Esileht Väikelaps Veel üks jõulukingi teema (ühine kink lastele)

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Veel üks jõulukingi teema (ühine kink lastele)

Postitas:

Tere!

Jõulukinkide teemasid tuleb ehk söögi alla ja peale, aga küsin siiski minagi. Peres on 5,5a tüdruk ja 1,5a poiss. Kuna igasugu pisipudikinke tuleb sugulastelt lastele nii ehk naa, siis mõtlesime ise teha lastele midagi veidi suuremat seekord ja pisipudile ei panustaks. Et mõlemad on üsna elava loomuga ja meeldib nt ronida, siis üks variant, mis neile ühiselt võiks teoreetiliselt sobida on tubane väike ronimiskeskus (nt http://www.happysport.ee/et/a/varajane-start-lux-taiskomplekt või midagi analoogset). Teine idee on siiski teha neile eraldi kingitused (väiksemale nt jooksuratas, suuremale, kes on nutihuviline nt telekamäng arendavate mängudega (eelmistel jõuludel sai omale vtechi innotab maxi, mis mulle mängude poolest väga meeldis, aga sellel ütles aku kiirelt üles ja kuna protsessor oli aeglane (võrreldes meie telefonidega, mida ta vahel sai kasutada), siis see häiris teda)?).
Ma olen naatukene skeptiline selle ronimisasja suhtes, kuigi praeguseid valikuid (eriti võrdlust telekamänguga) vaadates on see ju kordades arendavam ja kasulikum, sest ma kardan, et selle vastu saab huvi ehk olema päris lühiajaline ja siis vedeleb lihtsalt üks kolakas kuskil nurgas. teisalt jälle öeldakse küll, et sobib igale vanusele, aga 1,5a vanune tegelane siiski potsatab sealt vast päris lihtsalt igast asendist veel (ehk siis võimalik, et juurde tuleks ehk selle väiksema tegelase jaoks üks pealtnäha põnev koht, mida siiski esialgu veel kasutada väga ei lasta nii, nagu tema suurema eeskujul tahaks).
Mida teie teeksite?
Äkki oskab keegi pakkuda mõnda muud kinki hoopis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 20:55; 24.11 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neil on nii suur vanusevahe, et kingi ikka midagi sellist, mis tüdrukule väga meeldiks ja sobiks. Millest ta tõesti rõõmu tunneks. Ju sa oled ammu kuulnud, mida ta sooviks.
1,5-aastasel on täiesti poogen jõuludest, tal oleks lihtsalt huvitav ka midagi samal ajal kätte saada, kui õde oma kingi saab. Millega poiss armastab mängida, see kingigi. Kui on autofänn, osta või viiekümnes masin.
Jooksuratas keset talve 1,5-aastasele, kel pole veel õiget tasakaalu ega võimalust ka harjutada? Ma ostaks selle umbes mais, kui laps on vanem ja ilmad soodsad, pole põhjust seda nüüd osta.
Nii väikese lapse kingitus olgu ikka kohe kasutatav/mängitav, siis on tal rõõmu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4-aastase jaoks ammendaks selline väike ronimiskeskus küll end väga ruttu. Üldse tundub see nii suure (ja veel turnimikalduvusega) lapse jaoks liiga lihtne ja vähe pinget pakkuv. Meil kasutab laps toas veits analoogseks turnimiseks kahekorruselist narivoodit. Aga see pole tal kindlasti mingi aega täitev põhitegevus, vaid lihtsalt mööda jalutades muu hulgas ronib kuskilt küljest ilma redelita üles ja teisest küljest alla, möödaminnes mõne pulga küljes rippudes või mingit trikki tehes. Mingiks ekstra lõbustuseks seda küll ei oska pidada, see on talle ikka niivõrd alla võimete, igasugune pinge puudub. Väiksema jaoks oleks jällegi vaja matte alla ja pidevat julgestajat, kas Sa ise jaksad pool päeva tema selja taga passida, kuni ta järjest keerukamate ülesannetega jõudu katsub? Igatahes väiksema jaoks tundub selline asi oluliselt arendavam ja põnevam kui 5-aastasele — eeldusel muidugi, et tal tõesti seal oma osavust proovile panna lubatakse, mitte ei keelata igal sammul. (Tõsi, mina isiklikult ei jaksaks kogu aeg lapsel sellist tema jaoks ohtlikumat turnimist turvata ja üldsegi õpetan mina oma lastele, et keerukamate-ohtlikumate turnimiste jaoks on õues mänguplatsid, kus on all pehme liiv või matid, kindlasti tehta oma võimete piiril turnimisi kõva põranda kohal, seal, kus on lähedal kapinurgad, jne.)

Nõustun eelkõnelejaga, et 1- ja 5-aastasele on pea võimatu leida ühiselt rõõmu pakkuvat asja. Ning iseäranis pisemale on kingirõõmu seisukohast ülioluline, et kinki saaks kohe ja sealsamas kasutada. Jooksuratas on väga vahva asi, aga 1,5-aastane nüüd küll ei oska ette rõõmustada, et näe, nüüd kolme kuu pärast saab sellega sõitmist harjutama hakata. Kõige parem oleks ikkagi, kui kinki saaks kasutama hakata loetud minutite jooksul pärast pakendist võtmist. Ning üldsegi pole nii väiksele vaja mingit suurt ja kallist asja, et palju rõõmu valmistada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult sobib ühine kink, kui seda kasutavad mõlemad! JA siis individuaalsed kingitused lisaks. Meil on kaksikud ja nooremad, ikka saavad mõne suurema asja mitme peale. On ka jõuluks rattad saanud, mis siis, et kohe sõitma ei saa hakata, suur rõõm ikkagi (ja noh, 1,5a see kinkide üle rõõmustamine jääb veel vähe häguseks 🙂 temale tore auto on Aasta kingitus tõenäoliselt hetkel)
Iseasi, kui palju on asju, mida 5,5 ja 1,5 saavad koos ühevõrra kasutada. See konkreetne ronimiskeskus on väikesele liiga raske ja ohtlik veel (ronida tahab muidugi), meie 5a oleks see ülititekas jälle, kardan, et jääks koju seisma lihtsalt, võtaks ruumi ja raiskaks raha. Aga mõte on hea! Ronimisasjana on väga mõttekas varbsein (+alusmatt väiksemale mõeldes, ka kõige lihtsam puust ja ei pea olema kõrge)- ei võta ruumi, aga kõiki trikke ja harjutusi saab teha- lihtsalt märkusena.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh!
Ma pigem kartsin, et nüüd tuleb igatpidi soovitusi ikkagi see ronimiskeskus osta, kuigi mul endal ka olid selles osas kõhklused, aga üllatusin tõesti positiivselt ja vastajate poolt välja toodud tähelepanekud (nt väiksema pidev valvamine, suurema jaoks liiga titekas, õuemänguväljak kui piisav alternatiiv) olid küll otse kümnesse 🙂
Jooksuratta teema on ka tõesti mõistlik lükata kevadesse, kui väiksemal on sünnipäev ja siis kinkida – saaks tõesti paremini kasutada kui praegu lihtsalt mööda tuba ringi tuuritades 🙂
Suurem aga on ette võtnud omamoodi kvaliteetaja ja lemmikkirjanduseks on nüüd Juku jõulukataloog – no vaatab, mis ta sealt välja valib, ehk saab seekord hoopis midagi siis samast sarjast rohkem (nt legosid paar erinevat komplekti, nukule mingid aksessuaarid juurde vms). Või kui tõesti tahab, saab telekamängu, aga siis juba pigem isaga kahepeale 😀

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 20:55; 24.11 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mänguköök on olemas? Minumeelest sellega mängivad nii poisid kui tüdrukud ja kasutatav suures vanusevahemikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mänguköök on olemas? Minumeelest sellega mängivad nii poisid kui tüdrukud ja kasutatav suures vanusevahemikus.

Oleneb lastest, me ostsime enda lastele ja kumbki sellega ei mänginud.

Ma pakuks teemaalgatajale, et jätaks selle kohustusliku kinkimise üldse ära. 1,5-aastane niikuinii ei saa veel aru sellest, et vot see on nüüd jõuludeks, talle sobiks ka mingi väike asjake. Suurem saaks siis ka, midagi, mida oskab soovida ja tõesti tahaks. Ja vanematel jääks ära see nuputamine ja raha kulutamine. Pigem siis ostke kevadel väiksemale jooksuratas 🙂 Kui ma tagantjärele tarkusena asja vaatan, siis saan nüüd aru, et kui lapsed veel väiksemad olid, siis ka punnitasime jõulukinkide mõtlemisel ja kinkimisel ikka üle, 1-2-aastasele ei ole seda kinki endal nii väga vaja, seda teevad vanemad rohkem enda pärast, neile on oluline lapsele kinkida midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Veel üks jõulukingi teema (ühine kink lastele)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.