Esileht Hobinurk Veel kassidest – kus kass öösel käib

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Veel kassidest – kus kass öösel käib

Postitas:

Kass on 3,5 a vana, isane, kastreeritud. Elame oma majas, väikelinnas. Õhtuti kasutab juhust ja lipsab välja (kui keegi õhtul uksest ei liigu, siis jääb tuppa). Käin ikka hüüdmas, aga ei kippu  ega kõppu. Hommikul magab terrassil ja kui ukse avan – kohe toas.

Olen mõelnud, miks ta õhtul õue nii kipub. Päeval  magab toas, korra võibolla teeb tiiru hoovis.  Kuna ei taha, et kass öösel õues oleks, siis hoiame uksi kinni jne – aga kass oskab jalgade vahelt läbi lipsata. Teiseks on ilm on juba vihmane, jahe – miks ei võiks mõnusalt kodus magada (nagu teeb seda siis, kui õue ei saa – põõnab ka meie voodis jalutsis või laste kaisus). Täna oli jälle öösel õues  – nüüd sõi kõhu täis ja magab diivanil minu kõrval.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 09:16; 10.10 09:35; 25.10 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on erinevatest foorumitest inimeste lugusid lugedes jäänud mulje, et kassid on oma loomult mitmeperepidajad. Seega võimalik, et öösiti käib su kass kuskil teises peres diivanil magamas.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kass on loomult ööloom. Võib-olla jahib hiiri või muid loomi-linde.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga varem ta sedasi sihipäraselt öösel välja ei läinud, vahest tõesti jäi õue, aga kui kutsusime – tuli tuppa. Aga nüüd, kui õue saab – siis enam teda ei näe, käi ja kutsu palju tahad. Hoiame ka akna lahti, et saaks tuppa tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 09:16; 10.10 09:35; 25.10 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jahil käib.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 11:13; 24.10 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta jah tunneb, et peab öösel oma kassiasju ajama, mida toas ei saa teha. Nad ju ööloomad.

Aga eks see muidugi teile närvesööv ole, kui ta igal õhtul ära kaob. Kahjuks on nii.

Mul on 100% toakass ja tema käib öösel minu kaisus. Sellega olen ma väga rahul ja ei mingit muretsemist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on muidugi ohutus – toakassil on turvalisem elu. Teisalt minu kui loomaarmastaja ja -vaatleja jaoks läheb pool või lausa kolmveerand kassi elust kaduma, kui ta kuskil mingeid omi asju ajab. Olen jah nii isekas ja tahan, et ma 24/7  tean, kus mu kass on ja mis ta teeb. Oma maja puhul on muidugi natuke raske seda kontrollida, sellest saan ma muidugi aru. Kassid on kavalad ja uisklevad osavasti jalge vahelt läbi. Seda näen ma ka siis, kui nt tahan, et nad magamistuppa ei läheks ja tavaliselt ust kinni hoian, aga süstivad vahel siiski. Seda siis toas ja ega midagi ei juhtugi. Aga kui õues – no mine siis püüa tuult väljal!
Meil lapsena oli ka kunagi isane kass, lõikamata. Elasime väikeses kortermajas kesklinnas, oli oma aed ja suht rahulik tollal, aga ikka nägi see siis välja nii, et kass pani õhtul välja, aeles kuskil mitu päeva ringi, siis kui ükskord laekus, parkis naha täis ja magas mõned tunnid, ja läks jälle. No mis rõõmu meil kassipidajaina temast siis oli. Vahel oli viga ka saanud, siis ema tohterdas teda, ja ükskord oli end vist söehunnikust läbi kaevanud, pealagi oli ka must, siis tuli teda pesta. Ja kui kolisime, ei saanud teda õue lastagi, pani jälle minema ja siis kas meie või vana korteri naabrid tõid kotiga tagasi. Aga viimaks ta auto alla jäigi.
Uues kohas oli teine kass, emane ja ka lõikamata ja tõi aga muudkui poegi, keda ema siis merekooli saatis. No see polnud ka kassikesel mingi elu, ja lõpuks läks looja karja temagi – ükski kass ei pidanud üle viie aasta vastu.
Kui ma ülikooli lõpetasin ja tööle läksin, võtsin kohe uue kassi ja see oli toakass ja elas tervelt 18 aastat minuga – nüüd need kaks viimast elasid 16 aastat. Nagut laulusalm ütleb: “naabrite rõõmudes olen nüüd osanik …” ja tõesti, nii oli – olin osaline oma kassikeste eludes ja eks kuigi muret oli vahel ka, aga rõõmu oli palju rohkem. Ei pidanud muretsema, kus ta on ja mis ta teeb, kas kannatab külma ja vihma, koerte, metsloomade või kurjade inimeste käes – kas tuleb üldse koju või mis.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud kaks kassi, kes öösiti on lastud omi asju ajama. Emased, steriliseeritud, elasid mõlemad 19-20-aastaseks. Kuna nende aastate jooksul olid kassid hommikuti nagu raudpolt sisselaskmist ootamas, siis erilist muret ei tundnud. Nüüd on kolmas kass ja see elab samamoodi, nooremast peast oli aga paari päeva kaupa kadunud ka, siis muidugi muretsesime. Aga siiski ma öösiti isegi loomaarmastajana pigem ei soovi oma kasside elust osa saada, vaid magada.

Eks kassil on ka harjumuse asi: kui ta on harjunud väljas käima, siis ta tahab sinna hirmsasti. Kui ta on ainult toas elanud, ei oskagi õue tahta ja kõik on hästi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kass umbes 15-17aastane (võtsin täiskasvanult ja täpset vanust ei tea, minu oma juba 13 aastat). Veedab ka enamuse öödest õues. Suvel püüab kindlasti ka hiiri ja mutte (on neid terrassile tassinud, hommikuti saagiga tuppa põrutanud, kui ust avades pole märganud jahisaaki hambus jne (parimal juhul on saak kutu, halvimal juhul laseb saagi toas jooksma…).

Eks ta ise teab. Kassid ongi isepäised ja neile meeldib omamoodi toimetada. Kui naabreid ei häiri, las käib. Mina olen oma naabreid julgustanud kassi hoovist ära ajama, kui häirib – et küll siis õpib piirid selgeks. Aga meil on enamus naabreid loomasõbralikud ja paljudel endilgi kassid, kes käivad ka vabalt. Ja neil, kel kassi pole, on lapsed, kes tahaksid endale kassi ja valmis paitama igat hoovi eksinud kassi (ma vahepeal vaatasin ka, et ühed naabrid varsti omastavad meie kassi 😀 ).

 

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oleks täiesti vastuvõetamatu, et mul kass kusagil õues lihtsalt öösiti kolaks ringi. Ei eelmisel, ega nüüd uuel ole sellist kommet. Eelmine noorena aeg-ajalt kadus, aga siis käisin ka öösiti teda õues otsimas. Kassi koht on pere juures. Maakass püüdku hiiri, aga linnakassil pole erinevate aedade vahel vaja öösiti ringi kolada.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks käivad teie nunnud vabapidamisel karvakerad minu kasvuhoones ja peenardes kusel ja taimi katki kraapimas.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siiski ma öösiti isegi loomaarmastajana pigem ei soovi oma kasside elust osa saada, vaid magada.

Selle peale oleks pidanud mõtlema enne kassi võtmist. Ma tahan ka magada ja lihtsalt magamostoas kass ei käi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassid on territoriaalsed loomad – igaühel on oma piirkond. Kuid see piirkond võib olla üsna suur. Tuttav pani kassile GPSiga kaelarihma, et teada saada kassi öistest käikudest. Selgus, et kass võib kodutänavalt kuni 5 tänava kaugusele liikuda. Eks siis kulubki terve öö oma piirkonna läbiuurimisele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on paariaastane kass, tuli meile tänavalt u 3kuusena ja jäigi. Enne lõikamist üritasime teda toas hoida, aga ta oli valmis ennast läbi seinte kaevama. Paar korda lipsas välja ka. Peale lõikust sai ka kogemata välja ja ostus ainult trepi peal, siis lasime teda mõnikord veel välja. Aga hakkas ikka järjest kaugemale ja kauemaks minema. U aasta tagasi kolisime ajutiselt maale, siin on täiesti vabakäigul, külmal ajal üritan ikka öösel toas hoida, aga ta vist käib niikuinii lakapeal magamas. Kui linnamajja tagasi lähme, plaanin toakassiks ümber harjutada, tahaks teda ikka pikemalt elus hoida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnas ma kassi ööseks välja ei laseks. Ei julgeks. Päeval….olenevalt linnaosast. Ise elan mal ja no eks siingi ole omad ohud kassidele – rebased näiteks. Aga lasen kassi sisse ja välja, nagu boss soovib. Ta näitab, et soovib sisse või välja ja siis laseme. Magamistoas kassid-koerad ei käi, mul ei ole vaja öösel kedagi kes mul peas magaks või ringi tatsaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 11:13; 24.10 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme nüüd õhtuti valvsad, et ei saaks välja lipsata – täna korra üritas – aga õnneks jõudis mees välisukse kinni panna. Nüüd tukub minu kõrval ja süda kohe rahulik.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 09:16; 10.10 09:35; 25.10 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma kassile gps rihma ostnud. Igakord kui õue läheb, panen rihma kaela. Näitab väga täpselt kus ta käib ja saan jälgida tema teekonda samal ajal . Jälgida saab telefoni äppist.

Öösiti mina oma kassi välja ei jätta. Alati kutsun ta ennem tuppa. Tuleb koheselt kutsumise peale. Õpetasin talle selle kohe selgeks, kui alustas õues käimisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Hobinurk Veel kassidest – kus kass öösel käib