaga, kuidas ja kas see materjal vastu peab, paljudel saabastel on gore-tex kasutuses. Mõni inimene lihtsalt ostib kohta, kus \”vaimustunud\” inimesi leida ja neid maha teha.

Isiklikult, olen väga hea kauba austaja. Kas seda ostan, on teine teema. käitun praktiliselt, küll aga pean mõnda kallist laste saabast tõeliselt heaks ja on hea meel, et neid ka siit Eestist osta võimalik on. Iseasi, kas rahakott võimaldab. Ära ole nii küüniline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 15:18; 12.01 15:24; 12.01 16:00; 12.01 16:23; 12.01 16:40; 12.01 19:21; 12.01 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju ka mitmenda ringi saapad on. Mu tuttav ostis second handi poest Vikingi saapad kasutatuna, igavesed juustud olid, ninad lahti, värv kulunud. Ja siis muudkui kirus, et kustotsast Viking hea firma on, laseb vett läbi ja hargneb igaltpoolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel olid täna jalas tavalised lassie saapad ja jalad on kuivad. vbl teemaalgataja lapse jalg higistab või ei ole kombeka säär korralikult saapa peal.
ja gore-texist niipalju, et minul ca 5a vanad columbia gore-tex tossud.pealsetes on juba augud aga vett sisse ei lase. samuti on mu lapsel elefanteni kaltsukast ostetud gore-tex k/s saapad mis lausvees seest kuivaks jäävad. ja ka adidase gore-tex tossudega sai ka veelompides käidud.pole ühtegi vahendit peale pihustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätkan kah teemaväliselt, siin selle minu viidatud artikli kokkuvõte. Jutt sinn küll riietest, mitte jalatsitest. Algartiklit ei leidnud aga oluline on siin ära öeldud:

http://www.wecf.eu/english/articles/2006/01/allweather_jackets.php

Uuritud materjalide tootjad siis Polarn O Pyret, Helly Hansen, Everest ja mulle tundmatu Peak Performance. Kõigi tooted sisaldasid toksiine, Everesti omad kõige vähem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.01 16:07; 12.01 16:38; 12.01 20:59; 13.01 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jätkan kah teemaväliselt, siin selle minu viidatud artikli kokkuvõte. Jutt sinn küll riietest, mitte jalatsitest. Algartiklit ei leidnud aga oluline on siin ära öeldud:

http://www.wecf.eu/english/articles/2006/01/allweather_jackets.php

Uuritud materjalide tootjad siis Polarn O Pyret, Helly Hansen, Everest ja mulle tundmatu Peak Performance. Kõigi tooted sisaldasid toksiine, Everesti omad kõige vähem.[/tsitaat]

Uurisin huvipärast artiklit ka lähemalt. Tegu peaks olema lausa erinevate materjalidega, küll aga gore-texi puhul vaid spetsiaalsest gore-tex packlite materjalist. Üldiselt lasteriietes seda paclitei ei kasuatata, küll aga on mul endal vastavast materjalist kevadjope:(
Leidsin ka viite odavama materjali kohta, mis ei sisalda küll ohtlikku tefloni taolist ainet, aga igasugust muud jama:)

Eks see maailm ole omamoodi mürgine keemia igal sammul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.01 15:18; 12.01 15:24; 12.01 16:00; 12.01 16:23; 12.01 16:40; 12.01 19:21; 12.01 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On täiesti olemas spordipoodides vahendid, millega saab jalatsid veepidavaks. Mina tegin laste tennised veekindlaks. Vahend oli mõeldud spordiriiete veekindlaks tegemiseks, ostsin mitu aastat tagasi Hawaii Expressist. Kui kaua see kiht püsib, pagan seda teab – väikseks jäid tennised. Igatahes aiapink, mille peal pihustasin, hülgas tükk aega vett :). Olen seda küll rohkem üleriietele kasutanud ja hetkel mul polegi ühtki eriti head aerosooli kodus. Jalanõudele mõeldud ei ole mu kogemustel nii head, aga kasutan neid näiteks oma saabaste peal.

Minu kogemus igasuguste pruugitud tex-idega on selline, et olen ostnud mitmeid selliseid saapaid lastele ja ainult ühed on niisugused, et lapsel pole jalad märjaks saanud. Mingid kaltsukast ostetud gore-texid (firmat ei mäleta) olid sellised, et kui laps nendega korraks läbi vihmamärja muru jooksis, olid sokivarbad läbimärjad. Nagu mingid pika säärega toatuhvlid oleks jalas olnud :(.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ka täpselt tea aga usun, et see gore-tex mingi aja peab kenasti vett, kuid nt mustus jmt pidi siiski vähendama neid häid omadusi. Eks tootjad siis omalt poolt panevad veel veidi juurde, sest inimesed ju hindavad neid teatud omadusi. eks see ole paratamatu, kui ostad kallid jalatsid/riided, siis tahad neilt ju ka pikemat vastupidavust, siis abiks keemia. Aga teemasse tagasi, siis arvan, et märja ilmaga on kummik kõike asjalikum:).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.01 16:07; 12.01 16:38; 12.01 20:59; 13.01 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need -tex lõpuga materjalid on membraanina nö voodri ja pealiskihi vahel. Kui see membraan kasutamisel rebeneb või mõest õmblusest lahti tuleb ei ole jalats enam veekindel.
Tex materjalist saabas peaks aga samas ka teises suunas (seest-välja) veeaurul (jalatsil siis higistamise) välja laskma kuivada.
Vikingi saapast konkreetselt ei tea, aga kui see on lihtsalt ‘waterproof’ saabas (mitte väga kulunud), siis võib olla küll, et lapsel on jalad selles komplektis hoopis liiga soojad/umbsed ja higistavad.
Tasuks nädalavahetusel katsetada õues erinevaid variante proovides (mitte vette astudes, erinevaid sokke jmt proovides).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen,ma arvan ka et siis higistasid jalad ikka kuna sukkpüksid olid täitsa kuivad. Saapad on täitsa uued.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 14:54; 14.01 18:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Väikelaps veekindlad saapad aga lapsel jalad märjad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.