Esileht Pereelu ja suhted Veel elatisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Veel elatisest

Postitas:

Kui naine jätab laste isa maha, läheb koos lastega teise mehe juurde ja ütleb laste isale otse, et meil pole sind vaja, kas laste isa on ikka kohustatud maksma elatist pool miinimumpalka lapse kohta, sõltumata oma sissetulekust?

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.01 09:59; 09.01 11:14; 09.01 16:26; 10.01 14:00; 10.01 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse ülalpidamiskohustus ei muutu sellest, millised suhted on vanemate vahel. Millal sellest aru hakatakse saama?

Ei pea maksma miinimumi. Asja saab ka teisiti lahendada. Leida kompromiss näiteks. Või esitada vaie kohtule või ise minna kohtusse ja nõuda elatise vähendamist. (Ma ei tea tegelt kas isa saab ise kohtusse minna ilma eelneva otsuseta ja nõuda, et ta võiks vähem maksta.

Aga üldiselt on elatis mõeldud lapsele mitte eksnaisele. Nii et maksmine pole tema premeerimise kodust ära kolimisele vaid oma laste ülalpidamine.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis ei ole ju mõeldud naisele, vaid lastele! Küsime siis nii: kui laste ema jätab isa maha ja läheb koos lastega ära teise mehe juurde, kas siis karistuseks ema tegude eest peavad lapsed edaspidi elama näljas, kandma vanu räbalaid ega saa minna klassiekskursioonile, sest neil pole võimalik selle eest maksta?

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sellised asjad midagi loeksid ehk määraksid, et kes oli süüdi ja kes mida tegi ,siis näiteks saaks ju hiigelelatisi nõuda mehe käest, kes pettis või peksis oma naist? Kui ülekohtune käitumine midagi määraks?
Summa suuruse üle saab ikka vaielda. Tõestada oma palga ja elatustasemega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis laste isa laste elust tasa lülitada “sest uus mees teeb seda ja toda ja on üldse parem” ja elatisnõudega kohtusse pöörduda kui senine summa enam ei rahulda, on täiesti okei? Et s*tu pappi, ole vait ja hoia eemale on täiesti normaalne hoiak laste isa suhtes?

P.S! Olgu öeldud et laste isa saab ja tahab pakkuda lastele kodu ja harjumuspärast keskkonda aga laste ema on vastu et “see inimene” seda pakub.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.01 09:59; 09.01 11:14; 09.01 16:26; 10.01 14:00; 10.01 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis ei ole ju mõeldud naisele, vaid lastele! Küsime siis nii: kui laste ema jätab isa maha ja läheb koos lastega ära teise mehe juurde, kas siis karistuseks ema tegude eest peavad lapsed edaspidi elama näljas, kandma vanu räbalaid ega saa minna klassiekskursioonile, sest neil pole võimalik selle eest maksta?

Vat siis pidagu see uus mees neid lapsi üleval. Ja lapsendagu ära ka. Mitte et lastest saavad külalised kahes kodus, hulkur robinid.
Mitte et tõmmatakse laste isal p*rse lõhki ja sõidetakse teerulliga vasakult ja paremalt poolt üle. Kes pere lõhub, võtku ka vastutus oma tegude eest. Praeguste seaduste valguses eksmees aga muudkui maksku, kuidas ja mille eest ta peale seda kui naine on pere ära lõhkunud ja arutult raha nõuab, ise elatud saab, ei huvita kedagi.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 11:28; 09.01 18:51; 09.01 19:20; 10.01 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste isa saab kohtus lapsi enda juurde nõuda ja tõestada, et neil on tema juures parem.

See otsustatakse kohtus laste heaolust lähtuvalt, mitte kellegi isiklike eelistuste tõttu.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui naine viis lapsed nende pikaaegsest kodust ära, siis on ju isal kõva argument kohtus nõuda poolt aega lastele olla nende harjumuspärases kodus, mitte ema suvalise võõra seksisõbra pinnal. siis ei pea sa ka elatist maksta ning saad ise oma lapsi pool ajast “tasuta” hoida, koolitada, haigusi ravida.

kust küll meestel arvamus, et naise uus mees soovib naise lapsi üleval pidada? mul on mitmeid tuttavaid peresid, kus uus mees kasvatab rahaliselt omaenda eelmise suhte lapsi ja naisel, kellega koos elab, ta naise lapsi reaalselt väga kasvatada ei aita, ega tasu kulusid, või pigem minimaalselt. isana peaksid ikka seisma selle eest, et su lastel oleks kõik olemas ning nende elukvaliteet ei sõltuks võõra mehe armust. usu mind, poole miinimumpalga eest ei saa pidevalt hooldada kunstküüsi, panna kunsttisse ega liisida autot (naer saalis). astu lõpuks ometi sisse mistahes toidupoodi ja vaata hindu!

lapsed vajavad kasvatamist vaid teatud aastad sinu elus (see pole ju eluaegne kohustus, pangalaenu maksavad enamus inimesi 20-30 aastat, mis see laste ülalpidamine 15-20 aastat ära ei ole?). nii, kui nad saavad täisealiseks, on koolitatud, töökohad leidnud, jäävad nad sinu ellu veel aastakümneteks! lapsed oskavad hinnata häid isasid, nad saavad väga hästi aru, kui neid on toetatud. kättemaksuplaan emale on väga lühinägelik plaan. vaata ikka elu pikemas perspektiivis, kui ainult väikelaste eluperiood koos manipuleeriva emaga.

kainet meelt!

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naine jätab laste isa maha, läheb koos lastega teise mehe juurde ja ütleb laste isale otse, et meil pole sind vaja, kas laste isa on ikka kohustatud maksma elatist pool miinimumpalka lapse kohta, sõltumata oma sissetulekust?

Paraku küll, peab maksma.
Nagu juba eespool kirjutati, siis ainus variant on kohtu kaudu nõuda, et lapsed jääksid elama isaga. Sel juhul peaks ema hakkama elatist maksma.
Mingil arusaamatul põhjusel ei arvesta Eesti seadused elatise summa määramisel vanemate sissetulekuga, sellega kuidas peale lahutust vara jagati ega ka mitte sellega, kas ja kui palju laps lahus elava vanemaga aega veedab.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled selle “lasteisa” uus naine, et sind nii väga huvitab? Jah, peab küll on vastus.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled selle “lasteisa” uus naine, et sind nii väga huvitab? Jah, peab küll on vastus.

Ei. Ma olen laste isa isiklikult. Ja ma tahangi teada et kui palju ja kas üldse mul on õigust elutervele elule ühekordse keskmise palga juures.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.01 09:59; 09.01 11:14; 09.01 16:26; 10.01 14:00; 10.01 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinimumi pead maksma, nui neljaks, eriti kui palk on Eesti keskmine.
Kui soovid, et maksma ei peaks, tuleb taotleda kohtust lapsi endale. Sellisel juhul naise kontole raha ei kanna kuid lastele kulub ikka küll ja veel. Samas, siis maksab naine sulle elatist. Veel on võimalus nõuda 50-50 viibimist lastega ja sellisel juhul ei pea keegi maksma teisele elatisrahasid- küll aga ega lastele vähe ei kulu.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 17:03; 10.01 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ma näen reaalset võimalust taotleda kohtult jagatud hooldust, et pool aega on laps emajuures,pool aega isa juures ja nii ei teki mingit elatise kohustust. Küll on selline elukorraldus mõlemalepoolele paras peavalu,kuid kui sa jäid elama laste vanasse koju, kui sul on ametlik töökoht ja sa pole silmapaistnud mingite kriminaalsete tegudega, siis teoreetiliselt peaks kohus selle 50:50 nõude rahuldama.Soovitan alustada kohalikust lastekaitsest, seal peaks osatama sulle nõu anda, mida ja kuidas edasi tegutseda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled selle “lasteisa” uus naine, et sind nii väga huvitab? Jah, peab küll on vastus.

Ei. Ma olen laste isa isiklikult. Ja ma tahangi teada et kui palju ja kas üldse mul on õigust elutervele elule ühekordse keskmise palga juures.

Loe-otsi vastuseid ka siit- http://www.vastused.ee/loe/oigus/perekonnaoigus/1.html
Vajadusel saad sealt ka juristilt nõu küsida.
Palju neid lapsi on? Kui nt 3, siis saab nende ema ju 60+60+100 eurot lasteraha ja 300 eurot lasterikka pere toetust, kokku 520 eurot. On võimalik taodelda sellevõrra elatise vähendamist ehk te peate menetlusosalisena selle asjaolu kirjalikult kohtule esitama ja paluma selle arvestamist elatise suuruse määramisel. Ehk siis on võimalik kuni 260 euro võrra elatise vähendamist juhul kui lapsi on 3.
Üldiselt on halb olukord nii ehk naa. Kuna kehtiv elatisraha alammäär on nii suur, siis minu arvates “motiveerib” see naisi kergekäeliselt oma kooselu lõhkuma. Las eksmees maksab, pealekauba paras ka veel talle! Kehviv seadus ei annagi lootust elutervele elule, hea teemaalgataja.
Ehk tuleb see aeg, kus mehed löövad selja sirgeks ja tulevad selle probleemiga avalikkuse ette. Kuskilt ja kuidagi peab ju muutus tulema.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 11:28; 09.01 18:51; 09.01 19:20; 10.01 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled selle “lasteisa” uus naine, et sind nii väga huvitab? Jah, peab küll on vastus.

Ei. Ma olen laste isa isiklikult. Ja ma tahangi teada et kui palju ja kas üldse mul on õigust elutervele elule ühekordse keskmise palga juures.

Otsi uus naine ja saa temaga lapsed, siis saad kohtu kaudu ülepea kasvanud elatise vähendamist.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled selle “lasteisa” uus naine, et sind nii väga huvitab? Jah, peab küll on vastus.

Ei. Ma olen laste isa isiklikult. Ja ma tahangi teada et kui palju ja kas üldse mul on õigust elutervele elule ühekordse keskmise palga juures.

Otsi uus naine ja saa temaga lapsed, siis saad kohtu kaudu ülepea kasvanud elatise vähendamist.

Reaalsus paraku on see, et ei taha ükski naine (ülal pidama hakata) meest, kes suurema osa oma sissetulekust ära peab maksma ja lisaks aegajalt neid lapsi enda kodus taluma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 11:28; 09.01 18:51; 09.01 19:20; 10.01 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled selle “lasteisa” uus naine, et sind nii väga huvitab? Jah, peab küll on vastus.

Ei. Ma olen laste isa isiklikult. Ja ma tahangi teada et kui palju ja kas üldse mul on õigust elutervele elule ühekordse keskmise palga juures.

Otsi uus naine ja saa temaga lapsed, siis saad kohtu kaudu ülepea kasvanud elatise vähendamist.

Reaalsus paraku on see, et ei taha ükski naine (ülal pidama hakata) meest, kes suurema osa oma sissetulekust ära peab maksma ja lisaks aegajalt neid lapsi enda kodus taluma.

Siis tuleb paraku otsida väljamaalt, kui väljamaa keel suus. Ja kui otsida, siis juba noorem naine.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru kes miinustab seadusega kooskõlas olevaid vastuseid.Seadused ei pruugi meeldida, kuid nad on täitmiseks.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 17:03; 10.01 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru kes miinustab seadusega kooskõlas olevaid vastuseid.Seadused ei pruugi meeldida, kuid nad on täitmiseks.

Nii… Ja mismoodi see mind kui laste isa edasi aitab? Perspektiivid? Ma ei ole enam nii noor et mulle kõik teed lahti on. Paljudes töökohtades on mu parim enne juba 10aastat möödas. Nii et palun realistlikke ja mõistlikku väljapääsu leida aitavaid soovitusi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.01 09:59; 09.01 11:14; 09.01 16:26; 10.01 14:00; 10.01 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah ongi hetkel nii, et seadus on vildakas.
mina olen arvamusel, et miinimum elatis peaks olema võrdne toitjakaotus.pensioniga

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru kes miinustab seadusega kooskõlas olevaid vastuseid.Seadused ei pruugi meeldida, kuid nad on täitmiseks.

Nii… Ja mismoodi see mind kui laste isa edasi aitab? Perspektiivid? Ma ei ole enam nii noor et mulle kõik teed lahti on. Paljudes töökohtades on mu parim enne juba 10aastat möödas. Nii et palun realistlikke ja mõistlikku väljapääsu leida aitavaid soovitusi.

Mis väljapääsu sa tahad? Väljapääsu oma laste ülalpidamisest? Võitle siis lapsed enda juurde, siis ei saa varsti üldse tööl käia, lapsed pidevalt haiged jne.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 15:33; 10.01 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru kes miinustab seadusega kooskõlas olevaid vastuseid.Seadused ei pruugi meeldida, kuid nad on täitmiseks.

Nii… Ja mismoodi see mind kui laste isa edasi aitab? Perspektiivid? Ma ei ole enam nii noor et mulle kõik teed lahti on. Paljudes töökohtades on mu parim enne juba 10aastat möödas. Nii et palun realistlikke ja mõistlikku väljapääsu leida aitavaid soovitusi.

Mis väljapääsu sa tahad? Väljapääsu oma laste ülalpidamisest? Võitle siis lapsed enda juurde, siis ei saa varsti üldse tööl käia, lapsed pidevalt haiged jne.

Ilmselt sooviks ta mõistlikku elatise maksmise koormust, mis arvestaks ka tema sissetulekutega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ma ei saa aru kes miinustab seadusega kooskõlas olevaid vastuseid.Seadused ei pruugi meeldida, kuid nad on täitmiseks.

Nii… Ja mismoodi see mind kui laste isa edasi aitab? Perspektiivid? Ma ei ole enam nii noor et mulle kõik teed lahti on. Paljudes töökohtades on mu parim enne juba 10aastat möödas. Nii et palun realistlikke ja mõistlikku väljapääsu leida aitavaid soovitusi.

Mis väljapääsu sa tahad? Väljapääsu oma laste ülalpidamisest? Võitle siis lapsed enda juurde, siis ei saa varsti üldse tööl käia, lapsed pidevalt haiged jne.

Miks lapsed peaksid pidevalt haiged olema?
Aga päriselt ka, nõua lapsed enda juurde ning taotle alimendid emalt välja ning saad normaalset elu jätkata.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks ka, et kas 50:50, kui logistika kannatab või taotle üldse enda juurde elama. Kas sul siis enne laste peale raha ei kulunud?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 16:45; 10.01 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks ka, et kas 50:50, kui logistika kannatab või taotle üldse enda juurde elama. Kas sul siis enne laste peale raha ei kulunud?

Miks ei praktiseerita varianti, kus üks lastest jääb ühe vanema ja teine teise juurde, ning siis lapsed käivad kordamööda teise vanema juures saades nii ka õe/vennaga kohtuda?
Siis ei peaks ju keegi kellegile elatist maksma ja lapsed sooviksid ka tihedamini teise vanemaga kohtuda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru kes miinustab seadusega kooskõlas olevaid vastuseid.Seadused ei pruugi meeldida, kuid nad on täitmiseks.

Nii… Ja mismoodi see mind kui laste isa edasi aitab? Perspektiivid? Ma ei ole enam nii noor et mulle kõik teed lahti on. Paljudes töökohtades on mu parim enne juba 10aastat möödas. Nii et palun realistlikke ja mõistlikku väljapääsu leida aitavaid soovitusi.

Mis väljapääsu sa tahad? Väljapääsu oma laste ülalpidamisest? Võitle siis lapsed enda juurde, siis ei saa varsti üldse tööl käia, lapsed pidevalt haiged jne.

Miks lapsed peaksid pidevalt haiged olema?

Aga päriselt ka, nõua lapsed enda juurde ning taotle alimendid emalt välja ning saad normaalset elu jätkata.

Ma ei tea, igal pool räägitakse sellest, et ema peab pidevalt hoolduslehel istuma, sest lapsed on haiged.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 15:33; 10.01 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks ka, et kas 50:50, kui logistika kannatab või taotle üldse enda juurde elama. Kas sul siis enne laste peale raha ei kulunud?

Miks ei praktiseerita varianti, kus üks lastest jääb ühe vanema ja teine teise juurde, ning siis lapsed käivad kordamööda teise vanema juures saades nii ka õe/vennaga kohtuda?

Siis ei peaks ju keegi kellegile elatist maksma ja lapsed sooviksid ka tihedamini teise vanemaga kohtuda.

Ee, mõte hea, aga kuidas need lapsed siis üksteisega suhtlevad, kui nad kordamööda eri vanema juures on? Et ukse peal ütlevad lehvitavad, kui üks astub sisse ja teine välja? Mina lapsi küll ei lahutaks, eriti kui nad veel koosmängijad ka on. Kui tõesti on nii, et üks on teisest 10 a vanem, siis võiks veel mõelda.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 16:45; 10.01 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ee, mõte hea, aga kuidas need lapsed siis üksteisega suhtlevad, kui nad kordamööda eri vanema juures on? Et ukse peal ütlevad lehvitavad, kui üks astub sisse ja teine välja? Mina lapsi küll ei lahutaks, eriti kui nad veel koosmängijad ka on. Kui tõesti on nii, et üks on teisest 10 a vanem, siis võiks veel mõelda.

Ma just seda mõtlesin, et kordamööda, mitte korraga. Nt üks nv on üks laps teise vanema ja oma venna-õe juures ja järgmine nv vastupidi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks ka, et kas 50:50, kui logistika kannatab või taotle üldse enda juurde elama. Kas sul siis enne laste peale raha ei kulunud?

Miks ei praktiseerita varianti, kus üks lastest jääb ühe vanema ja teine teise juurde, ning siis lapsed käivad kordamööda teise vanema juures saades nii ka õe/vennaga kohtuda?

Siis ei peaks ju keegi kellegile elatist maksma ja lapsed sooviksid ka tihedamini teise vanemaga kohtuda.

Aga mis siis, kui vanemate võimalused on väga erinevad?
Kas see vaesema vanema juures elava lapse suhtes ebaõiglane pole?
Juhtub ikka suht harva, et mõlemad vanemad teenivad sama palju.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 17:41; 10.01 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on väga ilus! Aitäh asjalike nõuannete eest mis siin lõpupoole tulid! Siin on ainult üks “aga”. Laste ema on koos uue elukaaslasega lapsed nii ära töödelnud, et nad ei taha mulle isegi külla tulla. Mul pole kõige vähematki laste kasvatamise vastu üksikisana aga samas öeldakse et tule võta nad kui kätte saad. Ma ei ole ära teeninud olukorda kus “ole vait ja maksa”.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.01 09:59; 09.01 11:14; 09.01 16:26; 10.01 14:00; 10.01 17:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted Veel elatisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.