Esileht Koroonaviirus COVID-19 Veel üks koroonahull hakkas märatsema

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 143 )

Teema: Veel üks koroonahull hakkas märatsema

Postitas:
Kägu

Mina kardan nende pärast, kelle jaoks on vaktsineerimine vastunäidustatud meditsiinilistel põhjustel.

Ole mureta, sellised inimesed oskavad ennast ise kaitsta.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S. Võrdse kohtlemise seadus:

§ 1.  Seaduse eesmärk ja reguleerimisala
  (1) Seaduse eesmärk on tagada isikute kaitse diskrimineerimise eest rahvuse (etnilise kuuluvuse), rassi, nahavärvuse, usutunnistuse või veendumuste, vanuse, puude või seksuaalse sättumuse alusel.

Huvitav, kuhu meie õiguskantsler kadunud on? Paar sõnavõttu olid täitsa mõistuspärased, siis üks, mis nõustus, et jaa, piirangud on õigustatud, ning seejärel päris vaikus?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei taha, et keegi mind vägisi koroona eest kaitseb, mul pole vaja seda.

Oled siis valmis, et kui koroona saad, siis arstiabi ka ei saa? Ja kui ei ole selleks valmis, siis ei ole enam oluline see, kas sul on seda koroona eest kaitsmist vaja, aga see, kas ühiskonnal on vaja. Sest meie tervishoiusüsteem ei tule mingist hetkest enam toime kõigi abivajatega ning seetõttu tulebki kaitsta kõiki koroona eest, ka neid, kes ise arvavad, et seda ei vaja.

Kui sa ei soovi ennast vaktsineerida, siis ära vaktsineeri, aga ära ka liigu kohtades, kus vaktsineerimine nõutud on. Kui ei soovi maski kanda, ära kanna. Kodus ei sunni keegi sind maski kandma, nii et võid vabalt olla kodus ja maski mitte kanda. Poodi sa paraku minna ei tohi, kui maski kanda ei soovi.  Aga tänapäeva maailmas ei tähenda poodi mitteminemine õnneks näljasurma, alati on võimalik kaupa koju tellida, nii et istu aga rahulikult kodus ja kõik on hästi.

+14
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa oled kolme doosiga süstitud, mask ees… siis nagu päriselt kardate ka seda ühte ilma maskita inimest?

Mina ei karda neid maskita inimesi ja üldse ei arvagi, et maskidest erilist kasu oleks. Eriti nendest kaltsudest ja sajakordselt kasutatud kirurgimaskidest. Aga kui selline reegel on, mida sa hüppad siis. Selline tülinorimine tundub lihtsalt ülimalt tobe ja sellest inimesest enam ei pea midagi. Tõesti, istu kodus, kui sulle reeglid ei sobi. Kõiki asju saab tellida netist, ei pea sinna kaubanduskeskusesse hängima minema. Ilmselgelt on see tüüp muidugi vaktsineerimata ka ja ohustab selle hängimisega eelkõige iseennast. Ja teised peavad maksumaksjana selliste tüüpide ravi eest pärast hingehinda maksma oma ravi hinnaga.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S. Võrdse kohtlemise seadus: § 1.  Seaduse eesmärk ja reguleerimisala   (1) Seaduse eesmärk on tagada isikute kaitse diskrimineerimise eest rahvuse (etnilise kuuluvuse), rassi, nahavärvuse, usutunnistuse või veendumuste, vanuse, puude või seksuaalse sättumuse alusel.   P.P.S. Ei, vaktsineerimata ja maskita inimesed EI OLE ohtlikud!

Nii ja kui kodanik KaruMati on veendunud, et ega load ei sõida, mees sõidab, siis ei tohi teda diskrimineerida ja talt juhiluba nõuda ega juhiloata sõidu eest trahvi teha?

Saad ju isegi aru, et maskikandmisesse ei puutu sinu veendumus mitte üks raas. Lihtsalt iga inimene peab ühiskonnas elades järgima erinevaid seadusi, määruseid  ja korraldusi sõltumata oma veendumustest.

KaruMatil võib ka muideks täiesti õigus olla ta veendumuses, et tema on ohutum autojuht, kui näiteks RebaseRein. Ei ole üldse võimatu, et ka ilma juhiloata inimene oskab tegelikult väga korralikult sõita ja samas võib olla juhiloa saanud mõnikord ka inimene, kes nii hästi sõita ei oskagi. Ja sellel vaatamata ei tohi see juhiloata inimene autorooli minna ning kui siiski läheb, saab ka karistuse. Vaatamata oma veendumusele, et ta oskab autot juhtida ja on autojuhina ohutu.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka põdenud ja 3 korda vaktsineeritud.

Miks ometi? Soovitan sul lugeda teadlaste viimaseid seisukohti selle kohta, kuidas läbipõdenud vaktsineerimisest mingit lisakasu ei saa. UK-s tehtud (riiklike) uuringute kohaselt on leitud, et see võib pigem isegi pärssida läbipõdemisest saadud loomulikku immuunsust. Rohkem ei ole alati parem.

+6
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ei mõista, miks koroonahullud trügivad kaubanduskeskustesse, kui nad pole sinna oodatud. Kauba saab telida mugavalt koju, nagu väidetakse teises teemas!

Kuhu me oleme jõudnud – normaalne palja näoga inimene on “koroonahull”? Kelle arvates? Mingi triple-vaxxed-triple-masked “normaalse inimese” arvates? 😀 😀 😀

+6
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=postimeesew19410911.2.14&e=——-et-25–1–txt-txIN%7ctxTI%7ctxAU%7ctxTA————-

 

Tasub mõelda, kas valitsuse määrused on alati ja igal juhul head ning nende täitmine väärikas ja tubli tegu.

Hirmutavalt tuttav situatsioon ka aastal 2021…

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad ju isegi aru, et maskikandmisesse ei puutu sinu veendumus mitte üks raas. Lihtsalt iga inimene peab ühiskonnas elades järgima erinevaid seadusi, määruseid ja korraldusi sõltumata oma veendumustest.

Sinusugustele siin eespool juba lingiti 1941. aasta ajaleheartikkel – oled sellega ka nõus? Kui jah, siis palun selgita ka veidi lahti, miks sa sellega nõus oled, et 1941. aastal oli ok juute niimoodi kohelda. Lihtsalt sellepärast, et valitsus nii otsustas?

+3
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sinusugustele siin eespool juba lingiti 1941. aasta ajaleheartikkel – oled sellega ka nõus? Kui jah, siis palun selgita ka veidi lahti, miks sa sellega nõus oled, et 1941. aastal oli ok juute niimoodi kohelda. Lihtsalt sellepärast, et valitsus nii otsustas?

KAs praegu on maskid kohustuslikud juutidele ja teistele mitte? Või on mingi muu enda poolt mitte muudetav tunnus (nt nahavärv või sugu), mille järgi neid maske kanda kästakse? Mina ikka teadsin, et maske peavad hetkel kõik kandma. Ning eesmärk on sellel ka õige – hoida madalamal viiruse levikut selleks, et mitte üle koormata haigeid. ET inimesed saaksid abi, kui nad abi vajavad. Mingit juutide või mustanahaliste või naiste või punapeade või heteromeeste või.. diskrimineerimist mina siin küll ei näe.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Krt, küsimus on selles, et keegi peab end ühiskondlikest reeglitest kõrgemalseisvaks, talle ei kehti valitsuse määrused. Minu arust on ka jabur, et ma pean ootama täiesti tühja sõidutee ääres punase jalakäijate foori taga kuni see roheliseks muutub, aga ometi ma teen seda. Ja kui ei tee ning politseile vahele jään, siis tunnistan pattu ja saan omatrahvi, mitte ei hakka lõugama, kui mõttetu see ootamine oleks olnud ega tee sajal muul moel tsirkust. Oli minu valik reegleid rikkuda – ja vastutan tagajärgede eest.

https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=postimeesew19410911.2.14&e=——-et-25–1–txt-txIN%7ctxTI%7ctxAU%7ctxTA————-

Tasub mõelda, kas valitsuse määrused on alati ja igal juhul head ning nende täitmine väärikas ja tubli tegu.

Määruseid tuleb igal juhul täita. See on anarhia, kui igaüks otsustab, kas tätia mõnda määrust või seadust või mitte. Sellises riigis ei tahaks keegi elada.

Kindlasti ei ole kõik määrused head. Igaühel on võimalik kandideerida riiki juhtima ja võtta vastu paremaid määruseid. Ma tahaks näha määrust, mida kõik heaks peavad…

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S. Võrdse kohtlemise seadus: § 1. Seaduse eesmärk ja reguleerimisala (1) Seaduse eesmärk on tagada isikute kaitse diskrimineerimise eest rahvuse (etnilise kuuluvuse), rassi, nahavärvuse, usutunnistuse või veendumuste, vanuse, puude või seksuaalse sättumuse alusel.

Maski kandmise kohustus pole mingilgi moel diskrimineerimine!

Sama lugu on riietega. Kas ma tohin võtta riided seljast ja kõndida tänaval täiesti paljalt? – Ei tohi. Võiks ju samamoodi kisada, et mind diskrimineeritakse veendumuste alusel!

Samal ajal need EKRE ajuhiiglased ja Varro Vooglaid diskrimineerivad homosid. Miks nad sel juhul ei aja näpuga järge seadustes?

 

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.reuters.com/world/europe/dutch-covid-19-quarantine-ends-most-safrica-passengers-authorities-2021-12-02/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ise haiglasse satud ja miskipärast hingamisaparaati kasutama peaksid, kas siis loobud üllameelselt selle kalli teenuse kasutamisest, sest kulutaksid muidu meie kõigi raha, või oled ainult tänu vaktsineerimisele ise seda privileegi väärt?

mind paneb ikka ja jälle imestama, et inimesed, kes peavad arste lollideks, kallutatuteks ja suisa pahatahtlikeks, kui jutt on vaktsineerimisest, täiesti muretult usaldaks oma elu ja tervise nendesamade arstide kätesse, kui “miskipärast hingamisaparaati kasutama peaksid”.

See vastus sai vist vale kommentaari alla kirjutatud, absoluutselt ei haaku sellega.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.reuters.com/world/europe/dutch-covid-19-quarantine-ends-most-safrica-passengers-authorities-2021-12-02/

Tõlgime ära ka, siis saab ka perekooli enamus aru, millest jutt:

AMSTERDAM, Dec 2 (Reuters) – Hollandi tervishoiuasutuse teatel olid enamus 62-st möödunud nädalal Lõuna-Aafrikast saabunud ning positiivse testi andnud lennureisijast vaktsineeritud, mis lisab kaalu üleskutsele testida enne lende kõiki reisijaid, sõltumata nende vaktsineerimisstaatusest.

Lisaks olid ka kõik 14 reisijat, kel tuvastati hiljem Omicroni nakkus vaktsineeritud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõlgime ära ka, siis saab ka perekooli enamus aru, millest jutt: AMSTERDAM, Dec 2 (Reuters) – Hollandi tervishoiuasutuse teatel olid enamus 62-st möödunud nädalal Lõuna-Aafrikast saabunud ning positiivse testi andnud lennureisijast vaktsineeritud, mis lisab kaalu üleskutsele testida enne lende kõiki reisijaid, sõltumata nende vaktsineerimisstaatusest. Lisaks olid ka kõik 14 reisijat, kel tuvastati hiljem Omicroni nakkus vaktsineeritud.

Ja kas sellel lennul mõni vaktsineerimata reisija ka muidu oli? Üldiselt olen nõus, et reisilt tulles peaks testima kõiki saabujaid. Aga tuleb ka endale aru anda, et kui saja ühest reisijast nt 1 on vaktsineerimata ning positiivse testi annab see 1 vaktsineerimata ja 14 vaktsineeritud reisijat, siis reaalselt saab öelda, et  positiivse tulemuse andis 100% vaktsineerimata inimestest ja 14% vaktsineeritud inimestest. Vaktsineerimata inimesed praegu pigem ei reisi, nii et ei ole midagi imestada, kui lennukis ongi enamus või isegi kõik reisijad vaktsineeritud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui foor ilmselgelt katki peaks olema ning roheliseks ei muutugi, vantsid kõrvad lontis järgmise juurde lootuses, et see töötab? Sest kõige olulisem on ju reeglite järgimine, mitte terve mõistus.

Ei, loomulikult ei vantsi. Kuid foor ei ole katki antud juhul. Katki on ta vaid teatud seltskonna arust, nende peas. Pigem on sobiv näide, et kui ma olen värvipime ning punast ei näe, siis panen üle tee, mis sellest, et teised kõik seisavad ja ootavad – aga mina ei näe punast.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui foor ilmselgelt katki peaks olema ning roheliseks ei muutugi, vantsid kõrvad lontis järgmise juurde lootuses, et see töötab? Sest kõige olulisem on ju reeglite järgimine, mitte terve mõistus.

Oled sa kunagi näinud foori, mis oleks katki nii, et jalakäijatele on punane ja jääbki punaseks? Mina näinud ei ole. Kui foor ei tööta, siis on kaks varianti, kas ei põle ükski tuli või vilgub kollane pidevalt. Mõlemal juhul tuleb seda fooriga ülekäigurada käsitleda kui tavalist ilma foorida ülekäigurada – ehk siis jalakäijal on autode ees eesõigus, aga ta peab veenduma , et autojuht on teda märganud ja jõuab peatuda. Seega seda reeglit ma foori katkioleku korral ka rakendan.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõlgime ära ka, siis saab ka perekooli enamus aru, millest jutt: AMSTERDAM, Dec 2 (Reuters) – Hollandi tervishoiuasutuse teatel olid enamus 62-st möödunud nädalal Lõuna-Aafrikast saabunud ning positiivse testi andnud lennureisijast vaktsineeritud, mis lisab kaalu üleskutsele testida enne lende kõiki reisijaid, sõltumata nende vaktsineerimisstaatusest. Lisaks olid ka kõik 14 reisijat, kel tuvastati hiljem Omicroni nakkus vaktsineeritud.

Ja kas sellel lennul mõni vaktsineerimata reisija ka muidu oli? Üldiselt olen nõus, et reisilt tulles peaks testima kõiki saabujaid. Aga tuleb ka endale aru anda, et kui saja ühest reisijast nt 1 on vaktsineerimata ning positiivse testi annab see 1 vaktsineerimata ja 14 vaktsineeritud reisijat, siis reaalselt saab öelda, et positiivse tulemuse andis 100% vaktsineerimata inimestest ja 14% vaktsineeritud inimestest. Vaktsineerimata inimesed praegu pigem ei reisi, nii et ei ole midagi imestada, kui lennukis ongi enamus või isegi kõik reisijad vaktsineeritud.

Selles ei ole ju point, kelle hulgas kui palju positiivseid oli. Point on selles, et vaktsineeritus ei hoia ära nakkuse levikut. Vaktsiinipass on mõttetu selle eesmärgi täitmiseks ja kui me tahame päriselt nakkuse leviku piiramiseks midagi teha, siis tuleb reisijaid testida.

Samas muidugi, arvestades Omicroni suhtelist ohutust, mida tänaseks arvatakse, on kogu see trall mingite nakatunute tuvastamise ümber üldse paras teater.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S. Võrdse kohtlemise seadus: § 1. Seaduse eesmärk ja reguleerimisala (1) Seaduse eesmärk on tagada isikute kaitse diskrimineerimise eest rahvuse (etnilise kuuluvuse), rassi, nahavärvuse, usutunnistuse või veendumuste, vanuse, puude või seksuaalse sättumuse alusel. P.P.S. Ei, vaktsineerimata ja maskita inimesed EI OLE ohtlikud!

Nii ja kui kodanik KaruMati on veendunud, et ega load ei sõida, mees sõidab, siis ei tohi teda diskrimineerida ja talt juhiluba nõuda ega juhiloata sõidu eest trahvi teha?

Saad ju isegi aru, et maskikandmisesse ei puutu sinu veendumus mitte üks raas. Lihtsalt iga inimene peab ühiskonnas elades järgima erinevaid seadusi, määruseid ja korraldusi sõltumata oma veendumustest.

KaruMatil võib ka muideks täiesti õigus olla ta veendumuses, et tema on ohutum autojuht, kui näiteks RebaseRein. Ei ole üldse võimatu, et ka ilma juhiloata inimene oskab tegelikult väga korralikult sõita ja samas võib olla juhiloa saanud mõnikord ka inimene, kes nii hästi sõita ei oskagi. Ja sellel vaatamata ei tohi see juhiloata inimene autorooli minna ning kui siiski läheb, saab ka karistuse. Vaatamata oma veendumusele, et ta oskab autot juhtida ja on autojuhina ohutu.

Olgu, kui niisuguste näidete peale läheme, pakun omalt poolt vastu ka:

Talviti on meil oht jääpurikaga vastu pead saada ja nädalateks haiglasse intensiivraviosakonda sattuda. Haiglate täitumise vältimiseks on igal vähemalt 5-aastasel elanikul kohustus kanda 1. novembrist 30. aprillini kiivrit. Kes kiivrit ei kanna, saab trahvi. Kes kiivrit ei kanna ja jääpurikaga piki pead saab, on hoolimatu värdjas ja ei vääri haiglasse viimistki – sest keegi teine, hoolsam kodanik võib parajasti täpselt samal hetkel arstiabi vajada ja jääb selle haige kiivrivastase tolguse pärast kindlasti surema. Kui keegi tuleb rääkima, et ta ei kardagi niiväga jääpurikaga vastu pead saada või et kiivri kandmine peaks olema vabatahtlik, väärib ühiskondlikku hukkamõistu ja igavest põlgust. Sest need on meie reeglid, mida iga inimene on kohustatud täitma. Ja kiivrivstaste pärast võivad teised, head inimesed surra.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi tuleb rääkima, et ta ei kardagi niiväga jääpurikaga vastu pead saada või et kiivri kandmine peaks olema vabatahtlik, väärib ühiskondlikku hukkamõistu ja igavest põlgust. Sest need on meie reeglid, mida iga inimene on kohustatud täitma. Ja kiivrivstaste pärast võivad teised, head inimesed surra.

Aga täpselt nii ongi. Kui purikakukkumise oht on väga suur ning purikahaigete ravi väga kulukas ning ressurssi kinni hoidev, siis on igati loogiline selline määrus vastu võtta. Mis selles sinu arust veidrat on? Praegu pole meil mingit purikaepideemiat, seega pole ka vastavat määrust.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi tuleb rääkima, et ta ei kardagi niiväga jääpurikaga vastu pead saada või et kiivri kandmine peaks olema vabatahtlik, väärib ühiskondlikku hukkamõistu ja igavest põlgust. Sest need on meie reeglid, mida iga inimene on kohustatud täitma. Ja kiivrivstaste pärast võivad teised, head inimesed surra.

Aga täpselt nii ongi. Kui purikakukkumise oht on väga suur ning purikahaigete ravi väga kulukas ning ressurssi kinni hoidev, siis on igati loogiline selline määrus vastu võtta. Mis selles sinu arust veidrat on? Praegu pole meil mingit purikaepideemiat, seega pole ka vastavat määrust.

Minu arvates on veider see, et 1) riik sekkub liiga jõuliselt inimeste ellu ja meetmed on ebaproportsionaalsed ja 2) hoolimise sildi all külvatakse inimestevahelist vaenu.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on veider see, et 1) riik sekkub liiga jõuliselt inimeste ellu ja meetmed on ebaproportsionaalsed ja 2) hoolimise sildi all külvatakse inimestevahelist vaenu.

Kelle arust liiga jõuliselt, kelle arust liiga leebelt, kelle arust parajalt. See on arvatavasti otseses sõltuvuses sellest, kui väga sa koroonat kardad ning kui ohustatuks ennast ja oma lähedasi pead.

On vaieldav, kes siin vaenu külvab, kas see, kes heaga ettekirjutusi ei täida või see, kes mittetäitjaid halvustab ja neile näpuga näitab.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=postimeesew19410911.2.14&e=——-et-25–1–txt-txIN%7ctxTI%7ctxAU%7ctxTA————-

Tasub mõelda, kas valitsuse määrused on alati ja igal juhul head ning nende täitmine väärikas ja tubli tegu.

Hirmutavalt tuttav situatsioon ka aastal 2021…

jah  aga pidagem siis meeles ka seda https://et.wikipedia.org/wiki/Holokaust_P%C3%A4rnus

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Krt, küsimus on selles, et keegi peab end ühiskondlikest reeglitest kõrgemalseisvaks, talle ei kehti valitsuse määrused. Minu arust on ka jabur, et ma pean ootama täiesti tühja sõidutee ääres punase jalakäijate foori taga kuni see roheliseks muutub, aga ometi ma teen seda. Ja kui ei tee ning politseile vahele jään, siis tunnistan pattu ja saan omatrahvi, mitte ei hakka lõugama, kui mõttetu see ootamine oleks olnud ega tee sajal muul moel tsirkust. Oli minu valik reegleid rikkuda – ja vastutan tagajärgede eest.

https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=postimeesew19410911.2.14&e=——-et-25–1–txt-txIN%7ctxTI%7ctxAU%7ctxTA————-

Tasub mõelda, kas valitsuse määrused on alati ja igal juhul head ning nende täitmine väärikas ja tubli tegu.

Määruseid tuleb igal juhul täita. See on anarhia, kui igaüks otsustab, kas tätia mõnda määrust või seadust või mitte. Sellises riigis ei tahaks keegi elada.

Kindlasti ei ole kõik määrused head. Igaühel on võimalik kandideerida riiki juhtima ja võtta vastu paremaid määruseid. Ma tahaks näha määrust, mida kõik heaks peavad…

Kas Te üldse lugesite viidatud artiklit?! Sama küsimus kõigile, kes Teie kirjutatuga nõustusid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa oled kolme doosiga süstitud, mask ees… siis nagu päriselt kardate ka seda ühte ilma maskita inimest? Mitut doosi teil vaja on siis, et end turvaliselt tunda? Ja pealegi, te oma doosidega pidite ju teisi ka kaitsma ????

Mina kardan nende pärast, kelle jaoks on vaktsineerimine vastunäidustatud meditsiinilistel põhjustel. Samuti on vaktsineerimata lapsed.

Arstid on öelnud, et meid inimesi on Eestis umbes 125. Niiet ära räägi lolli juttu.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Määruseid tuleb igal juhul täita.

Minu jaoks on hirmutav see teadmine, et on olemas inimesi, kes arvavad, et kui on määrus, siis seda tuleb igal juhul täita, olenemata selle sisust.

Kui homme tuleks määrus, et kõik 60+inimesed saadetakse kuskile laagrisse, siis ütled viksilt oma emale headaega või hakkad ise samme laagri poole sättima?

Võimulolijad ei ole alati sinu või ka oma rahva huvide eest mängus, nad ei tee ka alati mingeid mõistlikke otsuseid. Kui antakse välja mingi täiesti absurdne määrus, siis selle asemel, et seda kuulekalt täitma hakata, tuleb selle vastu protestida. Okei, maskikandmise kohustus on selline lihtsakene, maski võib ju ette panna, kuigi see ei hoia kuidagi koroonaviiruse levikut ära. Natuke tatipritsmeid ikka kinni hoiab. Aga võib tulla ka mõni juba hoopis hullem määrus ja no ei saa nii, et kõike kuulekalt täitma asud.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa oled kolme doosiga süstitud, mask ees… siis nagu päriselt kardate ka seda ühte ilma maskita inimest? Mitut doosi teil vaja on siis, et end turvaliselt tunda? Ja pealegi, te oma doosidega pidite ju teisi ka kaitsma ????

Minu arust pole vahet, mitme doosiga või üldse ühegi doosita inimesed tal ümber on. Suurem osa nii vaktsineerimata kui ka vaktsineeritud inimestest paneb maski ette, ei võta see neil tükki küljest, ei tekita ajukahjustust ega midagi. Aga käputäis pooletoobiseid on teinud sellest tühisest asjast endale mingi isikliku ristiretke. Mis iganes neil kupli all enne võis juba logiseda, see väike asi – mask – on olnud päästik. Kahju ja piinlik ka.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.youtube.com/watch?v=xTy1tUi1IlA

Päris palju tuttavlikku juttu.

Kui palju me inimkonnana ajaloost õppinud oleme? Mulle tundub, et mitte piisavalt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi tuleb rääkima, et ta ei kardagi niiväga jääpurikaga vastu pead saada või et kiivri kandmine peaks olema vabatahtlik, väärib ühiskondlikku hukkamõistu ja igavest põlgust. Sest need on meie reeglid, mida iga inimene on kohustatud täitma. Ja kiivrivstaste pärast võivad teised, head inimesed surra.

Aga täpselt nii ongi. Kui purikakukkumise oht on väga suur ning purikahaigete ravi väga kulukas ning ressurssi kinni hoidev, siis on igati loogiline selline määrus vastu võtta. Mis selles sinu arust veidrat on? Praegu pole meil mingit purikaepideemiat, seega pole ka vastavat määrust.

Ma arvan, et kõik tulised vaktsiinipooldajad ja haiglate ülekoormuse vastu võitlejad võiksid siiski endale kiivrid soetada ja need ka silmini pähe tõmmata. Lund on palju ja külmale järgneb alati sula, nii et pea need ohtlikud purikad platsis ei ole.
Kiivrile võiks panna ka kleepsu “Vaxxed”.

+2
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 143 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Veel üks koroonahull hakkas märatsema