Esileht Koroonaviirus COVID-19 Veel üks koroonahull hakkas märatsema

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 143 )

Teema: Veel üks koroonahull hakkas märatsema

Postitas:
Kägu

Krt, küsimus on selles, et keegi peab end ühiskondlikest reeglitest kõrgemalseisvaks, talle ei kehti valitsuse määrused. Minu arust on ka jabur, et ma pean ootama täiesti tühja sõidutee ääres punase jalakäijate foori taga kuni see roheliseks muutub, aga ometi ma teen seda. Ja kui ei tee ning politseile vahele jään, siis tunnistan pattu ja saan omatrahvi, mitte ei hakka lõugama, kui mõttetu see ootamine oleks olnud ega tee sajal muul moel tsirkust. Oli minu valik reegleid rikkuda – ja vastutan tagajärgede eest.

https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=postimeesew19410911.2.14&e=——-et-25–1–txt-txIN%7ctxTI%7ctxAU%7ctxTA————-

Tasub mõelda, kas valitsuse määrused on alati ja igal juhul head ning nende täitmine väärikas ja tubli tegu.

Määruseid tuleb igal juhul täita. See on anarhia, kui igaüks otsustab, kas tätia mõnda määrust või seadust või mitte. Sellises riigis ei tahaks keegi elada.

Kindlasti ei ole kõik määrused head. Igaühel on võimalik kandideerida riiki juhtima ja võtta vastu paremaid määruseid. Ma tahaks näha määrust, mida kõik heaks peavad…

Kas Te üldse lugesite viidatud artiklit?! Sama küsimus kõigile, kes Teie kirjutatuga nõustusid.

Ei loe perekoolikas (aka keskmine eestlane) sul midagi. Tal on tähelepanuhäire ja vilets haridus, mis ei võimalda tal keerulisematest tekstidest arugi saada. Mida selline sul loeb? Lihtsalt plähmerdab midagi, mida sõbrannalt kuulis. Pillub mingeid käibetõdesid paremale-vasakule.
Ma pakun, et suurem osa perekoolikatest pole kuulnudki midagi holocaustist. Hea, kui nad teavad, misasi on halloween, aga vaevalt nad sellestki rohkemat taipavad, kui kommid ja kostüümid või et meil on oma kadri- ja mardipäev…

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Krt, küsimus on selles, et keegi peab end ühiskondlikest reeglitest kõrgemalseisvaks, talle ei kehti valitsuse määrused. Minu arust on ka jabur, et ma pean ootama täiesti tühja sõidutee ääres punase jalakäijate foori taga kuni see roheliseks muutub, aga ometi ma teen seda. Ja kui ei tee ning politseile vahele jään, siis tunnistan pattu ja saan omatrahvi, mitte ei hakka lõugama, kui mõttetu see ootamine oleks olnud ega tee sajal muul moel tsirkust. Oli minu valik reegleid rikkuda – ja vastutan tagajärgede eest.

https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=postimeesew19410911.2.14&e=——-et-25–1–txt-txIN%7ctxTI%7ctxAU%7ctxTA————-

Tasub mõelda, kas valitsuse määrused on alati ja igal juhul head ning nende täitmine väärikas ja tubli tegu.

Määruseid tuleb igal juhul täita. See on anarhia, kui igaüks otsustab, kas tätia mõnda määrust või seadust või mitte. Sellises riigis ei tahaks keegi elada.

Kindlasti ei ole kõik määrused head. Igaühel on võimalik kandideerida riiki juhtima ja võtta vastu paremaid määruseid. Ma tahaks näha määrust, mida kõik heaks peavad…

Üks võimalus on veel. Alati on võimalik määrust halduskohtus vaidlustada ja kõigile tõestada, et see on põhiseadusega vastuolus. Kuni seda kinnitavat kohtulahendit ei ole, on tegemist spekulatsiooniga mitte juriidilise faktiga.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa oled kolme doosiga süstitud, mask ees… siis nagu päriselt kardate ka seda ühte ilma maskita inimest? Mitut doosi teil vaja on siis, et end turvaliselt tunda? Ja pealegi, te oma doosidega pidite ju teisi ka kaitsma 😀

Minu arust pole vahet, mitme doosiga või üldse ühegi doosita inimesed tal ümber on. Suurem osa nii vaktsineerimata kui ka vaktsineeritud inimestest paneb maski ette, ei võta see neil tükki küljest, ei tekita ajukahjustust ega midagi. Aga käputäis pooletoobiseid on teinud sellest tühisest asjast endale mingi isikliku ristiretke. Mis iganes neil kupli all enne võis juba logiseda, see väike asi – mask – on olnud päästik. Kahju ja piinlik ka.

Ei, kahju ja piinlik on, et meil on kordades rohkem kui käputäis kummipäid, kes üldse ei mõtle.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa oled kolme doosiga süstitud, mask ees… siis nagu päriselt kardate ka seda ühte ilma maskita inimest? Mitut doosi teil vaja on siis, et end turvaliselt tunda? Ja pealegi, te oma doosidega pidite ju teisi ka kaitsma 😀

Minu arust pole vahet, mitme doosiga või üldse ühegi doosita inimesed tal ümber on. Suurem osa nii vaktsineerimata kui ka vaktsineeritud inimestest paneb maski ette, ei võta see neil tükki küljest, ei tekita ajukahjustust ega midagi. Aga käputäis pooletoobiseid on teinud sellest tühisest asjast endale mingi isikliku ristiretke. Mis iganes neil kupli all enne võis juba logiseda, see väike asi – mask – on olnud päästik. Kahju ja piinlik ka.

Ei, kahju ja piinlik on, et meil on kordades rohkem kui käputäis kummipäid, kes üldse ei mõtle.

Olen siis parem see kummipea. Varem olin talve jooksul igasugu tatitõbedes, üks viirus ajas teist taga. Nüüd, kui poes ja ühistranspordis on nõutav maskikandmine, levivad ka muud piisknakkused vähem, nii et pole teist aastat ei nohu ega muud taolist põdenud. Sama on tähele pannud ka paljud mu tuttavad, kes varem ilmselt ühistranspordist vm viiruseid “üles korjasid”. Nii terved, kui maskikandmiskohustuse ajal, pole nad olnudki. Nii et minu pärast võib see maskinõue ka edaspidi viiruste hooajal kehtida. Koroonaviirus pole ainuke, aga mask hoiab ka gripi, ülemiste hingaisteede jne viiruste levikut vaos.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koroonaviirus pole ainuke, aga mask hoiab ka gripi, ülemiste hingaisteede jne viiruste levikut vaos.

Statistika järgi see pole tõsi. Viirushaiguseid on sel aastal rohkem kui tavaliselt. Eelmisel aastal oli vähem, sest inimesed olid isolatsioonis palju rohkem. Aga nüüd on pigem vastupidi, sest inimesed ei põdenud eelmisel aastal viiruseid nii palju kui tavaliselt ja kohe tekib organismi suurem vastuvõtlikkus viirustele, kui tavalist iga-aastast immuunsüsteemi turgutavat rünnakut pole läbinud. Maskid ja muu jamps mõjutavad tavalist looduse ringkäiku küllalti vähe.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koroonaviirus pole ainuke, aga mask hoiab ka gripi, ülemiste hingaisteede jne viiruste levikut vaos.

Statistika järgi see pole tõsi. Viirushaiguseid on sel aastal rohkem kui tavaliselt. Eelmisel aastal oli vähem, sest inimesed olid isolatsioonis palju rohkem. Aga nüüd on pigem vastupidi, sest inimesed ei põdenud eelmisel aastal viiruseid nii palju kui tavaliselt ja kohe tekib organismi suurem vastuvõtlikkus viirustele, kui tavalist iga-aastast immuunsüsteemi turgutavat rünnakut pole läbinud. Maskid ja muu jamps mõjutavad tavalist looduse ringkäiku küllalti vähe.

Statistika:

https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused/tervishoiutootajale/nakkushaigustesse-haigestumine/gripp-ja-gripilaadsetesse

Võid vaadata viimaste hooaegade kaupa. Ma ei tea, mis statistikat sa vaatad, aga selle järgi küll näha pole, et see aasta kuidagi eriliselt murraks ülemiste hingamisteede haigused ja gripp.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid vaadata viimaste hooaegade kaupa. Ma ei tea, mis statistikat sa vaatad, aga selle järgi küll näha pole, et see aasta kuidagi eriliselt murraks ülemiste hingamisteede haigused ja gripp.

Praegusel ajal ju ei pöörduta arsti poole, kui just suremas ei olda. Gripiproove keegi ei võtagi, kui pole koroona, on korras.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegusel ajal ju ei pöörduta arsti poole, kui just suremas ei olda. Gripiproove keegi ei võtagi, kui pole koroona, on korras.

Kuule, neid girpianalüüse ei tehtud ka enne koroonat väga. Üks kord on mul gripitesti tehtud, see oli ühel eriti hullul girpiaastal, kui sarnaste sümptomitega EMOsse pöördujaid kõiki testiti. Perearstid pole kunagi vaevunud gripitesti tegema.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võrdlused varasemate gripihooaegadega on nii või naa kohatud. Nt 2014/2015 suri gripi tõttu 21 inimest, 2015/16 suri 20 inimest, 2016/17 suri 47 inimest, 2017/18 oli karmim gripihooaeg, siis suri grippi ja selle tüsistustesse 94 inimest. Kui vaatad, kui palju nüüd koroonaga iga nädal sureb, siis gripisurmad terve hooaja peale jäävad koroonalainete tippajal kõvasti alla koroona nädalasurmadele. Nii et koroona puhul on ka põhjust rohkem testida.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks võimalus on veel. Alati on võimalik määrust halduskohtus vaidlustada ja kõigile tõestada, et see on põhiseadusega vastuolus. Kuni seda kinnitavat kohtulahendit ei ole, on tegemist spekulatsiooniga mitte juriidilise faktiga.

Jah võib. Aga kuni otsuseni peab sellegipoolest määrust täitma.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on hirmutav see teadmine, et on olemas inimesi, kes arvavad, et kui on määrus, siis seda tuleb igal juhul täita, olenemata selle sisust. Kui homme tuleks määrus, et kõik 60+inimesed saadetakse kuskile laagrisse, siis ütled viksilt oma emale headaega või hakkad ise samme laagri poole sättima?

Meil on põhiseadus. Ühtegi määrust, mis on põhiseadusega vastuolus, täitma ei pea. Maskide ja muu nakkushaiguste ennetuse osa ei ole põhiseadusega vastuolus. 60+ laagrisse saatmine on. Ma ei saa aru, kus sul siin üldse mingi paralleel on? Demagoogitsed ainult.

Loomulikult tuleb kõiki seaduslikke määrusi täita.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas Te üldse lugesite viidatud artiklit?! Sama küsimus kõigile, kes Teie kirjutatuga nõustusid.

Mina küsin vastu, et aga miks tuuakse siia paralleel juutide kohta justkui see oleks kuidagi sarnane praegusele maskikäsule? Kuidas teie arust on rahvuse alusel reeglite seadmine sarnane inimese enda valikute alusel reeglite seadmisele? Rahvust inimene valida ei saa, nagu ka nahavärvi, sugu, pikkust. Seda, kas vaktsineerin või mitte, saab igaüks valida. Ja kui nüüd meenutada, mis meie teema on, siis maskikandmine on üleüldse kõigile kohustuslik, mitte kedagi ei diskrimineerita.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rahvust inimene valida ei saa, nagu ka nahavärvi, sugu, pikkust. Seda, kas vaktsineerin või mitte, saab igaüks valida. Ja kui nüüd meenutada, mis meie teema on, siis maskikandmine on üleüldse kõigile kohustuslik, mitte kedagi ei diskrimineerita.

Kui vabadus vaktsineerida tähendab seda, et ma kas vaktsineerin ja elan täpselt nagu enne või ei vaktsineeri ja jään ilma töökohast, ei saa enam lastega teatris ega loomaaias käia, pean toidu koju tellima (kui veel on raha, mille eest tellida), siis see ju on diskrimineerimine veendumuste põhjal. Ma olen põhimõtteliselt kindel, et ainus põhjus vaktsineerida on see, et tahan oma tervise eest hoolt kanda ja leian, et vaktsineerimine on selleks vajalik. Mitte iialgi ei vaktsineeri end selleks, et kinno või spaasse saada või välismaale pääseda. Viiruse levikut minu vaktsineeritus EI vähenda. See ei ole “lihtsalt üks väike sutsakas, tee ära, läheb kergemaks”, vaid oma põhimõtetele sülitamine, kui lasen süsti ära teha sellepärast, et – nagu reklaam ütles – VAKTSIIN ANNAB VABADUSE. 50% või raskemal ajal 25% täituvuse põhimõte üritustel aitab paremini viirust peatada kui vaktsineerimine, mis on vajalik hoopis selleks, et inimesed haigust kergemalt põeks. Noored ja krooniliste haigustega inimesed põevad koroonat kergelt. Kui ongi mõni surma äärel vaakuv noor, siis see on traagiline õnnetus ja võrreldav sellega, et meist igaühele võib tänaval jalutades tellis pähe kukkuda, aga see on väga ebatõenäoline. Kõigi vaktsineerimine ses olukorras on absurd.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rahvust inimene valida ei saa, nagu ka nahavärvi, sugu, pikkust. Seda, kas vaktsineerin või mitte, saab igaüks valida. Ja kui nüüd meenutada, mis meie teema on, siis maskikandmine on üleüldse kõigile kohustuslik, mitte kedagi ei diskrimineerita.

Kui vabadus vaktsineerida tähendab seda, et ma kas vaktsineerin ja elan täpselt nagu enne või ei vaktsineeri ja jään ilma töökohast, ei saa enam lastega teatris ega loomaaias käia, pean toidu koju tellima (kui veel on raha, mille eest tellida), siis see ju on diskrimineerimine veendumuste põhjal. Ma olen põhimõtteliselt kindel, et ainus põhjus vaktsineerida on see, et tahan oma tervise eest hoolt kanda ja leian, et vaktsineerimine on selleks vajalik. Mitte iialgi ei vaktsineeri end selleks, et kinno või spaasse saada või välismaale pääseda. Viiruse levikut minu vaktsineeritus EI vähenda. See ei ole “lihtsalt üks väike sutsakas, tee ära, läheb kergemaks”, vaid oma põhimõtetele sülitamine, kui lasen süsti ära teha sellepärast, et – nagu reklaam ütles – VAKTSIIN ANNAB VABADUSE. 50% või raskemal ajal 25% täituvuse põhimõte üritustel aitab paremini viirust peatada kui vaktsineerimine, mis on vajalik hoopis selleks, et inimesed haigust kergemalt põeks. Noored ja krooniliste haigustega inimesed põevad koroonat kergelt. Kui ongi mõni surma äärel vaakuv noor, siis see on traagiline õnnetus ja võrreldav sellega, et meist igaühele võib tänaval jalutades tellis pähe kukkuda, aga see on väga ebatõenäoline. Kõigi vaktsineerimine ses olukorras on absurd.

Parandus: noored ja krooniliste haigusteta inimesed.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda, kas vaktsineerin või mitte, saab igaüks valida.

Kas nii, nagu need inimeswd, kes vaevlevad peale esimest süsti raskete kõrvaltoimete käes ja arstid ei suuda kuudepikkuste analüüside käigus isegi diagnoosi panna, ravist rääkimata? Kuna teine süst pole tehtud, on tegu ametlikult vaktsineerimata inimesega. Aga vaba valik ju ikkagi, mis siis, et peale esimest tervise kaotas ja abi ei saa.

Vaktsineerimine peab olema inimese vaba tahe ja sellest otsusest sõltuvalt ei tohi teda survestada ega sundida ega piirata mingil moel. See on iga inimese põhiseaduslik õigus. Kui sellest õigusest lihtsalt teerulliga ûle sõidetakse ja seda vaikimisi aktsepteerirakse, on edaspidi tee lahti igasugustele muudele inimõigusi piiravatele määrustele, mida annab välja väga väike grupp inimesi ja mille tähtsus inimeste eludele on nõnda suur, et sellise kaaluga seadusi peaks otsustama parlament, kes on kõrgeima võimu kandja. Mingist hetkest tuleb ka  iga praeguse sundvaktsineerimise pooldaja jaoks ette punane joon, aga siis võib olla juba lootusetult hilja hakata oma põhiõigusi nõudma.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maskikandmisest on teema!!! Mitte vaktsineerimisest. Heietage mujal.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui vabadus vaktsineerida tähendab seda, et ma kas vaktsineerin ja elan täpselt nagu enne või ei vaktsineeri ja jään ilma töökohast, ei saa enam lastega teatris ega loomaaias käia, pean toidu koju tellima (kui veel on raha, mille eest tellida), siis see ju on diskrimineerimine veendumuste põhjal.

Mnjaa, ka autojuhilubade nõudmine on diskrimineerimine veendumuste põhjal, kui mul juhtub olema veendumus, et juhiload on mõttetud. Ja riiete kandmise nõue on pidev nudistide diskrimineerimine. Ja raha kasutamise nõudmine on diskrimineerimine, kui mu veendumus on, et ma ei taha töötada. Jne jne. Saad aru, nii ühiskond toimibki. Oluline on, et reegel, valikud on kõigile samad. Mitte et reegel on ainult juutidele.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://eestinen.fi/2021/12/kole-koroonakatastroof-ara-vaktsineeritud-belgias-rahvas-tuli-tanavatele-aeti-veekahuritega-laiali/

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maskikandmisest on teema!!! Mitte vaktsineerimisest. Heietage mujal.

Ah, muidugi.

Olukord, kus politseinikud veavad ära inimesi, kes kannavad küll maski, aga teevad seda valesti, ninaots väljas, on lihtsalt okseleajavalt vale ja tekitab turvatunde asemel vaenu ja usaldamatust nende suhtes, kes seda korda peaksid looma. Tegelegu päris probleemidega.  Mingi “oleks siis trahvi ära maksnud ja pärast vaidlustanud, nagu mina teeksin” ei ole piisavalt hea käitumissoovitus. Inimesed on ilmselgelt endast välja viidud ja siis torgitakse veelgi, loomulik ju, et mõnel viskab täielikult üle ja ei talitse ennast. Ja siis nimetatakse neid provokaatoriteks, mitte maskikandmise range soovituse täimise kontrollijaid ja trahvijaid.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olukord, kus politseinikud veavad ära inimesi, kes kannavad küll maski, aga teevad seda valesti, ninaots väljas, on lihtsalt okseleajavalt vale ja tekitab turvatunde asemel vaenu ja usaldamatust nende suhtes, kes seda korda peaksid looma.

Kindel, et veavad ning see on ainus põhjus? Mõni näide?

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olukord, kus politseinikud veavad ära inimesi, kes kannavad küll maski, aga teevad seda valesti, ninaots väljas, on lihtsalt okseleajavalt vale ja tekitab turvatunde asemel vaenu ja usaldamatust nende suhtes, kes seda korda peaksid looma.

Minus tekitab vaenu ning hävitab turvatunnet jälle mõne sellise räuskaja kohtamine kaupluses/ühistranspordis, kelle arust maske kanda pole vaja

Inimesed on ilmselgelt endast välja viidud ja siis torgitakse veelgi, loomulik ju, et mõnel viskab täielikult üle ja ei talitse ennast.

Koduvägivalla puhul ütled ka nii, et loomulik ju, et mehel üle viskab kui naine tema joomise kallal tänitab?

.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et holokausti, apartheidi jne ohvrid oleks väga õnnelikud olnud, kui nende ainus probleem oleks olnud koos teistega maski kandmine.  Nende sündmustega praeguse võrdlemine on vägagi kohatu. Praegune on lihtsalt selle tulemus, et elu on liiga heaks läinud inimestel.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen põhimõtteliselt kindel, et ainus põhjus vaktsineerida on see, et tahan oma tervise eest hoolt kanda ja leian, et vaktsineerimine on selleks vajalik. Mitte iialgi ei vaktsineeri end selleks, et kinno või spaasse saada või välismaale pääseda.

Lutsar ju õigustab juba ka laste vaktsineerimist sarnaste argumentidega, et noh raske haigestumine ei ole väga tõenäoline, aga siis nad saadav huvitegevustes osaleda. Päris masendav.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen põhimõtteliselt kindel, et ainus põhjus vaktsineerida on see, et tahan oma tervise eest hoolt kanda ja leian, et vaktsineerimine on selleks vajalik. Mitte iialgi ei vaktsineeri end selleks, et kinno või spaasse saada või välismaale pääseda.

Lutsar ju õigustab juba ka laste vaktsineerimist sarnaste argumentidega, et noh raske haigestumine ei ole väga tõenäoline, aga siis nad saadav huvitegevustes osaleda. Päris masendav.

No aga saavadki ju? Minu laste jaoks on see küll väga tähtis.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsineerimine peab olema inimese vaba tahe ja sellest otsusest sõltuvalt ei tohi teda survestada ega sundida ega piirata mingil moel. See on iga inimese põhiseaduslik õigus. Kui sellest õigusest lihtsalt teerulliga ûle sõidetakse ja seda vaikimisi aktsepteerirakse, on edaspidi tee lahti igasugustele muudele inimõigusi piiravatele määrustele, mida annab välja väga väike grupp inimesi

Just sellest viimasest võiks inimesed juba aru saama hakata. Kõik naiivikud, kes arvavad, et teemaks on vaid mingid koroonapiirangud ja neile allumine on jube lahe ja eeskujulik ja teie endi huvides – mõelge muu maailma ja ajaloo näitel palun veidi edasi.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga saavadki ju? Minu laste jaoks on see küll väga tähtis.

Ja selleks, et huvitegevustes osaleda, lased sina oma lastele rõõmuga süstida mingit vaktsiini, mida nad tervise mõttes ei vaja?

+4
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No aga saavadki ju?

Nad peaksid seda saama ka ilma vaktsineerimata, mitte kuidagi tingimuslikult.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

päris raske juhus kui isegi oma põhimõtetele ei suuda sülitada

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koduvägivalla puhul ütled ka nii, et loomulik ju, et mehel üle viskab kui naine tema joomise kallal tänitab?

1) Miks peaks ükski naine jääma sellise mehe juurde, kes joob ja peksab? (Kui siin on keegi, kes sellises suhtes vireleb, siis õige hetk vabadusse pääsemist plaanima hakata on NÜÜD)

2) Miks peaks ükski mees elama koos naisega, kelle tänitamist ta välja ei kannata?

3) Miks peaks inimene taluma, et tema vabadusi järjest piiratakse? – täpselt samamoodi käitub vägivaldne mees oma naise/ohvriga: “Sa oled nii rumaluke, las ma õpetan sind õigesti elama; ei, sinna sa ei lähe; see kõik on ainult sinu enda heaks; ei, sa ei käi tööl /kohtu sõpradega / tegele hobidega, kui sa ei tee täpselt nii, nagu mina soovitan, sest ma ju tahan sulle ainult head, sa ise ju ei saa endaga hakkama; vaata, missugune sa oled! Ole tänulik, et ma sind välja kannatan!”

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga saavadki ju?

Nad peaksid seda saama ka ilma vaktsineerimata, mitte kuidagi tingimuslikult.

Ei peaks. Lastekollektiivid on kõige suuremad nakkuse levitajad. Lapsed toovad viiruse koju vanematele ja vanavanematele. Ka kodukontorist ja muudest piirangutest pole selle puhul paraku kasu.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 143 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Veel üks koroonahull hakkas märatsema