Esileht Väikelaps veel üks jõulukingi teema vanem laps ja laamendav noorem laps :D

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: veel üks jõulukingi teema vanem laps ja laamendav noorem laps :D

Postitas:

Mind huvitaks, millised jõulukingid teete, kui peres on näiteks sumbes 4aastane ja noorem laps on veidi aeglasema arenguga 2aastane. “Aeglasem” areng siinkohal tähendab siis, et ta peenmotoorika annaks soovida (nt nupupuslesid veel päris niks-naks kokku ei pane vaid ikka peab pusima) ja ka sotsiaalselt on “titekas”, st laamendab veel päris palju ja käib suuremat last segamas, kui too üritab veidi nokitseda millegi kallal, lauamänge kui üritan harjutada, siis ka laamendab niisama veel kõik laiali jne.

just mõtlen kingiideesid suuremale lapsele tema arengut arvestades samas nii, et ei oleks mingit pidevat tüli, et noorem segab jne. Suuremale lapsele meeldivad pisikesed detailid, just nimelt näppudega töötamine, pisem aga pistab kõike veel suhu… ideid, kuidas lahendada kingid nii, et ma ei peaks pärast koguaeg juures passima ja mängimist reguleerima – just selles osas, et saaksin väiksemale midagi “analoogset”, kuid samas eakohast osta samal ajal mängimiseks (a la keerulisem ja lihtsam play-doh komplekt kummalegi).

Eks mul on mõned ideed endal ka, aga mõtlesin siin ajurünnakut korraldada 😀 Igasugused müramise-mänguasjad on meil nagunii olemas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 14:53; 26.11 16:29; 27.11 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Legod?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjelduse järgi tundus, et suurem on tüdruk ja väiksem on poiss? Mitte et see kingituse valimisel peaks määrav olema.
Aga minu ideed:

Lego Duplod (suuremale nt mingi haigla vm mängukomplekt, väiksemale mingi loomadega variant). Kui Duplosid varasemast ei ole, siis võib ka alustada väikeste Duplode kollektsioneerimist – startersette on ka väiksematele (mitte päris 2-aastastele, aga eks ta kasvab ka).
Play Doh oli Sul endal mainitud, aga oleks ka minu soovituste hulgas
Hüppeloom ja hüppepall (neid on eri suurusi, ma pole ekspert)
Nukud – mõlemad peaks olema beebinukude fännamise eas, eriti kui on tüdrukud.
Puldiautod – on hästi titekaid ja kuni täiskasvanute versioonideni välja. Mõlemad peaks olema üsna kvaliteetsed ja vastupidavad, sest 2-aastast neist eemale ei hoia nagunii.
Raamatud.
Puidust raudteekomplekt – vabalt võib osta kaks komplekti, mida headel päevadel saab ühendada, halvematel päevadel on aga võimalik eristada, et see on väiksema ja see on suurema lapse komplekt ning üksteise asju ei tohi lõhkuda.
Mänguköök ja selle tarvikud. Näiteks lõigatavad köögiviljad väiksemale – arendab ka käelist tegevust. Suuremale aga mingid peenemad kodumasinad.
Muusikariistad (kitarrid, trummid, flöödid, miniklaverid või mida iganes rahakott kannatab).
Taskulambid.
Joonistustahvlid (whiteboard, magnetpuruga tahvlid, millel spets pliiats või kriiditahvel – lastele meeldivad kõik).

Ma ise muide hankisin just tänu Perekooli ühele teemale lapsele poolkõrge narivoodi, kuhu suurem laps saab redelita üles, aga väiksem ei saa. Seal saab siis suurem laps rahulikult oma näputöid ja puslesid teha 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 16:10; 26.11 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas suurem on poiss või tüdruk? Minu lapsed ei ole kunagi huvitunud “igavamatest” analoogidest – kui tööriist, siis päris, kui mänguasi, siis sama, mis suuremal…
Aga on selliseid konstruktoreid, mis sobisid mõlemale – üks oskab juhendi järgi keerulisi asju teha, teine pusib niisama ja tükid on piisavalt suured, et mitte ohtu kujutada – meil on sellised magnetkonstruktor ja Zoob. Aga variante on veel.

Lisan: nööri otsa ajamise komplektid vastaks kriteeriumitele – suuremale ehete teema, väiksemale midagi “poistekat” – meil oli linnakomplekt (sõidukid, majad) popim kui kingiks saadud metsateemaline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 16:23; 27.11 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu üks siin väga tabavalt ära arvas, on suurem tüdruk ja väiksem poiss 😀 Puldiauto on hea mõte, selle peaks ka pisem kiiresti selgeks saama.

Seda narivoodi soovitust nägin ka, aga kuigi meil nooremal peenmotoorika on veidi maas, siis muus osas on ta väga kiire füüsilise arenguga ja megaaktiivne, väga osav turnija ja tagatipuks meeldib talle asjade pealt alla hüpata 😀 Kui ta üles ei saa, siis lihtsalt kukub end poolelt teelt vigaseks 😀 Just nendel kaalutlustel loobusime nari mõttest 😀

Neil oli tegelikult mõlemal alles sünnipäev ka ja seda enam on nüüd mõtted otsas, vanavanemad ka ju ootavad just minult soovitusi….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 14:53; 26.11 16:29; 27.11 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu asi lapsevanemana on võimaldada vanemal lapsel rahus oma asjadega mängimist mitte et kuna väikevend on titt, siis tema peab oma asjadest loobuma.

Näited oma perest. Õhtul on üks vanem mingi aja ühe lapsega ja teine teisega. Uksed vahelt kinni.

Suuremal on reguleeritava kõrgusega kirjutuslaud nii kõrgel et tema saab seistes toimetada aga väiksem ei ulata jne.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 20:46; 29.11 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ligi 4a tüdruk ja veidi üle 1a poiss.
Vahepeal jälgisin, mis mänge nad veel koos mängivad:
– arstimängud (ravivad üksteist lõputult),
– puidust poldid-mutrid-vidinad – suurem ehitab neist mingeid objekte, väiksem kruvib niisama tähtsa näoga. Muudest tööriistadest leiab suuremat kasutust veel haamer.
– vannimänguasjad
– kalapüügimäng (https://www.mytoys.de/eichhorn-angelspiel-5503407.html)
– matrjoška

Ja duplod-duplod-duplod. Just seetõttu, et väiksem tahab ka hirmsasti nendega mängida, pole ka suuremale veel pisikesi legosid andnud. Aga duplode kogus on muljetavaldav, sest kõik sugulased on ka koolitatud duplosid kinkima. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 16:10; 26.11 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu asi lapsevanemana on võimaldada vanemal lapsel rahus oma asjadega mängimist mitte et kuna väikevend on titt, siis tema peab oma asjadest loobuma.

Näited oma perest. Õhtul on üks vanem mingi aja ühe lapsega ja teine teisega. Uksed vahelt kinni.

Suuremal on reguleeritava kõrgusega kirjutuslaud nii kõrgel et tema saab seistes toimetada aga väiksem ei ulata jne.

Heh, mul ka 4- ja 2-aastane. Meie peres näiteks olen mina ainuke täiskasvanu. Ja sai kah kunagi suuremale just väiksema eest kaitseks eraldi kirjutuslaud ostetud, aga praeguseks juba ammu väiksem lohistab endale tooli või köögist tabureti kohale, kui on vaja suurema lapse lauale, minu sahtlitesse, lambilülitini vm pääseda. Tabureti otsas saab muide püsti ka seista …

Õnneks on meil lapsed olude sunnil nüüdseks juba täitsa ilusti kohanenud koos mängima. Suurem võtab väiksema isegi pisikeste Legodega mängides kampa. Ega väiksemast seal küll suuremat asja seal ei ole veel, minu meelest rohkem segab, aga suuremal näikse endal ka seltsim olevat, talle meeldib väiksemat õpetada ja juhendada, tihti kutsub ise pisema “abiks”, isegi kui see parasjagu mingi muu mänguasjaga toimetamas on. Nii et tänavu ma enam väga ei pea mõtlema, milliseid jõulukinke suurem laps võiks saada, nii et väiksem ta mänge laiali ei loobiks ja ära ei sööks (eelmisel aastal veel küll). Ainsad asjad, mida ma siiani jälgin suurema lapse käes ja alati sunnin iga kord käest lahti lastes kohe ja põhjalikult ära panema, on täiskasvanute teravad käärid (nendega on suuremal tihti parem lõigata kui nürivõitu lastekääridega) ja liim (millega lihtsalt on võimalik pool elamist täis mökerdada). Mõnel väga ekstreemsel juhul olen väiksema söögitooli kinni pannud, mul on meelega ostetud selline, kust ta ise välja ei pääse rabelema, aga see on ikka erand, mitte reegel. Eks sellel poolsunniviisilisel koostoimetamisel on ikka omad plussid ka, minul on lapsed päris ilusasti õppinud üksteisega arvestama juba. Ja iga aastaga läheb lihtsamaks, piirangud suuremale väiksema tõttu muudkui lõdvenevad ja kaovad. Tegu on ju ajutise olukorraga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 07:06; 27.11 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinkige oma suuremale lapsele oma tuba, kus ta saab ukse kinni panna ja rahulikult oma ette nokitseda, kui talle just see nokitsemine niiväga meeldib. 😉

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kolm kahe aastaste vahedega last. Ma võtsin eesmärgiks, et ei saa pidurdada suurema lapse arengut seepärast, et preres on väiksemad lapsed ka. Tuleb leida lahendused. Minu lahendused olid need, et suurema lapse pisikesed ja nuppudega asjad käisid eranditult kõrgemal, selleks kohandatud riiulil-kapis. Väikeste asjadega tohtis mängida ainult laua peal, naril või minu magamistoas kui uks oli vahelt kinni. Suurem pidi õppima (ja õppis ka) selgeks, et ühtegi maha kukkunud asja sinna jätta ei tohi. Väiksemale otsisin lahedaid alternatiive. Kui suurem pani lego kokku, siis väiksem sai sama teha lego duplotega. Kohe alguses jagasin lastele oma sahtlid,. oma kapid, kust teine laps asju võtta ei saa. Ja siis käisin ja rääkisin kahesele, kui ägedad asjad tema sahtlis on ja vanem õdfe kindlasti sealt midagi võtta ei tohi. Kahesele see väga meeldis ja see kuidagi aitas tal aru saada paremini, et ka tema ei tohi õe kappidest ja sahtlitest midagi võtta. Algul on see keelamine ja treenimine rakse aga veel halvem on kui välistad vanema lapse arengu viidates sellele. et väiksem ju ei saa hakkama. Väiksem teeb nendes piirides, mis on tema võimete kohane ja igatsus saada ka selliseid asju-tegevusi nagu vanemal, panebki ta arenema ja oskuseid omandama. Jash kahest tuli pidevalt valvata ja korrale kutsuda algul, et ta sealt laua pealt vanema õe asju võtma ei läheks, aga selline piiride ja reeglite õpetamine käib kahese kasvatamisega niikuinii kaasas. Printeri, läpaka, tleka juhtme jne. asjade näppimine on ka kahesel rangelt keelatud ja ei juhtu temaga sellest midagi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 10:51; 29.11 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kolm kahe aastaste vahedega last. Ma võtsin eesmärgiks, et ei saa pidurdada suurema lapse arengut seepärast, et preres on väiksemad lapsed ka. Tuleb leida lahendused. Minu lahendused olid need, et suurema lapse pisikesed ja nuppudega asjad käisid eranditult kõrgemal, selleks kohandatud riiulil-kapis. Väikeste asjadega tohtis mängida ainult laua peal, naril või minu magamistoas kui uks oli vahelt kinni. Suurem pidi õppima (ja õppis ka) selgeks, et ühtegi maha kukkunud asja sinna jätta ei tohi. Väiksemale otsisin lahedaid alternatiive. Kui suurem pani lego kokku, siis väiksem sai sama teha lego duplotega. Kohe alguses jagasin lastele oma sahtlid,. oma kapid, kust teine laps asju võtta ei saa. Ja siis käisin ja rääkisin kahesele, kui ägedad asjad tema sahtlis on ja vanem õdfe kindlasti sealt midagi võtta ei tohi. Kahesele see väga meeldis ja see kuidagi aitas tal aru saada paremini, et ka tema ei tohi õe kappidest ja sahtlitest midagi võtta. Algul on see keelamine ja treenimine rakse aga veel halvem on kui välistad vanema lapse arengu viidates sellele. et väiksem ju ei saa hakkama. Väiksem teeb nendes piirides, mis on tema võimete kohane ja igatsus saada ka selliseid asju-tegevusi nagu vanemal, panebki ta arenema ja oskuseid omandama. Jash kahest tuli pidevalt valvata ja korrale kutsuda algul, et ta sealt laua pealt vanema õe asju võtma ei läheks, aga selline piiride ja reeglite õpetamine käib kahese kasvatamisega niikuinii kaasas. Printeri, läpaka, tleka juhtme jne. asjade näppimine on ka kahesel rangelt keelatud ja ei juhtu temaga sellest midagi.

Vahest on Sul eriti rahulikud ja kergesti painutatavad lapsed? Kui mina oma kaheaastast vaatan, siis võrreldes lasteaias ja kunstitundides nähtud samaealistega on ta kohe kindlasti keskmisest lihtsamini ohjeldatav ja “raamides” laps. Aga mina küll ei saa lootma jääda, et ta kodus mingeid ahvatlevaid, kuid kõvasti keelatud asju näppima ei lähe, ikka peab kogu aeg peale passima. Mingi suletud uks ega laud teda nüüd küll ei pea, kui kiusatus on suur. Uksi hakkas ta avama sisuliselt kohe, kui jalad alla sai ja ronima veel varem kui toeta kõndima. 🙂 Juhtmed on meil lihtsalt niimoodi ära paigutatud, et ta ei pääse ligi.

Seda lootust, et ta rõõmsalt mängiks Duplotega, kui suurem väikese Lego võtab, nüüd küll pole — Duplotega mängib ta heal meelel kas üksi olles või siis, kui suurem laps samuti Duplod ette võtab. Muidugi võimaldan ma ka suuremale lapsele aeg-ajalt omaette olemise aega ning mõnikord ei lase väiksemal suurema mängudesse sekkuda, jonnigu palju tahes. Aga enamasti mängivad nad ikkagi koos. Ja samuti ei pea ma õigeks, et väiksem laps hommikust õhtuni näeb suuremat mängimas ainult igasuguste tema jaoks ülipõnevate mänguasjadega, mis kõik on talle keelatud.

Ning väga kenasti oskab suurem laps ka keerukamates mängudes leida väiksemale jõukohase rolli — ning väiksem arvestab sellisest privileegist tingitud piirangutega väga hästi. Hetkel näiteks panevad mingit 70+ tükiga puslet kokku, suurem ütleb väiksemale, mis värvi tükki tal parasjagu vaja on ja väiksem otsib siis vastavalt punaseid või kollaseid vm tükke ja pakub suuremale.

Suurema lapse arengu pärast ma küll ei muretse, niikuinii olen lasteaia arenguvestlustel juba mitu aastat kuulnud, et ta olla rühmakaaslastest igapidi aasta jagu ees. 🙂 Esimesed väikesed Legod (Friends sarjast) sai ta näiteks alles tänavu suvel 4,5-aastasena, aga kokku paneb ta neid juhiste järgi ludinal ning oskab ka väiksemat õde, kes nüüd enam suhu ei topi, väga ilusasti tegevusse kaasata — mitte midagi hirmsat temaga sellest ei juhtunud, et ta väiksema pärast neid väikesi Legosid aastakese kauem ootama pidi, kui ehk muidu oleks saanud. 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 07:06; 27.11 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, mis ime lapsed teil kodudes on, et 1,5-2,5a laps on nii rahulikult nõus mängima kuskil kinnises toas, üldse mitte vanemale õele/vennale järgi minema ja ei teki draama, kui keegi sulgub kuskile ukse taha. Ja muidugi soovitus kinkida suuremale lapsele oma tuba on jälle soovitus stiilis: ainult rikkad võivad lapsi saada (muideks, me elamegi 4-toalises, aga lapsi on 3, kellest vanim juba teismeline). 5-toalised majad on ikka juba päris kallid mu meelest, eriti kui veel mõelda, et “tüüplahendusena” on teisel korrusel ainult 3 magamistuba, st kas keegi lastest või vanemad peaksid siis eraldi korrusel magama ja normaalse lahenduse jaoks tuleks lasta maja ise porjekteerida, mis maksab teadagi veel rohkem…

kahjuks on nii, etiga jumala õhtu ei ole mõeldav, et alates koju jõudmist kuni laste magaminekuni mõlema dlapsevanemad tegelevad ainult oma kahe lapsega (ja teismeliseg aüldse ei tegele, rääkimata muudest kodustest toimetustest) j akoguaeg jälgivad, et lapsed teineteist ei segaks.

Minuarust on mõistlikum ikka just vaadata sinnapoole, et kuidas saada lapsed koo smängima, mitte aga elu eest pingutada selle nimel, et lapsed saaksid mängid aeraldi tubades, individuaalselt, üksi, oma ette, üksteisega mitte suheldes 😀 Seda pingutust võin ma teha, kui laste vanusevahe on 5 ja enam aastat (ja teismelisega olemegi nii arvestanud), aga mitte väikese vanusevahega lastega, kes peavad õppima kõrvuti elama ja olema.

Minuarust lähenemine stiilis iga laps oma tuppa ja eraldi mängima ei ole just eriti pedagoogiline, rääkimata selle sotsiaalsest mõjust.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 14:53; 26.11 16:29; 27.11 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kahene poiss on küll peenmotoorikas osav, aga kui väiksem oli, piisas väikeste asjadega mängides sellest, kui ise ka mängisin ja ühtlasi väiksemat jälgisin-juhendasin-keelasin-aitasin. Aga see oli selline “nüüd võtame” ja “kui lõpetame, siis paneme jälle ära”-mäng, mitte ei olnud kiusatus kogu aeg silmapiiril. Kleepimise-lõikamise-rebimise-maalimise jms puhul juhendan jälle rohkem suuremat, väiksemat katsun lihtsalt selleks ette nähtud alal hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 16:23; 27.11 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaheaastane, kes praegu tundub “raskesti” jälgitav, et paneb veel asju suhu jne, võib juba mõne kuu pärast palju asjalikum olla. Mina ei teeks seda, et suurem saab kingi nooremat arvestades, mitte teda ennast ja tema huvisid arvestades. Mõtle, mis neljasele endale sobiks, mis teda huvitaks, ja siis hakka mõtlema selles suunas, kuidas ta saaks selle asjaga mängida nii, et noorem ei segaks, kuni noorem on arengus veidi edasi jõudnud. Ja see võib juhtuda üsna kiiresti.

Neljasele duplosid ma enam ei kingiks, meil hakkas nokitseda ja väikseid pudinaid armastav vanem laps neljaselt lego friendsidega mängima. Noorem oli siis 2,5 a ja kui andsime lego kätte nii, et eraldi laua peal kokku panid ja mängisid ja pärast karpi tagasi, siis said hakkama küll nii, et midagi suus ega kadunud ei olnud. Tuli lihtsalt ise jälgida. Noorem siis muidugi rohkem uuris neid juppe, näpud veel nii osavad ei olnud, et ise kokku panna, aga ei tundunud kuigi mõttekas enam ka duplosid koju juurde osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu suuremal on väikesed legod ja väikesel (2) on duplod. Tegelikkuses mängivad mõlemad väikestega. Kahene on meil korralikult välja koolitatud ja asju suhu ei topi.
Kahese lemmikasjad on hetkel lõigatavad söögi mänguasjad ja mänguköök. Sünnipäevaks sai muidust kella, kus iga number on erivärvi ja eri kujuga ning tuleb oma auku panna. Lihtsam kui nupu pusle ja värvid said kiiresti selgeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis ime lapsed teil kodudes on, et 1,5-2,5a laps on nii rahulikult nõus mängima kuskil kinnises toas, üldse mitte vanemale õele/vennale järgi minema ja ei teki draama, kui keegi sulgub kuskile ukse taha.

Loomulikult tekib draama ja loomulikult algul ei taha ka teine kusagil eraldi mängida. Aga see on ainus variant. Vanem laps saab peagi teada, et see ongi ainus võimalik variant selle peenikestest juppidest koosneva legoga mängimiseks ja teeb valiku. Väiksem saab teada, et ta võib ükskõik kui palju draamat teha, sinna tuppa ta ikka minna ei või. Loomulikult kasutan mina emana samal ajal kõikvõimalikke nippe, et väiksema tähelepanu hoopis endale tõmmata, kaasata ta mingitesse teistesse põnevatesse tegevustesse. Ja loomulikult ei käigi see kõik nii, et ise saad perekoolis istuda ja kõik toimib ise.

Ja kuna ka nelja-viiene ei tahagi väga sageli omaette olla, siis see on ise hea reguleeriv mehhanism, ehk siis enamuse ajast lapsed mängivadki ühiste asjadega koos ja vaid vahel suurem eraldub ja väiksem peab sellest üle saama ema abiga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 10:51; 29.11 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis ime lapsed teil kodudes on, et 1,5-2,5a laps on nii rahulikult nõus mängima kuskil kinnises toas, üldse mitte vanemale õele/vennale järgi minema ja ei teki draama, kui keegi sulgub kuskile ukse taha.

Loomulikult tekib draama ja loomulikult algul ei taha ka teine kusagil eraldi mängida. Aga see on ainus variant. Vanem laps saab peagi teada, et see ongi ainus võimalik variant selle peenikestest juppidest koosneva legoga mängimiseks ja teeb valiku. Väiksem saab teada, et ta võib ükskõik kui palju draamat teha, sinna tuppa ta ikka minna ei või. Loomulikult kasutan mina emana samal ajal kõikvõimalikke nippe, et väiksema tähelepanu hoopis endale tõmmata, kaasata ta mingitesse teistesse põnevatesse tegevustesse. Ja loomulikult ei käigi see kõik nii, et ise saad perekoolis istuda ja kõik toimib ise.

Ja kuna ka nelja-viiene ei tahagi väga sageli omaette olla, siis see on ise hea reguleeriv mehhanism, ehk siis enamuse ajast lapsed mängivadki ühiste asjadega koos ja vaid vahel suurem eraldub ja väiksem peab sellest üle saama ema abiga.

Just täpselt. Loomulikult väiksem võib karjuda ukse taga kui suurem tahab midagi nokitseda aga laps ei pea alati saama kõike mida soovib.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 20:46; 29.11 14:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps veel üks jõulukingi teema vanem laps ja laamendav noorem laps :D

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.