Esileht Väikelaps Veel kord tupeava kinnikasvamisest

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Veel kord tupeava kinnikasvamisest

Postitas:

Olen üks nendest emadest, kelle tüdrukul tupeava kinni kasvab.seda teemat on siin paaril korral varem käsitletud, aga ma tahaksin selle veel kord üles tõsta.
Käisime ka arsti juures, kes määras Linoladiol kreemi. Kasutasime esimesel korral kaks kuud, siis saime lahti, ent kuu aega hiljem oli taas kinni. Käisime uuesti arstil ning järgnes teine kuur, seekord kolmenädalane, siis oli lahti. Arst ütles, et mõnedel kipubki uuesti kinni kasvama ning soovitas mitte muretseda – et kui vaevusi ei tekita, las olla pealegi, aga kui on probleem (nt pissimisel hakkab juga kuidagi sellises suunas tulema, et pritsib üle potiääre vms), siis tehku ma taas selle ravikreemiga kuur läbi.
See jutt oli septembri alguses ja praeguseks on lapsel see ava uuesti peaaegu kinni. Muretsema paneb see, et see kinnikleepumine on selline üsna totaalne, mitte ainult tupeava, vaid ka väikesed häbememokad on kinni, ja lõpuks võib kõik nii kinni kleepuda, et isegi kusitiava kattub. Siis ei saa ju laps enam pissida! Ilmselt tuleb kolmas kuur ette võtta.
Küsimus siis neile, kellel ka ühest korrast ei piisanud: mitu korda pidite kuuri tegema, ja kas arstid midagi asjalikku veel sell kohta öelnud on? Ma saan aru, et on normaalne, et väikestel tüdrukutel selline asi esineb ja et kui tuleb murdeiga ja keha hakkab naissiguhormoone tootma, siis peaks kokkukleepunud liited lahti tulema, aga niikaua? Laps poleveel kolmenegi; ma ei saa ju talle kümme aastat iga kahe kuu takka hormoonkreemikuure teha. Muretsema paneb…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 22:58; 20.09 12:08; 11.02 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil korduvalt pole olnud, aga günekoloog soovitas edasi kreemitada vaseliini või rasvase Bepantheniga, et vältida kokkukasvamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.09 08:48; 20.09 12:14; 11.02 13:45; 11.02 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka mõlemal tüdrukul oli. Suuremal tegin kaks kuuri ja väiksemal piisas ühest. Sama soovitus, kreemita edasi kas vaseliiniga või bebantheniga. See peaks niisutama piisavalt, et ava uuesti kinni ei läheks. Mina enam bebanthenit ei kasuta, pole vaja, aga aega ajalt viskan sinna ikka pilgu peale, et korras oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastamast. Mul aga selline häda, et enne kasutasingi lapsel Bepantheni ja see hakkas halvasti mõjuma – limaskest läks kõik punaseks ja tal oli valus. Kasutasin salvi, mitte kreemi. Kas peaksin kreemi proovima? Samas, kuulsin sellist juttu ka, et Bepanthen on hea küll, aga liiga kaua ei tohtivat seda järjest ikkagi kasutada, kuna sellega olevat sama asi nagu nt vaseliiniga huultele, et hetkeks annab leevendust, aga pikapeale mõju nö kaob ja peabki kogu aeg jääma määrima… Mine võta kinni, ma ei oska kohe kuidagi otsustada, mida tegema peaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 22:58; 20.09 12:08; 11.02 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastamast. Mul aga selline häda, et enne kasutasingi lapsel Bepantheni ja see hakkas halvasti mõjuma – limaskest läks kõik punaseks ja tal oli valus. Kasutasin salvi, mitte kreemi. Kas peaksin kreemi proovima? Samas, kuulsin sellist juttu ka, et Bepanthen on hea küll, aga liiga kaua ei tohtivat seda järjest ikkagi kasutada, kuna sellega olevat sama asi nagu nt vaseliiniga huultele, et hetkeks annab leevendust, aga pikapeale mõju nö kaob ja peabki kogu aeg jääma määrima… Mine võta kinni, ma ei oska kohe kuidagi otsustada, mida tegema peaks.

Aga tee siis nö. kuuridena ja pea pause. Lisaks võid apteegist uurida, ehk on midagi paremat saada. Äkki sobiks ka natuke oliivõli või toidupoest saadavat kookosrasva?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.09 08:48; 20.09 12:14; 11.02 13:45; 11.02 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avastasin oma lapsel selle mure kui ta oli 2.5-aastane. Kreemitamine Linoladioliga ei aidanud ja lõpuks arst rebis selle naha lihtsalt lahti. Kõrvalt vaadates tundus, et ju siis väga hullult kinni ei olnud, aga laps sai nii räige trauma sellest. Esiteks oli tal esimene pissimine kibe ja pärast ei julgenud mitu päeva pissida. Hoidis kinni kuni viimase hetkeni.
Kui nüüd olen tahtnud vaadata, mis seal all toimub, siis hakkab röökima juba siis kui selle peale isegi mõelda julgen. Ühe korra kuidagi õnnestus ja tundus, et praegu on OK. Isegi selle piirkonna pesemist ja tagumiku pühkimist kardab. Mul on nii halb tunne selle kõige pärast…

Mis puudutab uuesti kinni kasvamist, siis soovitan pesta spetsiaalse vahendiga, mis hoiab ph taset seal piirkonnas õigena ja kindlasti korralikult ära kuivatada peale pissimist, et vältida igasugu võimalusi ka väiksemateks ärritusteks või põletikeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas beebidel olete ka kasutanud? Lugesin infolehte,et on mõeldud pärast menopausi – sain kreepsud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas beebidel olete ka kasutanud? Lugesin infolehte,et on mõeldud pärast menopausi – sain kreepsud.

Mõtled Linoladioli horm. kreemi?

Mu laps oli u 7-8 kuune, kui avastasin täieliku sulgumise. Jah, kirjutati ja kasutasin väga õhukese kihina.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.09 08:48; 20.09 12:14; 11.02 13:45; 11.02 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka üks neist, kes seda teemat siin varemalt arutas.
Minu lapsel oli sama häda, kasutasin seda Linoladiol hormoonkreemi, aga juhtuski nii, et heal juhul kuu või paar oli lahti, siis sulgus uuesti. Kui olin juba neljanda kuuri teinud, siis hakkasin ka mõtlema, et no ei saa teha kõmme aastat iga paari kuu takka lapsele hormoonravi. Lõin käega. Kartsin ka kõige rohkem selle pärast, et äkki kaob üldse igasugune ava, kust piss välja pääseks, aga nüüd laps neljane ja pissil käib täiesti normaalselt.
Seega võtsin sellise seisukoha, et niikaua kui probleeme lapsele ei tekita, niikaua ei hakka sellega jamama. Tundub üsna levinud asi olevat ja iseenesest on see loomulik; tüdrukutel ei pea see ava lahti olema enne, kui algavad päevad.
Praegu panen lapsele sinna alla Weleda saialillekreemi (meile sobib see kõige paremini), kui pesust tuleme ja vahel, kui kipub punaseks minema. Meil just selle Bepantheniga oligi see häda, et hakkas hoopis vastupidi ülipunaseks tegema ja mõjus vastupidi oodatule.
Seega, ainult rahu. Kui probleeme ei tekita, las olla. Olen surmkindel, et varasematel aegadel ei vahitud sugugi selle pilguga lapsele saba alla ja kõigil oli nagu oli.
Ju siis loodus on ikkagi määranud sedasi, et väiksetel lastel on sealt kinni. Siis ei pääse msutus ka sisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 22:58; 20.09 12:08; 11.02 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka üks neist, kes seda teemat siin varemalt arutas.
Minu lapsel oli sama häda, kasutasin seda Linoladiol hormoonkreemi, aga juhtuski nii, et heal juhul kuu või paar oli lahti, siis sulgus uuesti. Kui olin juba neljanda kuuri teinud, siis hakkasin ka mõtlema, et no ei saa teha kõmme aastat iga paari kuu takka lapsele hormoonravi. Lõin käega. Kartsin ka kõige rohkem selle pärast, et äkki kaob üldse igasugune ava, kust piss välja pääseks, aga nüüd laps neljane ja pissil käib täiesti normaalselt.
Seega võtsin sellise seisukoha, et niikaua kui probleeme lapsele ei tekita, niikaua ei hakka sellega jamama. Tundub üsna levinud asi olevat ja iseenesest on see loomulik; tüdrukutel ei pea see ava lahti olema enne, kui algavad päevad.
Praegu panen lapsele sinna alla Weleda saialillekreemi (meile sobib see kõige paremini), kui pesust tuleme ja vahel, kui kipub punaseks minema. Meil just selle Bepantheniga oligi see häda, et hakkas hoopis vastupidi ülipunaseks tegema ja mõjus vastupidi oodatule.
Seega, ainult rahu. Kui probleeme ei tekita, las olla. Olen surmkindel, et varasematel aegadel ei vahitud sugugi selle pilguga lapsele saba alla ja kõigil oli nagu oli.
Ju siis loodus on ikkagi määranud sedasi, et väiksetel lastel on sealt kinni. Siis ei pääse msutus ka sisse.

Ei tea, kuidas vanasti oli, aga meil gün ütles, et see on uuema aja mähkmepõlvkonna teema. Ise ei oska arvata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.09 08:48; 20.09 12:14; 11.02 13:45; 11.02 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka kuulnud, et seda probleemi seostatakse üha pikeneva mähkmekandmisajaga ja ühekordsete mähkmete kasutuselevõtuga.See ei pruugi muidugi alati põhjuseks olla, aga usun, et kui arstid selle põhjuse ekstra välja toovad, ju seal siis mingi tõetera ikkagi sees on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu tütrel ka, ja kirjutati östrogeenisalvi, aga oli üleriigiline laotühjus (elame välismaal), nii et kasutamiseni ei jôudnudki. nûüd môtlen, et ehk hästi, et nii läks.
pediaater ütles, et muud probleemi sellest pole, kui et vôib soodustada pôiepôletikku, kui on kalduvus, ja jääda korduma seetôttu. et avanevat ise nii vôi naa puberteedi algusega.

praegu laps kolmene, mähkmevaba alates 1,5 aasast, kes teab, ehk on siiski mingi seos. paar korda on iseenesest natuke avanenud, ilma et oleksin midagi peale määrinud, ja siis jälle sulgunud.
aga vaevusi pole pôhjustanud, seis endiselt sama, siis ma lihtsalt jälgin, ja sekkun, kui peaks ilmnema mingi konkreetne probleem. kaugemale küll pole kasvanud kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 11:55; 16.02 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te selle probleemi avastanud olete, mida jälgima/kontrollima peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 08:32; 16.02 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sul tütrel seda pole, siis ei ole mõtet küll ette asjata kartma hakata, seda näeb ikka juba mähkmeid vahetades või puhastades. mul esimesena pööras tähelepanu lastearst, päris beebina. see ikka pole enamusel tüdrukutest, kuigi pole ka väga haruldane. ja isegi siis, kui on, ei põhjusta enamasti vaevusi. nii et tead, et selline nähtus on olemas, aga paanikaks pole põhjust, ja ära hoida ega ennetada tõenäoliselt pole võimalik. ei kandnud mu tütar küll vastsündinuna rohkem mähkmeid kui teised lapsed. ja eranditult ainult ökomähkmed olid. muidugi oleks võinud rohkem palja pepuga olla, aga meil korter külm, ja oli talv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 11:55; 16.02 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh selgitamast. Mul on kaks väikest tütart ja mingeid probleeme pole olnud, aga lugedes sellistest tüdrukutega seotud muredest ikka tekib küsimus, mida tähele panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 08:32; 16.02 23:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Veel kord tupeava kinnikasvamisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.