Esileht Pereelu ja suhted Veel elatisest

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Veel elatisest

Postitas:

Mina soovitaks ka, et kas 50:50, kui logistika kannatab või taotle üldse enda juurde elama. Kas sul siis enne laste peale raha ei kulunud?

Miks ei praktiseerita varianti, kus üks lastest jääb ühe vanema ja teine teise juurde, ning siis lapsed käivad kordamööda teise vanema juures saades nii ka õe/vennaga kohtuda?

Siis ei peaks ju keegi kellegile elatist maksma ja lapsed sooviksid ka tihedamini teise vanemaga kohtuda.

Aga mis siis, kui vanemate võimalused on väga erinevad?

Kas see vaesema vanema juures elava lapse suhtes ebaõiglane pole?

Juhtub ikka suht harva, et mõlemad vanemad teenivad sama palju.

Siis jääb suurema vajadusega laps jõukama vanema juurde. Või siis vanem laps jõukama juurde. Nooremad lapsed on ikka saanud vanemate vendade-õdede asju omale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks ka, et kas 50:50, kui logistika kannatab või taotle üldse enda juurde elama. Kas sul siis enne laste peale raha ei kulunud?

Miks ei praktiseerita varianti, kus üks lastest jääb ühe vanema ja teine teise juurde, ning siis lapsed käivad kordamööda teise vanema juures saades nii ka õe/vennaga kohtuda?

Siis ei peaks ju keegi kellegile elatist maksma ja lapsed sooviksid ka tihedamini teise vanemaga kohtuda.

Aga mis siis, kui vanemate võimalused on väga erinevad?

Kas see vaesema vanema juures elava lapse suhtes ebaõiglane pole?

Juhtub ikka suht harva, et mõlemad vanemad teenivad sama palju.

Siis jääb suurema vajadusega laps jõukama vanema juurde. Või siis vanem laps jõukama juurde. Nooremad lapsed on ikka saanud vanemate vendade-õdede asju omale.

Kui vanusevahe ongi ca 6-10 aastat ja tegu eri soost lastega?
Miks üks laps on rohkem väärt kui teine, et tema vajadused uusi riideid kanda ja muid hüvesid saada on suuremad kui teisel? Väike õde käib siis aastaid seisnud suure venna riietega? Või vastupidi?
See on ju ka ainuke asi, mida nad üldse jagada saaks, aga ikkagi tundub ebaõiglane ja ülekohtune nii ebavõrdselt oma lapsi kohelda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 17:41; 10.01 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Ma olen laste isa isiklikult. Ja ma tahangi teada et kui palju ja kas üldse mul on õigust elutervele elule ühekordse keskmise palga juures.

Ega ausalt öeldes ei ole… Aga ütle, et kuna sind nagunii isana ei arvestata, siis võtku uus mees ja lapsendagu lapsed täiesti endale. Siis kaoks sinu isakohustused (ja -õigused). Kas sa oleksid sellega käsi südamel nõus?
Lapsed on võetud kohustus 18+ aastaks ja kauemgi ja mitte ainult ema kohustus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Ma olen laste isa isiklikult. Ja ma tahangi teada et kui palju ja kas üldse mul on õigust elutervele elule ühekordse keskmise palga juures.

Ega ausalt öeldes ei ole… Aga ütle, et kuna sind nagunii isana ei arvestata, siis võtku uus mees ja lapsendagu lapsed täiesti endale. Siis kaoks sinu isakohustused (ja -õigused). Kas sa oleksid sellega käsi südamel nõus?

Lapsed on võetud kohustus 18+ aastaks ja kauemgi ja mitte ainult ema kohustus.

Olek ka seda meelt, et las uus mees lapsendab need lapsed ära. Naine kõlbab küll üle lüüa, aga lapsed ei kõlba? Laste ema tõmbab laste isal p*rse lõhki ja see on normaalne, mees muudkui maksku???

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 11:28; 09.01 18:51; 09.01 19:20; 10.01 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru kes miinustab seadusega kooskõlas olevaid vastuseid.Seadused ei pruugi meeldida, kuid nad on täitmiseks.

miinuse juures on tekst “ei nõustu”. Ka seadusega võib mitte nõustuda.

PS. pole siin teemas ühtegi posti miinustanud, lihtsalt kommenteerin (teemast välja)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled selle “lasteisa” uus naine, et sind nii väga huvitab? Jah, peab küll on vastus.

Ei. Ma olen laste isa isiklikult. Ja ma tahangi teada et kui palju ja kas üldse mul on õigust elutervele elule ühekordse keskmise palga juures.

Kui naine esitab elatisenõude, siis on isal õigus sellele vastu vaielda. Kuuldavasti ei mõista kohtunikud viimasel ajal tuima näoga miinimumelatist välja. Vastulause esitamiseks tasub uurida internetist näiteks statistikat https://blog.stat.ee/2017/04/12/millele-kulub-lastega-perede-raha/ või siis https://www.sm.ee/sites/default/files/content-editors/Ministeerium_kontaktid/Uuringu_ja_analuusid/Sotsiaalvaldkond/lapse_ulalpidamiskulud_lopparuanne_dets2013.pdf ja Statistikaameti kodulehelt ka statistikat.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted Veel elatisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.