Mu abikaasa teenib minust kordi rohkem. Ta tahab ost meile maja (laenuga muidugi) enne meie abellumist. Ühest küljest sooviks ma, et see oleks ühisomand, ehk siis abielluksime enne majaostu. Teisest küljest: kui mehega midagi juhtub (tal on krooniline haigus), ei suudaks ma laenu edasi maksta. Ma jääks ilma majast ja peaks laenu ikka edasi maksma. Kui aga maja oleks mehe oma, siis saaksin ju pärandist loobuda ja pääseksin nii ka laenu maksmisest.
Esileht › Pereelu ja suhted › Veel üks majateema
Teema: Veel üks majateema

RE: Veel üks majateema
See \”teisest küljest\” on täiesti arvestatav argument, ma ütleks, et võta asja rahulikult ja lase mehel toimetada. \”teisest küljest\” võib oluline olla ka siis, kui mees nt jääb töövõimetuks, ei jõua laenu maksta – kui see pole abielu ajal võetud laen, siis sina ei pea selle maksmist üle võtma vaid saad oma sissetuleku pere (sh ka mehe) ülalpidamiseks kulutada. Kui aga olete abielus, on ka laen ühine…
Ja räägi oma mured mehe endaga ka ikka läbi.

RE: Veel üks majateema
Soovitan uurida laenukindlustuste tingimusi. Võiks osutuda vajalikuks.

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teisest küljest: kui mehega midagi juhtub (tal on krooniline haigus), ei suudaks ma laenu edasi maksta. [/tsitaat]
selleks on laenukindlustus – minu või mehe surma puhul maksab nt meie kindlustus laenu täies ulatuses kinni.

RE: Veel üks majateema
\”Ühest küljest sooviks ma, et see oleks ühisomand, ehk siis abielluksime enne majaostu. Teisest küljest: kui mehega midagi juhtub (tal on krooniline haigus), ei suudaks ma laenu edasi maksta. Ma jääks ilma majast ja peaks laenu ikka edasi maksma. \”
Ei saa su mõttekäigust aru. Miks peaksid abielus olles pärast mehe surma majast ilma jääma ja laenu edasi maksma? Kes selle maja ära võtab?

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
selleks on laenukindlustus – minu või mehe surma puhul maksab nt meie kindlustus laenu täies ulatuses kinni. [/tsitaat]
siin aitab ka elukindlustus ja laenulepingut sõlmides on see lausa kohustuslik.

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
selleks on laenukindlustus – minu või mehe surma puhul maksab nt meie kindlustus laenu täies ulatuses kinni. [/tsitaat]
Päris nii see ikka ka pole, et igal juhul makstakse.
Laenukindlustus on elukindlustus, mille puhul on elukindlustussumma alati võrdne laenujäägiga.
AGA oma elu ei saa kindlustada näiteks raskelt haige (ei tea teemaalgataja mehe proleeme, aga võib-olla ta ei saa oma haigusega elukindlustust).
Ükskõik mis elukindlustue puhul on näiteks summa maksmisel välistus, kui klient on näiteks hukkunud joobeseisundis jne. Igaüks saab lugeda muidugi oma lepingust välistusi.
Lihtsalt tahtsin seoses selle kroonilise haigusega kirjutada.

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
siin aitab ka elukindlustus ja laenulepingut sõlmides on see lausa kohustuslik.[/tsitaat]
Olen küll paar aastat kodus olnud, aga siiski oletan, et mitte kohustuslik vaid soovituslik.
On küll olnud arutusel, et see peaks olema kohustuslik, aga ei tea, et see oleks jõustunud.
Iseasi kuidas laenunõustaja selle kliendile välja käib… Saadakse siiski müügi pealt palka.

RE: Veel üks majateema
Meil ka laenukindlustus tehtud. Eks neid välistusi ikka ole, aga kindlam ikka. Minu teada juba väga haigele inimesele ei tehta seda.
Tuleks pangast uurida.

RE: Veel üks majateema
[small]niini kirjutas:[/small]
[tsitaat]Soovitan uurida laenukindlustuste tingimusi. Võiks osutuda vajalikuks.[/tsitaat]
Uurisime – see tundub väga suur väljaminek veel lisaks laenule tasuda.

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]\”Ühest küljest sooviks ma, et see oleks ühisomand, ehk siis abielluksime enne majaostu. Teisest küljest: kui mehega midagi juhtub (tal on krooniline haigus), ei suudaks ma laenu edasi maksta. Ma jääks ilma majast ja peaks laenu ikka edasi maksma. \”
Ei saa su mõttekäigust aru. Miks peaksid abielus olles pärast mehe surma majast ilma jääma ja laenu edasi maksma? Kes selle maja ära võtab?[/tsitaat]
Pank, sest minu sissetulek ei võimalda laenu edasi maksta. Aga on ju võimalik, et maja väärtus on selleks ajaks väiksem kui laenujääk.

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]niini kirjutas:[/small]
Uurisime – see tundub väga suur väljaminek veel lisaks laenule tasuda.[/tsitaat]
ma pean nüüd vaatama, aga mälu järgi on meie oma (laen 350 000 eur ja mehel ka paar kroonilist, kuigi mitte eluohtlikku tõbe) umbes 100 euri aastas. See ei ole küll väga suur ju?

RE: Veel üks majateema
Jeppike, kui laenusumma mehe palka niimoodi nöörima hakkab, et laenukndlustus võtaks viimasegi leiva laualt, siis olete ikka oma arvutustega kusagil metsa pannud. Suur tükk ajab suu lõhki. Vaadake endale projekt, kus hammas peale hakkab. Mine kasvõi ise õppima midagi, millega oma palganumbrit tõsta ja riske maandada.

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jeppike, kui laenusumma mehe palka niimoodi nöörima hakkab, et laenukndlustus võtaks viimasegi leiva laualt, siis olete ikka oma arvutustega kusagil metsa pannud. Suur tükk ajab suu lõhki. Vaadake endale projekt, kus hammas peale hakkab. Mine kasvõi ise õppima midagi, millega oma palganumbrit tõsta ja riske maandada.[/tsitaat]
Mul on teadusmagistri kraad, olen õpetaja. Ei, laenukindlustus ei võtaks viimast leiba laualt, aga tundub suur sellegipoolest.

RE: Veel üks majateema
Mina isiklikult ei jagaks enne midagi kui pärand käes. Või siis peaks ema juriidiliselt vormistama maja mehe nimele ära ja õega tehtama mingi leping laenu maksmise osas. Miks õde ise sinna majja elama ei tule? Õde nagu tunduvalt paremas positsioonis, s.t. tema saab oma \”osa\” kohe kätte, su mees aga peab mingit intressidega laenu maksma hakkama ja seda äkki 20 aastat? Teemaalgataja asemel hoiaks tõesti sellest segapudrust eemale ning annaks oma panuse tõesti toidu jmt osas, kuid sellegipoolest koguks raha edasi ja investeeriks mingisse korterisse vmt-sse.

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mu abikaasa teenib minust kordi rohkem. Ta tahab ost meile maja (laenuga muidugi) enne meie abellumist. Ühest küljest sooviks ma, et see oleks ühisomand, ehk siis abielluksime enne majaostu. Teisest küljest: kui mehega midagi juhtub (tal on krooniline haigus), ei suudaks ma laenu edasi maksta. Ma jääks ilma majast ja peaks laenu ikka edasi maksma. Kui aga maja oleks mehe oma, siis saaksin ju pärandist loobuda ja pääseksin nii ka laenu maksmisest.[/tsitaat]
Laenuga kaasneb elukindlustus, see hyvitab laenu.
SEB-i puhul oli see kohustuslik.
Elukindlustuse võib ka suurema teha, et jääks ka veel lastele tulevikus midagi sealt saada.
Abielludes võib mees teha sinuga ka varajagamise lepingu (või kudias iganes seda nimetatakse) ja siis abielus soetatud vara võib ikka vaid tema oma olla.

RE: Veel üks majateema
Miks see maja väärtus peaks vähendema allapoole laenujääki? Praegu pole ju miski kinnisvarabuum ja 30% omafinantseeringut peab ju nagunii olema. Kui mees annab otsad, siis müüd ülejõukäiva pinna maha ja ostad uue. Nii et, naine, anna oma parim, et sina poleks paljas kui püksinööp, samas kui mees on majaomanik. Muidu on nii, et kui mehel tuleb keskeakriis ning tekkib vastupandamatu kihu naise \”kerevahetust\” teha (st võtta uus ja noorem, kes paneks mehe unustama kiilaneva pealae ja lähenevad potentsiprobleemid), siis sina pakid oma teadusmagistridiplomi ja seitse asja kokku ja kolid mõne käharama kuuse alla. Sellises situatsioonis oleks minu meelest ikka märksa lõbusam olla kaasomanik, mitte kaaselanik. Tõenäosus, et mees ära sureb, on siiski märksa väiksem kui tõenäosus, et mees ära läheb. Antud juhul siis naise ära saadab, sest ega ta ainuisiklikult talle kuuluvast kinnisvarast vast ikka välja ei koliks.

RE: Veel üks majateema
Abikaasa tahab osta, aga abielus te pole? Never-ever ei koliks ma majja, mille suhtes minu omandiõigus paigas pole — haigus, lahkuminek või mis iganes, sina ju panustad ka.

RE: Veel üks majateema
Soovitus laenukindlustus teha ei ole vist küll päris õige.
Laenukindlustust ei tehta teatud krooniliste haiguste puhul. Kui teemaalgataja mehel on haigus, mis ohustab tema elu, siis ei sõlmita laenukindlustust.
Näiteks diabeet, vähk jmt. haigused on kindlasti haigused, mille puhul laenukindlustust ei sõlmita.
Mõningate kergemate haigustega sõlmitakse, kuid siis läheb niigi kallis kindlustusmakse veelgi kallimaks.
Lisaks ei sõlmita laenukindlustust inimestega, kes harrastavad teatud laadi ekstreemsporti või kelle huvialad või elukutse on sellised, kus elu on rohkem ohus.
P.S. Valdan teemat!

RE: Veel üks majateema
Kus sa praegu elad (elate)? Ja mis sellega plaanis teha. Ning ma saan aru, et mees ju kohe ikka surema ei hakka, kas kavatsetegi kahekesi jääda? Vastasel juhul on laps(ed) ikka pärijad ja alaealise pärandusega juba niisama ei toimeta.

RE: Veel üks majateema
Pärast seda kui mees minu korduval palvel laenukindlustuse tegi, on rahu maa peale saabunud 🙂 See kindlustusmakse on ikka köömes võrreldes minu kindlustundega.

RE: Veel üks majateema
Abikaasa, aga abielus pole….siis tulevane abikaasa?
Mis on see põhjus miks ta tahab osta maja enne abiellumist ja kelle nimele see läheb?
Mina vaataks väga suure kahtlustundega juba meest, kes üritab juba enne meie abiellumist \”endale vara tekitada…\”
Üldjuhul toimuvad sellised asjad, kui see nö pime armastus on kadunud ja ei nähta end elu lõpuni kaasaga koos…
Mina küsiks üle mis põhjusel ta tahab seda maja osta enne.
Uuriksin ka tingimusi laenukindlustusele ning siis arutaks mehega täpselt läbi mis ja kuidas.

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina isiklikult ei jagaks enne midagi kui pärand käes. Või siis peaks ema juriidiliselt vormistama maja mehe nimele ära ja õega tehtama mingi leping laenu maksmise osas. Miks õde ise sinna majja elama ei tule? Õde nagu tunduvalt paremas positsioonis, s.t. tema saab oma \”osa\” kohe kätte, su mees aga peab mingit intressidega laenu maksma hakkama ja seda äkki 20 aastat? Teemaalgataja asemel hoiaks tõesti sellest segapudrust eemale ning annaks oma panuse tõesti toidu jmt osas, kuid sellegipoolest koguks raha edasi ja investeeriks mingisse korterisse vmt-sse.[/tsitaat]
sa oled vales foorumis, ei märka ise ve?

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Abikaasa, aga abielus pole….siis tulevane abikaasa?
Mis on see põhjus miks ta tahab osta maja enne abiellumist ja kelle nimele see läheb?
Mina vaataks väga suure kahtlustundega juba meest, kes üritab juba enne meie abiellumist \”endale vara tekitada…\”
Üldjuhul toimuvad sellised asjad, kui see nö pime armastus on kadunud ja ei nähta end elu lõpuni kaasaga koos…
Mina küsiks üle mis põhjusel ta tahab seda maja osta enne.
Uuriksin ka tingimusi laenukindlustusele ning siis arutaks mehega täpselt läbi mis ja kuidas.[/tsitaat]
Nojah, tegelikult kirjutasin meelega olevikuvormis, kuigi asi toimus 5 aastat tagasi. Maja on tõesti buumi ajal ostetud ja nüüd jääks selle müümisel laen ikka maksta.
Mul on okas hinges, et mees tahtis maja osta (ja ostiski) enne abiellumist. Et siis juskui ei usaldanud mind juba enne abiellumist. Teisest küljest, kui maja oleks ühisvara, siis peaksin mehe surma korral laenu edasi maksma, mida ma ei suudaks.
Mis puudutab laenukindlustust, siis vahepeal saabunud masu ja kaksikud ei võimalda meil tõesti lisaks laenumaksele ka kindlustust maksta. Oli valida, kas lapsed kodus (mitte sõimes) või kindlustusmakse, valisime esimese. Praegugi ei saa ma veel täie koormusega tööd teha, sest lasteaialapsed on kogu aeg haiged.

RE: Veel üks majateema
Meie oleme kindlustust iga aasta maksuametist tagastatud rahast maksnud. kindlustus on 4 milli peale tehtud.

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Soovitus laenukindlustus teha ei ole vist küll päris õige.
Laenukindlustust ei tehta teatud krooniliste haiguste puhul. Kui teemaalgataja mehel on haigus, mis ohustab tema elu, siis ei sõlmita laenukindlustust.
Näiteks diabeet, vähk jmt. haigused on kindlasti haigused, mille puhul laenukindlustust ei sõlmita.
Mõningate kergemate haigustega sõlmitakse, kuid siis läheb niigi kallis kindlustusmakse veelgi kallimaks.
Lisaks ei sõlmita laenukindlustust inimestega, kes harrastavad teatud laadi ekstreemsporti või kelle huvialad või elukutse on sellised, kus elu on rohkem ohus.
P.S. Valdan teemat![/tsitaat]
Mis aga siis saab, kui haigestud vähki, diabeeti jne haigustesse siis, kui laen juba tükk aega tagasi võetud?Näiteks kenasti ligi 10aastat juba makstud ja teist sama palju veel jäänud. Katkestatakse kindlustus ära?

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]niini kirjutas:[/small]
Uurisime – see tundub väga suur väljaminek veel lisaks laenule tasuda.[/tsitaat]
Olen samasugust juttu korra lähikonnas kuulnud. Need inimesed jäidki kodust ilma.
Kui laenukindlustust maksta ei jõua, siis on ju selge, et võetud kohustus on liiga suur. Ei peagi midagi tõsist juhtuma, et juba oleks probleeme laenu tagastamisega.
Samamoodi on täiesti vastutustundetu hakata haigel inimesel laenu võtma, kui pole teada, kaua tal tervis peab, aga on teada, et naine üksi maksta ei suudaks.
Ärge hüpake üle oma varju, nagu siin öeldi.

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis aga siis saab, kui haigestud vähki, diabeeti jne haigustesse siis, kui laen juba tükk aega tagasi võetud?Näiteks kenasti ligi 10aastat juba makstud ja teist sama palju veel jäänud. Katkestatakse kindlustus ära? [/tsitaat]
Siis saab nii, et mingi aja pärast sured ja pere saab kindlustusraha. Selles on ju kindlustamise mõte.

RE: Veel üks majateema
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis aga siis saab, kui haigestud vähki, diabeeti jne haigustesse siis, kui laen juba tükk aega tagasi võetud?Näiteks kenasti ligi 10aastat juba makstud ja teist sama palju veel jäänud. Katkestatakse kindlustus ära? [/tsitaat]Muidugi mitte. See ju kindlustamise mõte ongi! Eelkõige kindlustatakse ju mingi ettenägematu, ootamatu sündmuse vastu.
Vahe on vaid selles, et kindlustada pole võimalik siis, kui inimene juba põeb (diagnoos on juba pandud) haigust, mis lõppeb lähiajal (laenuperioodi jooksul) surmaga. Ja kindlustada pole võimalik ka siis, kui põed mõnd raskemat haigust, mis võib lõppeda surmaga (nagu näiteks diabeet, vähk vmt. haigused).
Kui selline haigus tuleb siis, kui kindlustus juba tehtud, siis loomulikult ei katkestata kindlustust ja inimese surma korral toimub ka summa väljamaks, nii nagu lepingu sõlmimisel kokku on lepitud.
Võrdluseks võiks tuua, et auto kaskokindlustuse saad ju ikka ka siis teha, kui auto on terve ja korras. Siis, kui oled auto puu otsa sodiks sõitnud, siis sa enam ei saa ju kaskokindlustust sõlmida ja kindlustajalt raha auto parandamiseks või maha kandmiseks välja nõuda.

Esileht › Pereelu ja suhted › Veel üks majateema
See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.